Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
selam kızlar sakıncası yoksa topiğe katılmak istiyorum 3 ay içinde sadece 8 kilo vermeliyim normalde emzirirken haftada 2100gr verebiliyordum ama şimdi 6 aylık hamileyim sakıncası olur mu bilemiyorum abur cubur ve gece atıştırmalarını(hatta yemek demek daha doğru) kestim oldukça sağlıklı besleniyorum bence. salata falan yemezdim şimdi çikolata yerine meyve sebze salata yiyorum ekmeği çok yiyordum şimddi organik ekmeğe başladım bol su içiyorum ama spor sıfır çok ağrım var yerrimdem kalkamıyorum 83 kilo civarındayım şuan boyum 178. doğumdan sonra 60 falan olmalıyım. zayıflamayı çok istiyorum ama bebeğime zarar gelsin istemiyorum ne yapmalıyım yardım edin.

meyve sebze ve kalsiyum ağırlıklı beslen ama arada tahılda tüket bulgur süt oluşumu için en gerekli besinlerden biri diye duydum,sütsüzde kalma yani,hamur işi şeker zaten zararlı

evet aynen öyle oluyor,böyle rahat olur. yani 1200 ün altına da düşmemek gerek aynı zamanda, teşekkürler

Kilo verme uzun bir süreç. Zaman geliyor kaçamaklar oluyor, bir hesaplıyorsunuz ki 2500-3000 kalori almışsınız. Böyle günlerin ertesinde, bir önceki günü telafi etmek adına kısa süreyle 1000 kalorinin altına inilebilir ama dediğim gibi bu sadece telafi amaçlı. Önemli olan 1000-1200 kalorinin altında uzun süre kalmamak, bunu bir beslenme biçimi haline getirmemek.

uruzcum
tatile kadar kaç kilo versem kardır diye bakıyorum cnm

kızlar benimde kalorim bugün çok az :KK43:
4 ceviz yeidm şimdi onunla bile 950 kalori etti
acaba sabah spora giderken sütmü içsem 1 bardak meyve ile ama oda şişiriyor sanki

uruzcum
tatile kadar kaç kilo versem kardır diye bakıyorum cnm

kızlar benimde kalorim bugün çok az :KK43:
4 ceviz yeidm şimdi onunla bile 950 kalori etti
acaba sabah spora giderken sütmü içsem 1 bardak meyve ile ama oda şişiriyor sanki

Yürüyüş öncesi kana çabuk karışan bir meyve tercih etmen yeterli bence. Kuru kayısı, kuru üzümi, kuru erik ya da yarım muz kâfi. Süt, açken ya da tokken hiç fark etmiyor, her türlü şişkinlik yapıyor bende, rahatsızlık veriyor.

Son düzenleme:
Yürüyüş öncesi kana çabuk karışan bir meyve tercih etmen yeterli bence. Kuru erik, kuru üzümi kuru kayısı ya da yarım muz kâfi. Süt, açken ya da tokken hiç fark etmiyor, her türlü şişkinlik yapıyor bende, rahatsızlık veriyor.

taze kayısı veya şeftali filan yiyorum bende genelde dediklerin daha mantıklı aslında ya valla geçen süt içtim gittim
bi geldim yeminle karnım doguracak kadar oldu şişlikte eşim bile bu ne hal dedi:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

bende 4:30 ta 4 zeviz yemiştim
5 te karpuz yeidm 1 dlm kadar çocuklara verirkenn
bu dar sık yemek iyi dgeil aslında

taze kayısı veya şeftali filan yiyorum bende genelde dediklerin daha mantıklı aslında ya valla geçen süt içtim gittim
bi geldim yeminle karnım doguracak kadar oldu şişlikte eşim bile bu ne hal dedi:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

bende 4:30 ta 4 zeviz yemiştim
5 te karpuz yeidm 1 dlm kadar çocuklara verirkenn
bu dar sık yemek iyi dgeil aslında

Kuru kayısı, erik vs lifli olduğu için muza oranla biraz daha yavaş karışıyor kana ama ben yine de tercih ediyorum çünkü uyanır uyanmaz yürüyüşe gitmiyorum. Süt yerine yoğurt tercih edebilirsin aslında, meyvenin yanında mutlaka bir şey yemek istiyorsan.

Kuru kayısı, erik vs lifli olduğu için muza oranla biraz daha yavaş karışıyor kana ama ben yine de tercih ediyorum çünkü uyanır uyanmaz yürüyüşe gitmiyorum. Süt yerine yoğurt tercih edebilirsin aslında, meyvenin yanında mutlaka bir şey yemek istiyorsan.

meyvenin yanında protein inanılmaz tokluk hissi veriyor.. Mesela ben bir yeşil elmanın yanına bir su bardağı ılık tarçınlı süt içiyorum çok faydalı oluyor tavsiye ederim.. Konu sahibimizin de söylediği gibi eğer süt şişkinlik yapıyorsa 2 çorba kaşığı yoğurdun içine yiyeceğin 1 porsiyon meyveni doğrayabilirsin üstüne çok az tarçın eklersen sütlü meyveli tatlı yemiş gibi oluyorsun :)

bugün taze fasülyemi yoğurdumu yedim 2 dilim kepek ekmeğiyle, nesfit yedim sabah az kalori aldım ama spor yapamadım bugün.. İnşallah akşama leslie beni bekler :)

200 gr tavuk eti, 1 muz, kahve, 7 ceviz, 2 salatalık, 1 muz, 1 kahve, 5 bisküvi, omlet (2 yumurtadan), 3 salatalık : 1435 kalori

Spor yok.

Aaaaaa tamam al degistirdim ne bagriyon bakim sen :KK1:

Hele şüküüüür :) Teşekkür ederim valla artık okurum senin mesajlarını da rahat rahat , gözlerim miyop olmuştu :p

benim tarafım öyle çok zayıf değil ama baba tarafı zayıf onlara çekmiş heralde. sağlıklı olsun da nasıl istiyorsa öyle olsun :)

Evet en önemlisi sağlık...

selam kizlar bugun nihayet cuma gunku kiloma erisebildim 56.3 :)) gende 100 gr iyi vermisim bir gunde tatlimi yedim, kisirimi yedim :KK66:) masallah hizli kilo vereyim dedikce tatlilar borekler yapmaya basladim.
bakalim bugun lesli teyzemle yuruduk epeydir spora ara vermistim, tekrar toparlanma zamanim geldide geciyor.

herkese kolay gelsin. BU ARADA 1200 ALTINA DUSMEYIN DIYE UZMANLAR UYARIP DURUYOR!!!!! bazen 800-900 leri goruyorum, yapmayin arkadaslar. zayiflayacagiz diye bu kadar eziyet.

Ya her zaman da 1200 alınmaz ki, bazen üzerine çıkarsın bazen altına düşersin. Ama az kalori alındığında spor yapılmamalı. Yani uzmanlar hem hareket hem az kaloriye kızabilirler tabi.

meyvenin yanında protein inanılmaz tokluk hissi veriyor.. Mesela ben bir yeşil elmanın yanına bir su bardağı ılık tarçınlı süt içiyorum çok faydalı oluyor tavsiye ederim.. Konu sahibimizin de söylediği gibi eğer süt şişkinlik yapıyorsa 2 çorba kaşığı yoğurdun içine yiyeceğin 1 porsiyon meyveni doğrayabilirsin üstüne çok az tarçın eklersen sütlü meyveli tatlı yemiş gibi oluyorsun :)

bugün taze fasülyemi yoğurdumu yedim 2 dilim kepek ekmeğiyle, nesfit yedim sabah az kalori aldım ama spor yapamadım bugün.. İnşallah akşama leslie beni bekler :)

Bence süper ikili. Yoğurt + meyve ... Kan şekerinin çabuk yükselip alçalmasını önlüyor yoğurt. Çünkü sonuçta meyvede de şeker var. Tek başına alığındında kan şekeri birden yükselebiliyor. Ama ben ikisini aynı anda sevmiyorum tüketmeyi o da ayrı konu.
Ben çocuğa öyle yediriyordum eskiden. Şimdi tabi ne yese kar diyorum.

uruzz yedikleirn nasıl 1400 kalori tuttuu:KK53::KK53::KK53::KK53: çok az sankiii

yogurdu ben genelde ana yemekte tüketiyorum arkadaşlarr.
birde diyetisyenler genelde süt ürününü birlikte veriyorlar
meyvedeki şeker yaga dönüşmesin diye

uruzz yedikleirn nasıl 1400 kalori tuttuu:KK53::KK53::KK53::KK53: çok az sankiii

yogurdu ben genelde ana yemekte tüketiyorum arkadaşlarr.
birde diyetisyenler genelde süt ürününü birlikte veriyorlar
meyvedeki şeker yaga dönüşmesin diye

Göze ne kadar az geliyor ama değil mi :)

Sadece bisküviler bile 350 kalori yapıyor, üzeri çikolatalı fıstıklı bisküvilerden. Pek detaya inmedim ama maalesef hepsi 1400'ü buluyor :KK50:

Yediklerimi üstünkörü yazdım, tek tek kalorilerini yazmam daha doğru olacak sanırım :)

200 gr tavuk eti (çok az yağlı ve baharatlı bir sosla ızgarada) - 300
1 muz - 100
kahve (tek şekerli) - 20
7 ceviz ( her biri 25 kaloriden) 175
2 salatalık - 30
1 muz - 100
1 kahve (2 şekerli) - 40
1 ısırık biscolata - 25
5 bisküvi - 350
omlet (2 yumurta *160* ve 1 kaşık yağla *90*) - 250
3 salatalık - 45

Toplam: 1435 kalori

Son düzenleme:
Göze ne kadar az geliyor ama değil mi :)

Sadece bisküviler bile 350 kalori yapıyor, üzeri çikolatalı fıstıklı bisküvilerden. Pek detaya inmedim ama maalesef hepsi 1400'ü buluyor :KK50:

evet arkadaslar biskuvuler, cipsler, cerezler acayip kalori. ben 2 tane yiyip durduruyorum kendimi :))

esenruzgar, benimde dedigin ortalama 1200. arada sirada yukselip alcalmalar sorun degilde. her gun 600-700 lerde kalanlar 900 ustune asla cikmayanlara dedim.

misal benim bugunku menu fena sabah tartiyi merak ediyorum.
sabah peynirli borek
ogle ispanak
aksam kisir
yatmadan 1 bardak sut
bunlari yiyince bugun acikmadigim için hiç ara ogun almadim. ha bide 1 sise soda 1de kahvem var.

ama cezami ertelemedim lesli teyzemle bi oglen bide gece :)) yuruyus yaptim.

GÜNAYDINN HERKESEE

ben büskivi cips filan srmüorum agzıma bi başladmmı yemeye sonu gelmiyorrr

X