Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
hanımlar merhabaaaaa nasılsınız? ben çok iyyim çünkü hava bugün azcık da ollsa nefes aldırıyor bana...bir de son üç haftaadır adam akıllı yapamıyordum kalori sayımını bugün tartıldım(( bilmeme sizde de oluyor mu ben çok yiyince tartılmak istemiyorum)) ve 75.8 gramım yupiiiii:KK9::KK9:
bir de nişanlımın yazılım işleeri var o eve tıkılı kalacağı için dışarı gitme olasılığımız düşüyor ve ben daha çok dikkat edebilirimm.
ağustos 15 de 70 kilo olmak istiyorum sizce abartı bir istek mi???
hayal kuruyor olabilir miyim?:KK50::KK50:

hanımlar merhabaaaaa nasılsınız? ben çok iyyim çünkü hava bugün azcık da ollsa nefes aldırıyor bana...bir de son üç haftaadır adam akıllı yapamıyordum kalori sayımını bugün tartıldım(( bilmeme sizde de oluyor mu ben çok yiyince tartılmak istemiyorum)) ve 75.8 gramım yupiiiii:KK9::KK9:
bir de nişanlımın yazılım işleeri var o eve tıkılı kalacağı için dışarı gitme olasılığımız düşüyor ve ben daha çok dikkat edebilirimm.
ağustos 15 de 70 kilo olmak istiyorum sizce abartı bir istek mi???
hayal kuruyor olabilir miyim?:KK50::KK50:

slm canım.ben yeniyim o yüzden zamanla tanıcam sizi:KK17:2 ayda 70e havada karada inersin canım.ben 1 ağustosta 78 olmak istiyorum.iş başım 1 ağustosta en azından azıcık şekillenicem:KK9:yani abartıysa benimki abartı 1.5 ayda 10 kilo ama taktım bir şekilde inicem:KK52:

slm canım.ben yeniyim o yüzden zamanla tanıcam sizi:KK17:2 ayda 70e havada karada inersin canım.ben 1 ağustosta 78 olmak istiyorum.iş başım 1 ağustosta en azından azıcık şekillenicem:KK9:yani abartıysa benimki abartı 1.5 ayda 10 kilo ama taktım bir şekilde inicem:KK52:

canım hoşgeldin topiğe umarım istediğin başarıyı elde edersin ama benim uzun hayal kırıklıklarından sonra öğrendiğim en güzel şey "mutlu" olduğun kilo mantığı...ölümcül rejim yapmıyoruz en güzeli de bu ben kebap-mantı-lahmacun-çıtırtavuk-helva-baklava yediğim günlerde oldu ama üzülmedim 87 kilodan bugüne geldim ama 3 ayda...burada birbirimizi hep destekliyoruzzz ve inana sonuçlar alınıyor ..ben ara ara foto ekliyorum geçmişte de var...böylelikle birbirimizi motive ediyoruzz.En Büyük KKEn Büyük KK

SLMMM

kızlar sitediki kayısı hesaplamasınd abir sıkıntı var sanırm çok az kalori çıkakrtıyor ve 10 gr yazıyr yanınd aben anlamadım?

modamiss haydi haydi inersin 70 e 15 agustosta , ama sen zten 70 gibi durmuyrsun fotolarını hatırlıyorum ben

canım hoşgeldin topiğe umarım istediğin başarıyı elde edersin ama benim uzun hayal kırıklıklarından sonra öğrendiğim en güzel şey "mutlu" olduğun kilo mantığı...ölümcül rejim yapmıyoruz en güzeli de bu ben kebap-mantı-lahmacun-çıtırtavuk-helva-baklava yediğim günlerde oldu ama üzülmedim 87 kilodan bugüne geldim ama 3 ayda...burada birbirimizi hep destekliyoruzzz ve inana sonuçlar alınıyor ..ben ara ara foto ekliyorum geçmişte de var...böylelikle birbirimizi motive ediyoruzz.En Büyük KKEn Büyük KK

Lütfen hedeflere imkansız demeyelim, nitekim ben de 10 kiloları hedefliyorum 2-3 aylık zaman diliminde :KK9:
Madonna çok güzel kilo vermişsin, ben daha yeni fark ediyorum. Kilo çizelgen olmadığı için kilo durumunu takip etmek zor. İstersen sen de bir çizelge yap :) Bu arada tebrik ederim başarından dolayı.

SLMMM

kızlar sitediki kayısı hesaplamasınd abir sıkıntı var sanırm çok az kalori çıkakrtıyor ve 10 gr yazıyr yanınd aben anlamadım?

modamiss haydi haydi inersin 70 e 15 agustosta , ama sen zten 70 gibi durmuyrsun fotolarını hatırlıyorum ben

Kayısının kalorisi için 8 denmiş sitede. Ben de ortalama 10 kalori sayıyorum tanesini. Sen kaç olarak hesap ediyorsun?

lütfen hedeflere imkansız demeyelim, nitekim ben de 10 kiloları hedefliyorum 2-3 aylık zaman diliminde :KK9:
Madonna çok güzel kilo vermişsin, ben daha yeni fark ediyorum. Kilo çizelgen olmadığı için kilo durumunu takip etmek zor. Istersen sen de bir çizelge yap :) bu arada tebrik ederim başarından dolayı.

Kayısının kalorisi için 8 denmiş sitede. Ben de ortalama 10 kalori sayıyorum tanesini. Sen kaç olarak hesap ediyorsun?

bana az gibi geldi sanki 3 adet kaysı 1 porsiyon meyve yapıyor
ama verilen kalor i 34 gibi bişiy olunc aşaşırdım 1 tane kaysı 10 gr mı acaba?
Ama ozman 3 kayısı nasıl 1 porisyon meyve ederki

bana az gibi geldi sanki 3 adet kaysı 1 porsiyon meyve yapıyor
ama verilen kalor i 34 gibi bişiy olunc aşaşırdım 1 tane kaysı 10 gr mı acaba?
Ama ozman 3 kayısı nasıl 1 porisyon meyve ederki

3-4 kayısıyı 1 porsiyon sayıyorum ben. Gramajını dediğin gibi yanlış yazmışlardır. 1 porsiyon genelde 100 gr civarında oluyor.

SICAKTA BİŞİY YENMİYOR KIZLAR YA
tavuk salata yiycektim amaa cnm istemedi 5-6 kayısı dogradım 1 kase yogurt içine
onu yedim akşam 5-6 arasıda tavuk salta yer kapatırım günü
dün gece ki facia yı ancka telafi ederim sabahta yürüdüm 45 dk zaten

Bugün geç kalktım, kahvaltıyı dışarıda yaptık. Kahvaltı tabağındaki her şeyi yemedim, kontrollü olmaya çalıştım ama yine de tabağımdaki tam hesabını yapamadım o yüzden tahmini olarak 1000 kalori dedim kahvaltı tabağıma.

1 dilim tam yağlı peynir
1 dilim kaşar peyniri
1 dilim örgü peynir
1 dilim eski kaşar
2-3 çay kaşığı bal
2 siyah zeytin
1 yeşil zeytin
1 dilim salam
yarım salatalık
2 cherry domates
2 büyük bardak çay (her biri tek şekerli)
2 dilim ekmek (ekmeklerin her biri 60 gr ve 160 kalori)
Tek şekerli kahve
1 kandil simidi
1 kase yoğurt

1650 kalori

Kandil simidi normalde 80 kalori ama 120 kalori olarak hesap ettim bu defa çünkü baya tombik bir kandil simidiydi :)

Akşamı da yoğurtla geçiştirmeye çalışıyorum.

Kahvaltı sonrası keyif yürüyüşü yaptım, akşam hava biraz serinleyince 1 saat yürüyüşümü de yapıcam.

sabah( yürüyüşe gideken)

yarım ekşi elma
150 ml yy süt

kahvaltı,
1 dlm lıygyt ekmek
4 zeyin
1 yumurta ve 1kb kaşardan omlet
domates-salatalık

öglen
6 kayısı
1 kase ygurt

akşam(biraz önce)
200 gr yogurt
1 dlm salam
2 haşlanmış yumurta
1 salatalık

948 kalori acıkırsam ayran içerim sanırım 1 bardak

Kimleri görüyorum, merhabalar :)) Evet, uzun bir aradan sonra kilolar nedeniyle geri dönüş yaptım. Sen nasılsın? Gördüğüm kadarıyla kilolardan bir bir kurtulmuş, ferahlamışsın. Bu görüşemediğimiz zaman içinde hayatında her şey güzel gitmiştir, canını sıkacak bir şey olmamıştır inş :nazar:

aahhh..olmaz mı...ama napalım ki bu tarafa imtihan için yaratılmış..sabrediyorum..Allah hepimizin ahiretini güzel yapsın inşallah..şööööyle cennette incecik hatunlar olalım:))yiyelim yiyelim de zayıf kalalım inşallah:))

ben sabahları kalktıgımda çok şiş oluyorum sizdede oluyormu?
yani 1-2 saat beklediigmde asıl kilomd açıkıyorum

canım şu son dönemde kullandığın ilaç ödem yapıyor mu acaba..ya da şöyle sorayım..sabah kalktığında tartılıyorsun fazla çıkıyorsun..sonrasında wc ye çıkıyormusun da kilon az çıkıyor..
bir de şu son menünü keşke bi "beğenme" butonu olsaydı da beğenmeseydim...sulu yemek yok..ara öğün yok..akşam salam ne alaka..bak kızmaya başlıcam sana:KK20:

aahhh..olmaz mı...ama napalım ki bu tarafa imtihan için yaratılmış..sabrediyorum..Allah hepimizin ahiretini güzel yapsın inşallah..şööööyle cennette incecik hatunlar olalım:))yiyelim yiyelim de zayıf kalalım inşallah:))

canım şu son dönemde kullandığın ilaç ödem yapıyor mu acaba..ya da şöyle sorayım..sabah kalktığında tartılıyorsun fazla çıkıyorsun..sonrasında wc ye çıkıyormusun da kilon az çıkıyor..
bir de şu son menünü keşke bi "beğenme" butonu olsaydı da beğenmeseydim...sulu yemek yok..ara öğün yok..akşam salam ne alaka..bak kızmaya başlıcam sana:KK20:

günaydınnnn ablaa
ilaç ödem yapıyormu bilmiyorum hiç aklımada gelmeid aslınd abu bi okuyum ben içerigini
dünkü menümde aslınd aben sulu yemek yiyorum her gün ama c.tesi biraz kh kaçırınca
pazar pro besleneyim deidm tavuk salata yiycektim ama çocuklar park diye tutturunca yumurta ve salamı yiyip çıktım
bundan sonra düzenli menü yazayımm barii yoksam daya yiycem:KK53::KK53::KK1::KK1::KK1:

günaydınnnn ablaa
ilaç ödem yapıyormu bilmiyorum hiç aklımada gelmeid aslınd abu bi okuyum ben içerigini
dünkü menümde aslınd aben sulu yemek yiyorum her gün ama c.tesi biraz kh kaçırınca
pazar pro besleneyim deidm tavuk salata yiycektim ama çocuklar park diye tutturunca yumurta ve salamı yiyip çıktım
bundan sonra düzenli menü yazayımm barii yoksam daya yiycem:KK53::KK53::KK1::KK1::KK1:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

selam kızlar..bugün izinliyim...eeeee kimler var bakiiim...

100 KALORİYİ GEÇMEYEN ATIŞTIRMALIKLAR

1 kase domates çorbası
1 kase domates çorbası yaklaşık olarak 74 kalori ama tabii üstüne kaşar peyniri rendelememeniz ve yanında ekmek yememeniz kaydıyla.
Ballı yoğurt
Tatlı ihtiyacını gidermek için azıcık bal ve aniden şekerinizin yükselmesini engelleyecek yoğurt. Mükemmel bir karışım sayılabilir. Eğer damak tadınıza uyuyorsa sadece 84 kalori.
20 fıstık
En lezzetli atıştırmalıklardan bir tanesi: antep fıstığı. 20 tane antep fıstığı 80 kalori.
Dondurma
Listenin en tepesinde yavaş dövülmüş dondurma var. Dondurmanın bu şekilde dövülmesi bol yağlı kısmından dondurmayı ayırıyor. Yarım dondurma kasesi dondurmada sadece 100 kalori var. Üstelik bu şekilde kalsiyum ve protein de alabileceksiniz.
Fırında hazırlanmış patlamış mısır
Canınız oturup koca bir kase cips yemek istemiş olabilir. Bunun yerine fırında, yağsız, tuzsuz hazırlanmış patlamış mısır yiyebilirsiniz. Çünkü kalorisi yalnızca 100 kalori. Ayrıca lif açısından son derece zengin olan patlamış mısır uzun süre tok kalmanızı sağlayacak.
Üç kraker bir peynir
Tam tahıllı bir kraker üstüne peynir koyarak kendinize sağlıklı bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Hem 100 kaloriyi geçmeyecek hem de lezzetli bir ara öğününüz olacak. Kalorisi 98 kalori
14 badem
Çıtır çıtır bir atıştırmalık arıyorsanız fazla alternatifiniz yok. Badem, fındık ve cevize göre daha az yağlı olduğundan atıştırmalıklar için güzel bir seçenek. Yüksek lif ve protein içeren badem tok kalmanızı da sağlayacak
6 tane tam tahıllı çubuk kraker
Yağ ve şeker oranı düşük tahıllı çubuk krakerler de tam tahıllı olduklarında lif oranı yüksek ve tok tuma özelliğine sahip.
8 küçük havuç ve humus
Bu iki değişik tat doyurucu bir atıştırmalık isteyenler için bire bir. Havuçdaki A vitamini, beta karoten ve humusdaki protein besin değeri açısından da faydalı. Üstelik sadece 90 kalori.
Yoğurt ve çekirdek
Yağsız yarım kase yoğurdun içine birazcık ayçekirdeği ekleyebilirsiniz.

selamlar herkese.ödem derken ben de her sabah kalktığımda ve akşam saatlerinde şiş oluyorum.öğlen saatlerinde yok o şişlik.nasıl bişey bu ben de anlamıyorum.sanırım biraz da sıcaktan oluyor.menümü yazayım da kaç kalori olduğunu bilemiyorum,öğrenicem işte zamanla:KK9:
sabah:2 dilim tam buğday
4 yeşil zeytin
1 parça kibritten küçük peynir
1 yumrta
1 salatalık,çay
kızlar ben bu kalorileri öğrenene kadar bana yardım edin lütfen:KK17:

Masum ve Hepbera,çok güzel kilo vermişsiniz.nasıl başardınız??ne kadar sürede verdiniz bu kadar kiloyu??
benim de en az 20 kilo vermem lazım.boyum 1.68 ,68 kiloda çok iyi hissediyorum kendimi ama aslında 63/64 olmalıyım:KK17:
offfffffff benim hikaye çok uzun aslında sizin kafanızı şişirmek istemiyorum:KK17:

X