Kafayı yicem yok alışveriş yapamıyorum

Sizin tek başınıza alışveriş yapacağınız yok bence. Bu işlerden anlayan, arkadas, kardes,kuzen birini yanınıza alıp çıkın alışverişe. Daha sezon başında mağaza, online hicbir şey bulamamanoçız imkansız, uzun süredir alışveriş yapmadığınız için basit bir parçaya, çamaşıra bile karar veremiyorsunuz.

Bunlar çok basic parçalar ama markaya takılı kalmayın her yerde bulursunuz. Bu tarz günlük kıyafetlerin de aşırı pahalı, kaliteli olmasına gerek yok bana kalırsa. Modası hızlı değişen şeyler çünkü.

Bu iki kota benzer flare bootcut jean’lerden bende var mesela. Beyaz olanı milladan aldım 300 lira gibi bir fiyata çünkü mevsimi çok kısa bence. İlkbaharda ve sonbaharda bikaç hafta giyiliyor. Mavi olanı levi’s’tan aldım çünkü onu ilkbahardan sonbahara üç sezon boyunca giyinebiliyorum.

Düz renk trikolar, blazerlar, kaşe kabanlar vs adım başı her mağazada var zaten. Beden bulamama ihtimali yok.

Son düzenleme:
Ben anladım sizi. Benim en yakın arkadaşım sizin gibi. Mevzu bulamamak değil. O da bulamıyorum der, olmadı der hep. Ben de alışveriş çok yaparım. Beni götürür. Kartını bana verir. Şu kadar bütçem var, şuna ihtiyacım var der. Gezeriz. Üç beş kombin yaparız. Dener, beğendiğini alır çıkarız. Kasada defalarca ay olmadı ya bu dursun der ama dinlemem. Sonra keyifle giyer.
Eşim güzel giyinir demiştiniz. Eşinizle gidin ya da ona bana kombin yap internetten deyin ve satın alın.

Yok mu etrafınızda şöyle giyinmeyi bilen, tarzını bildiğiniz ne bulsa yakıştıran bir yakınınız/arkadaşınız? Mesela benim bir kuzenim var, pazarda "bu da neymiş" deyip yan gözle bakmadıklarınızdan bile harika kombinler çıkarır ortaya. Bir gün özel olarak onunla alışverişe çıkmışlığım var, tarzıma uymasa bile onun yaptığı kombinleri giyerim. Herkes hayran kalır. Öyle alışveriş konusunda kararsız biri de değilim, onu da söyleyeyim. Belli bir tarzım var ama bazen kararsız kaldığımda da "bu nasıl" diye link atar sorarım. Eğer böyle biri varsa alın yanınıza, beraber bir alışveriş date'ne çıkın derim.

Bence dillendirmeseniz de kıyafete verilen parayı fuzuli görüyorsunuz almamak için bahane üretiyorsunuz. Yoksa nedir yani arkadaşların dediği gibi bariz sitelere ceket yaz milyon tane ceket çıkar pantolon yaz milyon tane pantolon cıkar.
Mağazalara gidip oradan deneyerek hazır kombin yaparak alın bence. İnternette bi kombine takılıp aaa su parçası bitmiş diyip gene alışverişten kaçıyorsunuz. Yaptığınız yanlış aslında insan her zaman bakımlı ve şık olmalı diye düşünüyorum hele ki eşiniz o kadar dikkat ederken şahsen ben kendimi çok rahatsız hissederdim

Fuzuli görüyor olsam bunun farkında olurum ve buna çözüm aramak için buraya yazmam bence

Fuzuli görüyor olsam bunun farkında olurum ve buna çözüm aramak için buraya yazmam bence
Ama bunca zaman bir iki bisey bile alamamaniz bunu gosteriyor altinda yatan baska biseyde olabilir aslinda terapiyede gidebilirsiniz belki size faydasi olur hayatinizi bu durumunuzu kolaylastirir.

Cunku sadece kadin olarak degil erkekler icinde gecerli gercekten kotu paspal giyinen birini istemezdim yanimda kimse istemez bence begenmeseniz bile girin trendyolmillaya en cok satanlardan 5 parca alip baslayin

Zara H&M .. onlineda da yok
Durumunuz musaitse Zaraya gidin magazasina zaranin ölusu bile is yapar yani cok guzel tarzi ve renkleri
. Kazaklari ozellikle cok iyidir mesela her zaman ordan alirim sapasaglam durur hicbir sey olmazZ
Pantalon jeans zaradan tercih etmem beliniz inceyse pantalonlari Hm den alin zaranin kot pantalon bel kalibi biraz buyuk oluyor (yurtdisinda oyle) tr de oyle midir bilemiyorum tabi.

Ben de bir ara böyle kombinlerin parçalarını satın alayım demiştim. Ama gördüm ki bu tarz kombinler çok fazla parçalı oluyor ve bir giydiğini başka kombinle giyemeyebiliyorsun.

Bu yüzden ilk etapta " basic" denilen şeyler satın alman çok iyi olur. Siyah/ beyaz gömlek, siyah/ beyaz pantolon gibi. Mesela beyaz pantolonla her rengi giyersin. Siyah pantolonla ise açık renkleri giyersin, siyah ve kırmızı uyumu çok güzel oluyor.

Mesela benim kışlık mutlaka siyah pantolonum ve siyah ayakkabım vardır, çünkü her şeyle uyar, hem de siyah pantolon kışın çabuk kirlenmez. Yazın ise tam tersi beyaz pantolon ve beyaz ayakkabı tercih ederim, sebebi aynı.

Üstüme bol bir şey giydiysem altına dar bir şey giyerim ki uyumlu olsun. Veya tam tersi üstüm darsa altıma bol paça bir şey giymek iyi olur.

Kişinin tarzını bulması zaman alıyor. Ben şu an sadece tek markadan alıyorum kıyafetleri. Siz de zamanla oturtursunuz. Bi de hadi bir şeyler alayım deyince alınmıyor. Önce bi liste yapmalısınız. Kapsül dolapla ilgili araştırmalar yapın. Bi siyah, bi krem, bi kot pantolonunuz olsun mesela. Siyah ayakkabı her şeyle uymuyor mesela. O yüzden beyaz veye bej-kamel ayakkabınız olsun. Çanta da aynı şekilde. Ev giyimi için lcw tercih edebilirsiniz, çok kaliteli olmasa da olur.

Özel öğrenme güçlüğünüz olabilir mi? Şu haliniz bana çok normal gelmedi. Kıyafetler arası bağlantı kurmak çok zor değildir aslında. Bu panik hali çok garip. Onlineda bile bütün mankenler kombin giyiniyor. Üstü beğenir alırsınız, altın modeline rengine bakarsınız, pantolon reyonuna geçer benzer renk ve model bakarsınız, illa ki birebir aynısını aramazsınız.

Spor tarz çok daha kolaydır. Sevdiğiniz iki renk kot bakarsınız. Bu kotlar dar tarzsa üztüne biraz bol bakarsınız, kotun üstüne ne renk giyseniz gider zaten.

Altı bol seçtiyseniz üstleri daha oturan tarz seçersiniz.

İlk aşamada rengarenk parçalar seçmezseniz uyum işi de zorlamaz ama çok renkli alacaksanız diğer parça mutlaka bu giysinin içindeki renklerden biri olsun.

Ayakkabı işi bunlardan biraz daha zordur. Açık renk kıyafetlerin altına koyu renk giyilmez. Beyaz, pudra ya da ten, kahve ve siyah birer ayakkabı mutlaka bulunmalı. Ha tarzınız sporsa beyazın her zaman gideri olur.

Bence acele etmeden biraz kombin nasıl yapılır videosu izleyin. Bu da epey işinize yarar.

Ahaha haklısınız ordan bakınca öğrenme güçlüğüm var gibi durabilir ama Üniversite.1 likle girdim öyle bi problemim olmadı sonradan olduysa bilemem tabi

Ahaha haklısınız ordan bakınca öğrenme güçlüğüm var gibi durabilir ama Üniversite.1 likle girdim öyle bi problemim olmadı sonradan olduysa bilemem tabi
Siz yaşadığınız hayattan zevk almıyorsunuz, her şeyin altında yatan neden bu. Sanki zorla hayatta kalıyormuş gibi bir haliniz var, yoksa kombin mombin hikaye.

Bence en iyisi, en güzeli, en kalitelisi olsun derken içinize sinmiyor o yüzden alamıyorsunuz.

Bende de var biraz o davranış biçimi ama benim aklımda genelde bir model olur, onu tam anlamıyla karşılayan bir parça bulamazsam alamam. Sinirlerim bozulur, huysuzlaşırım falan. Tam istediğimi bulana kadar da almam.

Sizdeki sorun aklınızda bir şey olmaması.

Bana da abartıyor gibi geldiniz. Boy kilonuz güzel vücudunuzda bir anormallik yoksa zaten ne giyseniz yakışır. Tesettürlü değilsiniz tesettür için uzun olsun dar olmasın şalla uysun vs gibi dertler de yok.
En kötü bir mağazaya girin oradaki çalışandan yardım isteyin (tabi her giydiğinize çok güzel oldu diyorsa pas geçin orayı)
Hazır kombini alın. Bir duruşu iyi pantalon ve kazak tişört almak ne kadar zor olabilir

Özel öğrenme güçlüğü zekadan bağımsız bir şeydir. Ben de zamanında ülkenin ilk 25binine girmiş bir insanım ama adres bulmada, hatta sağımı solumu bulmada ciddi sorun yaşarım. Üstelik öğretmenim kimi okuyamaz ya da yazamaz kimi de yönünü yolunu bulamaz, beyinde bir aktarım sorunu bu, hepsinin hayata etkisi farklıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…