Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydın çıtır arkadaşlarıımmm.hemen dünkü yediklerimi yazıcam.

[1] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55
[2] Zeytinyağlı Taze Fasulye 1 PORSİYON 200
[3] Kayısı 2 ADET(10 GR.) 16
[4] Elma 1 ADET 60
[5] Zeytinyağlı Taze Fasulye 1 PORSİYON 200
[6] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55
[7] Doğadan Form Karışık Bitki Çayı (limonlu) 1 ADET 0
[8] Maydanoz 20 gr 8
[9] Yesil Biber 0.5 ADET 6
[10] Domates 20 GRAM 3.5554
[11] Kepek Ekmeğe Domatesli-Beyaz Peynirli Tost 1 adet 167
Toplam : 770.5554 kal.

başka zaman olsa yerim içerim coşarım,dün naptıysam 1000 kaloriye tamamlayamadım

1 dilim tam buğday ekmeği
2 dilim örgü peynir
domates salatalık
yumurta
2 küçücük zeytinli açma
türk kahvesi 2 küp şekerle
pirinç patlağı yarım
bir adet tavuk kanat
bir kase cacık
cola zero yklaşık 700 kalori.bu saatten sonrada spora gitcem akşam bişey yemem bitki çayı içerim

bugün annemle dışarı çıktık.. o yüzden böyle bir durum oldu.. öğlen döner yedim çok uzun süre aç kaldığımdan akşam makarna yedim falan..

[1] Taze Kayısı 100 GRAM 48.20
[2] Kuru Kayısı 0.75 100 gr 195.00
[3] Max Duo 1 ADET 100.00
[4] Salçalı Makarna 1 PORSİYON 337.00
[5] Ekmek (beyaz) 100 GRAM 254.00
[6] Simit 1 ADET 275.00
[7] Et Döner 1 100 gr 210.00
[8] Paykek Kakaolu 30 GRAM 121.80

Toplam : 1541.00kal.

merhaba arkadaşlar..bilgisayarımda bi problem var..epeydir uğrayamıyorum..geçmişi de okuyamadım.bu yazdıklarımı gönderebilirm size inşallah...yeni gelenler hoşgeldiniz..jeylocum son yazdığın bu mesajı gördüm..960 lı kalorilerle kilo veremezsin canım..vücudun kendini korumaya almıştır muhtemelen.bu sebeple kilo veremezsin..bu şekilde devam ederek 3 haftanı daha boşa götürme canım..aldığın kalori miktarını mutlaka artır..yukarıda hesaplamalr bölümü var.ordan günlük ihtiyacını hesapla canım.ona göre yeniden bi menü hazırla kendine..ayrıca metabolizmanın hızlanması için aralıklarla yemen gerkir..4-6 saat fazla bence..bir de akşam yatma saatine göre ayarlayabilirsin yine..yemek yemeyi erken saate al..aklıma bunlar geldi şimdilik..
kızlar bu sabah tartıldım..65.5 kilodayım.....60 a az kaldı....

Hele sukur ses verdin ya! Merak ettim ben de seni. Hadi tebrik ederim, masallah!
Ben de memlekete gitcem ya, bugun hazirlik yaptim iste anca girebildim. Gorusuruz canim.

Ama cok da ara verip acikinca ana ogunde yemeklere saldirmaz mi insan?
O diyetisyen herkeslerden farkli birsey soylemis aslinda

Banada uzun geldi bu süre. Ben 5kilo kaybettim hiç sıkı bir rejim yapmadan. Tek yaptıgım biraz kalori azaltır Ogün sayısını ara öğünleri atlamamak, bu sekilde acikmiyorum bile...

Banada uzun geldi bu süre. Ben 5kilo kaybettim hiç sıkı bir rejim yapmadan. Tek yaptıgım biraz kalori azaltır Ogün sayısını ara öğünleri atlamamak, bu sekilde acikmiyorum bile...

Aslında 4-5 saat yemeden durmak değil de acıkmadan yememek diyelim bence ona. Ben de sırf ara öğün yapmış olmak için yapmıyorum. Ama kesin ara öğünde acıkıyorum ağzıma bir lokma bişey atıyorum oluyor sana ara öğün işte...
Aslında daha midemizdekiler sindirilmeden bişey yememek lazımmış işin özünde..

isin komigi acikmiyorum bile, 3 gündür kalori sayiyorum 1200 e gelemdim bile daha, yani 1100 falan oluyor da spor yapinca ondan iniyorsun o kaloriyi o yüzden iste 900 kalori falan almis oluyorum, daha fazlada yemek istemioyr canim bende yemioyrum ama ancak 200 gr vermisim

3 gündür bilincli sayiyorum ama 3 haftadir bu sekilde beslenip spor yapiyorum... neyse hayirlisi bakalim...

Son düzenleme:
kalori sayınca bişey olmuyorki ben denedim gram kıpırdama yok yani:))

nasil denediniz biraz aciklama yapar misiniz? ben 4 aydir kalori sayarak ve spor yaparak 11 kilo verdim.kalori saymanin faydasi yiyeceklerdeki kaloriyi bilmek ve ona gore kendini kontrol altina alabilmek.ben bu sayede kendimi daha iyi frenliyorum.eskiden nasil olsa diyetim bozuldu deyip tekrar kendimi yemeye veriyodum ve verdigim kilolari kisa zamanda geri aliyodum.kalori sayarken oyle olmuyor bu ogun fazla kacirdiysam bi sonrakinde kendimi tutuyorum boylece kendimi cok SIKMADAN kilo vermis oluyorum.

-araöğün yapmayın diyenler ' 4 saatten sonra kan şekeri düşüp leptin yani yağ yakımını uyaracak hormon devreye girecek ' diye araöğün önermiyor

-araöğün önerenler ise vücut 4 saat aç akldığında kıtlık ilan ediyor kalori yakımını azaltıyor diye bunu savunuyor

yani 4 saat aç kalırsak: vücut kıtlık modunda çalışır, kendisine gereken az enerjiyi kanda şeker olmadığı için leptin hormonun da yardımı ile yağlardan sağlar, ama azcık bi enerjiyi.

ben ancak araöğün yaparak kilo verebiliyorum, neredeyse 2 kat fark ediyor. 1400 kaloriyi 3 öğünde almakla 6 öğüne paylaştırmak çok farklı bunu gördüm.
bir de atıştırmak ile araöğün yapmak birbirine karıştırılmamalıdır ve araöğünler bize atıştırma alışkanlığı hediye etmemeli , arada yediğimiz şeyler muhakkak vücudu çalıştıracak sağlıklı şeyler olmalı:1 küçük meyve + 3-4 kaşık yoğurt gibi...aldığınız kaloriyi 6ya bölmeyi deneyin, fark göreceğinizden eminim, tecrübelerinizi okuyorum bu da benim tecrübem

Kalori sayarken de sürekli aynı türden şeyleri de yememek lazım. Herşeyden ölçülü ve sakıncalı şeylerden de kaçınılacak.
Ben öyle veriyorum şahsen.
Bir de yoğun ezgersiz şart...

Evet bu gerçekten mantıklı bir açıklamaydı.
Bu konu üzerine düşünüyorum ben de...
İnsan deneyerek bazı şeylerin çıkarımını yapıyor.
Ben bazen ara öğünlü bazen ara öğünsüz yaparak denedim. Ama çoğunlukla ara öğünlü besleniyorum. Dediğiniz gibi ara öğünde de sağlıklı bağırsağı çalıştırıcı 1 adet olarak tüketiyorum.
Ama bazen de metabolizmayı şaşırtmak adına çok doyurucu şeyler yediysen ana öğünde ara öğün de atlanabiliyor.

Slm citirlarim!
Yazili sinavlarim bitti cok sukur, iyimi kotumu gecti bilemiyorum.
Pazartesi icin 30 sayfalik tezimi bitirmem gerekiyor.
Sali gunu yine sizlerdenim insallah.
Hepinizi opuyorum

herkese merhaba
uzun zamandir forumda degildim arada ziyaretci olarak girip yorumlari okudum ama is seyehatinde oldugum icin vakit bulup yorum yazamadim.

ben almanyadaydim gecen hafta bu carsambaya kadar da istanbuldaydim ve kilo aldim kesin diyordum bugün tartiya ciktim 61,3 geldim almamisim buna cok sevindim herseyide yedim hatta cok gec saatlerde bile yedik. türkiyenin havasi bi baska burda ne yesem siskinlik yapiyor.

neyse pazarteside ankaraya ucucam orda bakalim neler yicez merak ediyorum oda gene 1hafta falan sürüyor yani diyet yapmam imkansiz gibi bisey oluyor is seyehatlerinde, beraber yemege cikinca ben yemiyorum diyemiyosun bende ucundan azar azar aliyorum.

60a bi insem..

öptüm hepinizi

Dünkü yediklerim:

[1] Ekmek 2 DİLİM 130
[2] Cacık 0.5 PORSİYON 65.5
[3] Marul Salata 0.5 PORSİYON 46.5
[4] Prinç Pilavı (Yarım porsiyon) 1 1/2 porsiyon 163
[5] Karnıyarık 1 PORSİYON 270
[6] nestle parmak çikolata 1 adet 87
[7] sek light süt 200 ml 1 adet 63.4
[8] Çilek 500 gr 185
Toplam : 1010.4 kal.

Ve bugünüm:

[1] siyah zeytin 10 adet (3gr) 80
[2] Mısır 0.5 ADET 35
[3] Krem Peyniri 30 GRAM 102.3
[4] Simit 1 ADET 275
[5] Şeftali 0.5 ADET 30
[6] Domates 1 ADET 14
[7] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
[8] Ekmek 2.5 DİLİM 162.5
Toplam : 773.8 kal.

kızlar biri beni durdursun lütfen.. sabah hafif bir kahvaltıyla başlıyorum ama akşam olunca tutamıyorum kendimi.. bu listede kahvaltım yok ama domates salatalık ağırlıklı yaptım onu zaten.. bitter-kuru kayısı-biskrem-ev poğaçası akşam yediklerim.. akdeniz salata ve patates öğlen.. dondurma arada..

[1] Çikolata Keyfi Fındıklı Bitter 40 GRAM 214.40
[2] Ev Poğaçası 1 ADET 100.00
[3] Kuru Kayısı 0.7 100 gr 182.00
[4] Külah Dondurma 1 ADET 131.00
[5] Patates (haşlanmış) 1.5 ADET 150.00
[6] Akdeniz Salata 0.5 ADET 64.50
[7] biskrem kakao 1 adet 55.68
[8] biskrem kakao 4 adet 222.72
Toplam : 1064.62 kal.

Canım yazdıklarını goruyorumda hep çok abur çubuk tüketiyorsun. Azıcık azaltmaya çalışsan yerine meyve belki. Canin çok tatlı istemiyor o zaman.
Ben yöntemimi değiştirdim belki seninde işine yarayabilir. Sabahları canım ne dilerse yiyorum. Sınırsız iyice doyana kadar, 2dilim kepekli ekmekle, öğlende fena sayılmaz ama sabah kadar çok doyurucu değil. Aksama salata ya da sebze yoğurt. Öğlen iyi yersen hem bünye aksamada yakıyor, hemde acikmiyorsun çok! ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…