Kafayı yicem yok alışveriş yapamıyorum

Mesela biri günlük tarz biri daha spor bu tarzları beğeniyorum ama asla biraraya getirip alamıyorum stok vs durumuda oluyor tabi . Fiyatlar da yüksek yani bi anda 3-5 kombin satın alamam o yüzden almışken saçma bir şey almakta istemiyorum

Benzerlerini al sen de. Gri sueter ve kot pantalon her yerde var, bir de icine beyaz bluz alirsan oluyor:halay:Bunlarin ille de Zara olmasina gerek yok diyorum, olanlarini Zaradan al olmayanlarini da toplarsin.

Tarzıma göre günlük o bomber ceket takım çok güzel mesela ama hiç bir beden de stok yok anlatmaya çalıştığım o birazda

daha gelmemistir bekle biraz ... havalar zaten sicakca gidiyor, bence gomlek ve pantolon almaya bak once ic kismini giydir disini sonra alirsin :) Hatta bana kalirsa guzel bir beyaz gomlekle iyi bir kot al her seyden once. Ustune bir de ceket uydursun.

Sen benim eşim gibisin, secemiyorsun onunla alışverişe gitmek işkence gibi, herşeye bir kulp buluyor elinde de değil ama sonra alacak birşey bulamıyor...ben tam tersi girdiğim mağazadan bir sürü şey bulabilirim yeter ki havamda olayım bazen üşengeç vs olursam hicbirsey deneyesim gelmez bakmam da alamam da...eşimin gıcık tarafı benim beğendiklerime de birşey buluyor bak şurası şöyle vs deyince ben soğuyorum elimdeki üründen

Üstteki cekete monta da para vermek lazım, o da baya gösteriyor bence ama dediğin gibi içteki pantolon,bluz falan daha çok cesite ve uyguna kacilabilir
Ben çok mont eskitemiyorum ya normal her avmde bulunan çok şubeli mağazalardan alınsa yeterli bence. Mevzu göstermesi değil temiz durması. Basit bi mont da kötü gelmiyo bana lcw defacto filan. Ama dandik ayakkabı hemen pert oluyo gerçekten duruşu kötüleşiyo. Çanta da belli bi kalitede olsun ya. Birazcık bu işi de yaptım şey cok vardı piyasada. zara pull&bear filan yapıyo çanta onun çakmaları doluyo yer gök. Yani aman amam markalar da değil o çok kötü gerçekten. Trendyol deli satıyo o modelleri.

seçememek, karar verememek ayrı, giyinememek, tarzın olmaması ayrı. hangisinden bahsediyorsunuz? ikinciye yapcak bişe yok, yoksa yoktur tarz ve estetik göz herkes iyi giyinemez, çok okey. ama ilki için cok fazla instagram hesabı var kombin yapıp paylaşıyorlar, referans kodu ile. oraları takip etseniz en an basit beyaz tişörtü 5-6 markada kod paylaşıyorlar. ama tarzınızı vs bilmediğim için öneremem belki ama ibrahimyuv diye bi instagram hesabı var. şuan moda neyse direk o parçalardan stil ve kombin önerisi sunuyor. ben o kadar trend olanı al giy sevmem ama fikir verir karar vermenize.

Ailenizde kim birşeyleri satın alırken kötü hissettirirdi öncelikle bunu bulun , alışveriş, para harcama ile ilgili travmalarınız var , büyük ihtimalle ailenizde veya çevrenizde para harcayamayan veya harcarken zorluk çeken birileri vardır, mesela çocukken size kim kötü hissettirdi bu konularda buna çalışın, duygularınızı ve travmalarınızı anlamadıkca yol alamazsınız...

Önceki konumu bilenler bilir asla giyinmeyi bilmiyorum diye bi konu açmıştım .
Kızlar günlerdir çabalıyorum her fırsat bulduğum da ya telefondan stil sayfalarına bakıp kodlarıyla alışveriş yapmaya çalışıyorum bakıyorum stok olmuyor ya üstünün kodunu bulamıyorum yok yani bir iki kombin alayım diyorum olmuyor bi türlü bi şey yapamadım fırsat bulup mağazaları da gezdim yok olmuyor yani beden olmuyor . İyi şeyler almak istiyorum yani iki gün sonra sağı solu kaysin da istemiyorum 😵‍💫
Ev giyimi de baktım neden alamıyorum karar veremiyorum deliricem . Belki düşünebilirsiniz cimri falan mı diye ama asla öyle bir yapım yok yani keşke seçebilsem 😣 anlamıyorum neden olmadığını .altı üstü çamaşır bile alıcam yok elli tane marka dolaştım sepete ekliyorum ama ilerleyemiyorum
Canim benim sorun nedir ? Bedenin kac boyun kg kac ?

1 siyah kot
1 lacivert kot
1 siyah gömlek
1 beyaz gömlek
1 mavi gömlek
Bej trençkot
Siyah trençkot
1 siyah klasik ceket
2 3 elbise
Deri tayt
Deri ceket
Bir iki uzun gömlek veya kazak (taytla giymeye)

Bol bol büyük kolye küpeler, fularlar
Farklı renklerde çantalar ve onlara uyumlu ayakkabılarla başlayın derim. Bunlardan milyon kombin çıkar.

Ben sade giyinip aksesuar patlatmaya bayılırım.
Atıyorm siyah kazak siyah kot. Kırmızı kemer koca kırmızı küpeler gibi gibi. Veya beyaz bir elbise mavi fular mavi çanta gibi… Hem aşırı kolay hem de havalı oluyor. Kıyafetlerinizi basic tutun aksesurlarda cesur olun zorlanıyorsanız.

Kızlar günlerdir çabalıyorum her fırsat bulduğum da ya telefondan stil sayfalarına bakıp kodlarıyla alışveriş yapmaya çalışıyorum bakıyorum stok olmuyor ya üstünün kodunu bulamıyorum yok yani bir iki kombin alayım diyorum olmuyor bi türlü bi şey yapamadım fırsat bulup mağazaları da gezdim yok olmuyor yani beden olmuyor . İyi şeyler almak istiyorum yani iki gün sonra sağı solu kaysin da istemiyorum 😵‍💫
Ev giyimi de baktım neden alamıyorum karar veremiyorum deliricem . Belki düşünebilirsiniz cimri falan mı diye ama asla öyle bir yapım yok yani keşke seçebilsem 😣 anlamıyorum neden olmadığını .altı üstü çamaşır bile alıcam yok elli tane marka dolaştım sepete ekliyorum ama ilerleyemiyorum
Kapsül dolap işini bi araştırın, yani çok basic parçaları birbirleri ile kombinleyebileceğiniz basit ama şık bir dolap oluştırmak işi bu. Pinterestte falan çok fazla örneği var. Mesela dolabına bir lacivert kumaş pantolon ekliyorsun, üzerine kolsuz bir body ile spor giyinmiş olıyorsun, fırfırlı bir bluz ile giyip şık oluyorsun, bir gömlekle ve aksesuarla giyip formal oluyorsun gibi vir mantık. Amaç az, öz ve pek çok farklı parça ile kombinleyip, değişik ortamlara uyum sağlayabilecek bir gardrop yaratmak. H&M, Zara, Mango falan bu iş için uygun.

Bakın trendyola gömlek yazdım direkt bu çıktı mesela. Bence oldukça şık duruyor. Beğenmediyseniz de daha birsürü seçenek yine mevcut. Yani ben sizin neden bu kadar zorlandığınıza anlam veremedim bir türlü
IMG_0584.png

Avm ve internet dışında küçük butiklere de bakın bence. Sade ve şık bluzlar, kesimleri güzel pantolonlar oluyor.Çalışanlar da çok yardımcı oluyorlar.
Bir de eşinizin zevki nasıl? Onunla çıksanız. Ben eşimin zevkine güveniyorum. Reyonda hiç bakmayacağım rengi ve modeli getirir bu sana yakışır dene diye. Giyerim gerçekten çok güzel olur.

Sepete eklediklerinden 2-3 tane sipariş ver ve dene olmazsa geri yollarsın. Bazen ben de çok şey beğenip sepete atıyorum ama dolaba bakıp en çok neye ihtiyacım varsa onu almaya çalışıyorum. Şimdi kış geliyor mesela kalın. Ama yumuşak hafif uzun kazaklar mesela güzel altına sıcak tutan taytlar güzel gidiyor altına bot veya triko elbiseler sonbahar kış hep giyiliyor hatta ilk baharda bile değerlendirilir. Mesela bazen biyere gideceğiz acıyorum dolabı hep saçma sapan tshirt kot bilmem ne var. Hiç şık bişeyim yok 😃 geçen annem bana bi kaç gömlek verdi gerçekten annem bile daha şık giyiniyor ben 27 yaşındayım hala bi tarzım yok her telden çalıyorum sanki

X