Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Günlük 1000 kaloriyi aşmıyorum bazende altında seyredıyor.Kacamak yaptıgım zamanlar dışında tabii:KK56: Haftada da 1-2 gün yürüyüşü sektiriyorum.2 haftadır bu boyle seyredıyor.1,5 kılo gitti.İşte yavaş veriyorum neden anlamıyorum?Çok yavas gidiyor.O moralimi fazlasıyla bozuyor :KK43: Ama bu defa bırakmak yok.Hazıran sonuna kadar 9-10 kilo hedefim var.İnşallah verebilirim o zamana kadar.

Sabahları nesfit( 4 yemek kasıgı) yarım yaglı süt ile.
Oglenleri okulda ne yemek cıkıyorsa susuz yiyorum.makarna pılav yok
Aksam corba,sebze yemeğim ve yogurt.
Arada enerji için mınık yerlı muz yıyorum.
3 litre su içiyorum.
Bu çabamın karşılığını da alayım artık lütfennnnn:26:

Günlük 1000 kaloriyi aşmıyorum bazende altında seyredıyor.Kacamak yaptıgım zamanlar dışında tabii:KK56: Haftada da 1-2 gün yürüyüşü sektiriyorum.2 haftadır bu boyle seyredıyor.1,5 kılo gitti.İşte yavaş veriyorum neden anlamıyorum?Çok yavas gidiyor.O moralimi fazlasıyla bozuyor :KK43: Ama bu defa bırakmak yok.Hazıran sonuna kadar 9-10 kilo hedefim var.İnşallah verebilirim o zamana kadar.

Sabahları nesfit( 4 yemek kasıgı) yarım yaglı süt ile.
Oglenleri okulda ne yemek cıkıyorsa susuz yiyorum.makarna pılav yok
Aksam corba,sebze yemeğim ve yogurt.
Arada enerji için mınık yerlı muz yıyorum.
3 litre su içiyorum.
Bu çabamın karşılığını da alayım artık lütfennnnn:26:

biraz daha sabır canım,vücudun su tutuyor olabilir,regl dönemi ovülasyon dönemide etkiliyormuş netten iyice araştırdım,bi sabah bir kalkmışsın bir anda 3 kilo gitmiş olacak,sana tavsiyem çok sık tartılma,özellikle dijital tartılar 10 dkda bir değişik gramajlar veriyor,buda motivasyonu olumsuz etkiliyor,haftanın bir gününü belirleyelim canım çünkü o hatayı bende yapıyorum,cumartesi sabahları tartı günümüz olsun mesela,

bu arada sabrına hırsına hayran kaldım. baya vermişsin hepberacım(ismini bilmiyorum canım)kaç yaşındasın

40 yaşındayım canım..ismim gülnihal..ben 3 yıl öncesine kadar 60 lı kilolardaydım..sonrasında kullandığım ilaçlardan dolayı hızla kilo aldım..39 yaşına 90 kiloyla girmiştim..inşallah 41 yaşıma 55 le girmeyi planlıyorum..burası olmasaydı bu kadar azimli olamazdım..çevreme bakıyorum da insanlar habire bişeyler yiyor..ve şişmanlar..hayatının merkezine diyeti oturtmuş kişi sayısı az..Allahtan burda sizler varsınız.......

aceleci arkadaslara sesleniyorum aksam yemegi yerine yagsiz yogurt ve bir meyve yerseniz hergun tartida eksiyi gorursunuz ve haftada bir ila bir bucuk kilo verirsiniz :KK66:ama 1000 kalorinin altina dusmemek kaydiyla.

güzel fikir..denedin galiba...bugün ben de akşamı böyle geçireyim..inşallah gece buzdolabını kemirmem:KK9:

hepberacim ayni topik sahibi gibisin, mutlaka cevap veriyorsun, sevgi dolusun :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

teşekkür ederim:KK16:aslında bu topiğin sahibi olan uruz da çok tatlıdır..ben başladığımda çok yardımcı olmuştu..galiba istediği kadar zayıfladı ki buralarda yok..

benim bugün 1000 kalori oldu ama 45dk yürüyüşü düşünce ne kalıo bilemiom

1000 kaloriyi kağıdın sağına..45 dak yürüyüşün harcattığını kağıdın soluna yaz..altına da böyle devam edersem ben kilo veririm yaz:nazar::KK52:birbirinden çıkarma canımcım..

topiği zenginleştiren güzel hanımlar hoşgeldiniz:)

sevgili arkadaşlar bir iki gündür şişkinliğim var diyordum ya ve bunu masum bir ıspanağı suçlayarak yapıyordum ya aslında bahar ayında hormonel dengeler değişiyor ve benim de çikolata kistim var..çünkü geçen haftakilerden daha dikkatli yiyor ve beyaz unlu gıdalardan uzak duruyorum, zaten sebzede 160 gram meyvede 100 gram ette 100 gram ve ekmek(kepek ya da kızarmış) 40 gramı geçmiyorum tuz yok gibiydi bitti ama tüm bunlar şşişkinliğime sebep olamaz diyordum ki bugün sancım oldu -regli olmadığım günlerde de sancım olabiliyor da- sanırım üşüttüm :KK43::KK43:
elma yağı kekik ne var ne yok odayı kokuttum:KK14::KK14:

çikolata deyince bana güzel bi durummuş gibi geliyor:KK1:galiba zor bi durum..geçmiş olsun..

evet 1 haftada 64.200 den 62.800 düşmüş bulunmaktayım:nazar: böle giderse süper olacak ve 1200 altına hiç düşmedim hatta çıktığım bile oldu

bende geçen hafta itibariyle diyet demeyelimde yeme seklimi kokten degistirmeye karar verdim. niyetim oyle birden bire buyuk kilolar vermek degil zaten ne zaman diyet yapacagim desem doymak bilmiyorum. tek eksigim bana destek olacak kisiler surekli kilo veremezsin diyen bir esim varda evde.

ben 159 boyunda 61 kiloydum 1.5 hafta içerisinde bi yarim kilo gitti.
evde tartim yok ve kesinlikle tartilardan uzak duruyorum motivasyonumu bozmasin diye her seyi yiyorum ama artik oranlarini daha az bol sebze ve meyve. 1400-1300 altina asla dusmedim
agzim hatta ogun aralarindaki meyvelerle hiç bos durmuyor ama kalorisi en az olanlari tercih ediyorum
telefonumda bi aplikasyon kullaniyorum bana çok yarari oldu yediklerimi oraya not ediyorum ve bana kaç kalori aldigimi gosteriyor, evde egzersizede basladim buldugum aralarda metro yada otobus yerine her yere yuruyerek gidiyorum, yuruyen merdivenleride hayatimdan cikardim ben tirmaniyorum :KK66:)
hedefim 54-55 arasinda kilomu sabitlemek
sanirim yaptiklarimla ve 1400 kalori alimimla bunu 2 ay içerisinde gerçeklestirebilirim.

daha once hizli kilo vermek için Isveç diyetini denemistim, sonuna gelemedigim gibi kilo alip tam bi iskenceye cevirmistim hayatimi.
bu arada hasimato hastasiyim metabolizmam oldukça yavas, ama hormonlari duzenlemek için her gun ilaç aliyorum.

hepimize kolay gelsin.:nazar::KK9:

glisemik endekslerede dikkat ediyorum. çok canim istediyse cipste yiyorum ama bi paket anlasilmasin 4-5 adet yaninda yogurtla. yemekleri yaparkende uyguluyorum bunu
ornegin eskiden havucu koyabilecegim her yemek içine koyardim nasilsa sebze saglikli diye ama pisince kalorisi oldukça yukseliyor simdi sadece salatalarda pismeden tuketiyorum.
bu bilgilere bu siteden ulasabilirsiniz bir arkadas gi hakkinda her seyi guzel bir sekilde vermis.

Deniizzcim merhaba çok azimli gördüm seni enerjini burdan hissedebiliorum çok memnun oldum :)
hepimiz birbirimize destek olmak için burdayız zaten en umutsuz anlarda başaranları görüp motive oluoruz ve sende bnm gibisin ikimizin de acelesi yok :) bu çok iyi
istediğin kiloya sağlıkla ulaşman dileğiyle cnm

bu arada hepbera ne kadar güzel bi ismin var
"Gülnihal" çok hoş gerçekten :109:

herkese güzel bir pazar günü diliyorum, ben bugün tartildim kilom 62,5.

2aydir diet yapiyorum anca 64,2 den 62,5 e düsmüsüm hayret bisey ya.

böyle iste benim cok yavas gidiyor hatta bazi haftalar hic vermemisim. bide tiroidim az calisiyor benim hap kullaniyorum bu yüzdende olabilir.

hepinizi öpüyorum

herkese selam ne güzel kilollar verilmiş tebrikler herkesee

gülnihal abla ben perşembe gecesi 67.5 gelirken
cuma sabahı 67.1 geldim tartıda oysaki
en az 1 kilo fark etmesi lazımdı gece su filan içtim ondan mı bilmedim:KK43:

birde ben 1000 kalori filan alıyorum günlük özellikle degil ama yedikleirm ancak bukadar oluyor artırmalıyım mı biraz?

40 yaşındayım canım..ismim gülnihal..ben 3 yıl öncesine kadar 60 lı kilolardaydım..sonrasında kullandığım ilaçlardan dolayı hızla kilo aldım..39 yaşına 90 kiloyla girmiştim..inşallah 41 yaşıma 55 le girmeyi planlıyorum..burası olmasaydı bu kadar azimli olamazdım..çevreme bakıyorum da insanlar habire bişeyler yiyor..ve şişmanlar..hayatının merkezine diyeti oturtmuş kişi sayısı az..Allahtan burda sizler varsınız.......

güzel fikir..denedin galiba...bugün ben de akşamı böyle geçireyim..inşallah gece buzdolabını kemirmem:KK9:

QUOTE]

evet ablacim gecen hafta hep boyle yaptim... buzdolabini kemirmek istediginde bir bardak su iç sonrada arkana bakmadan mutfaktan cik:KK1: hatta suyunu odaya koy mutfaga bile girme derim :) ben oglenleri karnim doyana hatta gozum doyana kadar yiyorum ki aksam aklima yemek gelmesin diye. oyle yapinca 1000 kalorinin altina da dusmemis oluyosun.

cuma gunu Almanyadaydik akrabaliri ziyaret ettik. herkes nasil zayiflamissin diye hayret içinde kaldilar. coguda içten içe kiskançliktan çatladi.... cuma aksamida onume gelen tabagi kibarca yemek istemiyorum karnim tok dedim. cunku saat aksam 9'du. arkadasta irademe hayran kaldi :) tabi bende cok sasirdim kendime o tabagi nasil geri cevirdim diye :)))) gercekten cevremizdeki insanlar habire yiyorlar....

aramıza yeni katılan tüm arkadaşlarımız aramıza hoş geldiniz. azim ve sabırla mücadelemiz bir olsun:) he he misal ben 86 kilodayken kendimi maalesef 90-60-90 falan sanırıdm ama tartıya çıkmazdım ki büyü bozulmasın burası bana azimli olmayı, sabırlı ve istikrarlı olmayı öğrettti ve tartıda hiç de 90-60-90 olmadığım gün bana destek oldu . sevgili arkadaşlarım 1 ay 10 gün sonun da 80.5 gram gramım şükür rabbime daha önce nerdeeeeeee 800gram verince mutlu oluyordum .bana moral olarak destek veren herkese çok ama çok teşekkür ediyorum dualarım sizinleEn Büyük KKEn Büyük KK:nazar::nazar:

aramıza yeni katılan tüm arkadaşlarımız aramıza hoş geldiniz. azim ve sabırla mücadelemiz bir olsun:) he he misal ben 86 kilodayken kendimi maalesef 90-60-90 falan sanırıdm ama tartıya çıkmazdım ki büyü bozulmasın burası bana azimli olmayı, sabırlı ve istikrarlı olmayı öğrettti ve tartıda hiç de 90-60-90 olmadığım gün bana destek oldu . sevgili arkadaşlarım 1 ay 10 gün sonun da 80.5 gram gramım şükür rabbime daha önce nerdeeeeeee 800gram verince mutlu oluyordum .bana moral olarak destek veren herkese çok ama çok teşekkür ediyorum dualarım sizinleEn Büyük KKEn Büyük KK:nazar::nazar:

aynen canim ya 71 kiloyken kendimi halen cok kilolu bulmuyodum, dun bi arkadasimi gordum 75 kilo olmus, boyu benden bikac cm uzun, ona acidim valla cok kilolu gozukuyo. demekki bende 71 kiloyken onun gibi gozukuyodum ne kotu bisey. bir daha bi saglik problemi falan olmazsa kesinlikle o kiloya varmak istemiyorum. tekrar hamile kalsambile 70 rakamini gormek istemiyorum artik.

kızlar ben 58 kilo falanım ama boyumda 1.65 normalsin diyolar. ama ben 5 kg daha vermek istiyorum. ne yapsam veremiyorum yaa :KK43: sporda yapıyorum azda yiyorum ama olmuyor ! önerisi olan var mı?_???

Gunaydın herkese.
Nasıl mutluyum bileemezsiniz.
2 hafta önce 77.8 ile basladıgım diyette sabah 6:30da tartılmam itibariyle 73.6 cıktım.
Uzun senelerden sonra ılk defa bu kadar kılo verdim sanırım.
Valla bu kadar beklemıyordum ama çok mutlu oldum.Şu moralsiz zamanımda ilaç gibi geldi desem yeridir.
Şimdi kısa vadelı hedef yani 24 nisanda İzmire gidene kadar hedef 70.5.Bıraz uçmuş olabılırım ama deneyeceğim.Olmazsa da napalım.
Uzun vadede yanı yaz tatili için İzmire gidene kadar (hazıran sonu) hedef 65 yani ideal kilom.Orda da kalıp kıloyu korumak istiyorum.
Okulu bırakıp spor yapasım var şimdi :KK1:

Sabah 1 büyük bardak sirkeli su.
ve bir kase nesfit.

ticked ımı düzeltemedim ama size bir haberim vaaaar,bu sabah itibariyle tam 8 kilo ile vedalaşmış bulunuyorum,inşallah haftaya 80 li kilolarıma veda etmiş 70 li kilolarıma merhaba demiş olacağım,daha önce iki kez 79 oldum,birinde 1 ayda redüctil ile ki bana öteki ay fazlasıyla ve depresyonla geri döndü kilocuklarım,diğerinde de anneciğimin hastalığında üzüntümden,herşey düzelince onuda mutluluktan geri aldım,şimdi ilk kez SİZİN SAYENİZDE aç kalmadan, şaşkınlıkla ve sindirerek hedefime ulaşıyorum,sizleri çok seviyorum yol arkadaşlarım

Gunaydın herkese.
2 hafta önce 77.8 ile basladıgım diyette sabah 6:30da tartılmam itibariyle 73.6 cıktım.
Valla bu kadar beklemıyordum ama çok mutlu oldum.Şu moralsiz zamanımda ilaç gibi geldi desem yeridir.
Şimdi kısa vadelı hedef yani 24 nisanda İzmire gidene kadar hedef 70.5.Bıraz uçmuş olabılırım ama deneyeceğim.Olmazsa da napalım.
Uzun vadede yanı yaz tatili için İzmire gidene kadar (hazıran sonu) hedef 65 yani ideal kilom.Orda da kalıp kıloyu korumak istiyorum.

ve bir kase nesfit.

günaydınn kızlarr tebrik ediyorum sizi çok ii vermişsiniz günde kaç kalori alıyosunuz benim bu hafta 500 gr gitmiş pazartesiye 61,00 ile başladım inşallah bu hafta daha çok gidicek geçen hafta dikkat etmedim çok :) genede 500 gr gitmiş:nazar:

böyle iste benim cok yavas gidiyor hatta bazi haftalar hic vermemisim. bide tiroidim az calisiyor benim hap kullaniyorum bu yüzdende olabilir.

hepinizi öpüyorum

seni tebrik ediyorum arkadaşım..tiroidler kilo kontrolünde çok önemli..sen hem ilaç kullanırken hem de kilo verebilmişsin..vazgeçme..sabırla yoluna devam et canım..

herkese selam ne güzel kilollar verilmiş tebrikler herkesee

gülnihal abla ben perşembe gecesi 67.5 gelirken
cuma sabahı 67.1 geldim tartıda oysaki
en az 1 kilo fark etmesi lazımdı gece su filan içtim ondan mı bilmedim:KK43:

birde ben 1000 kalori filan alıyorum günlük özellikle degil ama yedikleirm ancak bukadar oluyor artırmalıyım mı biraz?

bence de 1000 kalori az..ayran ya da sütle 2 ara öğün ekle bence..veee..acele etme banucum..senin uzun süredir takılan kilonu hareketlendirmeye çalışıyorsun..yani aslında durmuş olan metabolizmanı canlandırmaya çalışıyorsun..gramla bile olsa bu durumda kilo verebiliyor olman güzel bence..bu hafta 66yı görürsün inşallah..

kızlar ben 58 kilo falanım ama boyumda 1.65 normalsin diyolar. ama ben 5 kg daha vermek istiyorum. ne yapsam veremiyorum yaa :KK43: sporda yapıyorum azda yiyorum ama olmuyor ! önerisi olan var mı?_???

şaka gibisin eylül..kilolu değilsin ki canım ..neden taktın bu kadar..evleneli 2 yıl olmuş..bence bi çocuk doğurabilirsin artık..ya da düşünmüyorsan kendine bi hobi edin..dikkatini başka alanlara kaydırırsan kiloların daha kolay eridiğini görürsün..:KK34:

Gunaydın herkese.

ve bir kase nesfit.

ticked ımı düzeltemedim ama size bir haberim vaaaar,bu sabah itibariyle tam 8 kilo ile vedalaşmış bulunuyorum,inşallah haftaya 80 li kilolarıma veda etmiş 70 li kilolarıma merhaba demiş olacağım,daha önce iki kez 79 oldum,birinde 1 ayda redüctil ile ki bana öteki ay fazlasıyla ve depresyonla geri döndü kilocuklarım,diğerinde de anneciğimin hastalığında üzüntümden,herşey düzelince onuda mutluluktan geri aldım,şimdi ilk kez SİZİN SAYENİZDE aç kalmadan, şaşkınlıkla ve sindirerek hedefime ulaşıyorum,sizleri çok seviyorum yol arkadaşlarım

günaydınn kızlarr tebrik ediyorum sizi çok ii vermişsiniz günde kaç kalori alıyosunuz benim bu hafta 500 gr gitmiş pazartesiye 61,00 ile başladım inşallah bu hafta daha çok gidicek geçen hafta dikkat etmedim çok :) genede 500 gr gitmiş:nazar:

tebrikler kızlar:KK9:harikasınız...

Deniizzcim merhaba çok azimli gördüm seni enerjini burdan hissedebiliorum çok memnun oldum :)
hepimiz birbirimize destek olmak için burdayız zaten en umutsuz anlarda başaranları görüp motive oluoruz ve sende bnm gibisin ikimizin de acelesi yok :) bu çok iyi
istediğin kiloya sağlıkla ulaşman dileğiyle cnm

merhaba titti79

haftasonu ipin ucu accik kaçti, iki gundur misafir agirliyorum. ama bu sabah guzel bir sporla gune merhaba dedim. dedigim gibi ben tartilardan uzak duruyorum ama giydigim kiyafetlerde kalca kisminin ve bacaklarimin baya inceldigini sadece ben degil arkadaslarimda fark etti :nazar::KK16: buda beni gercekten cok mutlu etti.
gelsin 50 lili kilolar :))

hepinizi öpüyorum

merhaba bende malesef troid hastasiyim ve her gun ilaç aliyorum. su an bende srejimdeyim ve dikkatli beslenme ve kesinlikle ve kesinlikle sporla birlikte rahat kilo verebiliyorum ama her sabah mutlaka doktorun verdigi endokrin ilacimi aliyorum.

kolay gelsin...

X