Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Tebrik ederim canım. Ben daha düşük kalorili besleniyorum. Bazen spor yapamadığım zaman oluyor ama mutlaka yürüyüşümü yapıyorum hergün en az yarım saat.
Ben de hipotiroit'im ama benimki başlangıç sanırım biraz düşük olabilir. Yarım alıyorum ilacımı hergün sabah.
Ama metabolizmamı hızlandırmak için elimden geleni yapıyorum. O yüzden düşük kalorili besleniyorum bir de memlekete gidinceye kadar bu kiloları vermem lazım. Memlekette de dikkat ederim diyecem ama burdaki kadar olamaz. Orda gerçi 1 hafta kalcam ama doğum günüydü yok günlerdi vs. kesin yemem gerekecek :)
Belki memleket sonrası da bir diyet olayına girerim ama şuandaki gibi düşük kalorili olmaz sanırım.

Cok sagol :KK19:
Evet dusuk kalorili beslendigini biliyorum, hepinizi 1 haftadir takip ediyorum, hemen hemen butun sayfalari okudum :KK53:
Yuruyus de cok guzel, insallah memlekettede yapmaya firsat bulursun, azda kacamak yapabilirsin, herzaman gidilmiyor :)
Kendinide memleketten once kilo vermeye sartlanma, streste kilo aldirabilir, bence herzamanki gibi yap :KK34:

Günaydın,
Ben de dün dışarda turşu suyu içme hatasında bulundum!
Heryerim şişti. Büyük ihtimal su topladı vücudum. Ben de tartıda az geldim diye sevinirken bugün yine 2 gün öncesine döndüm :KK43: Bir de kendimi çok yorgun hissediyorum.
Sen nasıl yaptın ayran çorbası detoksunu canım?
Bana da anlatabilirmisin? Ve tarifini verebilirmisin. Yapabilirsem ben de yapayım.

Ödem atıcı başka neler olabilir kızlar ?

Canım valla burda tarifi verildi aslında 2 hafta önce titto79 arkadaşımız paylaşmıştı.
Sabah 1 dilim kepek ekmeği,biraz beyaz peynir,salatalık,domates,yeşillik.1 tane yumurtada varmış ben unutmuşum onu yemeyi.Nasıl üzüldüm sonradan :)Bunu 9-10 gibi yıyoruz.Sonraki 2 saatte birde aşağıdaki çorbayı içiyoruz.
Ben 650 gr light yogurdu 1bucuk lıtre suyla ayran yaptım.
İçine 4 çorba kaşığı haşlanmış nohut 4 çorba kaşığı haşlanmış mercimek 4 çorba kaşığı haşlanmış bulgur.
Dilediğin baharatı koyabilirsin.Tadı bi süreden sonra bence dayanılmaz olduğundan ben bolca pul biber karabiber nane koydum.
3 litre de su içtim.
Birde 2 günde yürüyüş yaptım 1er saat.
Sonuç 1.8 kilo.
Ödem aslında verdiğim ama ihtiyacım varmış bunu yapmaya diyorum.
Kolay gelsiinnn.

Birde bişey sormak istiyorum.Ara öğünlerde yani saat 10 buçuk 11 gibi ve saat 2 gibi birer tane form peksimet etmeği yesem olur mu ??Çünkü beni 3 kayısı falan kesmiyor :KK50:

Unutmuşum çorbaya birde salatalık rendesi koyuluyordu ben onu da onuttum koymayı.

Son düzenleme:
Cok sagol :KK19:
Evet dusuk kalorili beslendigini biliyorum, hepinizi 1 haftadir takip ediyorum, hemen hemen butun sayfalari okudum :KK53:
Yuruyus de cok guzel, insallah memlekettede yapmaya firsat bulursun, azda kacamak yapabilirsin, herzaman gidilmiyor :)
Kendinide memleketten once kilo vermeye sartlanma, streste kilo aldirabilir, bence herzamanki gibi yap :KK34:

Tebrik ederim canım. Ben daha düşük kalorili besleniyorum. Bazen spor yapamadığım zaman oluyor ama mutlaka yürüyüşümü yapıyorum hergün en az yarım saat.
Ben de hipotiroit'im ama benimki başlangıç sanırım biraz düşük olabilir. Yarım alıyorum ilacımı hergün sabah.
Ama metabolizmamı hızlandırmak için elimden geleni yapıyorum. O yüzden düşük kalorili besleniyorum bir de memlekete gidinceye kadar bu kiloları vermem lazım. Memlekette de dikkat ederim diyecem ama burdaki kadar olamaz. Orda gerçi 1 hafta kalcam ama doğum günüydü yok günlerdi vs. kesin yemem gerekecek :)
Belki memleket sonrası da bir diyet olayına girerim ama şuandaki gibi düşük kalorili olmaz sanırım.

kizlar sizde mi yurtdisindasinizzz???? ya cok duygulandim birden :KK14::KK14::KK14::KK14:

[1] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[2] Çoban Salatası 0.5 PORSİYON 45
[3] Pirinç Pilavı 0.2 PORSİYON 65.2
[4] Et Döner 1 100 gr 210
[5] Patlıcan Salatası 1 porsiyon 190
[6] Ayran (Büyük Bardak 295gr) 0.3 adet 35.4
[7] Nescafe 3`ü 1 arada 1 PAKET 78
[8] Form Limon Lifli Kepekli Bisküvi 10 GRAM 38.6
[9] Çilek 60 gr 22.2
[10] Muz 1 ADET 100
[11] çoban salata 1 porsiyon 114
[12] Yumurta (haşlanmış) 100 GRAM 158
toplam 1166.4 kalori daha da yemem yeşilçay içerim.

Yine bugun de o yumurtalarla çoban salatası aslında haşlanmış yumurtalı salata kızlar..Tavsiye ederim acayip tok tutuyor bide benim gibi yumurtayı seviyosanız..bazıları yumurta yiyemez tabi o başka..normal çoban salataya bir kaç yeşil zeytin incecik bir dilim kasar 2 haşlanmış yumurta dilimleyip üstüne de 1 cay kasıgı zeytinyagı sızdırıyorum kekik ve karabiber de ekliyorum..aksam k.hidrat yerine protein almak daha mantıklı geliyor bana ve halsizliği önlüyor çünkü ders çalışıyorum halsiz yorgun düşmemem gerek..

bu arada kızlar ben eczacılık okuyorum hocaların anlattıgına göre o ödem söktürücü çayları fazla tüketmek çok zararlı özellikle sinameki barsaklarda tembellik yapıyormuş kullandıkça..bence onlar yerine yeşilçay içmek ve tuzu azaltıp suyu artırmak mantıklı olan hem yeşilçay yağ asitlerinin yakımını artırıyor.o satılan 5i bir arada çaylarda da sinameki var.tabi siz bilirsiniz ama bilimsel gerçekler bunlar ben aktarayım dedim size.Bir de aktarlardan alınan o çayların kalitesine dikkat edin mümkünse hazır çaylar alın dogadan lipton falan gibi..
çok uzattım kusura bakmayın kızlar öpüyorum hepinizi yarın görüşmek üzere..

kizlar sizde mi yurtdisindasinizzz???? ya cok duygulandim birden :KK14::KK14::KK14::KK14:

Ben yurtdışında değilim ama memleketime epey uzaktayım.

[1] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[2] Çoban Salatası 0.5 PORSİYON 45
[3] Pirinç Pilavı 0.2 PORSİYON 65.2
[4] Et Döner 1 100 gr 210
[5] Patlıcan Salatası 1 porsiyon 190
[6] Ayran (Büyük Bardak 295gr) 0.3 adet 35.4
[7] Nescafe 3`ü 1 arada 1 PAKET 78
[8] Form Limon Lifli Kepekli Bisküvi 10 GRAM 38.6
[9] Çilek 60 gr 22.2
[10] Muz 1 ADET 100
[11] çoban salata 1 porsiyon 114
[12] Yumurta (haşlanmış) 100 GRAM 158
toplam 1166.4 kalori daha da yemem yeşilçay içerim.

Yine bugun de o yumurtalarla çoban salatası aslında haşlanmış yumurtalı salata kızlar..Tavsiye ederim acayip tok tutuyor bide benim gibi yumurtayı seviyosanız..bazıları yumurta yiyemez tabi o başka..normal çoban salataya bir kaç yeşil zeytin incecik bir dilim kasar 2 haşlanmış yumurta dilimleyip üstüne de 1 cay kasıgı zeytinyagı sızdırıyorum kekik ve karabiber de ekliyorum..aksam k.hidrat yerine protein almak daha mantıklı geliyor bana ve halsizliği önlüyor çünkü ders çalışıyorum halsiz yorgun düşmemem gerek..

bu arada kızlar ben eczacılık okuyorum hocaların anlattıgına göre o ödem söktürücü çayları fazla tüketmek çok zararlı özellikle sinameki barsaklarda tembellik yapıyormuş kullandıkça..bence onlar yerine yeşilçay içmek ve tuzu azaltıp suyu artırmak mantıklı olan hem yeşilçay yağ asitlerinin yakımını artırıyor.o satılan 5i bir arada çaylarda da sinameki var.tabi siz bilirsiniz ama bilimsel gerçekler bunlar ben aktarayım dedim size.Bir de aktarlardan alınan o çayların kalitesine dikkat edin mümkünse hazır çaylar alın dogadan lipton falan gibi..
çok uzattım kusura bakmayın kızlar öpüyorum hepinizi yarın görüşmek üzere..

Ben ödem atıcı çaylarımı kendim hazırlıyorum genelde. Hazır sallama çok kullanmamaya çalışıyorum. 1 tane furkan marka bir çay aldım bugün. Bilmiyorum aktardaki kız önerdi , kalitesi nasıldır.
Sen et dönere az kalori demişsin sanki ? Et dönerin kebapların vs. kalorileri çok yüksek normalde. 800 kalori ortalama... Ekmeksiz olursa tabi biraz daha düşük. Ona da 500 kalori diyelim.

Ben ödem atıcı çaylarımı kendim hazırlıyorum genelde. Hazır sallama çok kullanmamaya çalışıyorum. 1 tane furkan marka bir çay aldım bugün. Bilmiyorum aktardaki kız önerdi , kalitesi nasıldır.
Sen et dönere az kalori demişsin sanki ? Et dönerin kebapların vs. kalorileri çok yüksek normalde. 800 kalori ortalama... Ekmeksiz olursa tabi biraz daha düşük. Ona da 500 kalori diyelim.[/QUOTE]

hazırlarken kullandıgın seylere dikkat et canım sinameki kullanma bence..dönerim kalorisi az çünkü çok az yedim kalori sepetinden buldum kaloriyi de..üniversitenin yemekhanesine asılan yemek listesinde kaloriler de yazıyo oraya baktım hesapladım kalori sepetindekiyle tuttu bilmiyorum inşallah az hesaplamamışımdır ama öyle kebap gibi değildi ekmeksiz falan dilim et döner

Sen et dönere az kalori demişsin sanki ? Et dönerin kebapların vs. kalorileri çok yüksek normalde. 800 kalori ortalama... Ekmeksiz olursa tabi biraz daha düşük. Ona da 500 kalori diyelim.

hazırlarken kullandıgın seylere dikkat et canım sinameki kullanma bence..dönerim kalorisi az çünkü çok az yedim kalori sepetinden buldum kaloriyi de..üniversitenin yemekhanesine asılan yemek listesinde kaloriler de yazıyo oraya baktım hesapladım kalori sepetindekiyle tuttu bilmiyorum inşallah az hesaplamamışımdır ama öyle kebap gibi değildi ekmeksiz falan dilim et döner[/QUOTE]

Sinameki hic kullanmiyorum kendi hazirladiklarimda. Belki doner biraz daha yagsiz olabilir ama adana kebap felan muthis yagli ve kalorili pidesiz yesen bile.

hazırlarken kullandıgın seylere dikkat et canım sinameki kullanma bence..dönerim kalorisi az çünkü çok az yedim kalori sepetinden buldum kaloriyi de..üniversitenin yemekhanesine asılan yemek listesinde kaloriler de yazıyo oraya baktım hesapladım kalori sepetindekiyle tuttu bilmiyorum inşallah az hesaplamamışımdır ama öyle kebap gibi değildi ekmeksiz falan dilim et döner

Sinameki hic kullanmiyorum kendi hazirladiklarimda. Belki doner biraz daha yagsiz olabilir ama adana kebap felan muthis yagli ve kalorili pidesiz yesen bile.[/QUOTE]

haklısın tatlım kebap adana falan çok yağlı ben et türlerini o kadar severdim ki anlatamam ne meyve yerdim ne salata..şimdi önce sağlığım için meyve sebze salata yiyorum ve çok sevmeye basladım sanırım damak zevkim de değişiyor et gerekli tabi ama sınırlamak da gerekli eti..

kızlar leslienin videolarını indirdim ama kısa bi bilgi verebilirmisiniz işe yarıyormu nasıl yapıyosunuz günün hangi saati kaç dk gibi

Günaydın

7 mayıs menüm

sabah 2 haşl.yumurta 160
yarım simit 130
3 zeytin 30
peynir ve helva 110
ekmek azıcık 40
1 nescafe 80

3 şekerli bir çay 60
6 kaşık bulgur pilavı 192
2 baget haşlanmış 66
kıvırcık 10

100 gr yoğurt 80
1 elma 60

1 baget 33
1 kase pirinç çorbası 120
3 kaşık bulgur pilavı

100 gram yoğurt yarım elma
toplamda 1403 kalori

sabah tartısı 76.7

08.05.2012
sabah
1dilim kepekli:80
1 dilim normal ekmek:100
yumurta:75
peynir:75
2zeytin:20
reçel:35
385
daha yeni başladım
58 kiloyum 55 54 olmam lazım
2ayda veririm
acelesi yokk

08.05.2012
sabah
385
daha yeni başladım
2ayda veririm
acelesi yokk

08.05.2012
sabah
385
daha yeni başladım
2ayda veririm
acelesi yokk

haklısın tatlım kebap adana falan çok yağlı ben et türlerini o kadar severdim ki anlatamam ne meyve yerdim ne salata..şimdi önce sağlığım için meyve sebze salata yiyorum ve çok sevmeye basladım sanırım damak zevkim de değişiyor et gerekli tabi ama sınırlamak da gerekli eti..

Dışardan yiyeceksen ızgara et ye. Et de gerekli sonuçta. Evde hazırlamak tabi en iyisi..
Yağsız eti yemede sakınca yok. Hatta gerekli... O kebaplardaki etleri özellikle yağlı yapıyolar. Hatta ekstra yağ koyuyorlar ki lezzetli olsun :) Sakıncası o kısım zaten.

kızlar leslienin videolarını indirdim ama kısa bi bilgi verebilirmisiniz işe yarıyormu nasıl yapıyosunuz günün hangi saati kaç dk gibi

Ben haftaiçi işten eve geldiğimde yapıyorum. Başlarda 20 dk. felan yapıyordum. Şimdilerde ise yine öyle yapıyorum ama ısınmak için yapıyorum, bazen de daha az yapıp, başka egzersizlere geçiyorum. Bana artık yaptığı hareketler az geliyor. Bendeki videolar öyle en azından. Ama 1 saat felan yapan var.

Dünkü menüm:

sabah aç karna 1 bardak ballı sirkeli ılık su (27 kal.)
işe geldikten sonra 1/3 simit (100 kal.) + çay
öğlen - etli patlıcan yemeği (200 kal.) + 1 yk. Erişte (20 kal.) + 2 yk. Yoğurtlu semizotu (15 kal.) + 2 yk. Brokoli (15 kal.) + ¾ porsiyon profiterol (300 kal.) = 550 kal.
ikindi – kiraz saplı ödem atıcı çay
ikindi – 1 hurma (15 kalori) + 4-5 leblebi (10 kalori) = 25 kal.
Akşam - Sütaş light yoğurt 125 gr.lık (70 kal.) + pul biberli
Gece – kiraz saplı ödem atıcı çay
Gece - 1 bardak ballı sirkeli ılık su (25 kal.)

Toplam = 800 kal. ile tamamladım günü

Sabah tartıda düne göre 400 gram az gelmişim. Yani pazar günkü ödemi atmışım ve pazar günkü kiloma dönmüşüm.

08.05.2012
sabah
385
daha yeni başladım
2ayda veririm
acelesi yokk

Hoş geldin inşallah sağlıklı bir şekilde verirsin .. Bence kahvaltın dengeli her gruptan var fakat yumurta yeniyorsa ekmek yenmemeli diye biliyorum .. ya da 1 dilim kepekli ekmek yersin olur biter :)

Dışardan yiyeceksen ızgara et ye. Et de gerekli sonuçta. Evde hazırlamak tabi en iyisi..
Yağsız eti yemede sakınca yok. Hatta gerekli... O kebaplardaki etleri özellikle yağlı yapıyolar. Hatta ekstra yağ koyuyorlar ki lezzetli olsun :) Sakıncası o kısım zaten.

Ben haftaiçi işten eve geldiğimde yapıyorum. Başlarda 20 dk. felan yapıyordum. Şimdilerde ise yine öyle yapıyorum ama ısınmak için yapıyorum, bazen de daha az yapıp, başka egzersizlere geçiyorum. Bana artık yaptığı hareketler az geliyor. Bendeki videolar öyle en azından. Ama 1 saat felan yapan var.

ben spora yazılmaya karar verdim spor olmazsa 1200 kal ile haftada yarım kilo veriyorum sporla 1 kilo hem de sekillendiriyo böylekuru kuru olmıcak

Dünkü menüm:

sabah aç karna 1 bardak ballı sirkeli ılık su (27 kal.)
işe geldikten sonra 1/3 simit (100 kal.) + çay
öğlen - etli patlıcan yemeği (200 kal.) + 1 yk. Erişte (20 kal.) + 2 yk. Yoğurtlu semizotu (15 kal.) + 2 yk. Brokoli (15 kal.) + ¾ porsiyon profiterol (300 kal.) = 550 kal.
ikindi – kiraz saplı ödem atıcı çay
ikindi – 1 hurma (15 kalori) + 4-5 leblebi (10 kalori) = 25 kal.
Akşam - Sütaş light yoğurt 125 gr.lık (70 kal.) + pul biberli
Gece – kiraz saplı ödem atıcı çay
Gece - 1 bardak ballı sirkeli ılık su (25 kal.)

Toplam = 800 kal. ile tamamladım günü

Sabah tartıda düne göre 400 gram az gelmişim. Yani pazar günkü ödemi atmışım ve pazar günkü kiloma dönmüşüm.

akşam yoğurtla durabildinmi canım çok iradelisin ya ne güzel

X