Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacak sizlere. Benim ilk hamileliğim tüp bebek ile hamileyim. Transfer gününden itibaren hibor 3500 coraspin ve folik asit kullanıyorum. Yaşadığım şehirde kontrollerimi yapan doktorum gerek olup olmadığını tespit etmek amaçlı pıhtılaşma testi yaptırdı ve pıhtılaşma olduğu iğneyi doğuma kadar kullanmam gerektiği söylendi. Ancak bundan sonra da normalde 12. Haftada başlayacağım multi vitamin ve demir haplarını verdi şimdi başla dedi şu an 10+2deyim ve bu ilaçların içinde de folik asit var çok yüksek folik asit yüklenmiş olacağım ama bu pıhtılaşma nedeniyle mi ihtiyacım var acaba sizler Nasıl kullandınız
Meraba öncelikle geçmiş olsun Allah bebeğini kucağına sağ salim almayı nasip etsin folik asit konusuna gelince hafta içinde tekrar kadın doğum doktoruna uğrayıp doktordan net bir bilgi alıp ilaçlara öyle başla derim bence...

Morarmalar için bir şey dedimi canım? İnşallah en kısa zamanda hayırlı haberler alırız
MORARMALAR birkaç günde kayboluyor yavaş yavaş... doktorum aşılama yaparken devam et dedi coraspine.. aslında bu morluk- faktör vs meselesi hematolog un işi biraz da.. aşılamam pazar sabah yapıldı.beklemek öyle zor ki anlatamam. Allah fazla bekletmesin..

MORARMALAR birkaç günde kayboluyor yavaş yavaş... doktorum aşılama yaparken devam et dedi coraspine.. aslında bu morluk- faktör vs meselesi hematolog un işi biraz da.. aşılamam pazar sabah yapıldı.beklemek öyle zor ki anlatamam. Allah fazla bekletmesin..
Allahım yüzünü güldürsün inşallah tutar canımm

İnşallah hayırlı haberlerini alırız canım

Hayırlı olsun. Tutar da inşallah sağlıcakla kucagina alirsin. Dr bana da aşılama yapalim dedi. Bu ay yetismedi bidahaki ay kısmet olursa yapilacak. Sureci nasil, neler yapılıyo, hangi ilaclar ne zaman kullanilmaya basliyo.? Senin ilk asilama mi

Hayırlı olsun. Tutar da inşallah sağlıcakla kucagina alirsin. Dr bana da aşılama yapalim dedi. Bu ay yetismedi bidahaki ay kısmet olursa yapilacak. Sureci nasil, neler yapılıyo, hangi ilaclar ne zaman kullanilmaya basliyo.? Senin ilk asilama mi
İYİ dilekleriniz için teşekkürler, Allah her isteyene nasip etsin sağlıkla! Benim 4 yaşında bir oğlum var çok şükür..2. tüp denememde hamile kalmıştım. 2 tüp öncesi 2 de aşılamam var 5 yıl önce..tecrübeliyim yani artık. 4 ay önce kendiliğimden gebe kalıp düşük yapınca serüven yeniden başladı.sperm hareket ve hız azlığı var bizde.aşılama için hem sizin durumunuz hem eşinizin spermiyogramı önemli. sperm sayı ve hareketliliği belli bir seviyede olmalı.çoğu kez yumurtalıklar hormonla uyarılıp kontrol edliliyor ve belli seviyeye mm olarak erişince çatlatma iğnesi (deri altından) uyguluyorsunuz. doktorun dediği sürede eşinizle merkeze gidip sperm verip 2 saat içinde rahme enjeksiyon gerçekleşiyor.yani bir kateter ile rahim ağzından içeri spermler bırakılıyor. vajinal muayene gibi. bir esprisi yok. benim yumurtam gelişmişti hiç ilaç vermedi uyarmak için, ne klomen ne de iğne..sadece çatlatmayı göbekten vurdum,36 saat sonra gittik sperm verdik ve uygulamayı yaptılar.pek umudum da yok.ama yıkama sonrası sperm hareketi arttı %65 falan oldu..sayı da 20 milyonu aştı.bir umut dedik bakalım. folbıol ve aspırıne devam ediyorum. folbiol dozunuı yüksek buluyorum aslında ama prof öyle önerdi gebelik elde edene kadar.. hakkımızda hayırlısı..olmazsa bir iki aya tüp düşünüyorum ben de.

herkese merhaba,
ben de pıhtılaşmadan dolayı 2 düşük bir kimyasal gebelik yaşadım. 13 yaşında bir kızım var, ona hamileliğimde hiç bir sıkıntı yaşamamıştım. Sonra uzun bir ara verdik tabii yaş da ilerledi haliyle:) kızımın doğumundan 10 yıl sonra hadi kardeş yapalım dedik bu sefer de düşük ve kimyasal gebelikle tanıştık:) Neyse ki çok şükür şimdi yeniden hamileyim. Daha önce bu yaşadığım sıkıntılardan sonra bende bu düşüklerin pıhtılaşmadan kaynaklandığı anlaşıldı (aslında ikinci düşük de anlaşıldı) ben de yeniden hamilelik planlayınca bu sefer direk perinatoloğa gitmeye başladım. Önce gittim tüm muayene kan tahlilleri vs yaptırdım. Perinatolog bendeki pıhtılaşma sorununun yaşımdan kaynaklandığını, yaş ilerledikçe damarların daraldığını ve bebeğe az kan gittiğini bu nedenle düşükleri yaşadığımı söyledi. (40 yaşındayım:)) Bu arada ciddi bir tiroid sorunum var. Hashimoto tiroidi hastasıyım ve 16 yıldır her sabah ilaç kullanıyorum. Ama yaş ilerledikçe hücreler de yaşlanıyor ve haliyle vücudun toleransı düşüyor. Gittiğim doktor tiroid değerlerimi vs görünce hamile kalman şu durumda çok zor ama eğer kalırsan hemen gel dedi:) ben de çok şükür 3 ay sonra hamile kaldım, dikildim kapısına:)
Keseyi gördükten hemen sonra clexane 0,4 ve coraspin başladı, tabi bir de folik asit. Şu anda 17 haftalık olduk çük şükür bir sıkıntı olmadan bu zamana kadar geldik:) ben perinatolog ve aynı zamanda endokrin doktoruna düzenli olarak gidiyorum.
Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler versin, sağlıkla kucağımıza almayı büyütmeyi nasip etsin:)

İYİ dilekleriniz için teşekkürler, Allah her isteyene nasip etsin sağlıkla! Benim 4 yaşında bir oğlum var çok şükür..2. tüp denememde hamile kalmıştım. 2 tüp öncesi 2 de aşılamam var 5 yıl önce..tecrübeliyim yani artık. 4 ay önce kendiliğimden gebe kalıp düşük yapınca serüven yeniden başladı.sperm hareket ve hız azlığı var bizde.aşılama için hem sizin durumunuz hem eşinizin spermiyogramı önemli. sperm sayı ve hareketliliği belli bir seviyede olmalı.çoğu kez yumurtalıklar hormonla uyarılıp kontrol edliliyor ve belli seviyeye mm olarak erişince çatlatma iğnesi (deri altından) uyguluyorsunuz. doktorun dediği sürede eşinizle merkeze gidip sperm verip 2 saat içinde rahme enjeksiyon gerçekleşiyor.yani bir kateter ile rahim ağzından içeri spermler bırakılıyor. vajinal muayene gibi. bir esprisi yok. benim yumurtam gelişmişti hiç ilaç vermedi uyarmak için, ne klomen ne de iğne..sadece çatlatmayı göbekten vurdum,36 saat sonra gittik sperm verdik ve uygulamayı yaptılar.pek umudum da yok.ama yıkama sonrası sperm hareketi arttı %65 falan oldu..sayı da 20 milyonu aştı.bir umut dedik bakalım. folbıol ve aspırıne devam ediyorum. folbiol dozunuı yüksek buluyorum aslında ama prof öyle önerdi gebelik elde edene kadar.. hakkımızda hayırlısı..olmazsa bir iki aya tüp düşünüyorum ben de.
GENETİK tahlilde hangi pıhtılaşma sorununda sorun çıktı? sadece basit bir damar daralması mı 2 düşük yaptıran..ben hamile kalsam mucize,doğsa daha büyük mucize..İnşallah sağlıkla doğar bebeğiniz.

GENETİK tahlilde hangi pıhtılaşma sorununda sorun çıktı? sadece basit bir damar daralması mı 2 düşük yaptıran..ben hamile kalsam mucize,doğsa daha büyük mucize..İnşallah sağlıkla doğar bebeğiniz.
PARDON senemece ye yazmak istedim yanlış alıntı yapmışım

İnşallah:) Allah her isteyene sağlıklı bir çocuk versin:) genetik tahlilde çıkan sıkıntının doktor çok küçük olduğunu söyledi, pıhtılaşma sorunun var diyemeyiz dedi o zaman gittiğim doktor. onun üzerinden 2 yıl geçtikten sonra hamile kaldım onda da perinatoloğa gidip anlattım eski tahlilimi gösterdim o da pıhtılaşma ile ilgili genetik çok bir şey yok ama yaş itibariyle iğneyi kullanman gerekiyor dedi

Kizlar iyigeceler sizlere bisey sormak istiyorum ben 5 sene sonra cok zor bi sekilde Allahinda lutfuyla hamile kaldim. 3 ayllikken kalbi durdu oglumun arastirmalarda kan pihtilasmasi cikti sonra Rabim nasip etti bu seferde ikiz kizlarima hamile kaldim once Allahin sayesinde sonrada clexsane ve coraspirinle 31 haftalik olduk bugunde doktor kontrolumde coraspirini birakmami sadece igneye devam etmemi soyledi sizce doktoruma guvenmeliyim.?sizler kacinci haftada biraktiniz ?bana yardim ederseniz sevinirim...
Genelde o haftalarda aspirin bırakılıyor. Çünkü her an doğum riski var. Bir de senin ikiz olduğu için erken doğum riski daha yüksek. Aspirinin etkisi 1 hafta sürer aniden doğum başlasa kanama riski çoğalır. O yüzden aspirin kesilir. Clexane devam edilir, clexane 24 saat etkili olduğu için daha güvenli kabul ediliyor. Bana da doktor 32 de aspirini bırakacağız dedi. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız.

Geçmiş olsun öncelikle bende size bişey sorabilirmiyim doktor bendende hsg yani rahim filmi istedi öğrenmek istediğim şu burda filmi çektirirken uyuşturuyorlarmı yada uyuşturmadan çektirdiyseniz çok acı oluyormu hangisini önerirsiniz
İstanbuldaydan Avrupa yakasında bi merkez varmış c kollu alet kullanılıyormuş ve tamamen ağrısızmış. Ben çektirmedim araştırırken burada okumuştum forumlarda bulursun adını. Başka ildeysen de narkozsuz çektirme. Herkeste aynı olmuyor tüp açıksa kiminin rahat oluyor ama tıkanıklık filan varsa 1 saat süren bile oluyormuş. Geçen biriyle bizzat konuştum 4-5 dk sürecek dediler tam bir saat sürdü dedi. Uyanık olunca kendini kasarsan da tıkalı gibi çıkabiliyormuş. Durumun varsa ya c kolluda çektir ya da narkozlu

Genelde o haftalarda aspirin bırakılıyor. Çünkü her an doğum riski var. Bir de senin ikiz olduğu için erken doğum riski daha yüksek. Aspirinin etkisi 1 hafta sürer aniden doğum başlasa kanama riski çoğalır. O yüzden aspirin kesilir. Clexane devam edilir, clexane 24 saat etkili olduğu için daha güvenli kabul ediliyor. Bana da doktor 32 de aspirini bırakacağız dedi. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız.
Amin cnm insaAllah

Kizlar 32. Haftadan sonra kan sulandırıcı hapı bırakıp igneye devam ediyoruzya sadece.
Sizin plt degerleriniz ne çıktı bu haftalarda?

İstanbuldaydan Avrupa yakasında bi merkez varmış c kollu alet kullanılıyormuş ve tamamen ağrısızmış. Ben çektirmedim araştırırken burada okumuştum forumlarda bulursun adını. Başka ildeysen de narkozsuz çektirme. Herkeste aynı olmuyor tüp açıksa kiminin rahat oluyor ama tıkanıklık filan varsa 1 saat süren bile oluyormuş. Geçen biriyle bizzat konuştum 4-5 dk sürecek dediler tam bir saat sürdü dedi. Uyanık olunca kendini kasarsan da tıkalı gibi çıkabiliyormuş. Durumun varsa ya c kolluda çektir ya da narkozlu
Tamam canım teşekkür ederim verdiğin bilgiler için tavsiyelerini muhakkak dikkate alacağım iyi akşamlar

Cok tesekkur ederim cevabin icin bizde sıkıntı bende. Esimde problem yok cok şükür. Dr aşılama tutar tutmazsa bi daha deneriz dedi o da olmazsa tüp bebege geceriz dedi. Hayirlisi artik yaş 34e dayandi. Adetin kacinci günü asilama yapiliyo? Kan pıhtılaşmasi da var bende. Bi seneyi aşkın süredir folbiol, apikobal ve coraspin kullanıyorum. Sende pıhtılaşma var mi, igneye baslayacak misin?

Faktör v leiden heterozigot ve mthfr c677 heterozigot var bende. Aynen bende öyle durumdayim ne hamile kalabiliyorum artik ne de sonrasi... amin cumlemiz inşallah saglikla kucagimiza aliriz. Sende hangi pıhtılaşma var?

X