Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Göze ne kadar az geliyor ama değil mi :)

Sadece bisküviler bile 350 kalori yapıyor, üzeri çikolatalı fıstıklı bisküvilerden. Pek detaya inmedim ama maalesef hepsi 1400'ü buluyor :KK50:

Zaten illaki kalori hesabı yapmamak lazım. Otur o zaman çikolatalarla doldur kaloriyi akşamı yap sonra da zayıflamayı bekle. Olmaz tabi.
Bence oturup koca 1 tabak brokoli, karnabahar ye tıka basa doyarsın ara öğün bile yapmazsın. Ve de kalorisi az. Ben o şekilde zayıfladım. Şimdi akşam dayanamayıp dondurma yemeye başladım ve göbek çıkmaya başladı :KK43:

esenruzgar, benimde dedigin ortalama 1200. arada sirada yukselip alcalmalar sorun degilde. her gun 600-700 lerde kalanlar 900 ustune asla cikmayanlara dedim.

misal benim bugunku menu fena sabah tartiyi merak ediyorum.
sabah peynirli borek
ogle ispanak
aksam kisir
yatmadan 1 bardak sut
bunlari yiyince bugun acikmadigim için hiç ara ogun almadim. ha bide 1 sise soda 1de kahvem var.

ama cezami ertelemedim lesli teyzemle bi oglen bide gece :)) yuruyus yaptim.

Evet hergün 600-700 yenilirse zaten ne spor yapılır ne hareket. Ben şahsen öyle oluyordum son haftalarda az kalori alıyordum ve halim kalmıyordu egzersize felan.
Şimdi de hesaplamıyorum artık kalorimi ama işte dikkat etmeye çalışıyorum gün içinde.
Ama akşamları fire veriyorum :KK43:
Dün 2 tane magnum dondurmayı yedim kendime inanamadım. Bir daha eve aldırmıycam o büyük dondurmalardan. Ve de artık öyle abartı atıştırmıycam akşamları. Sonuçta emeklerim boşuna gitmesin değil mi, kolay kilo verilmiyor!
Bir de şimdi heryerim gitti, göbeğime takmış durumdayım. Onun için egzersiz yapmayı düşünüyorum ama gözümde büyüyor nedense...
Sanki hergün geç saatlerde eve gelip 1 saat spor yapan ben değilmişim gibi...
Bir de herkes şimdi inanamıyor, sürekli övgü alıyorum işyerinde olsun, tatilde akrabalarım vs. O da insana biraz gevşeklik veriyor.
Ama yemeklerden fazla yiyemiyorum midem küçülmüş. Benim sorunum abur cuburla...

Son düzenleme:
Zaten illaki kalori hesabı yapmamak lazım. Otur o zaman çikolatalarla doldur kaloriyi akşamı yap sonra da zayıflamayı bekle. Olmaz tabi.
Bence oturup koca 1 tabak brokoli, karnabahar ye tıka basa doyarsın ara öğün bile yapmazsın. Ve de kalorisi az. Ben o şekilde zayıfladım. Şimdi akşam dayanamayıp dondurma yemeye başladım ve göbek çıkmaya başladı :KK43:

Evet hergün 600-700 yenilirse zaten ne spor yapılır ne hareket. Ben şahsen öyle oluyordum son haftalarda az kalori alıyordum ve halim kalmıyordu egzersize felan.
Şimdi de hesaplamıyorum artık kalorimi ama işte dikkat etmeye çalışıyorum gün içinde.
Dün 2 tane magnum dondurmayı yedim kendime inanamadım. Bir daha eve aldırmıycam o büyük dondurmalardan. Ve de artık öyle abartı atıştırmıycam akşamları. Sonuçta emeklerim boşuna gitmesin değil mi, kolay kilo verilmiyor!
Bir de şimdi heryerim gitti, göbeğime takmış durumdayım. Onun için egzersiz yapmayı düşünüyorum ama gözümde büyüyor nedense...
Bir de herkes şimdi inanamıyor, sürekli övgü alıyorum işyerinde olsun, tatilde akrabalarım vs. O da insana biraz gevşeklik veriyor.

Canım tebrik ederim hedefine ulaşmışsın.

Bir göbeğin kalmış onu da küçük hareketlerle hale yola sokabilirsin. Amerikalı bir spor eğitimcisi sakız çiğnemeyi, sakızı balon yapıp patlatmayı çok faydalı buluyor göbek için. Çünkü sakız şişirirken göbeğini içeri çekiyorsun yani karın kaslarını kasıyorsun. O bu hareketi günde 20 defa, yavaş yavaş çoğaltarak yapmanın sonuç vereceğini söylüyor. Ama sen bunu istemezsen aklına geldikçe günde 5 set 20şerden göbeğini içeri çekip bırakabilirsin. Mantığı aynı çünkü o hareketlerin. Kesin birkaç haftada istediğin sonucu elde edersin. Hem de neredeyse hiç zahmet çekmeden. Benim karnımda çok yağ var, azaldığı anda ben de başlayacağım buna. Ama eşim yapıyor ve etkisini görmeye başladı.

Canım tebrik ederim hedefine ulaşmışsın.

Bir göbeğin kalmış onu da küçük hareketlerle hale yola sokabilirsin. Amerikalı bir spor eğitimcisi sakız çiğnemeyi, sakızı balon yapıp patlatmayı çok faydalı buluyor göbek için. Çünkü sakız şişirirken göbeğini içeri çekiyorsun yani karın kaslarını kasıyorsun. O bu hareketi günde 20 defa, yavaş yavaş çoğaltarak yapmanın sonuç vereceğini söylüyor. Ama sen bunu istemezsen aklına geldikçe günde 5 set 20şerden göbeğini içeri çekip bırakabilirsin. Mantığı aynı çünkü o hareketlerin. Kesin birkaç haftada istediğin sonucu elde edersin. Hem de neredeyse hiç zahmet çekmeden. Benim karnımda çok yağ var, azaldığı anda ben de başlayacağım buna. Ama eşim yapıyor ve etkisini görmeye başladı.

Sağol canım. İyiki hatırlattın. Bunu ben de deniycem. Benim önceki göbeğime göre şuanda çok iyi. Hatta aynaya baktığımda göbek varmış gibi durmuyor ama biliyorum hamilelik felan olduğu için eskisi gibi de değil, biraz gevşek o göbek bölgem.
Bence heryerimizi sıkılaştıralım dimi :)

hah bende tam bunu diyecektim etraftan ovguler aldikca gevsiyoruz.bende gevsedim aslinda vermem gereken 5 kilo daha var cokta citir gorunmuyorum suan ama iste yaz geldi dondurmalar cikti cesit cesit meyveler dayanamiyorum.bir aydir kilomda kipirdama yok.hatta su aralar reglim yaklastigi için yukari tirmaniyor.regl zamaninda dikkat edip 58-57 yi gormek istiyorum artik.Trye gelmeme 3 hafta kaldi.

GÜNAYDINN HERKESEE

ben büskivi cips filan srmüorum agzıma bi başladmmı yemeye sonu gelmiyorrr

valla ben bazen tutamiyorum cipse bayiliyorum.
ya 4-5 limit verip orda duruyorum ya da cok cok istediysem ogun niyetine sarimsakli yogurtla beraber yiyorum sik sik degil ama arada sirada bi kaçamak.

tabiykide hiç yememk daha guzel :))

ender saracin su 10 hareketini dene super bende baya fark ettirdi gobek cevremde ama her gun yapmalisin gerci 20 dakka yeter.
sakin gevseme o kadar ugrastin ne guzelde kilo verdin.

ooo kizlar dunku abartili menu kilo aldirir dedim ama sanirim yuruyus sayesinde almamisimda vermemisimde. bugun bayagi spor hedefim var, gercekten cok guzel kilo verdiriyo spor
hedefime gore gunde 143 gr vermeliyim. turkiyeye gittigimde incecik olmak için :))

bugunku menu normal kahvalti kismadan ama abartmadanda 2 dilim kepekli ekmekle
ogle ispanak yaninda cay ya da yogurt 1 dilim kepekli ekmekle
aksama firinda kabak mucver sarimsakli yogurt. deneyin super oluyo ve yagsiz oluyo firinda tam diyetlik.

ara ogunde 1 kuru incir 2 seftali heralde. kalori saymiyorum ama genelde baktigimizda cokta bisi yok sanirim.

selam kizlar bugun nihayet cuma gunku kiloma erisebildim 56.3 :)) gende 100 gr iyi vermisim bir gunde tatlimi yedim, kisirimi yedim :KK66:) masallah hizli kilo vereyim dedikce tatlilar borekler yapmaya basladim.
bakalim bugun lesli teyzemle yuruduk epeydir spora ara vermistim, tekrar toparlanma zamanim geldide geciyor.

herkese kolay gelsin. BU ARADA 1200 ALTINA DUSMEYIN DIYE UZMANLAR UYARIP DURUYOR!!!!! bazen 800-900 leri goruyorum, yapmayin arkadaslar. zayiflayacagiz diye bu kadar eziyet.

seninle hem kilo olarak hem de psikolojik durum olarak aynıyız sanırım :) hızlı kilo vermem gerek diyerek kendimi sürekli ödüllendiriyorum sanki hak etmişim gibi :) leslie bende çok seviorum 5 mil süper bence.. ama onda 3 mil yapıyorum 38 dakika çok yoruluyorum 5 mil yapamadım henüz o videonun 3 ya da 4 milini yapıp bırakıyorum :)

seninle hem kilo olarak hem de psikolojik durum olarak aynıyız sanırım :) hızlı kilo vermem gerek diyerek kendimi sürekli ödüllendiriyorum sanki hak etmişim gibi :) leslie bende çok seviorum 5 mil süper bence.. ama onda 3 mil yapıyorum 38 dakika çok yoruluyorum 5 mil yapamadım henüz o videonun 3 ya da 4 milini yapıp bırakıyorum :)

evet evet bende kaçtir yazdiklarini okuyunca ayni seyi dusunuyorum :))

ben dun 1 den basladim epeydir sporu birakmistim. sabahta 1 yaptim gene simdi 3 mile gecmeyi dusunuyorum. 4-5 i indirmedim daha. biraz 3
le gidim bakim. yalniz bendeki videolarda 2 ve 3 milde lastik kullaniyorlar. yanlis mi indirdim acaba ?

hah bende tam bunu diyecektim etraftan ovguler aldikca gevsiyoruz.bende gevsedim aslinda vermem gereken 5 kilo daha var cokta citir gorunmuyorum suan ama iste yaz geldi dondurmalar cikti cesit cesit meyveler dayanamiyorum.bir aydir kilomda kipirdama yok.hatta su aralar reglim yaklastigi için yukari tirmaniyor.regl zamaninda dikkat edip 58-57 yi gormek istiyorum artik.Trye gelmeme 3 hafta kaldi.

Gevşiyorum ama dengelemeye de çalışacam inşallah. Hepten bırakırsam tekrar alırım kesin kiloları.
Bugün sabah 1 simit yemiştim öğle yemeği yiyesim gelmedi yemedim. Yoğurt aldım güya yiyecektim biraz önce 1 ısırık diyet çikolata yedim kandırdım midemi :)
Birazdan yeni yiyecem pul biberli yoğurdumu. Yani gevşemem artık son kiloma gelince oldu. Artık 36 beden giyiyorum nerdeyse. Bak senin de 3 haftan kallmış ha gayret ! TR'dekiler seni görünce şok olsunlar. Müthiş bir duygu onu tatmanı isterim !
Bir de şimdi zaten kendime yeni hedef koydum göbeğimi şu dümdüz karınlar gibi yapmak :)

ender saracin su 10 hareketini dene super bende baya fark ettirdi gobek cevremde ama her gun yapmalisin gerci 20 dakka yeter.
sakin gevseme o kadar ugrastin ne guzelde kilo verdin.

Evet onları yapıyordum bir ara. Direk göbek hareketi videosu var onu yapmayı düşünüyorum. 8 dk.lık. Ama tabi ondan öncesinde ısınmak da gerekir. İyi aklıma getirdin dönüşümlü yapayım ender saraçın hareketlerini de...
Baklava göbek istiyoruuuuum dermişim :KK1:
Zaten üst kısım yok da alt karnı düzleştirmem lazım.

kızlar

1 çorba kaşıgı sıvı yag
1 çorba kaşıgı salça
1 tavuk bulyon
1,5 litre su
1 kase tel şehriye ile yapılan şehriye çorbasının 1 kasesi yaklaşık kaç kaloridir?

15 badem, 1 salatalık, 4 ceviz, 1 dilim kepek ekmek, 5 zeytin, 1 kahve (tek şekerli), 3 bisküvi, 250 gr ızgara tavuk, 1 kahve (tek şekerli), 2 bisküvi : 1255 kalori

Şu an kahvemi içiyorum, 17 itibariyle günü kapatıyorum.

Yürüyüş yok, ev temizliği var :)

X