Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
kızlar kolay gelsin hepinize artık ben de az kalori alarak beslenmeye çalışıyorum bugün toplamda 1000 kalori aldım 1 saat leslieyle yürüdüm ayrıca 30 dk da hafif tempoda yürüdüm bu hesapla kaç kalori almış oluyorum günlük almam gereken miktar da 1700lerdeydi sanırım

Yazık gecmis olsun:KK43:( saplantı haline gelince sonuc kötü oluyor, ins kalıcı ama sağlıklı kilolar veririz hepimiz

cok haklisin önemli olan da o zaten.. kilo vermek cok da imkansiz degil saglik sorunu olmadigi sürece.. sadece azim, sabir ve irade gerektiriyor.. ama o kiloyu korumak.. iste bütün mesela, ve tabiki her seyin basi saglik...

Bak ben bu üçünü yapıyorum:
‫

https://www.youtube.com/watch?v=Aa3fr4XjBb4

https://www.youtube.com/watch?v=SfF...DvjVQa1PpcFN-4vcytKVdzJ34Yt0BF67LoqlBrkloAdM=

Şuanda işyerindeyim açamıyorum linkleri de sanırım benimki 3 millik videolar. Bir tanesini de ısınmak için aldım. 3 milliğin 1milliği yoktu :)
Ben bunları şuanda kafama göre yapıyorum. Çünkü sürekli sadece bacak çalıştırıyorum gibime geliyor. Zaten bacaklarım ve basenlerim inceldi inceleceği kadar !
Benim daha çok karın bölgemi çalıştırmam gerekiyor diye zumbaya başladım.
Zumbayla çok zor sürekli göbeğimi çekerek kalçamı yanlara doğru attırmak :) Ama müthiş terletiyor beni nefes nefese kalıyorum. 15.dk.da felan ilerletmek zorunda kalıyorum videoyu.. artık ne kadar yapabilirsem...
Ama öncesinde mutlaka leslie ile yürüyorum (artık leslie ile yürümeyi ısınma hareketi gibi yapmaya başladım )
O senin bahsettiğin 4-5 kilo verdirmeyi amaçlayan sanırım yukardaki 10 pounds 3 mile videoları. Onlar kolları da çalıştırıyor o yüzden daha iyi gibi..

Aynen ben de 67 küsürlerdeydim. Annem şuanda 65 olmuş geçen! Annemin yaşı da 53 yani. O zaten hep kendimi bildim bileli dikkat eder yediklerine. Fazla bişeyler yese ayy kaçırdım yine der. Şimdi de çocuğun peşinden koşturmaktan bir de gündüzleri hiçbişey yemiyor diyebilirim yemek olarak öyle verdi. Boylarımız da aynı yani, kilo vermesem aynen aynı kiloda olurmuşuz, annem kadar olmuşum olayını ben de yaşadım :)
Kilo vermeseymişim aynı kiloda olurşumuz diyorum anneme de...

Aslında akşam yorgun argın eve geliyorum biraz çocukla koşturuyorum ondan sonra direk egzersiz , sonra yine onunla koştur :) öyle geçiyor işte akşamları. Gündüzleri ben işteyken annem koşturuyor çocukla :)
Valla benim 2 ay önceki halim 67 küsürlerdeydi kilom. Boyum da kısa yani. Ben doğumdan 1 sene sonra aldım bir de, doğumdan hemen sonra eski kiloma dönmüştüm.
2 ay önce işte bir karar aldım böyle aniden, kendime de zaman belirledim, kilo vermeye başlayınca da motive oldum devam ediyorum...
Evet göbekte bir deformasyon kesin oluyor. Benim eskiden dümdüzdü karnım. Şimdi kilo verdikçe eriyor ama tabi dümdüz olması hayal gibi geliyor. Belli bir kilo verdikten sonra karın egzersizlerine devam edip onu da eritmeyi düşünüyorum, hadi hayırlısı...

off ben de 2 ay verdim kendime bi versem şu kiloları 10 kilocuk:))

Kizlar spor salonundayken, coktandir gormedigim bir tanidikla karsilastim.
Ondan cok uzucu bi haber aldim, eski en iyi arkadasim (4 yildir gorusmuyoruz), bayagi kilo vermisti o zamanlar (30 civari), balik etli olmustu, cokta guzeldi boyle :nazar:
Ama malesef gecen yil anorexia hastaligina dusmus, cok saglik sorunlari yasamis ve halende yasiyormus :KK50:

Lutfen kizlar kilo verecem derken sagligimizla oynamayalim. :KK50:

Herkeze iyi aksamlar :KK16: :KK16:

ooyyy yazık yaa gerçekten sağlık için kilo vermeye kosullanmalı insan yoksa onla bunla yarışmak çubuk gibi olmak için değil..bu arada spora gittim ben bugun kızlaar:) hem de ne spor şimdiden böyle basladıysam devamı nasıl olcak kimbilir:) çokk terledim tabi ilk günün teri de var ilk gün genelde daha çok terlenir ya..ama çok da şaşırdım bisiklet o kadar kalori verdiriyoki koşu bandından çok daha fazla..bi 400 kalori yaktım bugun diyebilirim..haftanın 5 günü gitcem çok mutluyum ve azimliyim şu anda:)

Canim aldigin kalori cok az degilmi? Diyetini hep boyle mi yaptin? :26:

Evet haklisin az. 2 gundur bu kadar az aliyorum. Normalde 1000-1200 arasi hatta daha fazla oluyordu.

Bu defa ben varim, sen yoksun :KK33: Sende izlemeye gittin galuba sanursam :KK53:

Yok be canim, isyerindeydim eve gectim. Cocuk da pesimi birakmiyor telefondan yaziyorum

Kizlar spor salonundayken, coktandir gormedigim bir tanidikla karsilastim.
Ondan cok uzucu bi haber aldim, eski en iyi arkadasim (4 yildir gorusmuyoruz), bayagi kilo vermisti o zamanlar (30 civari), balik etli olmustu, cokta guzeldi boyle :nazar:
Ama malesef gecen yil anorexia hastaligina dusmus, cok saglik sorunlari yasamis ve halende yasiyormus :KK50:

Lutfen kizlar kilo verecem derken sagligimizla oynamayalim. :KK50:

Herkeze iyi aksamlar :KK16: :KK16:

Kilo vermekten dolayi mi olmus o hastaligi?

ooyyy yazık yaa gerçekten sağlık için kilo vermeye kosullanmalı insan yoksa onla bunla yarışmak çubuk gibi olmak için değil..bu arada spora gittim ben bugun kızlaar:) hem de ne spor şimdiden böyle basladıysam devamı nasıl olcak kimbilir:) çokk terledim tabi ilk günün teri de var ilk gün genelde daha çok terlenir ya..ama çok da şaşırdım bisiklet o kadar kalori verdiriyoki koşu bandından çok daha fazla..bi 400 kalori yaktım bugun diyebilirim..haftanın 5 günü gitcem çok mutluyum ve azimliyim şu anda:)

Ya o kadar yaktiriyor mu o bisikletler? Hala inanamiyorum. Eliptik bisikletten bahsediyosun dimi?

Canım ben 1200 kalori almaya çalışıyorum benim gunluk yaktığım 2000 kaloriymis yani gunluk 800 kalori eksi almış oluyorum, biliyorsundur belki her yakılan 7000 kalori bir kilo kaybetmemize sebep oluyor, haftada 3 gün pilatese gidiyorum ve uç gunde tempolu yuruyus yapıyorum oradan yaktığım kalorilerinde hesap edersek ortalama haftalık bir kiloya denk geliyor ve bence bu ideal. Bu kalori sayımından önce diyetisyene de gittim, hatta kavitasyon radyofrekans soğuk lipoliz hepsine gittim ama sonuc hüsran oldu diyebilirim, 3 ayda 4 kilo verebildim az yiyorum niye zayiflayamiyorum dıyordum ama kalori hesabına başlayınca hic tahmin etmediğim bence minik seylerin ne cok kalorisi olduğunu ve ac kaldığım halde neden zayiflayamadigimi anladım, sonuçta en güzeli bu yöntem hic başka şeylerle uğraşmaya gerek yok kalori saymaya yaklaşık bir ay önce başladım ve sonuc mükemmel şimdiden 4 kilom gitti çok şükür ins devamı gelir:))

Supersin arkadasim :KK9: :KK9:
Allah'im hepimize saglikli sekilde kilomuzu vermeye nasip etsin insallah!

Kilo vermekten dolayi mi olmus o hastaligi?

Hastaligi kilo vermekten kaynaklaniyor.
Kendisini sartlandirmis kilo verecem diye, sigara+kahveden baska agzina bisi sokmuyormus. Bunun adida anorexia iste.
Psikolojik ve fiziksel olarak gercekten cokuyorsun. Tedavisi cok uzun surebilir.
Kilo verdikce kendisini daha cok sisman gorup, dahada zayiflama cabasinda oluyor.
Annesi zaten baski yapiyordu o zamanlar zayifla zayifla artik diye.
Al iste sonucu.
Neyse,
Insallah kendisine gelir ne diyim.

Son düzenleme:
merhaba herkeste bi azim bi irade maşalllahhhh size hanımlar :KK9: :KK9: :KK9:ben tartılmıyorum sözümü tutuyorum 2 günüm var tartılmaya :KK53: ama kendimi kilo vermeden öncekinden bile şişman hissediyorum,regl şişliğidir inşallah psikolojikse bir anoraksiya nevroz vakasıda ben olucam yoksa,amaaan nerde bende öyle yemeği tamamen kesmek hastalık bile kapatamaz iştahımı, :KK37:

Hastaligi kilo vermekten kaynaklaniyor.
Kendisini sartlandirmis kilo verecem diye, sigara+kahveden baska agzina bisi sokmuyormus. Bunun adida anorexia iste.
Psikolojik ve fiziksel olarak gercekten cokuyorsun. Tedavisi cok uzun surebilir.
Kilo verdikce kendisini daha cok sisman gorup, dahada zayiflama cabasinda oluyor.
Annesi zaten baski yapiyordu o zamanlar zayifla zayifla artik diye.
Al iste sonucu.
Neyse,
Insallah kendisine gelir ne diyim.

Yazik ins bir an once iyilesir . Ya ama hakkaten insan zayifladikca fazlaliklarini goruyor. Takinti haline getirmemek lazim demekki . Bu arada gece gece su metabolizma hizlandirici yesil elmali caydan yaptim ve ictim :)
Soguk iciliyormus normalde, aslinda yarin is yerinde icmek icin hazirladim bakalim

Esenruzgar hayir canim eliptik bisiklet degil..eliptikler ayakta yapiliyo bu normal bisiklet oturarak pedal cevirilen bacagimi fena yordu bide o kadar kalori yakmayi beklemezken cook terledim

Ben bugun 1300-1400 kalori arasi aldim 400 e yakin da sporda yaktim ..Herkese iyi geceler kizlar

Ben dün 750 kalori civarı aldım. Spor da yapamadım. Öğle arası sadece kısa yürüyüş yapabildim.
Sadece 200 gramcık gitmiş. Yani az yemekle zayıflanmıyor ! Daha çok kalori alıp da spor yaptığım zamanlarda daha güzel kilo verebiliyorum!

Ben dün 750 kalori civarı aldım. Spor da yapamadım. Öğle arası sadece kısa yürüyüş yapabildim.
Sadece 200 gramcık gitmiş. Yani az yemekle zayıflanmıyor ! Daha çok kalori alıp da spor yaptığım zamanlarda daha güzel kilo verebiliyorum!

haftada 1 kilo vererek gidiyosun normal değilmi canım 200 gram..bide750 kalori çok az aman Allahkorusun bayılırsın falan oluyo öyle seyler

haftada 1 kilo vererek gidiyosun normal değilmi canım 200 gram..bide750 kalori çok az aman Allahkorusun bayılırsın falan oluyo öyle seyler

Doğru normal aslında. Ama ben mantık olarak dün çok daha az yedim ya daha fazla kilo gidecek gibi düşünüyorum.
Haklısın 750 kalori az, farkındayım. Ama şekerim düşmesin diye arada hurma+leblebi felan yiyorum. Zaten haftasonu geliyor o zaman normalleşir kalori alımım.

Esenruzgar hayir canim eliptik bisiklet degil..eliptikler ayakta yapiliyo bu normal bisiklet oturarak pedal cevirilen bacagimi fena yordu bide o kadar kalori yakmayi beklemezken cook terledim

Ya dikkat et oturarak çevrilen bisiklet kalça genişlemesi yapıyormuş (ne kadar doğru bilmiyorum)

Doğru normal aslında. Ama ben mantık olarak dün çok daha az yedim ya daha fazla kilo gidecek gibi düşünüyorum.
Haklısın 750 kalori az, farkındayım. Ama şekerim düşmesin diye arada hurma+leblebi felan yiyorum. Zaten haftasonu geliyor o zaman normalleşir kalori alımım.

Ya dikkat et oturarak çevrilen bisiklet kalça genişlemesi yapıyormuş (ne kadar doğru bilmiyorum)

hahah:)ciddimi canim insallah biraz genisler ya kalcalarim pek hosuma gitmiyo azicik daha buyuk olsa daha iyi hissedicem:)

ben sana birazini vereyim :KK1: benimkiler buyuk, onlari eritcem diye canim cikiyo ama oradan bir cm giderse belden 3-4 cm gidiyo.napcam bilmem.

evet kalça zor gidiyomuş herkes öyle diyo ama kalçam belimden küçük durunca da hiç iyi bi görüntü olmuyo onun için belden gitsin istiyorum ben de

kızlar ben bu dijital tartıları hiç anlamıyorum bu sabah yine fazla çıktım ondan önceki sabahla 600 gr fark var ama yememde hiç değişiklik yok sürekli gr olarak faklı çıkıyorum neyse bugün yediklerim sabah 1 dilim kepek ekmeğim lor domates salatalık
ara 2 küçük elma
ara küçük 1 gofret
ara 1 dilim kepek ekmeği 1 parça keçi peyniri
ara 1 küçük elma
akşam 3 ymk etli patates yemeği 1 dilim ekmek limonlu salata 1 kase yoğurt yedim
toplamda 900 kalori almışım yemekleri yağsız yememde arkadaşlar sakıncalı yazmış haklı olabilirler uzun zamandan beri böyle yiyiyorum etli kıymalı asla koymuyorum böyle alıştım onun için değiştiremiyorum

X