Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

benim a1298c homozigot sizin
Benim aynı gen heterozigot (mthfr a1298c). diğerleri normal gibi. bir gen de 5g/5g yazıyor. prenatalog prof doktor önemli omayan pıhtılaşma dedi. her gün folbiol ve 100 lük coraspin iç dedi ama folbiolde folik asit 5 mg, normalde gebelik düşünenlere 400 mikro gramlık yeter..fazlası zarar diye biliyorum ama korkuyorum da,yeni bir gebelikte pişman olmayayım..bir de kürtaj raporunda 13 haftalık bebek için kordon dolanması sonucu ölüm demişler,kalbi durmuştu.. pıhtılaşma çok da etkilememiştir o zaman dedi normal kadın doğumcum..neye inanacağımı şaşırdım. bu tuhaf sonucu da yeni söylediler.

Benim aynı gen heterozigot (mthfr a1298c). diğerleri normal gibi. bir gen de 5g/5g yazıyor. prenatalog prof doktor önemli omayan pıhtılaşma dedi. her gün folbiol ve 100 lük coraspin iç dedi ama folbiolde folik asit 5 mg, normalde gebelik düşünenlere 400 mikro gramlık yeter..fazlası zarar diye biliyorum ama korkuyorum da,yeni bir gebelikte pişman olmayayım..bir de kürtaj raporunda 13 haftalık bebek için kordon dolanması sonucu ölüm demişler,kalbi durmuştu.. pıhtılaşma çok da etkilememiştir o zaman dedi normal kadın doğumcum..neye inanacağımı şaşırdım. bu tuhaf sonucu da yeni söylediler.
Canım benim mthfrc677t heterozigot pai 4g4g homozigot. Bende hergün 100 lük coraspin kullanıyordum aynı dediğin gibi en ufak darpta morarma yaptı. Endişelendim doktoruma söyledim bırak dedi. İçime sinmedi hematoloğa gittim tekrar tahlilleri vs yaptı gün aşırı iç dedi. Şuan öyle içiyorum ama içim de bi tedirgin. Doktoruna danıştın mı sen morarma olayını. Ben yine hergün mü içsem ya

birde iğnenizi nasıl vuruyorsunz nerden nasıl yapmayı ögrenecegm ben
Ben ilk iğnemi internetten kendine yapan yabancı bir kadını izleyip vurmuştum. 38 hafta da sadece göbekten yaparak kızımı kucağıma almıştım çok şükür.
Şimdi de 38 hafta göbekten yapmaya başladım.
Bir akşam sağ, diğer akşam sol taraf olacak şekilde göbekten yapıyorum. Göbek deliğinden 4 parmak ileri bir yeri kalın çimcik yapacak şekilde tutup sıkıyorum. İğneyi ufak ufak sokuyorum. Bazen batmıyor bazen çok acıtıyor, demekki orası hassas ya da iğneyi yanlış açı işe tutuyorum diye başka yer buluyorum ve yapıyorum.

Canım benim mthfrc677t heterozigot pai 4g4g homozigot. Bende hergün 100 lük coraspin kullanıyordum aynı dediğin gibi en ufak darpta morarma yaptı. Endişelendim doktoruma söyledim bırak dedi. İçime sinmedi hematoloğa gittim tekrar tahlilleri vs yaptı gün aşırı iç dedi. Şuan öyle içiyorum ama içim de bi tedirgin. Doktoruna danıştın mı sen morarma olayını. Ben yine hergün mü içsem ya
YOK danışmadım. bu hafta danışırım. zaten gebe kaldıktan sonrası önemli şimdi gün aşırı da sorun olmaz bence.

bende faktorXlll heterozigot.önemli değil dedi hematolog yani aslında pıhtılaşmam yok sayılır sebepsiz düşük yaşıyorum.kadim doğum doktorum coraspin ve folik asit verdi.hamile kalınca da tedbir amaçlı iğne kullanıcam.tekrar aynı hayal kırıklığını yaşamayız insallah

B
bende faktorXlll heterozigot.önemli değil dedi hematolog yani aslında pıhtılaşmam yok sayılır sebepsiz düşük yaşıyorum.kadim doğum doktorum coraspin ve folik asit verdi.hamile kalınca da tedbir amaçlı iğne kullanıcam.tekrar aynı hayal kırıklığını yaşamayız insallah
bir umut işte sen alabileceğin elinde olan tedbirlerini al gerisi takdiri ilahi. İnşaallah en yakın zamanda mucizen seninle olur

kızlar günaydın bişey sorcam sizlere. iki aydır coraspin kullanıyorum adet kanamamda artış oldu ve adetlerim duzenliyken 3 gün falan erken olmaya başladım. sizde de oldu mu aspirin den mi kaynaklanıyor?
Ben adet gunlerimde icmiyordum. Benimde adetlerimi çoğaltmisti çünkü

Iyi aksamlar arkadaslar.. rahim filmimi baska bi prof a gosterdim. Histereskopi yeni olmussun bi daha olma dedi hic vakit kaybetmeden asilama deneyelim bu ay ve önümüzdeki ay dedi, olmadi daha sonra tüp bebek deneriz dedi. 3. Gebelik kaybindan sonra hic hamile kalamadim. Dun yine gebelik testi yaptirdim kanda yine negatif. Yine hayal kirikligi. Olsaydi esime surpriz yapacaktim. Asilama hic yaptirmadim daha önce, aranizda asilama yaptiran var mi?

Iyi aksamlar arkadaslar.. rahim filmimi baska bi prof a gosterdim. Histereskopi yeni olmussun bi daha olma dedi hic vakit kaybetmeden asilama deneyelim bu ay ve önümüzdeki ay dedi, olmadi daha sonra tüp bebek deneriz dedi. 3. Gebelik kaybindan sonra hic hamile kalamadim. Dun yine gebelik testi yaptirdim kanda yine negatif. Yine hayal kirikligi. Olsaydi esime surpriz yapacaktim. Asilama hic yaptirmadim daha önce, aranizda asilama yaptiran var mi?
Geçmiş olsun öncelikle bende size bişey sorabilirmiyim doktor bendende hsg yani rahim filmi istedi öğrenmek istediğim şu burda filmi çektirirken uyuşturuyorlarmı yada uyuşturmadan çektirdiyseniz çok acı oluyormu hangisini önerirsiniz

Kizlar iyigeceler sizlere bisey sormak istiyorum ben 5 sene sonra cok zor bi sekilde Allahinda lutfuyla hamile kaldim. 3 ayllikken kalbi durdu oglumun arastirmalarda kan pihtilasmasi cikti sonra Rabim nasip etti bu seferde ikiz kizlarima hamile kaldim once Allahin sayesinde sonrada clexsane ve coraspirinle 31 haftalik olduk bugunde doktor kontrolumde coraspirini birakmami sadece igneye devam etmemi soyledi sizce doktoruma guvenmeliyim.?sizler kacinci haftada biraktiniz ?bana yardim ederseniz sevinirim...

Kizlar iyigeceler sizlere bisey sormak istiyorum ben 5 sene sonra cok zor bi sekilde Allahinda lutfuyla hamile kaldim. 3 ayllikken kalbi durdu oglumun arastirmalarda kan pihtilasmasi cikti sonra Rabim nasip etti bu seferde ikiz kizlarima hamile kaldim once Allahin sayesinde sonrada clexsane ve coraspirinle 31 haftalik olduk bugunde doktor kontrolumde coraspirini birakmami sadece igneye devam etmemi soyledi sizce doktoruma guvenmeliyim.?sizler kacinci haftada biraktiniz ?bana yardim ederseniz sevinirim...
İyi geceler ben doktorunuzun dediğini uygulayın derim çünkü doğumunuz yakın bu yüzden yavaş yavaş kesebilir doktor ilaçları doğum esnasında fazla kanama olmaması için.banada hamile kalıp bebek 34 yada 36 haftalık olana kadar kullanacaksın dedi niye diye sorduğumda doğumda fazla kan kaybetmemen için kan sulandırıcı ilaçların önceden kesileceğini söylemişti belki bu yüzden kesmiştir doktorunuz ilacı

Allah bagislasin. saglikla kavusun. ben 35 haftama kadar aspirin kullandim. 38+1de son ignemi yaprim. 38+3de sezeryan dogum yaptim.
siz lutfen doktorunuza guvenin.

Geçmiş olsun öncelikle bende size bişey sorabilirmiyim doktor bendende hsg yani rahim filmi istedi öğrenmek istediğim şu burda filmi çektirirken uyuşturuyorlarmı yada uyuşturmadan çektirdiyseniz çok acı oluyormu hangisini önerirsiniz
Uyusturmadan cektirdim. Gecen seneki agrisizdi cok kisa sürdü. Bu yilki biraz uzun sürdü. İşlem sirasinda agri hissetmedim eve gelince cok siddetli agrilarim oldu ve ateşim cikti. Iyi bir yerde cektirirseniz tüm detaylariyla. Ben ikinci cektirdigimden memnun kaldim dr baya ugrasti

canım bende ilk dogumda 35.haftada bıraktım coraspini.insan stres yapıyor biliyorum ama doktoruna guven.bu haftalar bıraktırılıyor.

Cnm mrb yazini gordum allah acil sifalar versin bise sormaknistiyorum benimde 3 gebelik kaybim var sonuclarimda bisey cikmyo suan korunuyorum sennde aynisi olmus bi sonuca ulastin mi doktorlar bise soledi mi acaba benim sadece 2 genim heterozigot o kadar yani igne de kullandim ama gene kayip oldu

X