Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Selam kızlar,

şu anda ben de 77 kiloyum, boyun 1.66. Doğum sonrası kilolarımı verme çabalarımda kilom 77 de takıldı. Ben de kalori sayarak kilo vermeye devam etmek istiyorum. 1300 ile 1500 arası kalori almayı planlıyorum. Daha fazla motivasyon için ben de sizinle devam etmekten mutluluk duyarım..

Gunaydin kizlar. Sabah balli sirkeli suyumu ictim. 1 kayisi + cevizimi yedim (bagirsaklrm icin :26: )
Birazdan disarda kahvaltimi yapacagim. Spor yapamadim sabah oglan erken uyandi. Artik aksam yaparim ins.

Bu arada 54.4 u gordum kizlar :KK76:
Kaldi geriye 4 kilom :KK34:

Tebrikler :)

Bugünüm;

[1] yarım yağlı süt 250ml 1 bardak 120
[2] Elma 1 ADET 60
[3] Pınar Light Yoğurt 200 GRAM 99.4
[4] Nesfit Sade (30 gr +125 ml yağsız süt) 1 PORSİYON 151
[5] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[6] Prinç Pilavı (Yarım porsiyon) 1 1/2 porsiyon 163
[7] Kış Türlüsü 1 PORSİYON 238
Toplam : 941.4 kal.

selam kizlar. ya kalori sepeti sitesinde bir porsiyon adanaya 890 kalori diyor. benim yedigim o kadar olamaz ya. ben yarim baget ekmegin icine bir sis adana bide yesillik koydurdum, 800 kalori olmas diye dusunuyorum. ben yarim porsiyon yazdim valla. turkiyedeki adana porsiyonlari ne kadar bileniniz var mi?

teşekkürler hatice27 boyum evet kısa sayılmaz ama benim sorunum kiloların üst kısmıma toplanması çok rahatsız oluyorum bundan belim kalınlaştı göbeğim çıktı ama bacaklarım ince bu yüzden kilo verio daha orantılı görünmek istiyorum..
hepbera winter1 ve tunituni teşekkürler sizede burda herkes birbirine destek vererek istediği kiloya ulaşır umarım

bir de soracağım bişey var benim almam gereken kalori 2000miş..metabolizma hızım da 1500..ben günde 1200 kalori alsam kilo verme hızım nasıl olur böyle yapanınız varmı..halsizlk yaparmı bende bu şimdiden teşekkürler

kilo problemi bolgesel oldugunda daha kotu oluyor evet. benimde bacaklarim cok kalin bide kalcam buyuk. bi arkadasimda boyu 175cm bacaklari, kollari incecik ama onunda sorunu gobeginde.ben dogum yaptigim halde gobegim onunki kadar yok, o sekil yani.

Gunaydin kizlar. Sabah balli sirkeli suyumu ictim. 1 kayisi + cevizimi yedim (bagirsaklrm icin :26: )
Birazdan disarda kahvaltimi yapacagim. Spor yapamadim sabah oglan erken uyandi. Artik aksam yaparim ins.

Bu arada 54.4 u gordum kizlar :KK76:
Kaldi geriye 4 kilom :KK34:

tebrikler canım..bişey kalmamış geriye..maşallah..

Selam kızlar,

şu anda ben de 77 kiloyum, boyun 1.66. Doğum sonrası kilolarımı verme çabalarımda kilom 77 de takıldı. Ben de kalori sayarak kilo vermeye devam etmek istiyorum. 1300 ile 1500 arası kalori almayı planlıyorum. Daha fazla motivasyon için ben de sizinle devam etmekten mutluluk duyarım..

aramıza katıldığın için biz de mutluluk duyduk canım..hoşgeldin...

selam kizlar. ya kalori sepeti sitesinde bir porsiyon adanaya 890 kalori diyor. benim yedigim o kadar olamaz ya. ben yarim baget ekmegin icine bir sis adana bide yesillik koydurdum, 800 kalori olmas diye dusunuyorum. ben yarim porsiyon yazdim valla. turkiyedeki adana porsiyonlari ne kadar bileniniz var mi?

hemşerim ben de adana kebabını çok severim..o kadar olamaz diye düşünürdüm..adanalı bi arkadaşım var...adana kebabını bi türlü o lezzette tutturamıyorum dedim.etten fazla yağ bas dedi..hem kıyması çok yağlı olacak..hem de ekstradan yağ ekleyeceksin..dediğini yapınca aynı tadı buldum.ama artık yapmıyorum..denilen kalori doğrudur bacım..

ben dün tartida 62,2 geldim yuppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ondan 2gün önce 62,9 gelmistim sanirim

simdi naptim bilmiyorum ama dikkat ediyorum aksam artik bisey yemiyorum ve tatli isine pek girmiyorum canim cok cekerse ufacik bisey atiyorum agzima ama genelde dikkat ediyorum tatli konusunda.

daha belli degil ama haziran basi görümcem esiyle yanimiza gelebilirlermis. eyvaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh acil 2kiloyu vermem gerek cünkü her türkiye gidisimde sen kilomu aldin sözlerinden nefret ediyorum

boyum 1,72 falan yani 60kilodan fazla hic gitmedim genede kilo almis diyorlar yahuuuuu 55 mi olmam gerek cok sacma buluyorum boya bakan yok.

mutluyuuuuuuuuuuuuuuuuum umarim almamisimdir dünden bugüne

insallah allahim sen yardim et hepimize

hemşerim ben de adana kebabını çok severim..o kadar olamaz diye düşünürdüm..adanalı bi arkadaşım var...adana kebabını bi türlü o lezzette tutturamıyorum dedim.etten fazla yağ bas dedi..hem kıyması çok yağlı olacak..hem de ekstradan yağ ekleyeceksin..dediğini yapınca aynı tadı buldum.ama artık yapmıyorum..denilen kalori doğrudur bacım..

Tesekkurler hepberacim. Adana kebap vb. kebaplar oldukca yuksek kalorili!

Tebrikler :)

Bugünüm;

[1] yarım yağlı süt 250ml 1 bardak 120
[2] Elma 1 ADET 60
[3] Pınar Light Yoğurt 200 GRAM 99.4
[4] Nesfit Sade (30 gr +125 ml yağsız süt) 1 PORSİYON 151
[5] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[6] Prinç Pilavı (Yarım porsiyon) 1 1/2 porsiyon 163
[7] Kış Türlüsü 1 PORSİYON 238
Toplam : 941.4 kal.

Tesekkurler canim. Seni de tebrik ederim menun guzelmis

Kizlar aksam eminonunde balik ekmek yedim, balik mi yedim kilcik mi yedim ekmek mi yedim belli degil. Elmeklerin cogunu attim ama yine de ben agzima beyaz ekmek koymadigim icin fazla geldi.

canım ben geçen diyetisyene sormuştum günlük kaç kalori almam lazım die 1500ü geçme demişti oda... bende 1200-1300 civarı besleniyorum bazen 1500 geçtiğide oluyo onuda sporla dengelemeye çalışıyorum...

teşekkürler canım bende 1300-1500 arasında kalmaya calısayım o zaman

ben dün tartida 62,2 geldim yuppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ondan 2gün önce 62,9 gelmistim sanirim

simdi naptim bilmiyorum ama dikkat ediyorum aksam artik bisey yemiyorum ve tatli isine pek girmiyorum canim cok cekerse ufacik bisey atiyorum agzima ama genelde dikkat ediyorum tatli konusunda.

daha belli degil ama haziran basi görümcem esiyle yanimiza gelebilirlermis. eyvaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh acil 2kiloyu vermem gerek cünkü her türkiye gidisimde sen kilomu aldin sözlerinden nefret ediyorum

boyum 1,72 falan yani 60kilodan fazla hic gitmedim genede kilo almis diyorlar yahuuuuu 55 mi olmam gerek cok sacma buluyorum boya bakan yok.

mutluyuuuuuuuuuuuuuuuuum umarim almamisimdir dünden bugüne

insallah allahim sen yardim et hepimize

takma canım bence kıskanıyolardır boyunu :KK70: 1.72 boya 60 kilo gayet ideal hadi en fazla 57 ol daha aşağısı da iyi görünmezki..60-57 arası iyi olur sana bence

Oglen kahvalti oldu benim icin. Disarda yaptik:
2 yumurta sarisi
1 kk orgu peynir
2 dilim kepekli ekmek
1 lokma omlet
Biraz bal
3 zeytin

16:00 gibi 1/4 misir

Aksam:
18:00 gibi balik ekmek ama ekmeklerinden az yedim. 2 dilim ekmek diyelim

Bugun haftasonu ve disarda oldugumuz icin boyle oldu
Birazdan balli sirkeli suyumu sonra da zayiflama cayimi icerim. Spor yapcak halim kalmadi ama guc bulabilirsem yaparim

Merhaba kızlar çok yogun ve güzel bir gundu önce dışarıda kahvaltı ve ben onca seyin icinden bir simit ve peynir domates salatalık yedim. Sonrasında sehir dısına ananeme gittik ve pikniğe ordada ızgara kofte ve ayran ama maalesef biraz ekmekle:KK43:( ama bugun için asıl pişmanlığım dönüşte yediğim dondurma:KK43:( kalorisini görünce sok üstüne sok yasadım ama bundan sonra o anki haz için sonradan bu vicdan azabını çekmeyeceğim ins:) e vereceğim kilo az değil böyle olmaz... Aslında çok yorgunun ama en azından bı yarım saat yürüyebilirsem biraz icim rahatlar:)) tabi olgusum bir jet yapıp erken uyursa:))

Miktar Kalori
[1] Beyaz Peynir 20 GRAM 50
[2] Ekmek (beyaz) 30 GRAM 76.2
[3] Zeytin (yeşil) 10 GRAM 14.4
[4] siyah zeytin 2 adet (3gr) 16
[5] Yumurta (haşlanmış) 100 GRAM 158
[6] Karışık Salata 1 PORSİYON 123
[7] Milföy Börek 1 ADET 165
[8] danone tam yağlı yoğurt 100 gram 74
[9] Kahveli Kurabiye 50 GRAM 290.5

benim şimdiye kadar yediklerim..Ama kalori sepetinde yumurta salatasını bulamadığım için içine koydugum malzemeleri ayrı ayrı hesapladım..

Bir de sorum olacak kızlar ben bu diyete başlayalı 6 gün oldu..hiç acıkmıyorum bişey yemek istemiyorum ama çok su da içiyorum midemi şişiriyo olabilirmi..korkuyorum aslında böyle iştahsız olmama da sizde de oldumu..günde 1200-1300 kal alıyorum genelde

takma canım bence kıskanıyolardır boyunu :KK70: 1.72 boya 60 kilo gayet ideal hadi en fazla 57 ol daha aşağısı da iyi görünmezki..60-57 arası iyi olur sana bence

ben bi zaman 57ye düstüm ama görsen iskelet gibiydim yüzümden cok gidiyor hic yakismiyor bi deri bi kemiktim o yüzden öyle olmak istemiyorum zaten ben kendimi 62ile de kötü hissetmiyrm ama 60ideal olur 59 60gidip geliyodum bi ara

bilmiyorum haklisin kiskaniyorlar ama su kilo takintili insanlar vardir ya kendileri onlardan. zayiflar hala baskalarini elestiriyorlar 1kilo bile hemen gözlerine batiyor. her gittigimde aaaa kilo almis, aaaaaaaaaaaa sen kilo mu aldin. ya size ne? diyesim geliyor.

ben bi zaman 57ye düstüm ama görsen iskelet gibiydim yüzümden cok gidiyor hic yakismiyor bi deri bi kemiktim o yüzden öyle olmak istemiyorum zaten ben kendimi 62ile de kötü hissetmiyrm ama 60ideal olur 59 60gidip geliyodum bi ara

bilmiyorum haklisin kiskaniyorlar ama su kilo takintili insanlar vardir ya kendileri onlardan. zayiflar hala baskalarini elestiriyorlar 1kilo bile hemen gözlerine batiyor. her gittigimde aaaa kilo almis, aaaaaaaaaaaa sen kilo mu aldin. ya size ne? diyesim geliyor.

Bence "size ne" lafının biraz daha kibarlaştırılmış şekilde söyleyebilirsin.
İsteyen lafını öyle bir güzel evirip çevirip söylüyor ki.
Gerçekten onlara ne senin kilondan.
Bir de alakasız insanlar hani aa kilo almışsın derler ya. Evet biliyorum aldığımı, bir de senin mi söylemen gerek değil mi ?

aboooov ben bugun epey bi kalori aldim desenize. kermes vardi burada orada yemistim.neyse bi dahakine iki kere dusunurde yerim artik.

Kizlar aksam spor yaptiktan hemen sonra kilo verdim gorunuyordu, simdi tartida fazla gosteriyorum. Yemegin yaninda ictigim tursu suyu mu acaba odem yapti vucudumda. Moralim bozuldu :KK43:

çok var canım o insanlardan hepimizin etrafında malesef..Ben de aynı dertten muzdaribim yüzüm normalde de zayıf görünür biraz kilo alınca çok hoş oluyo yüzüm ama vücudum bozuluyo çok kilo verirsem de yüzüm gidiyo en iyisi belli kiloda kalmak takmamak gerek insanları

Günaydınlar herkese.
Bahsetmiştim 1 hafta memlekette herşeyi yedim kılo aldım diye.
Gecen haftada regl'dım.
En azından ödemleri atmak için ayran çorbası detoksu yaptım haftasonu 2 gün.
Sonuç istediğimden de güzel çıktı.
Sabah itibariyle 72.5 kıloyum.1.900 gitmiş yani.Ödemdir muhtemelen ama hafiflemiş hissediyorum kendimi.
Ilk hedef 2 hafta içinde dusebılırsem 70 kıloya sonrada inşallah ideal kılom 65 e düşmek.
Çok uzak gibi görünüyor hedef ama inşallah varabilirim:44:

Sabah 1 dilim kepek ekmeği peynir ve domatesle açılışı yaptım

Günaydınlar herkese.
Bahsetmiştim 1 hafta memlekette herşeyi yedim kılo aldım diye.
Gecen haftada regl'dım.
En azından ödemleri atmak için ayran çorbası detoksu yaptım haftasonu 2 gün.
Sonuç istediğimden de güzel çıktı.
Sabah itibariyle 72.5 kıloyum.1.900 gitmiş yani.Ödemdir muhtemelen ama hafiflemiş hissediyorum kendimi.
Ilk hedef 2 hafta içinde dusebılırsem 70 kıloya sonrada inşallah ideal kılom 65 e düşmek.
Çok uzak gibi görünüyor hedef ama inşallah varabilirim:44:

Sabah 1 dilim kepek ekmeği peynir ve domatesle açılışı yaptım

Günaydın,
Ben de dün dışarda turşu suyu içme hatasında bulundum!
Heryerim şişti. Büyük ihtimal su topladı vücudum. Ben de tartıda az geldim diye sevinirken bugün yine 2 gün öncesine döndüm :KK43: Bir de kendimi çok yorgun hissediyorum.
Sen nasıl yaptın ayran çorbası detoksunu canım?
Bana da anlatabilirmisin? Ve tarifini verebilirmisin. Yapabilirsem ben de yapayım.

Ödem atıcı başka neler olabilir kızlar ?

Son düzenleme:
X