Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Sabah kahvaltısını çerez ve meyveyle yaptım, sıcaklardan mıdır yoksa başka bir nedenden mi bilmiyorum ama sabah kahvaltı yapmak istemiyor canım. Karışık çerez tabağımda 15 adet badem, 5 adet ceviz ve 20 adet fındık vardı. Yanında da yarım muz yedim.

Öğlen çılbır yani yoğurtlu yumurta yedim, 2 adet yumurta ile yaptım. Yanında 1 dilim ekmek ve rendelenmiş, limon sıkılmış havuç vardı.

Şimdi şekersiz Türk kahvesi içtim Akşam sadece 1 kase yoğurt ve yanında da salatalık yicem, belki bir şekersiz kahve daha içerim.

Günün ortalama kalorisi 900 olacak bu durumda.

1 saat normal tempo yürüyüş yaptım, biraz da ev temizliğini ekleyince bugünlük hareket fena sayılmaz.

2 lt den fazla su içtim.

Sıcak havalardan nefret ediyoruuum :111::111:

Son düzenleme:

Hergün bu şekilde devam edersen 1 haftada 2-3 kilo arası verirsin canım.

Son düzenleme:
Selamlar
Dünkü menümü yazayım

Sabah
Çay şekersiz
yeşil zeytin
reçel
1 dilim kepekli ekmek
peynir
ÖGLE

1.kase yumurta salatası Bitki çayıyla beraber
ARA

4 tane acıbiber
1tane kuru kayıs

AKŞAM

1Kase domates çorbası
Yanında 40gr ton balıgı.
2.5 litre su ..
15dk twister.

780 kalori civarı ediyor ..
Sizce sürekli bu şekilde kaç kilo verebilirim ?

uruzcum mrb nasılsın.
karatayı ne yaptın bıraktn mı?
diyet deneyimleir bölümünde tavuk-salata diyeti var bende onu yapayım bir süre dedim ama
yapanlardan bir kaç arkadaş tavsiye etmedi bu hafta benim baya kaçtı dünde dogum günümdü derken
yarın için lapa diyeti filan yapıcam sanırım

Hergün bu şekilde devam edersen 1 haftada 2-3 kilo arası verirsin canım.

Bir şekilde gitsin de az ya da çok olmasını pek umursamıyorum :)

780 kalori civarı ediyor ..
Sizce sürekli bu şekilde kaç kilo verebilirim ?

Matematiksel hesaplamalarla ortalama bir değer söylenebilir ama vücudun nasıl cevap vereceği belli olmuyor canım. Bazen çok uğraştığın haftalarda gram dahi veremezken bazen birdenbire birkaç kilo verdiğini görebiliyorsun. Sadece sabırlı ve iradeli olmak, bıkmadan usanmadan devam etmek lazım, sadece bunu söyleyebilirim :)

İyiyim canım sağol. Sen nasılsın? :)

10 gün kaçamaksız şekilde karatay yaptım ama kilomda azalma bir yana 1 kg kadar aldım. Bunun nedeni ne olur bilemiyorum ama bu durum moralimi bozunca tekrar kalori diyetine döndüm. Yaz aylarındayız, aslında öğünlere bir kase çorba eklersek hem daha az kalori almış oluruz hem de daha çok doyarız. Benim aklıma sabah klasik kahvaltı, diğer öğünlerde de bolca çorbave salatalık fikri yatıyor

uruzcum sen bi kez kilo vermiş bi hatunsun xzaten bunlarda amma az amma çok gidecek
bir kez yapan bir daha yapar

valla bend edönüp dolanıp yine kalori diyetinin matıklı oldugunu düşünüyorum.
ama bu haftaki kaçaklarımı telafi etmem lazım yarın lapa diyeti yada başka bri şey yaparak:26::26::26::26::26:

1 haftada 2-3 kilo arası verirsin.

kilona göre çok az kalori alıyorsun ve az ekmek yyorsun
şimdi bu kadar yedim 70 li kilolalrda beşyüz kalormi alıcaksın en az 1300 kalori almalısın

Teşekkürler canım haklısın ..

1 haftada 2-3 kilo arası verirsin.

Teşekkürler...

kilona göre çok az kalori alıyorsun ve az ekmek yyorsun
şimdi bu kadar yedim 70 li kilolalrda beşyüz kalormi alıcaksın en az 1300 kalori almalısın

Anladım Dikkat edeyim bundan sonra

Darlingim yoksun buralarda. Diyeti bozmadık inşallah :92:

Ben lapa diyetini yapmaya yeltenmedim bile çünkü yapamayacağımdan eminim :) :86:

Eğer et yiyebiliyorsan 2-3 günlük protein diyetiyle duraklama döneminden çıkabilirsin, tartıda fark olur mutlaka.

Ben lapa diyetini yapmaya yeltenmedim bile çünkü yapamayacağımdan eminim :) :86:

Eğer et yiyebiliyorsan 2-3 günlük protein diyetiyle duraklama döneminden çıkabilirsin, tartıda fark olur mutlaka.

cnm p.tesi bi arkadaşla protein diyetine başlıyoruz günlük
ama yeni aldıgım kilolları telafi için lapa yapıcma yarın birde ben seviyorum lapayı bol domates ve aysberk dogruyorum içine limonla güzel oluyor:)

cnm p.tesi bi arkadaşla protein diyetine başlıyoruz günlük
ama yeni aldıgım kilolları telafi için lapa yapıcma yarın birde ben seviyorum lapayı bol domates ve aysberk dogruyorum içine limonla güzel oluyor:)

Yiyebiliyorsan sorun yok canım. İnşallah güzel sonuç alırsın :81:

kizlar yardim edin ya gercekten olmuyor az yedim olmadi cok yedim olmadi bi türlü dengeyi kuramadim.

61,3 61,5 61,8 düstüm en son 61,8 2 hafta takildim sonra bugün bi tartildim gene tarti 62,3 göstermesinmi

yani 62 den inemedim bi türlü

bana uygun bi menü yazin kizlar lütfen

biraz proteine agırlık versen gider aslında hemen

Darlingim yoksun buralarda. Diyeti bozmadık inşallah :92:

slm canım bir kaç gündür annemle kızkardeşim bendeler.fazla vakit ayıramadım buraya.ihmsl ettim evet ama diyete devam.bu hafta sadece 700 gr gitmiş.sanırım spora yönlenmem gerekiyor

bana da bu yöntem çok mantıklı geldi denemek istiyorum yemeklerin kalorilerini nerden öğreniyosunuz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…