Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
:KK16::KK16:teşekkürler....ben 1 yılı aşkın süredir uğraşıyorum..48 bedenden 40 bedene indim...geçen hafta eteklerimi terziye verdim daraltması için..çok şükür..sabret yavaş yavaş ver kilolarını.ama sakın vazgeçme..

güzel menü..kalori hesaplama için ne yapıyorsun..

uruz bana bir site verdi oraya üye oldum ordan bakıyorum ama tam bilmiyorum mesela bugün yediklerimi tam hesaplayamadım:KK17:öğrencem işte ben de .çok güzel kilo vermişsiniz.ben de sizin gibi vermek istiyorum.metabolizmam çok yavaş maalesef.uzun süre tiroit tedavisi gördüm bir de hareketsizlik olunca çıktım bu kilolara:KK17:artık dışarı çıkmaya utanıyorum fil gibi hissediyorum kendimi:KK14:oysaki bir kaç ay önceye kadar kendimi böylee görmüyordum sonradan kafam dank etti.halbuki doktorum dikkat etmezsen çok kilo alırsın demişti ve aldımda:KK14:

:KK16::KK16:teşekkürler....ben 1 yılı aşkın süredir uğraşıyorum..48 bedenden 40 bedene indim...geçen hafta eteklerimi terziye verdim daraltması için..çok şükür..sabret yavaş yavaş ver kilolarını.ama sakın vazgeçme..

canım benim darısı başıma:KK52:ben biraz aceleciyim Allahım diyorum 78e bir düşsem onda bile çok mutlu olucam.işin kötüsü insanlar bu kiloda olduğuma inanmıyor eşim bile yok canım diyordu da kendi gözüyle görünce inandı.etim çok sıkı sanırım ,bir de orantılı almışım kiloyu.yani her yerde fazlalık var:KK9:
şu anda 44 bedenim 78de 42/40 beden olucam.
1 ağustosta da iş başı yapıcam o zamana kadar 78 olmak istiyorum belki olmayacak ama bu kiloyla işe başlamak istemiyorum:KK19:

canım benim harikasın ne demek 2 ayda 20 kilo vermişsin :KK9:ayakta alkışlamak lazım seni.darısı bana ve benim gibi olanlara.menülerini burda paylaşırsan düzenli olarak çok memnun olurum benim örneklere ihtiyacım var.
kızlar bir de ben çayı çok az şekerli içiyorum biliyorum kullanmamam lazım ama çok denedim olmuyo içemiyorum şekersiz.bir ürün var aspartam ve sakarin içermeyen ondan alsammı ki diyorum sadece çayımda kullanıcam.bitki çaylarını içebiliyorum ama siyah çayı mümkün değil içemiyorumdayım eczacı ona da bir danışıcam bakalım o ne diyecek.

sana bi sır vereyim:KK1:ben çayı 3 şekerli..neskafeyi 7 şekerli içerim..ilk başlarda tatlandırıcı kullandım.ama olmadı..sonra şunu anladım..marifet sadece çaydaki şekeri kesmekte değil..karbonhidratı, proteini vs dengeli almakta..

sana bi sır vereyim:KK1:ben çayı 3 şekerli..neskafeyi 7 şekerli içerim..ilk başlarda tatlandırıcı kullandım.ama olmadı..sonra şunu anladım..marifet sadece çaydaki şekeri kesmekte değil..karbonhidratı, proteini vs dengeli almakta..

canım ama ben çok çay içerim kahvaltıdan sonra ve akşamları büyük zevktir benim için.aslında az şeker kullanıyorum ama hiç kalori almayım istiyorum çaydan.bunun için bir ürün kullannayım dedim ama kullanmayım mı??bu rün s...... ile başlıyor adını veremiyorum sanırım.çayın tadını falan değiştirmiyormuş.dayımda bir ara bişey kullanıyordu ama ne olduğunu hiç sormamıştım.bunu bir sormak istiyorum bakalım.
diğer dediklerinde de haklısın sonuçta sadece şekerden kilo almıyoruz.onlar da sorun yook da şu şeker ve tatlı mevzuu beni çok zorluyor.hadi tatlı da yemem zaten şerbetli sevmem.ama sütlü tatlılara dayanamıyorum.yemin edicem 1 ay ağzıma sürmeyeceğim bakalım ne olacak

çok içiyorsan başkaa..ben 1-2 bardak çay içerim..neskafe arada bir..Allah kolaylık versin canım..

slm arkadaşlar bende zayıflamak istiyorum 1,5 senedir evliyim evlendiğimde 55 kiloydum şuan 64 kiloyum 10 kilo vermem lazım hep vermeye çalışırken kilo alıyorum.
bugun yediklerimi yazım sabah kepekli tost ekmeğine karışık tost, öğlen bir paket biskrem yedim iki bardak şekersiz yeşil çay bir litrede su içtim saat daha 2 olmadı akşam nolcak bilmiyorum şimdiden teşekkürler...

darlingim
teşekür edeirmc nm ben aslında 64 lere kadar düştüma ma geri aldım malesef
şimdi sıkı sıkı sarıldım yenidennn

gülnihal abla
biliyormusun benim cidden kan şekeri dengem bozukmuş ya ilaca başladım
gece yemelerim filan kesildi
sen hala çayı şekerli mi içiyorusn:26::26::26::26::26:

ben 8 yıldır çay-kahve şekersiz içiyorum daha çok seviyorum şekersiz içince

bazen aceleden yiyemiyorum bazend etamamlıyamıyorum ciddi ciddi bi ögün saatini kaçırsam
zaten alt üst oluyor gün.

şimdi mesela kabak yaptım 3 yk yag koydum 1 kilo kabaga
ama öle salataya yag koymaktan korkuyorum hep nedense
ben 90 kilodan 63 e kadar düşmüştüm ama ailevi nednelerden dolayı alt üst oldu dengem ve gece yemeleirm başlamıştı
allahtan 10 gündür yok bişiy aldıgım ilaçtan sanırım.
90 kiloyada bu sebepten çıkmıştım ozmanda bebekelerim olmuştu ikiz ve piskolojim bozulmuş
tu
yani morla bozuklugu beni yemeye itiyor ve buda kan şekeri düzenimi bozuyor malesef.

ama 1200 tamamlamam lazım çok hareketli geçiyor günlerim
az kalori alınca zayıflanmıyor zaten

3 kandil simidi
Tek şekerli kahve
4-5 haşlanmış ve ezilmiş kabak (üzerine 1 kaşık zeytinyağı gezdirdim, az tuzlu)
1 kase yoğurt
Tek şekerli kahve
200 gr ızgara tavuk eti (az yağlı ve bol baharatlı sosla)
5 adet salatalık
1 Külah sade dondurma (bu akşam arkadaşlarımla gezicem, eminim herkes bir şey yer, ben de kendime 1 külah dondurma hakkı tanıdım :KK70: )

1275 kalori

2.5 lt su içtim, birkaç gündür çok az su içiyordum. 2 saat yürüyüş yaptım.

selam kızlar..bugün izinliyim...eeeee kimler var bakiiim...

100 KALORİYİ GEÇMEYEN ATIŞTIRMALIKLAR

1 kase domates çorbası
1 kase domates çorbası yaklaşık olarak 74 kalori ama tabii üstüne kaşar peyniri rendelememeniz ve yanında ekmek yememeniz kaydıyla.
Ballı yoğurt
Tatlı ihtiyacını gidermek için azıcık bal ve aniden şekerinizin yükselmesini engelleyecek yoğurt. Mükemmel bir karışım sayılabilir. Eğer damak tadınıza uyuyorsa sadece 84 kalori.
20 fıstık
En lezzetli atıştırmalıklardan bir tanesi: antep fıstığı. 20 tane antep fıstığı 80 kalori.
Dondurma
Listenin en tepesinde yavaş dövülmüş dondurma var. Dondurmanın bu şekilde dövülmesi bol yağlı kısmından dondurmayı ayırıyor. Yarım dondurma kasesi dondurmada sadece 100 kalori var. Üstelik bu şekilde kalsiyum ve protein de alabileceksiniz.
Fırında hazırlanmış patlamış mısır
Canınız oturup koca bir kase cips yemek istemiş olabilir. Bunun yerine fırında, yağsız, tuzsuz hazırlanmış patlamış mısır yiyebilirsiniz. Çünkü kalorisi yalnızca 100 kalori. Ayrıca lif açısından son derece zengin olan patlamış mısır uzun süre tok kalmanızı sağlayacak.
Üç kraker bir peynir
Tam tahıllı bir kraker üstüne peynir koyarak kendinize sağlıklı bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Hem 100 kaloriyi geçmeyecek hem de lezzetli bir ara öğününüz olacak. Kalorisi 98 kalori
14 badem
Çıtır çıtır bir atıştırmalık arıyorsanız fazla alternatifiniz yok. Badem, fındık ve cevize göre daha az yağlı olduğundan atıştırmalıklar için güzel bir seçenek. Yüksek lif ve protein içeren badem tok kalmanızı da sağlayacak
6 tane tam tahıllı çubuk kraker
Yağ ve şeker oranı düşük tahıllı çubuk krakerler de tam tahıllı olduklarında lif oranı yüksek ve tok tuma özelliğine sahip.
8 küçük havuç ve humus
Bu iki değişik tat doyurucu bir atıştırmalık isteyenler için bire bir. Havuçdaki A vitamini, beta karoten ve humusdaki protein besin değeri açısından da faydalı. Üstelik sadece 90 kalori.
Yoğurt ve çekirdek
Yağsız yarım kase yoğurdun içine birazcık ayçekirdeği ekleyebilirsiniz.

Bir kedi gördüm sanki ! :)
Nerelerdesin hepbera ?
Özledim seni ya. Sen de pek giremiyorsun artık buraya heralde

arkadaşlar sizi bilmiyorum ama bana menü yazmak çok zor geliyor
ama şöyle söyliyim aburcuburu keselim.bisküvi gofret tarzı yani
ben mesela börek falan çok sık yerdim.şimdi yemiyorum
makarna pilav öğlenleri yemeğin yanında yiyorum ama normal porsiyon yani lokanta porsiyonu :))
mesela bugün yediklerimi yazayım birde ben ce çok büyük bir etken oldu sevgili hepbera arkadaşım bahsetmişti
sabahtan akşama ne yiyeceğimi hesaplıyorum.dışına çıkmıyorum.
örneğin bugün sabah peynir 3 zeytin ve 2 dilim kızarmış uno çok tahıllı ekmekle kahvaltımı yaptım(peynir bayağı bol)
akşam için ızgara biftek çıkardım dolaptan yanına bir salata yaparım.(bu da önemli bir ayrıntı salatama mutlaka çok az da olsa
zeytinyağı gezdiriyorum.yağı tamamen kesmek kıtlık pozisyonuna sokuyo vücudu.en azından bben böyle inanıyorum)
sabah gelince işyerime kalori sepetine sabah kahvaltı da yediklerimi ve akşam yiyeceğimi yazıyorum. meyva dahil
sonra günlük hedefimden çıkarıp kaç kalori eksiğim varsa o kadarlık yemek söylüyorum öğlenleri.hatta seçtiğim yemekleri
kalorilerine bakıyorum ıııh bu olmaz çok kalorili falan diye elediğim de oluyo.bu hedefime sadık kalmayı sağlıyor ben ce deneyin
genelde hergün aldığım protein fazla oluyo
çok uzun oldu kusura bakmayın.birde arkadaşlar alıntı yaparken yazının tamamını almasak koca sayfa da aslında 2 satır okunacak şey var ama
kalanı alıntı teşekkürler

sana aynen katılıyorum ve ben de aşağı yukarı aynı yöntemi izliyorumEn Büyük TÜRKİYE

darlingim

gülnihal abla

ilaç etkili oldu öyle mi..çok sevindim..kan şekeri kilo almada ve vermede çok önemli..son tahlillerimde insülinim normal çıktı benim.eğer yüksek çıksaydı ben de ilaca başlayacaktım...

öğlen yemeğinde kabak sandal(peynirli) 1 adet ve pirinç pilavı yedim
akşama yoğurt da yerim salata ve etten sonra .tv seyrederken de kiraz yerim tamam

kız sen bu işi öğrenmişsin:KK9::KK9::KK9:yazdıklarına bayıldım..:nazar:

Bir kedi gördüm sanki ! :)
Nerelerdesin hepbera ?
Özledim seni ya. Sen de pek giremiyorsun artık buraya heralde

:KK3::KK3::KK3::KK3:çok sıcak bu oda bacım yaa..klimalı odaya kaçıyorum..akşam serinledi biraz da ...iki satır yazıvereyim diye geldim..nasılsın..

iyi akşamlarrr

sabah
150 ml süt
yarım ekşi elma

kahvaltı
2 dlm kızarmış ekmek
4 zeytin
domates-salatalık
peynir
kahvaltılık sos

öglen
tavuk salata
1 kase yogurt

ara
10 kiraz
2 kaysı
1.5 ceviz

akşam
1 tabak kabak yemegi
salata

gülnihal abla benim menüleirm geneld eböyle örnek vermek için yazdımm

1111 kalorii pek kafiyeli:)

darlingim

gülnihal abla

sen bu azimle onu da veirirsin canım.ne güzel darısı başıma:KK52:

öğlen bişey yemedim çünkü sabah kahvaltım geç olmuştu 10.30 da kahvaltı yapmıştım.akşam öğününe kadar ara öğün tarzı beslendim bilmiyorum belki de hata ettim.1 avuç leblebi,2 kaşık yoğurt yedim
akşam ki menüm:1 tabak barbunya üstüne bir tutam maydonoz ekledim
1 dilim uno denge
1 kase cacık
kızlar kaç kalori ediyor bu.mesela bir tabak barbunya kaç kaloridir??

ilaç etkili oldu öyle mi..çok sevindim..kan şekeri kilo almada ve vermede çok önemli..son tahlillerimde insülinim normal çıktı benim.eğer yüksek çıksaydı ben de ilaca başlayacaktım...

kız sen bu işi öğrenmişsin:KK9::KK9::KK9:yazdıklarına bayıldım..:nazar:

:KK3::KK3::KK3::KK3:çok sıcak bu oda bacım yaa..klimalı odaya kaçıyorum..akşam serinledi biraz da ...iki satır yazıvereyim diye geldim..nasılsın..

Canim ben de mesaiye kalmistim. Sen gelmissin ama ben ciktim. İyiyim sukur 49.9'lari gordum. Artik kiloyu koruma donemine gectim. Ama artik cok yiyemiyorum ve yemek de istemiyorum. Senin nasil gidiyor diyet?

günaydın kızlar bende dun başladım kalori sayımınaa 7 kılo fazlam var banada yardımcı olursanız cok sevinirim
dün hesaplarıma göre 1300 kalorilik yemek yemişim tabı doğru hesapladıysam
kahvaltı

2dilim tam buğday ekmeği 65x2:130
yarım domates: 7
yarım salata :5
kibrit kutusu kadar peynir :
yarım haşlanmış yumurta :
şekersiz çay:

11:00 türk kahvesi tek şekerli

yanlışım varsa düzeltin kızlar öğrenmeye çalışıyorum değerleri :)

Son düzenleme:
günaydın güzeller,ben dayanamayıp tartıldım ve 87.4 olmuşum 1 kilo gitmiş.aslında tartı günüm cumartesi.1 kilo daha giderse haftada 2 kilo vermiş olucam.çok istiyorum lütfen öyle olsun.kahvaltımı ve ara öğünümü yaptım diğer öğünlerimi de şimdiden yazayım.
sabah:2 dilim uno denge
3 yeşil zeytin
kibrit yarısı peynir
1 tutam maydonoz,1 salatalık,çay
ara:yeşil çay
öğle:1 tabak barbunya maydonozlu
1 bardak ayran
ara:1 elma,yeşil çay
akşam:taze fasulye 6 kaşık kadar
1 dilim uno denge,1 bardak ayran
gece:ince dilim karpuz

X