Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Kalori sayarken de sürekli aynı türden şeyleri de yememek lazım. Herşeyden ölçülü ve sakıncalı şeylerden de kaçınılacak.
Ben öyle veriyorum şahsen.
Bir de yoğun ezgersiz şart...

Bende bende gün icinde mutlaka yeterli protein karbonhidrat alıyorum. Sebzeye daha fazla ağırlık verdim eskiye gorede. Bugün karnı yarık bile yedim yarım patlicandan ama öğlen aksama sadece salata...

selam arkadaşlar ben de bu yöntemi kullanmak istiyorum her sabah 6-7 arası yürüyorum.ilaveten yediklerimi yazmayı planlıyorum.kalori hesabı yaparken bulamadığım kalori hesaplarını size sorabilirim herhalde.çok vaktim olmadığı için topiğin tamamaını okuyamadım.yarın başlıyorum.günlük hedefim 1200-1300 kalori.bakalım neler olacak:)

İnternette siteler var hesaplayan. Oralardan bütün yediklerini hesaplayabilirsin :)

dediğiniz gibi abur cuburu azaltmaya çalışıyorum zaten ama 6 kişilik odada sınava hazırlanıyorum yurttayım ve de yarın dan itibaren perşembeye kadar açık büfe bir otele kampa gidiyorum.. neyse ama belki daha sağlıklı beslenirim gelince tartılıcam inşallah şu sınav bir bitseydi.. bugün ;

kahvaltı:
1 minik peynirli ev poğaçası
krep
peynir
domates
salatalık

öğlen:
jacobs 2in1
çabuk çorba
3 dilim ekmek

ara:
zero cola
2 top dondurma

[1] Carte Dor Vanilyalı 1 TOP 42.50
[2] Carte Dor Çikolata Tutkusu 1 TOP 60.00
[3] Coca Cola Zero 1 KUTU 0.66
[4] sade krep 1 adet 57.00
[5] Ev Poğaçası 1 ADET 100.00
[6] Beyaz Peynir 25 GRAM 62.50
[7] Knorr Çabuk Çorba (Mercimek) 1 paket 80.00
[8] Ekmek 3 DİLİM 195.00
[9] jacobs 2 in 1 1 paket 56.00

Toplam : 653.66kal.

Kızlar merhabalarrr :) benim final haftam oluğu için şu an sınavlarımı düşünüyorum o yüzden diyet miyet hak getire :) malumunuz uyku düzenim yeme düzenim bozuluyor bu haftalarda.. Hepinize bol kilo vermeler görüşürüz inşallah ..

yaW bende tam tersi oluyor, sabah ve öğlen az yiyebiliyorum ama akşam çok zor genelde bi tek akşamları ailecek yemek yediğimiz için herhalde akşamları az yemek için çok çabalamam gerekiyor

Ben de kalori hesabı yaparak zayıflamaya karar verdim kızlar ancak hani oluyo ya diyetlerde bir hafta iki kilo birden verirken sonraki hafta hiç veremiyorsun yani vücut direnç gösteriyor,bu diyette de oluyo mu öyle şeyler :S

arada: Dido 0.5 PAKET(40GR) 102.5
Ay Çekirdeği (çekirdek) 1.5 10 GRAM 87
Max Kakao 1 ADET 160
akşam
Marul Salata 1 PORSİYON 93
Çipura (Çupra) 100 GRAM 120
öğle yemeği gibi:
pınar light karper 1 12.5 gr 20.3
Peynirli Pide 0.5 ADET 150
Tam Buğday Unlu Galeta 2 ADET 70
İncir (kuru) 48 gr 28.32
kahvaltı:
Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
Domates 1 ADET 14
Yeşil Zeytin 7 adet 49
pınar Labne Light 10 GRAM 14.42
Yumurta (haşlanmış) 55 GRAM 86.9
Wasa Delikatess 2 DİLİM 60
burası toplam :1060 kalori belki çipuram daha büyük olabilir

bugünlük beni affedin kızlar 1. 5 haftadır tuvalte çıkamıyorum karnım çok şişi moralim sıfır:18::18:
okul bitiyor ben de bitiyorum koştur koştur bir haftadır adam akıllı dikkat edemiyorum:26:
bir de ben sanırım 1000 kaloride başarılı olamdım ve 1200e çekmeye karar verdim emin adımlarla gideceğim yarından iitibaren 1200

Merhaba kızlar,
Ben tatildeyim. İnsallah kilo almam diyordum ama şimdilik kaçamak yapmadım.
Fazla yazamaycağım 1 hafta boyunca ama yine de uğrarım arada.
Görüşmek üzere...

kızlar böyle az kalori bol karbonhidratla zayıflanıyor mu hakkaten bugün üye oldum buraya lütfen merak ediyorum ne kadar kalıcı olur ve gerçekten güzel verebiliyor musunuz????

yaa kızlar bu kadar az kalorilerle çok kilo verilmesi gerek.. gerçekten öyle oluyo mu?? yada kh
ağırlıklı genelde okuduklarım bu yüzden metabolizma tıkandı gitmiyo mu?? lütfen blenler aydınlatsın çokk merak ediyoruummm

Ooooo kizlar siz burayi iyice boslamissiniz beaaaa!!!
Benim sinavlar bitti cok sukur, son 2 sinavim var onlarda bu ayin sonunda ve temmuzda.
Diyeti gercekten biraktim diyebilirim bu aralar.
Bir de bronsit eklenince, durum kotu gibi, tartilmaya bile korkuyorum.
Cumartesi tekrar basliyorum bebisler.
Haydiiiii sizde burayi bos birakmayin ha.
Optum hepiciniziiiiiii

Az kalori tuketimi ile kilo veremezsin, verirsende bi yerde tikanir.
Ideal olarak: En az 1200kalori + bol spor + bol su.

herkes tatile mi gitti ne oldu burasi bos kalmis? bende haftasonu isvicredeydim dugunde. dikkat etmeye calistim ama iste misafirlikte ne kadar dikkat edilinirse. dunde gunduz misafirim vardi yine dikkat edemedim.sporumuda yapamadim. biraz sonra kalkip sporumu yapacagim.ama varya dugunde beni gorenlerin fisir fisir arkamdan ne kadar zayifladigimi konusmalari buttuuuun yiyecekleri yemekten daha zevkli

Iste bu!!! Senin adina cok sevindim tatlim !!!

kizlar ben ankaradayim burada gene misafirim bu yüzden sirkette ye disarida müsteriyle ye falan filan birsürü biseyler yedim hep izgara et. aslinda kuzu falan hic sevmem ama dana falan yedim genede.

kilo aldimmi naptim hic bir haberim yok cok merak ediyorum. istanbuldan döndügümde almamistim ama burda nsl olacak bilmiyorum. zaten kilo vermek böyle zamanlarda cok zor almayayim da baska birsey istemiyorum.

selam arkadaslar bende kalori hesabi yapiyorum simdilik memnunum hesap yapmaktan. dogum kilolarimi vermeye calisiyorum. aslinda iki kilo kaldi dogum oncesi kiloma ulasmama ama ben citayi yukselttim ve hala devam diyorum rejime.daha oncede baska diyetlerde yaptim,en son dukan diyeti yaptim.aslinda memnundum ama meyve yiyememek kotu etkiledi beni. i phone'dan calori counter apps'sini yukledim cok isime yariyor.gunde 1000-12000 calori aliyorum ve bir saat yuruyus yapiyorum yada kosuyorum.burda birbirimize gaz vererek ince dal gibi oluruz insallah tabi saglikli bir sekilde.

Ay daha sehir disindamisin, ne zaman donuyorsun?
Aynen haklisin, kilo vermeyi birak almamayi dene, zaten en zoru da bu degil mi...

Hosgeldin aramiza
Masallahhhh sana, insallah hep boyle devam edersin
Bisi sorcam kilonu lbs olarak gozukuyor, kg olarak kac yapiyor? Abe sizin sistemde ne kadar zormus bea

canım onu nerden yükledin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…