Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
slm kızlar bişi srocam ben haftasonu korkumdan yemedim doğru düzgün bişi 700-800 kaloriyle kapattım 5-6 gün falan oluyo bu yönteme başlayalı 1000-1100 kaloriye ayarlayım kendimi demiştim ama şimdi burdan okuduklarıma göre 1300-1400 civarına yükselttim 2 gündür böle yapıyorum doğru mu yapıyorum yanlışmı bilmedim haftasonu diyetisyene gitcem onada sorcam bunuda işte şimdi merak...

diyetisyene giden arkadaşlarımın kalori miktarı hep arttı...bakalım seninki ne yapacak:26:

gülnihal abla 1200 kaloriyi doldurana kadar göbegim benim
ama 1200 altıda çok az geliyor bana

hı..ne...anlamadım:26:

Hergün tartılmıyorsun? Ben hergün tartılıyorum , yediklerimin etkisini öyle anlayabiliyorum. Tabi sabah akşam tartılıyorum ben.

esenrüzgar..resimdeki melek kız mı oğlan mı..çok şirin yaaa...

dün yediklerim

saat 9
sütlü etimekli tatli

ögle saat 1
1 peynirli bagel ekmek

saat 3
2 susamli citir 70cal
saat 5
1 elma 60cal
saat 6
mantar sote yaninda yogurt ve 1dilim kepekli ekmek
salata

kız sabah sabah tatlıyı nerden buldun:KK1:öyle zararlı şeyleri evlerde bulundurmayalım..

ayy yazamamışımki anlayasın abla
1200 tamamlayana kadar göbegim çatlıyor demek istemiştim
yazamamışım:)

Gel de fırından yeni çıkmış vakfıkebir ekmeğine karşı dirayet göster.ıı ıhh çok zor :KK50:

Hergün tartılmıyorsun? Ben hergün tartılıyorum , yediklerimin etkisini öyle anlayabiliyorum. Tabi sabah akşam tartılıyorum ben.

2-3 günde bir tartılıyorum normalde haftasonu ipin ucunu kaçırırdım ptesileri hep fazla çıkardım ama bu ptesi aynı çıktım hatta biraz daha az cuma günü tartılcam bakalım...

diyetisyene giden arkadaşlarımın kalori miktarı hep arttı...bakalım seninki ne yapacak:26:

hı..ne...anlamadım:26:

esenrüzgar..resimdeki melek kız mı oğlan mı..çok şirin yaaa...

kız sabah sabah tatlıyı nerden buldun:KK1:öyle zararlı şeyleri evlerde bulundurmayalım..

daha önce verdiği listeye yakın yediklerim ama bilmiyorum bakalım...

Gel de fırından yeni çıkmış vakfıkebir ekmeğine karşı dirayet göster.ıı ıhh çok zor :KK50:

zor ama eğer iradeni kuvvetli tutarsan sonucu da mis gibi olur :) Kızlar bu arada çok güzel bir şey keşfettim(aslında bilinen bir şey de ben uygulamıyordum) bir parça marul göbek bir parça kırmızı lahana 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle tatlandırın üzerine de light ton balığı dökün mmmm mis gibi hem de saatlerce tok tutuyor :)

zor ama eğer iradeni kuvvetli tutarsan sonucu da mis gibi olur :) Kızlar bu arada çok güzel bir şey keşfettim(aslında bilinen bir şey de ben uygulamıyordum) bir parça marul göbek bir parça kırmızı lahana 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle tatlandırın üzerine de light ton balığı dökün mmmm mis gibi hem de saatlerce tok tutuyor :)

180+20 kalori diyelim yaklaşık 200 kalori ile karnını doyurmuş oluyosun light ton balığı ile.. Ama tadına da bakmak lazım...
İnsanların neden ton balığı salatası tercih ettiklerini şimdi anlıyorum.
Acaba ana yemek yerine geçebilir mi peki ?

Ben geçen markete girdim çoktandır, çikolata almadan duramadım , çikolata alıp öyle çıktım. O yüzden bazı şeylerin tedbirini baştan alıyorum markete uğramıyorum hiç :KK52:

Kutlarım,çok sevindim senin adına :Nazar: bu arada kahvaltın ne kadar kalabalık görünüyor menülerini beğeniyorum,bana hazırlayan olmadığı için bi poğaça ve çay,ya da kepekli tost ve çay yada uno denge lıght ekmek ve peynir oluyor,bu 3 lüden başka menüm olmadı bi kaç pazar hariç,
Bu arada ben hala göremedim 79 u baskülümün pili bitti Lo çekip duruyor bana :KK70: araya regl de girince tartılmaya cesaret edemedim biraz sıkıcam dişimi tartılmayayım diyorum

canım ben de sabah 06.30 da uyanıyorum hafta içi ve kahvaltımdan ödün vermiyorum bu üniversitede de böyleydimhuyum kurusunnnn:KK14::KK14: hafta sonu ise en büyük zevkimmmm simit Allahım o ne güzel şleydir ben bi simit bir de çikolataya dayanamam ama tercih yap deseler simittir ay forumdan atacaklar beni vallahi ben zayıflıyorum ama ruhum morbit obez sanırım he he:KK53::KK53:
canım ben de regli haftamdayım kistim olduğundan bilirim zamanını ve karnım davul gibi:KK19::KK19:....ama canım inan alışmışım ne yersem yiyeyim 1200 kaloriyi geçmiyorummm hem de hiç hesaplamadan sanırım öğrendim bu işi umarım sen de canım hemen 7li rakamları görürsün:KK54:

180+20 kalori diyelim yaklaşık 200 kalori ile karnını doyurmuş oluyosun light ton balığı ile.. Ama tadına da bakmak lazım...
İnsanların neden ton balığı salatası tercih ettiklerini şimdi anlıyorum.
Acaba ana yemek yerine geçebilir mi peki ?

Bence geçebilir öğlen dengeli beslenmek şartı ile.. Karnını doyurmuş ne kelime karnını patlatıyorsun resmen :) ben çok ama çok doygun hissediyorum kendimi bunu yiyince.. Ama dışarıdaki ton balıklı salataları yağlı ton balığından yapıyorlar hoşlanmıyorum o yüzden.. Tadına gelince ben çok beğeniyorum çünkü ton balığı kırmızı lahana ve göbek marulu çok severim :) elma sirkesi ile tatlandırınca bir mayhoş bir lezzetli oluyor ..

Şunu belirtmeden geçmeyeyim elma sirkesini midesi rahatsız olanlar dikkatli kullansınlar ya da kullanmasınlar.. Sonra çok ağrı çekebilirsiniz.

Şunu belirtmeden geçmeyeyim elma sirkesini midesi rahatsız olanlar dikkatli kullansınlar ya da kullanmasınlar.. Sonra çok ağrı çekebilirsiniz.

evet midesi sorunlu olanlar kullanmasın ben epey oluyo bi ay kullandım sorun olmamıştı sonra ara verdim geçenlerde tekrar kullandım midemi mahvetti resmen kıvrandırdı ağrıdan...

günaydınlaaar....

ayy yazamamışımki anlayasın abla
1200 tamamlayana kadar göbegim çatlıyor demek istemiştim
yazamamışım:)

:KK52::KK52:şimdi oldu:KK1:alışırsın gülüm yaa...bi başladın bi ara verdin..bu haftan 1200 le geçsin bakalım..son bıraktığında gram gram da olsa kilo vermeye başlamıştın..

Bilmiyorum ki canım kız mı oğlan mı :)
Yani anlayacağın bizimkinin resmi değil.
Benimki oğlan ama onu soruyosan :)

:KK1:seninkinin resmi sandım...neyse belki Allah söyletmiştir:KK34:

günaydınlaaar....

:KK1:seninkinin resmi sandım...neyse belki Allah söyletmiştir:KK34:

Herşeyin hayırlısı, biriyle bile zor başa çıkıyos :44:

Ya bana artık bu kalori sayımı sökmüyor :KK50:
Ben protein diyeti mi yapsam diyorum.
Dün yedim fırında makarnayı aldım kiloyu. Halbuki kalori hesabı olarak az idi yediklerim.
Böyle bol yağlı karbonhidratlı şeyleri yiyince kalori hesabı da yaramıyor...
Kilo verince biraz motive de azalıyor sanırım. Bir de vücud yağı bol kardonhidratı görünce hucum mu ediyor depolamak için acaba :44:

Bana bir yeni motivasyon lazım !

Son düzenleme:
sebze salata yoğur pasta börek hepsini dengeli yemek gerekiyor yoksa yaramıyor

sebze salata yoğur pasta börek hepsini dengeli yemek gerekiyor yoksa yaramıyor

Onu dengelemeye çalışıyorum da, hatta hayatımda pasta börek çörek hiç yok. Karbonhidrat da az.
Ama yine de böyle en ufak bir kaçamak da hemen belli ediyor vücud kendini kilo alıyorum :KK43:
Çok kaçamak yapsam ne olur kimbilir.

aslında bana zor geliyor diyet ama olmuyo işte şöle yiyip yiyip kilo almayanlara sinir oluyorum:KK1:

X