Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
slm canım bir kaç gündür annemle kızkardeşim bendeler.fazla vakit ayıramadım buraya.ihmsl ettim evet ama diyete devam.bu hafta sadece 700 gr gitmiş.sanırım spora yönlenmem gerekiyor:KK8:

Haftada 700 gr da iyidir darlingim :)

Ben de diyet değişikliği ile almış olduğum kiloları verdim bugün itibariyle çok şükür.

Artık her hafta az ya da çok ne kadar giderse :KK55:

boyun 164 kilom 74 maalesef ilk hedefim 67 kilo :)

Mesajını şimdi gördüm. Aynı anda aynı şeyi düşünmüşüz aslında, ben sorarken sen de cevaplamışsın :76:

Bu arada aramıza hoşgeldin :119:

selammmm
uruzz nasılsınnn cnm, ben bugün lapa yapıyorum birde regli oldum
haftaya 5 gün proteine agırlık vericem

selammmm
uruzz nasılsınnn cnm, ben bugün lapa yapıyorum birde regli oldum
haftaya 5 gün proteine agırlık vericem

İyiyim canım, kahve sefası yapıyorum :) Sen nasılsın?

Eğer dayanabilirsen lapa + 5 günlük protein bittikten sonra tartıl, hem o zamana kadar regl nedeniyle vücutta oluşan ödemi de atmış olursun.

İyiyim canım, kahve sefası yapıyorum :) Sen nasılsın?

Eğer dayanabilirsen lapa + 5 günlük protein bittikten sonra tartıl, hem o zamana kadar regl nedeniyle vücutta oluşan ödemi de atmış olursun.

bende elmalı tarçınlı bi çay yaptım şimdi
aslınd abiraz kafam karıştı ya 5 gün protein bu sıcakta zorlar kesin.
onud ageçtim meyve ve ekmek bile yesem bir kısmı geri gelir
onun yerine başka bri diyet listesi var 2 gün yapılıyor onu uygulamaydıda düşünüyorum aslında
kararsız kaldım.

aslında haftaya tartılmakta iyi fkir:26::26::26:

bende elmalı tarçınlı bi çay yaptım şimdi
aslınd abiraz kafam karıştı ya 5 gün protein bu sıcakta zorlar kesin.
onud ageçtim meyve ve ekmek bile yesem bir kısmı geri gelir
onun yerine başka bri diyet listesi var 2 gün yapılıyor onu uygulamaydıda düşünüyorum aslında
kararsız kaldım.

aslında haftaya tartılmakta iyi fkir:26::26::26:

Hedef kilon kaçtı Masumum? Çizelgendeki rakam nihai hedef mi?

Hedef kilon kaçtı Masumum? Çizelgendeki rakam nihai hedef mi?

aslında 58 kilo olmak istedimmm hep ama 60 ı bile göremedigim için
58 hayal şimdilik
valla sabahtan beri diyet yöntemlerini geziyorum yine en iyisi kalori sayma sanırım

aslında 58 kilo olmak istedimmm hep ama 60 ı bile göremedigim için
58 hayal şimdilik
valla sabahtan beri diyet yöntemlerini geziyorum yine en iyisi kalori sayma sanırım

Canım sürekli olarak spor yapıyor musun bilmiyorum ama artık sen kilo verme aşamasının son çeyreğindesin. Bu dönemde spora asılarak verdiğin kilo miktarını artırabilirsin, aksi takdirde az az gidecektir çünkü artık fazla kilo yüzden azaldı. Bazen bana da kısa sürede tartıda fark yaratan diyetler cazip geliyor ama kesin çözüm değiller maalesef, yani diyet bittikten bir süre sonra dikkat etsen dahi geri alıyorsun çünkü kaybettiğin yağ değil su ve o suyun tekrar geri gelmesi hiç de zor değil.

Sıkı bir yürüyüş, yürüyüş + koşma ya da yüzme programı işini görür bence.

Arada kaçamakların olsa da genel itibariyle çok yemiyorsun, kontrollüsün ama hareket eksik.

Yağ yakmak için kandaki insülin oranını düşürmek lazım ve bunu düşürmek sadece az ve sağlıklı beslenmekle olmuyor, hareket mutlaka şart. Bu aşamada seni az değil baya baya sıkı bir spor programı paklar :79:

Canım sürekli olarak spor yapıyor musun bilmiyorum ama artık sen kilo verme aşamasının son çeyreğindesin. Bu dönemde spora asılarak verdiğin kilo miktarını artırabilirsin, aksi takdirde az az gidecektir çünkü artık fazla kilo yüzden azaldı. Bazen bana da kısa sürede tartıda fark yaratan diyetler cazip geliyor ama kesin çözüm değiller maalesef, yani diyet bittikten bir süre sonra dikkat etsen dahi geri alıyorsun çünkü kaybettiğin yağ değil su ve o suyun tekrar geri gelmesi hiç de zor değil.

Sıkı bir yürüyüş, yürüyüş + koşma ya da yüzme programı işini görür bence.

Arada kaçamakların olsa da genel itibariyle çok yemiyorsun, kontrollüsün ama hareket eksik.

Yağ yakmak için kandaki insülin oranını düşürmek lazım ve bunu düşürmek sadece az ve sağlıklı beslenmekle olmuyor, hareket mutlaka şart. Bu aşamada seni az değil baya baya sıkı bir spor programı paklar :79:

cnm 1 saat yürüyorum ben ama 3 gündür gidemiyorum geç yatıyorum filann derken
gidemedim genelde yürüyorum.

haklısın hızlı giden hızlı geliyor keisnlikleee ben zaten zor kilo veriyordum iice zorlaştıı artık:26:

Bu sıcaklarda sabah ve akşam haricinde yürüyüş yapılamadığı için evde habire koşturuyorum, dans ediyorum, ev temizliği yapıyorum da... Bu ne sıcaktır ya Rabbim! İnsan durduğu yerde bu kadar bunalır, bu kadar terler mi?! :111:

Sabah pek iştahım olmadığı için yine çerez ve meyve yedim. 25-30 gr fıstıkla beraber yarım muz ve 8-10 tane kiraz vardı kahvaltı tabağımda.

Arada tek şekerli bir Türk kahvesinin yanında 1 parça çikolatayı mideye indirdim :KK1: (1 pakette 12 parça, yani bir paketin 1/12'si)

Hadi biraz da protein olsun diyerek çılbır yaptım kendime, 2 tane yumurta bolca ve sarımsaklı manda yoğurdu ile. Yanında da 2 dilim tam buğday ekmeği ve 1 bardak şekersiz kola vardı.

Akşam yemeğimi henüz yemedim. Ev ahalisine farklı, kendime farklı şeyler hazırlıyorum her zamanki gibi. Fırında patates yapıyorum. Azıcık yağ, biraz salça, biraz da pul biberle sos hazırladım fırında patates için. 1,5-2 patates yerim, tabii yine üzerine bolca sarımsaklı yoğurt ekleyerek :101:

1 tane daha Türk kahvesi içmeyi düşünüyorum, istiyorum... :) Bunu da listeye ekleyelim. Ortalama 1200 kalori ediyor. :KK56:

Bugün ev temizliği vardı, her zamanki gibi. Zaten bitmek de bilmiyor, temizliyorsun hop ertesi gün yine aynı hale geliveriyor :95:

bnde bugün 1000 kaloriyi geçmicek şekilde yiyip bitirmiştim günü ama annem ısrar edince dayanamadım sanırım 1750 civarı oldu ama yarın böyle olmıcak

bnde bugün 1000 kaloriyi geçmicek şekilde yiyip bitirmiştim günü ama annem ısrar edince dayanamadım sanırım 1750 civarı oldu ama yarın böyle olmıcak

Bugün 1750 kalori aldıysan dengedesin demektir, yani kaçamak sayılmaz :)

biraz proteine agırlık versen gider aslında hemen

tamam canim öyle yapyim
sanrim abur cuburumu cok kaciriyorum napiyorum bilmiyrm

simdi aksam yemegi yedim ve bu saatten sonra bidaha yemicem
kabak ve mantar vardi onlari soganla kavurdum üzerine bol yogurt döküp yedim

bide böyle bikac gün deneyeyim bakalim ama öglen ne yiyebilirimki potein agirlikli????

X