Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydın arkdaşar 65 kilo ile başlamıştım şuan nerdeyse 62yim ama 1000 kalorinin üstüne çıktığımda kilo veremiorum koca bir ayda 1 kilo ya gidio ya gitmio 1000 altına düştüğümde ise ani hareketlerde baş dönmesi oluo ama kendimi zorlamıorum az bişeyle doyuyorum ve sorasında cnm da bişey istemiodu fakat dünden beri cnm acaip supangle gibi tatlılar çekio çikolatalı pasta falan :s kan şekerimmi düşük acaba? bugün çikolatalı bişi yicem bu kesin tabi yine kalorimi aşmıck şekilde vee tabi spor yapmadan da olmuo
siz ne önerirsiniz ? bu arada uykuda çok önemli iyi uyuyamadığım zamanlardada kilo veremiorum

günaydın arkdaşar 65 kilo ile başlamıştım şuan nerdeyse 62yim ama 1000 kalorinin üstüne çıktığımda kilo veremiorum koca bir ayda 1 kilo ya gidio ya gitmio 1000 altına düştüğümde ise ani hareketlerde baş dönmesi oluo ama kendimi zorlamıorum az bişeyle doyuyorum ve sorasında cnm da bişey istemiodu fakat dünden beri cnm acaip supangle gibi tatlılar çekio çikolatalı pasta falan :s kan şekerimmi düşük acaba? bugün çikolatalı bişi yicem bu kesin tabi yine kalorimi aşmıck şekilde vee tabi spor yapmadan da olmuo
siz ne önerirsiniz ? bu arada uykuda çok önemli iyi uyuyamadığım zamanlardada kilo veremiorum

Kilo azaldıkta vermek daha zor oluyor orası kesin, artık havalar ısındığı için su ihtiyacında artmiş olabilir, suyu ne kadar iciyorsun
Kan şekerin düşürüyorsa lifi seyleri artır bence şekerini daha yavaş düşürmesi için, ani seker düşüşü tatli ihtiyacı doğuruyor cunku

ben bi zaman 57ye düstüm ama görsen iskelet gibiydim yüzümden cok gidiyor hic yakismiyor bi deri bi kemiktim o yüzden öyle olmak istemiyorum zaten ben kendimi 62ile de kötü hissetmiyrm ama 60ideal olur 59 60gidip geliyodum bi ara

bilmiyorum haklisin kiskaniyorlar ama su kilo takintili insanlar vardir ya kendileri onlardan. zayiflar hala baskalarini elestiriyorlar 1kilo bile hemen gözlerine batiyor. her gittigimde aaaa kilo almis, aaaaaaaaaaaa sen kilo mu aldin. ya size ne? diyesim geliyor.

amaaann hiç takılma valla biz toplum olarak üstümüze farz olamyan konularda yorum yapmaya bayılıyoruz ya heryerde öle densizler var ben hiç takılmıyorum bile kendim için yedim kilo aldım şimdide kendim için zayıflıyorum kimseyi ilgilendirmez...

Günaydınlar herkese.
Bahsetmiştim 1 hafta memlekette herşeyi yedim kılo aldım diye.
Gecen haftada regl'dım.
En azından ödemleri atmak için ayran çorbası detoksu yaptım haftasonu 2 gün.
Sonuç istediğimden de güzel çıktı.
Sabah itibariyle 72.5 kıloyum.1.900 gitmiş yani.Ödemdir muhtemelen ama hafiflemiş hissediyorum kendimi.
Ilk hedef 2 hafta içinde dusebılırsem 70 kıloya sonrada inşallah ideal kılom 65 e düşmek.
Çok uzak gibi görünüyor hedef ama inşallah varabilirim:44:

Sabah 1 dilim kepek ekmeği peynir ve domatesle açılışı yaptım

:KK9::KK9::KK9: tbrler başarının dvmını dilerim ayran detoksunu bende yapıyım diyorumda artık regl zamanı yaparım...hedefin hiçte uzak değil ayrıca ben sözde aylardır diyet yapıyorum bir ileri bir geri yerimde sayıyordum ama şimdi şükür azda olsa düzenli veriyorum...

Günaydın,
Ben de dün dışarda turşu suyu içme hatasında bulundum!
Heryerim şişti. Büyük ihtimal su topladı vücudum. Ben de tartıda az geldim diye sevinirken bugün yine 2 gün öncesine döndüm :KK43: Bir de kendimi çok yorgun hissediyorum.
Sen nasıl yaptın ayran çorbası detoksunu canım?
Bana da anlatabilirmisin? Ve tarifini verebilirmisin. Yapabilirsem ben de yapayım.

Ödem atıcı başka neler olabilir kızlar ?

pirinç lapasını deneyebilirsin canım...

bende tam tersi 1000 kalorinin altına düştüğümde veremiyorum sanki gerçi benim bu yönteme geçeli 20-25 gün falan oldu ama genelde 1200-1300 kalori aldığımda tartıda eksi görüyorum...

Canım aynı şey bende de oluyor bugünlerde. Normalde diyete başlayalı baya motive olmuştum ve canım hiç tatlı çekmiyordu. Şimdilerde bende de halsizlik oluyor ve canım tatlı çekiyor. Büyük ihtimal kan şekeri düşüyor. Ama ben epey verdim kilo. Birşeyler eksilmiş olabilir vücuddan.
Bence çikolatalı tatlıları bırak, sütlü tatlı ye. Kalorisi daha az oluyor onların. Hatta light sütlü tatlılar var onladan bulabilirsen ye.
Sütlaç da kalorisi düşükmüş mesela.
Veya dondurma ye onun kalorisi de düşük :)

Burda Dr ayca kayadan duymuştum çok canınız tatli istediğinde bir avuc leblebiye (tabi cok dolu degl)bir hurmayı aynı anda ağzınıza atın tam bir çikolata hissi verecek demişti denemedim ama güzel olabilir,

Bu arada arkadaslar siz kilo tartimını nasil yapıyorsunuz. Haftada bir diyorlar ama ben dayanamıyorum sürekli tartılma modundayim

Bu arada arkadaslar siz kilo tartimını nasil yapıyorsunuz. Haftada bir diyorlar ama ben dayanamıyorum sürekli tartılma modundayim

valla benim günde 3-5 kez tartıldığımda oluyo merak ediyorum tartılmayım diyorum ama bi bakıyorum tartının üstündeyim...

Sabah aç karnına, akşam işten gelir gelmez.
Yemek yedikten sonra. Spor yaptıktan sonra.
Bir de akşam yatarken.
Bir değişim oldukça tartılıyorum yani :)
Evdekiler saçma buluyor ama bana ne kilo aldırmış veya verdirmiş onu biliyorum en azından.

Son düzenleme:
Sabah aç karnına, akşam işten gelir gelmez.
Yemek yedikten sonra. Spor yaptıktan sonra.
Bir de akşam yatarken.
Bir değişim oldukça tartılıyorum yani :)
Evdekiler saçma buluyor ama bana ne kilo aldırmış veya verdirmiş onu biliyorum en azından.

valla benim günde 3-5 kez tartıldığımda oluyo merak ediyorum tartılmayım diyorum ama bi bakıyorum tartının üstündeyim...

ya bende aynen öyleyim tartılmıycam dıyorum ama dediğiniz gibi bi bakıyorum yine tartının üzerindeyim aslında dedikleri doğru fazla çıktığım anda moralim bozuluyor ama eksik çıkıncada acayip motive oluyorum:))

Selamlar,

bende dünkü menümü yazayım.

ilk günüm,

4 tane kremalı bisküvi, 160
çeyrek simit, biraz helva 130
1 üçü 1 arada nescafe 80
peynir biraz ekmek 110

öğle
1 tabak yoğurtlu makarna 350
8 kaşık kıymalı kabak yemeği 150
yarım dilim ekmek (normal) 50

yarım kase çorba 40

2 kuru incir 100

akşam
2 kaşık bulgur pilavı 64
3 kaşık kabak yemeği 75
biraz dondurma 82
toplamda 1490 kalori ile günü tamamlamış oldum.

Bu sabah tartıldığımda ise tartı 76.9 u gösteriyordu... Bu iyi bir şey ... :)

Selamlar,

bende dünkü menümü yazayım.

ilk günüm,

4 tane kremalı bisküvi, 160
çeyrek simit, biraz helva 130
1 üçü 1 arada nescafe 80
peynir biraz ekmek 110

öğle
1 tabak yoğurtlu makarna 350
8 kaşık kıymalı kabak yemeği 150
yarım dilim ekmek (normal) 50

yarım kase çorba 40

2 kuru incir 100

akşam
2 kaşık bulgur pilavı 64
3 kaşık kabak yemeği 75
biraz dondurma 82
toplamda 1490 kalori ile günü tamamlamış oldum.

Bu sabah tartıldığımda ise tartı 76.9 u gösteriyordu... Bu iyi bir şey ... :)

Sen bu menü ile kilo mu verdin :KK53:

niye şaşırdığını anlamadım. 1490 kalori sonuçta.. sen kaç kalori kullanıyorsun ki...

* bisküvi-simit-helva-ekmek

* makarna+ekmek

* Pilav+dondurma

Bana bunların bir arada yenmesi ters geldi.

Benim genelde 1000-1200 kal. arası oluyor yediklerim.
Ama sabah akşam güzel bir egzersiz yapıyorsan başka...

* bisküvi-simit-helva-ekmek

* makarna+ekmek

* Pilav+dondurma

Bana bunların bir arada yenmesi ters geldi.

Benim genelde 1000-1200 kal. arası oluyor yediklerim.
Ama sabah akşam güzel bir egzersiz yapıyorsan başka...

benim daha önce 1700 kalori ile kilo verdiğim de oluyordu. Ama dün egzersiz değilde normalde ben bebek emziriyorum zaten bebeğim 10 aylık.. o yüzden bu kalori az bile ama makarna ekmek vs. bunları saat 15.00 ten önce yersen sorun olmaz benim deneyimlerime göre önemli olan akşam az yemek...

benim daha önce 1700 kalori ile kilo verdiğim de oluyordu. Ama dün egzersiz değilde normalde ben bebek emziriyorum zaten bebeğim 10 aylık.. o yüzden bu kalori az bile ama makarna ekmek vs. bunları saat 15.00 ten önce yersen sorun olmaz benim deneyimlerime göre önemli olan akşam az yemek...

Herkesin bünyesi farklı tabi.
Bir de zaten emziriyorsan bütün işler değişir. Zaten kaloride bişey yok. Sadece aynı gruptan besinleri fazla tüketmemek lazım diye düşünüyorum.
Ben biraz karbonhidratları azaltarak kilo vermeye çalışıyorum. Sadece kalori sayımına bakmıyorum yani.
Ama akşam az yemişsin doğru o çok farkettiriyor. Hatta sabah ve öğlen yapılan kaçamaklar akşam az yenilince dengeleniyor.
Hele bir de saat 20:00'den(hatta daha erken vakitte) sonra ağzına birşey almazsan en güzeli o. Ben genelde akşam yemeğinden sonra meyve bile yemiyorum.

Son düzenleme:
kızlar bugün itibariyle aranıza döndüm adeetim bitti bugün tartıda fazla çıkmadım bügün yediklerim
sabah 1 dilim kepek ekmeği 30 gr lor 2 domates 1 salatalık biber ve şekersiz çay
ara 1 tane gofret
ara 1 küçük elma
saat 2 gibi karnım çok acıktı 1 çay bardağı ince bulgur lapa yapıp yedim 200 kalori galba
akşamda 1 tabak yağsız türlü ve 1 dilim kepek ekmeği ve bir parça keçi peyniri yedim 1 kasede yoğurt kızlar ben şunu farkettim canınız bişey istediğinde eğer onu yemezseniz başka şeylerden daha çok yiyiyorum mesala bugün canım ekmek peynir çekti karnım açıktığında ben naptam 1 çay bardağı bulguru yedim ama sonra peyniride yedim eğer canım istediğinde peynir ekmek yeseydim bulguru yemezdim her seferinde kendime diyorum kendimi dinliyerek canım ne istiyorsa azda olsa ondan yicem yarından itibaren öyle yapcaöm çünkü öyle daha az yiyorum çok yazdım kusura bakmayın benim 900 kalori olmuş

Son düzenleme:
kızlar bugün itibariyle aranıza döndüm adeetim bitti bugün tartıda fazla çıkmadım bügün yediklerim
sabah 1 dilim kepek ekmeği 30 gr lor 2 domates 1 salatalık biber ve şekersiz çay
ara 1 tane gofret
ara 1 küçük elma
saat 2 gibi karnım çok acıktı 1 çay bardağı ince bulgur lapa yapıp yedim 200 kalori galba
akşamda 1 tabak yağsız türlü ve 1 dilim kepek ekmeği ve bir parça keçi peyniri yedim 1 kasede yoğurt kızlar ben şunu farkettim canınız bişey istediğinde eğer onu yemezseniz başka şeylerden daha çok yiyiyorum mesala bugün canım ekmek peynir çekti karnım açıktığında ben naptam 1 çay bardağı bulguru yedim ama sonra peyniride yedim eğer canım istediğinde peynir ekmek yeseydim bulguru yemezdim her seferinde kendime diyorum kendimi dinliyerek canım ne istiyorsa azda olsa ondan yicem yarından itibaren öyle yapcaöm çünkü öyle daha az yiyorum çok yazdım kusura bakmayın benim 900 kalori olmuş

Evet bazen öyle oluyor. Aklındakini yemeyince birsürü şeyden yiyip sonra da oturup onu da yiyip daha çok kalori alıyor insan.
Ben bir keresinde tatlı çekmişti canım. Sütlü tatlı işyerinde verdiler. Onu yedim sadece öğle yemeğinde ve o gün kilo vermiştim :)
Yani yemek yerine yemiştim. Ama aklım da kalmayınca kalori hesabına göre de azdı zaten.
Ha her zaman bunu yapmamak lazım tabi.

Kızlar bugün akşam çorba yerine sadece 2/3 simit yesem olur mu ?
Dışarda yiyecem de, şimdi gitsem arkadaşlarla fazla yemekten korkuyorum.
Gerçi canım da bişey istemiyor şuanda.

17:00'ye doğru 1 hurma + birkaç leblebi yemiştim acayip tıkadı.
Bundan sonra böyle yapacam. Hurma + bikaç leblebi hem tatlı krizimi de önler...

canlarım bnm cevaplar için çok teşekkür ederim bugün çok yoruldum bide üstüne 5 mil leslie yaptım geçen haftadan beri aralarda interval cardio yapmıştım bi kaç kere leslieyle birlikte kondüsyonum arttı sanırım çünkü bikaç sene öncede leslienin videolarını yapıodum ama 5 mili denediğimde 4.milde pes etmiştim dilim dışarda kalmıştı bu sefer çok rahat yaptım sanki ilk 3 mil az bile geldi 4.mile geçtim ohoo böyle 10 mil olsa yaparım dedim hatta :KK1: ama öyle olmadı tabi 5 mil bittiğinde tam kararındaydı

bugün marketten ara öğün olarak etiform aldım 2 tanesinin üstüne lor peyniri yada yoğurt ve dere otu koyuyom tutuo o beni baya bi keten tohumu olan bisküvisindende aldım tatlı ihtiyacımı ise mavi yeşilin sütlü çikolatası var ondan 2 parçasını yedim kahveyle sora spor yaptım belkide o enerji verdi bilemiorum şuan bacakarımdan yorgunnluk akıo ama iç enerjim tavan :)

lor peynirini tekrar etmek isterim arkadaşlar annem keşfetmiş geçen gece söyledi bende denedim ara öğün olarak anında iştahı kesio hem ucuz hem kalorisiz hemde iştah kesio altın değerinde şuan bnm için :) ağzınıza 1-2 hurma sokup hemen üstüne 10 tane kadar leblebi atıp birlikte çiğnerseniz o da aynı işi görüo ve tatlı ihtiyacını kesio bu da doğru ben lor peynirinin üstüne pul biberde döküorum azıcık hem tuzsuzluk hisside olmuo

X