Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Ben hala devam ediyorum ama koca bir haftada 500 gr vermisim, okadar da hareket yani yürüyüs falan yapmaya calisiyorum yada baska egsersizler ama 500 gr cok az bence.
Bi dün 600 kalori gectim ilk defa ama bi önceki gün sirf 700 kalori ile günü kapattim.. o yüzden pek üzülmedim ama gr. oynamyinca insana daha zor geliyor:KK43:

1200 Kalori cok mu bana göre acaba ? 1,73 boyundayim 65 kg. Daha mi az yesem ?

herkes tatile mi gitti ne oldu burasi bos kalmis? bende haftasonu isvicredeydim dugunde. dikkat etmeye calistim ama iste misafirlikte ne kadar dikkat edilinirse. dunde gunduz misafirim vardi yine dikkat edemedim.sporumuda yapamadim. biraz sonra kalkip sporumu yapacagim.ama varya dugunde beni gorenlerin fisir fisir arkamdan ne kadar zayifladigimi konusmalari buttuuuun yiyecekleri yemekten daha zevkli :21:

Süpersin :nazar:

Ben bu aralar sınavlara uğraşıyorum. Ama dikkati elden bırakmadım eseydim tartışmadım bu sabah 56.3 gördüm:))

Turkiyeye 5 haftam verecekten 3.3 kilocugum kaldı. Nasılsa orda 2-3kilo alırım:)) ne kadar zayıf gidersem o kadar iyi...

Ben hala devam ediyorum ama koca bir haftada 500 gr vermisim, okadar da hareket yani yürüyüs falan yapmaya calisiyorum yada baska egsersizler ama 500 gr cok az bence.
Bi dün 600 kalori gectim ilk defa ama bi önceki gün sirf 700 kalori ile günü kapattim.. o yüzden pek üzülmedim ama gr. oynamyinca insana daha zor geliyor:KK43:

Hayır hayır bunun altına sakın düşme ben hatta arada abartıyorum biraz genelde haftasonları vücudu biraz şaşırtmak gerekiyormuş.
Bence sorun az yemen 700 kalori ne ki. Ben Mart'tan beri 5 kilo verdim. Dikkatli olarak kacamaklarda yapıyorum. Bol sebze yoğurt ye sindirimde iyi geliyor.

Hayır hayır bunun altına sakın düşme ben hatta arada abartıyorum biraz genelde haftasonları vücudu biraz şaşırtmak gerekiyormuş.
Bence sorun az yemen 700 kalori ne ki. Ben Mart'tan beri 5 kilo verdim. Dikkatli olarak kacamaklarda yapıyorum. Bol sebze yoğurt ye sindirimde iyi geliyor.
Ooo oto benim boy 1.59 61 kilo ile başladım 1200 kaloriyi bu senin icin çok çok az metabolizmayı iyi yavaşlatmissin.

kizlar ben ankaradayim burada gene misafirim bu yüzden sirkette ye disarida müsteriyle ye falan filan birsürü biseyler yedim hep izgara et. aslinda kuzu falan hic sevmem ama dana falan yedim genede.

kilo aldimmi naptim hic bir haberim yok cok merak ediyorum. istanbuldan döndügümde almamistim ama burda nsl olacak bilmiyorum. zaten kilo vermek böyle zamanlarda cok zor almayayim da baska birsey istemiyorum.

Izgara et salata yediysem merak etme almamışsindir.

yaW bende tam tersi oluyor, sabah ve öğlen az yiyebiliyorum ama akşam çok zor genelde bi tek akşamları ailecek yemek yediğimiz için herhalde akşamları az yemek için çok çabalamam gerekiyor:KK43:

Aksam gene çok ye bol sebze yada tavuk,balık yanına bol salata. Bunlar ne kadar Yemen'de çok kilo aldırmıyor. Yada cacik, yoğurt.

Ben de kalori hesabı yaparak zayıflamaya karar verdim kızlar ancak hani oluyo ya diyetlerde bir hafta iki kilo birden verirken sonraki hafta hiç veremiyorsun yani vücut direnç gösteriyor,bu diyette de oluyo mu öyle şeyler :S

Dikkat edersen spor yaparsan hep veriyorsun. Ben Mart'ta 61 ile başladım. Bu sabah 56.3 olmuşum. Sporu bıraktım bayadir ama.

Bunu diyet gibi düşünme. Boyuna kilona göre Alman gereken kaloriyi bul. Her gün 500 kalori az al. Çok güzel gidiyor. Ama uzmanlar diyorki 500 kalorinin 250 si sporla 250 si az yemekle gitsin.

arada: Dido 0.5 PAKET(40GR) 102.5
Ay Çekirdeği (çekirdek) 1.5 10 GRAM 87
Max Kakao 1 ADET 160
akşam
Marul Salata 1 PORSİYON 93
Çipura (Çupra) 100 GRAM 120
öğle yemeği gibi:
pınar light karper 1 12.5 gr 20.3
Peynirli Pide 0.5 ADET 150
Tam Buğday Unlu Galeta 2 ADET 70
İncir (kuru) 48 gr 28.32
kahvaltı:
Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
Domates 1 ADET 14
Yeşil Zeytin 7 adet 49
pınar Labne Light 10 GRAM 14.42
Yumurta (haşlanmış) 55 GRAM 86.9
Wasa Delikatess 2 DİLİM 60
burası toplam :1060 kalori belki çipuram daha büyük olabilir:KK43:

bugünlük beni affedin kızlar 1. 5 haftadır tuvalte çıkamıyorum karnım çok şişi moralim sıfır:18::18:
okul bitiyor ben de bitiyorum koştur koştur bir haftadır adam akıllı dikkat edemiyorum:26:
bir de ben sanırım 1000 kaloride başarılı olamdım ve 1200e çekmeye karar verdim emin adımlarla gideceğim yarından iitibaren 1200

Ac karnına kahve iç bende çok ise yarıyor bu yöntem. Benimde ciddi sorunum kabizlik.

Bugün meydan bana kaldı kimse yok :))

Kızlar, bu kalori yöntemi sayesinde yeme düzenimi tamamıyla değiştirdim. Her gün mutlaka almamız gereken kadar protein, karbonhidrat ve yağı dengelemeye çalışıyorum. 3aydir yapınca bı sisteme oturdu güzelce, şimdi istediğim kiloya ulaşsam bile mutlaka bunu sürdüreceğim. Gercekten neyi ne kadar ne zaman yiyeceğimizi bilirsek, diyetlere umut ediyorum ki gerek kalmayacak. Artık pazar alışkanlığımda oldu usenmeden gidip taze sebzeler alıyorum yazda geldi ya.

Zayıflamak icin sebzeyi hayatınızdan eksik etmeyin yanında bol yoğurt mis hem az kalori, hemde doyurucu.
Sindirim sistemi icin sık sık çorba icin.
Pilav, makarna yiyecekseniz öğlen yiyin.
Annemin hep dediği gibi sabahi krallar gibi, öğleni prensesler gibi, aksamidilenciler gibi geçirin.

Bunlar benim uyguladığım ve sonuc aldığım seyler. Umarım sizede faydası olur. ben bunları yaparak Mart'tan beri 5 kilo verdim hemde hiç zorlanmadan. Basarı hikayesine dondü bu :))

canlar belin ya da tüm vücudun 20 cm incelebilmesi için kaç klo verilmeli bileniniz var mı:KK34::KK34:

5kilo verdim, 5-6 cm gitti. Ama su ender saranın zayıflamak icin 10hareketi varya onu yapıyordum. Mekik falan her şey var icinde.

Sanırım kiloya spora göre değişir herkesteki süresi. Sopa al omzuna saga sola don hem eğlenceli hem inceltici :))

Ooooo kizlar siz burayi iyice boslamissiniz beaaaa!!!
Benim sinavlar bitti cok sukur, son 2 sinavim var onlarda bu ayin sonunda ve temmuzda.
Diyeti gercekten biraktim diyebilirim bu aralar.
Bir de bronsit eklenince, durum kotu gibi, tartilmaya bile korkuyorum.
Cumartesi tekrar basliyorum bebisler.
Haydiiiii sizde burayi bos birakmayin ha.
Optum hepiciniziiiiiii :KK16: :KK16: :KK16:

Canım ya yeme düzenini toptan değiştir, o kadar uğraşıyor kilo alma bak:))
Sınavlar stresli ama genelde dikkat etmeye çalış sen, kulaklarını çekerim bak:))
Sınavlarda basarılar, bende habire.
Je commencera b1 mais je besoin de parler :KK43:(

Merhaba hepinize arkadaslar.Ben 2 sene önce yine yazın 80 kilodan 59 kiloya düştüm 4 ay gibi bir sürede hem de hiç ac kalmadan kalori hesabı yaparak.sebze yemeği sevmeyen biriyim onun icin bana en uygun bu yöntem geldi makarna yedim kola ictim baklava yedim ama kararında.O zaman kalori hesabını nette bir siteden yapıyordum. üniversiteye başladım yurtta kalırken on kilo aldım ve yeniden yetmiş kilo oldum.Tekrar başladım tabi diyete bir hafta oldu yine bır kilo verdim yolum uzun.Ancak bu sefer kalori hesaplamak daha kolay, daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama ben telefonuma bir program indirdim bu programa günlük yediklerimi yazıyorum o bana kaloriyi hesapliyor ve kaydediyor.reklam olur mu bilmiyorum ama bu program akıllı telefonlar icin kalem kagitla hesaplamaktan daha rahat oluyor.

iPhone, Samsun'a aplikasyonlari süper. Yediklerinizi yazın, kac kalori olduğunu rahatça takip edin...

samsung içinde var mi bu program? varsa nasil ve nerden yukleniyo biraz bilgi verebilir misin canim. bende kalori sepeti sitesinden hesapliyorum hep ama turkiyeye gidince orada internet olmayacak o yuzden boyle bir sey varsa benim için cok iyi olur.

Süpersin :nazar:

Ben bu aralar sınavlara uğraşıyorum. Ama dikkati elden bırakmadım eseydim tartışmadım bu sabah 56.3 gördüm:))

Turkiyeye 5 haftam verecekten 3.3 kilocugum kaldı. Nasılsa orda 2-3kilo alırım:)) ne kadar zayıf gidersem o kadar iyi...

benim de 4 haftam kaldi ama ben 55 le gidemiycem sanirim buaralar ipin ucunu kacirdim sporu hergun yapamiyorum yememdende eskisi gibi dikkat edemiyorum :26: her haftasonu bisey cikiyo yarin yine dugune gitcez almanyaya. haftayada cts kaynanamlar gelcek pazar piknik var.öbür haftayada yatili misafirim var offf amma yogunum ha aslinda bu kosusturmacada az yesem belki kilobile veririm :KK66: ama iste baskalariyla olunca az yenmiyo az ondan az bundan derken cok yeniyo.

selam kızlar..sonunda bilgisayaraım çöktü..kasaya format attırdım..şimdi vızır vızır çalışıyor maşallah...eee..ben yokken neler yaptınız bakiiimm:))

Ben de kalori hesabı yaparak zayıflamaya karar verdim kızlar ancak hani oluyo ya diyetlerde bir hafta iki kilo birden verirken sonraki hafta hiç veremiyorsun yani vücut direnç gösteriyor,bu diyette de oluyo mu öyle şeyler :S

hoşgeldin canım..tabi ki duraklamalar bu yöntemde de oluyor..sebebi de kendimiz oluyoruz..daha hızlı kilo verme hırsıyla yediğimiz kalori miktarını azaltıyoruz..1-2 hafta süper kilo veriyoruz..sonra başlıyoruz sızlanmaya:))duraklayan metabolizmayı yeniden hareketlendirmek 1 ayımıza maloluyor:))

arada: Dido 0.5 PAKET(40GR) 102.5
Ay Çekirdeği (çekirdek) 1.5 10 GRAM 87
Max Kakao 1 ADET 160
akşam
Marul Salata 1 PORSİYON 93
Çipura (Çupra) 100 GRAM 120
öğle yemeği gibi:
pınar light karper 1 12.5 gr 20.3
Peynirli Pide 0.5 ADET 150
Tam Buğday Unlu Galeta 2 ADET 70
İncir (kuru) 48 gr 28.32
kahvaltı:
Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
Domates 1 ADET 14
Yeşil Zeytin 7 adet 49
pınar Labne Light 10 GRAM 14.42
Yumurta (haşlanmış) 55 GRAM 86.9
Wasa Delikatess 2 DİLİM 60
burası toplam :1060 kalori belki çipuram daha büyük olabilir:KK43:

bugünlük beni affedin kızlar 1. 5 haftadır tuvalte çıkamıyorum karnım çok şişi moralim sıfır:18::18:
okul bitiyor ben de bitiyorum koştur koştur bir haftadır adam akıllı dikkat edemiyorum:26:
bir de ben sanırım 1000 kaloride başarılı olamdım ve 1200e çekmeye karar verdim emin adımlarla gideceğim yarından iitibaren 1200

Allah kolaylık versin canım..az yiyerek zayıflanmaz diyenler ne kadar haklı değil mi...kabızlık için bi önerim var..denenmiştir...kuru inciri akşamdan saf zeytinyağına koy..sabah onu ye..bolca ılık su iç..bak nasıl rahatlayacaksın..

selam arkadaslar bende kalori hesabi yapiyorum simdilik memnunum hesap yapmaktan. dogum kilolarimi vermeye calisiyorum. aslinda iki kilo kaldi dogum oncesi kiloma ulasmama ama ben citayi yukselttim ve hala devam diyorum rejime.daha oncede baska diyetlerde yaptim,en son dukan diyeti yaptim.aslinda memnundum ama meyve yiyememek kotu etkiledi beni. i phone'dan calori counter apps'sini yukledim cok isime yariyor.gunde 1000-12000 calori aliyorum ve bir saat yuruyus yapiyorum yada kosuyorum.burda birbirimize gaz vererek ince dal gibi oluruz insallah tabi saglikli bir sekilde.

hoşgeldin canım..güzel kilo vermişsin..maşallah...ama senin kilon için 1200 az diye düşünüyorum..bence 1600-1800 kalori arasıyla devam et..zamanla kilon azaldıkça kalorini azaltırsın..ama bu kaloriyle devam edersen zamanla kilo vermen durabilir..çünkü aldığın kalori günlük ihtiyacının çok altında..şu andaki kilo kaybın seni yanıltmasın..tabi yine sen bilirsin..

bu sabah tartıldım...65 kilo olmuşum..haftaya 64 leri görücem inşallah...

selam kızlar..sonunda bilgisayaraım çöktü..kasaya format attırdım..şimdi vızır vızır çalışıyor maşallah...eee..ben yokken neler yaptınız bakiiimm:))

hoşgeldin canım..tabi ki duraklamalar bu yöntemde de oluyor..sebebi de kendimiz oluyoruz..daha hızlı kilo verme hırsıyla yediğimiz kalori miktarını azaltıyoruz..1-2 hafta süper kilo veriyoruz..sonra başlıyoruz sızlanmaya:))duraklayan metabolizmayı yeniden hareketlendirmek 1 ayımıza maloluyor:))

Allah kolaylık versin canım..az yiyerek zayıflanmaz diyenler ne kadar haklı değil mi...kabızlık için bi önerim var..denenmiştir...kuru inciri akşamdan saf zeytinyağına koy..sabah onu ye..bolca ılık su iç..bak nasıl rahatlayacaksın..

hoşgeldin canım..güzel kilo vermişsin..maşallah...ama senin kilon için 1200 az diye düşünüyorum..bence 1600-1800 kalori arasıyla devam et..zamanla kilon azaldıkça kalorini azaltırsın..ama bu kaloriyle devam edersen zamanla kilo vermen durabilir..çünkü aldığın kalori günlük ihtiyacının çok altında..şu andaki kilo kaybın seni yanıltmasın..tabi yine sen bilirsin..

merhaba abla hoşgeldin.
ben sen yokken 70 kilo oldum:26::26::KK30::KK30::KK30::KK43::KK43::KK43:

X