Kafamı meşgul eden konu...

ManzaramDeniz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
7.389
11.067
Uzun zamandır kafamı yorduğum bir konu var.
Konum çok uzun,detaylı bunu yazmayacağım.
Genel hatlarıyla son 6 yılı özetlemeye çalışacağım.

Ben öğrenciyken 3 yıl kadar biriyle sevgili kaldık.
Çok sevdik birbirimizi.
İşte olacak ya,saçma sebeplerden belkide ayrıldık.
Sonra ben nişanlandım 1,5 yıl sonra mantık evliliğine yönelmek istedim.
Zamanla severim diye düşünüyordum.Biliyorum çok yanlış bir düşünce
Ve zaten sevmeyerek evlenmenin neresi mantık lı mantığındayım şuan=)

Nişanım biteli uzun zaman oldu.
Aldatıldım, başka sebeplerde vardı.Özetle çok yıprandım,kandırıldım,oyalandım,aptal yerine koydum.
Büyük bi hayal kırıklığı atlattım.

Ve bu sürede boşluğuma denk geldiği bir anda,(aslında ne yaptığını çok merak ediyordum,iyimi?,kötümü?) onu aradım...
Nitekim biz sadece sevgili değildik,çok iyi arkadaştık.
Sırdaştık.En zor zamanlarımızda hep yanyanaydık.
Ve ailelerde biliyordu.
Evliliğe gidiyordu ilişkimiz.
Onu teketmeseydim şuan 2 yıllık evli olacaktım onunla..
Ama geçerli sebeplerim varmışki,ve bazı şeylerin olmayacağına inanmışımki bitirmişim zamanında diyorum..

Gel gelelim o gun aradığımdan bu yana hala göörüşüyoruz.
2 arkadaş gibi...
O başka şehirde.
İstanbula yanıma da geldi bikaç kez.
Gezdik,dolaştık,eğlendik..
Beni o toparladı diyebilirim.
Bi zamanlar onunla sevgiliyken,eski nişanlımın bana yaptıklarını ona anlatacağım hiç aklıma gelmezdi.....

Neyse...bana hala aşık...Deli gibi seviyor.
Hayatım boyunca kimseden görmediğim sürprizleri,ilgiyi,alakayı,desteği,sevgiyi hep onda gördüm....
Ben onu terkettikten sonra (çok kişidedde duymuştum) 7 ay tedavi görmüş.Depresyon tedavisi.
Sonra kendini başka şeylere vermiş.kurslara gitmiş,gezilere katılmış.
Sosyal olan hayatını dahada sosyalleştrimiş.
Fakat beni hiç unutamamış.
Hayatına kimseyi sokamamış.
Biz sevgiliyken, 6 yıl önce onun işyerinde tel tokamı unutmuştum,oda cüzdanının fotoğraf bölümünde saklardı hep.
İstanbula geldiğinde cüzdanına dikkat ettim hala o toka aynı yerinde duruyor.
İçim öyle garip olduki.

Bugünde bulunduğu şehirin kültür merkezinde şiir okudu.
Kendine ait biçok şiiri var,yakında kitabı çıkıyor.Oldukça iyi bu konuda.
Herneyse,şiirin fonuna slayt hazırlamış.
Fon ve bizim İstanbul 'da çektiğimiz profesyonel fotoğrafları koymuş
Videoyu izledim az önce,slaytın sonuna benim fotoğrafımı,sonrada ikimizin fotoğrafını koymuş....
Alkış geliyor o anda.
Sahne sonunda herkes"bu kız kim?"diye soruyor.
İnşallah kavuşursunuz vs..gibi dileklerde bulunuyor.
Videoya alanda bi zamanlar çok çok iyi anlaştığımız,arkadaş gibi olduğum benden küçük kız kardeşi.
Ben abisini terkettiğimde bana mesaj atmıştı,"sen terkettikten sonra bize döndü,tüm dünyası sen olmuştun,abimin senden başka hayatı yoktu..vs" ithamlarda bulunmuştu.
Çok çok kırılmıştım.
Oysa birliktetede çok vakit geçiriyorduk.
Konserlere gidiyorduk,evlerinde kalıyordum,o bizim yurtta kalıyordu vs...

Ben yıllarca içime attığım bu kırgınlığı anlattım bugün ona.
Oda kızkardeşinin çok pişman olduğunu,ikimizin bir araya gelip mutlu olmamızı çok istediğini sööyledi.
Bi anlık sinirle söylediğini söylemiş abisine.

Ben ona;"seninle tekrar başlarsak,aynı filmi tekrar izlemiş olacağız,bizim sonumuz belliydi işte,ayrıldık...filmimiz böyle bitti,bir filmde 2 son olmaz" dedim.
Oda;"ya hala filmimiz devam ediyorsa,sonumuz mutluluksa ya....?"dedi.

Öyle dediğinden bu yana düşünüyorum.
Geçmişi...
Tekrar mutlu olurmuyuz.
Yoksa yine kavgalarımızın ardı arkası gelmezmi diye..
Bende kendime inkar etsemde boş değilim sanırım ona karşı.
Ve görüşmeye devam ettiğim her gün tekrar bağlanıyorum ona.
Artık karar vermem gerekiyor.
Böyle bi durumda mutluluk ne derece mümkün?
Bana benzer hikayaesi olupta evlenip,bi hayat kurup mutlu olan varmı?
Okuyan,yorum yazıp düşmüş olduğum karasızlıkta bana yön gösterecek herkese şimdiden.."iyiki varsınız.."
...................................SON GELİŞMELER...........................
24.07.12 itibariyle,2,5 yıl aradan sonra tekrar şans verdim..
1 ay hiç görüşmedik en son..biraz süre istedim..dün bana bensiz hep bişeylerin eksik oldgunu,birdaha asla kimseyle olamayacağını,beni ölesiye sevdiğini,özlediğini yazan upuzun bir mesaj yazmış..en yakın arkadaşım olan üniverste arkadaşım,herseyime bu zamana kadar birebir tanıklık etmiş arkadaşım artık bişansı ıkınızde hakettiniz,birbirinize bu fırsatı verin,yasamadan hiçbişeyi bilemezssin diyince oturup düşündüm..
gece saat 3 te aradım,meşgule aldı ve o aradı..

"yeniden başlayalım tamam dedim:)"
tepki vermedi önce,
"ne dedin sen dedi,dalga geçmiyosun dimi dedi?"
hayı dedim,çok sıkıntı çektik ikimizde,bu aşk çoktan bi şansı daha hak etti dedim...
"gereçten istiyomusun dedi?"
evet dedim..ve bu saate kadar konuştuk...öylesine içim kıpır kıpırdıki..onunda,benimde...pişman olmayacağımı,bugün yeniden doğduğunu,üzerinden çok ağır bi yükün kalktıgını,beni çokk özlediğini söyleyip durdu..heyecandan iki lafı bi araya getiremiyordu bile..

o kadar şaşakınımki..30 eylülde düğünüm olacaktı...aldatıldım,kandırıldım..bitti..sonra o en zor günlerimde beni yine topparlayan "o" oldu..
ve şuan bu duruma ben dahi inanmıyorum...2,5 yıl boyunca istesekte hiç kopamadık...hep bi yerde kesişti yollarımıza...
o üniverste okuduğum şehirde hala..eylülde tamemn istanbula yerleşicek iş değişkliği ile hayrlısı ile..
hemen yanıma gelmekten bahsetti,yarın yani:KK66:
ramazan bitsin öyle gel dedim..telefonda gün sayıyor:)
bayramdan sonra burda..
kızlar uzun zaman sonra ilk kez yüzüm gülüyor..
inş bu kez çok mutlu oluruz onca yıl aradan sonra..
herşeyin hayırlısı bakalım,sonumuz bukez hayırlı olur inş:)
gerçekten mutluyum şuan..oda..tıpkı ilk yıllardakı gibi(2006)...
mutluyum..hemde çok...

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman mutlu olmanı isterim, sen zaten mutluluğu hak eden güçlü bir insansın.

Sanal dahi olsa, bir insanın hayatını bir süredir bilmek, sonradan olanlar için bıçak gibi net yorumlar yaptıramıyor ama elimden geldiğince kendi fikrimi söyleyeyim.

Normalde hayır olmaz bence biten birşeyi tekrar yaşamak zaman kaybı der kestirip atardım ama seni biliyorum, bu yüzden sana tek tavsiyem zaman olur.
Şu an çok hassas ve bunalmış bir dönemde olduğunu düşünüyorum.Çünkü sevsende sevmesende bir adama emek verip bunları yaşamak ve ayrılmak çok zor, çok yıpratıcı. Sonra bir süredir sınavlarla boğuşman... Bence, bu dönemde hızlı karar vermemelisin diye düşünüyorum.

Madem seni bu kadar seviyor, bekleyin. Önce sınavına gir, kazan, atan. Yaralarını sar ama kendi başına. Çünkü onunla geçmişteki yaralarını sararsan, ona aşk değil, minnet duyarsın ve duygularını karıştırırsın. Dediğim gibi, kendi hayatını kur ondan sonra hala istersen, duygularınla hareket et. Ama bence bu dönem karar vermek için henüz çok erken.

Ve hep mutlu ol :KK16:

Son düzenleme:
eski erkek arkadaşının seni unutamaması özellikle tel tokanı hala saklaması beni çok etkiledi.belliki gerçekten çok bağlı sana.
tamam içinde bişeyler var ona karşı ama kafandaki soru işaretlerini gidermeyi bekle, bi süre daha görüşmeye devam et bakalım düşündüğün gibi sürekli tartışmalar devam ediyor mu ona göre yönünü belirlersin.
bilmiyorum ama onu anlatışın bana çok farklı geldi içim bi garip oldu senin adına çok sevindim..umarım herşey dilediğin gibi ilerler..

ooo...
selam tatlım, bu hikaye bana çok tanıdık geliyor çünkü benzer şeyleri ben de yaşadım. sebepsiz yere (aslında sırf aşık olamadığım için) onu terketmiştim. 2 yıl sonra tekrar görüşmeye başladığımızda (kader bu ya) ben razı oldum tekrar çıkmaya başlamaya. ve 1 ayın sonunda kör kütük aşık olmuştum ona. çok garip değil mi.

1.5 yıl aşık maşuk güzel bi ilişki yaşadık. sonumuz (yine kader bu ya) kötü. biz ayrıldık. ama sebep yok, yani kesinlikle kader. sen bizim kaderimize bakma.
eğer sen ona aşık olursan (ki o da aşık) bu seferki denemenizin sonunun kötü olmasına izin vermezsiniz. yani şans ver diyorum ben :))

ama en önemlisi hayırlısı olsun.

Her zaman mutlu olmanı isterim, sen zaten mutluluğu hak eden güçlü bir insansın.

Sanal dahi olsa, bir insanın hayatını bir süredir bilmek, sonradan olanlar için bıçak gibi net yorumlar yaptıramıyor ama elimden geldiğince kendi fikrimi söyleyeyim.

Normalde hayır olmaz bence biten birşeyi tekrar yaşamak zaman kaybı der kestirip atardım ama seni biliyorum, bu yüzden sana tek tavsiyem zaman olur.
Şu an çok hassas ve bunalmış bir dönemde olduğunu düşünüyorum.Çünkü sevsende sevmesende bir adama emek verip bunları yaşamak ve ayrılmak çok zor, çok yıpratıcı. Sonra bir süredir sınavlarla boğuşman... Bence, bu dönemde hızlı karar vermemelisin diye düşünüyorum.

Madem seni bu kadar seviyor, bekleyin. Önce sınavına gir, kazan, atan. Yaralarını sar ama kendi başına. Çünkü onunla geçmişteki yaralarını sararsan, ona aşk değil, minnet duyarsın ve duygularını karıştırırsın. Dediğim gibi, kendi hayatını kur ondan sonra hala istersen, duygularınla hareket et. Ama bence bu dönem karar vermek için henüz çok erken.

Ve hep mutlu ol :KK39:

Canım nihayet gördüm seni.Özel mesajına cevap yazamadım,100 ü hala bulamadı mesajlarım bu yüzden.
Bakarsan eğer açmış olduğun son 2 konuya yorum yazarak cevapladım mesajını.
Gördün mü bilmiyorum?

Beni ancak bu kadar iyi anlayabilirsin yazdıklaırmı baz alarak.
Evet zaman geçiyor ve birbirimiz hiç tanımadan yaşadıklarımıza şahit oluyoruz.
Oda,bende aynı senin yazdığın gibi düşübüyoruz aslında.
Zamanla hersey yerine oturacak belkide.
O bu konuda anlayışlı..bana baskı yapmıyor,bi karar vermek zorundada değilsin diyor.
Atan sınavını kazan ondan sonra ne olacaksa olur diyor.
En zor zamanlarımda topparlanmama öyle yardımcı olduki,minnet duyma konusunda haklisin.
Herşeyin hayırlsı ikimizin adınada...
Çok saol canım benim.....

Canım, hayatta o kadar çok kötü, aldatan, dengesiz vs. adam var ki,
bu forumda özellikle ne kadar kötü insanlar görüyoruz, nelerle karşılaşıyoruz.
Sen bana, bu adamı anlatınca melek gibi geldi valla. :)
-Eğer seviyorsan ama dikkat et seviyorsan, içinden ona karşı birşeyler geliyorsa, bu insanla devam etmelisin derim ben.
Şu an o kadar çok kişinin istediği bir tipte insan anlatmışsın ki, sana aşık, hayatına kimseyi sokmamış, senin için tedavi görmüş vs.
Bence sıkı sıkıya sarıl, bırakma bu insanı.
Ortada bir aldatma vs. olmamışsa geçmişte, sadece kavgalar problemse, herşey aşılır.
Ben de sevgilimle bir dönem ayrıldım, sürekli biz de kavga ediyorduk ve barıştıktan sonra neredeyse en fazla 3kavga falan etmişizdir, ki çok çok büyük kavgalar değildi bunlar.
Hala sana aşıksa, sen de ona karşı gerçekten bağlanıyorsan bence de sizin hikayeniz bitmemiş ve mutlu sonu bekliyor.

Canım, hayatta o kadar çok kötü, aldatan, dengesiz vs. adam var ki,
bu forumda özellikle ne kadar kötü insanlar görüyoruz, nelerle karşılaşıyoruz.
Sen bana, bu adamı anlatınca melek gibi geldi valla. :)
-Eğer seviyorsan ama dikkat et seviyorsan, içinden ona karşı birşeyler geliyorsa, bu insanla devam etmelisin derim ben.
Şu an o kadar çok kişinin istediği bir tipte insan anlatmışsın ki, sana aşık, hayatına kimseyi sokmamış, senin için tedavi görmüş vs.
Bence sıkı sıkıya sarıl, bırakma bu insanı.
Ortada bir aldatma vs. olmamışsa geçmişte, sadece kavgalar problemse, herşey aşılır.
Ben de sevgilimle bir dönem ayrıldım, sürekli biz de kavga ediyorduk ve barıştıktan sonra neredeyse en fazla 3kavga falan etmişizdir, ki çok çok büyük kavgalar değildi bunlar.
Hala sana aşıksa, sen de ona karşı gerçekten bağlanıyorsan bence de sizin hikayeniz bitmemiş ve mutlu sonu bekliyor.

Tek sorun onun fevri çıkışları,aşırı kıskançlıkları,kız arkadşlarımdan bile sakınması...
Ve bu sebeplerden sürekli kalbimi kırmasıydı.
Yaklaşık 5 aydır sürekli telefonda görüşüyoruz.

Buraya yanıma geldiğindede sürekli"ne kadar çocukça davranıyormusum,eski yaptıklarım için çok pişmanım,2 yıldır bunu acısını çekiyorum,zamanında keşke bunu yapmasaydım,şunu yapmasaydım...vs sorularıyla boğup durdum kendimi.."diyor.

Onun sevgisinden hiç şüphem yok.
Ben ona karşı emin değilim.
Diyorum ki sevgim bitmeseydi bitirmezdim.
Tüketmişiz biz zamanında herseyi diyorum.
Bu yüzdende adını koyamadığımız garip bi arkadaşlık var şuan aramızda.

Fotoğraf çekmeyi çok severdim ben,eğitiminide alıyordum ünv okuduğum şehirde.
İkimizde çok seviyorduk.
Fakat o zaman prof.makinamız yoktu.
Ben ayrıldıktan sonra almış kendine makina.
Aldığı gün "keşke durumayanın fotoğraflarınıda çekmek nasıp olsaydı" demiş.
2 gün sonra ben aramışım.
3 hafta sonra yanıma geldi.
Bol bol çekti fotoğraflarımı.

Garip bi hikayemiz var.
Ortak paylaşmlarımız,zevk duyduğumuz şeyler o kadar fazlaki...
Bunun gibi daha biçok garip hikayem var onunla ilgili.

Sırf benim için tüm düzenini bozum eylülde tamamen istanbul a yerleşiyor.
Ailesini,çevresini bırakar..
Burda sen varsın diyor.
Sen hayatımda olmasan bile,artık düzenimi burda kurmak istiyorum diyor.
Bilmiyorum kafam çok karışık.

sanırım sen onu sevmiyorsunn ..:44::KK14:

Zamanında öyle çok sevdim,öyle çok aşık oldumki..
sevmez olurmuyum,hem çok değer veriyorum,hemde seviyorum.
Ama bu sevginin boyutunu bilemiyorum.
Belkide zor zamanlar atlattığım için.
Ben biraz mutlu olurmuyuz,daha fazla yıpranırmıyız kaygısı yaşıyorum.
Tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.

ooo...
selam tatlım, bu hikaye bana çok tanıdık geliyor çünkü benzer şeyleri ben de yaşadım. sebepsiz yere (aslında sırf aşık olamadığım için) onu terketmiştim. 2 yıl sonra tekrar görüşmeye başladığımızda (kader bu ya) ben razı oldum tekrar çıkmaya başlamaya. ve 1 ayın sonunda kör kütük aşık olmuştum ona. çok garip değil mi.

1.5 yıl aşık maşuk güzel bi ilişki yaşadık. sonumuz (yine kader bu ya) kötü. biz ayrıldık. ama sebep yok, yani kesinlikle kader. sen bizim kaderimize bakma.
eğer sen ona aşık olursan (ki o da aşık) bu seferki denemenizin sonunun kötü olmasına izin vermezsiniz. yani şans ver diyorum ben :))

ama en önemlisi hayırlısı olsun.

Bende öyle diyorum canım.Herşeyin hayırlsı neyse o olsun.
Senin içinde öyle.

eski erkek arkadaşının seni unutamaması özellikle tel tokanı hala saklaması beni çok etkiledi.belliki gerçekten çok bağlı sana.
tamam içinde bişeyler var ona karşı ama kafandaki soru işaretlerini gidermeyi bekle, bi süre daha görüşmeye devam et bakalım düşündüğün gibi sürekli tartışmalar devam ediyor mu ona göre yönünü belirlersin.
bilmiyorum ama onu anlatışın bana çok farklı geldi içim bi garip oldu senin adına çok sevindim..umarım herşey dilediğin gibi ilerler..

Niye bilmiyorum,mesajın çok samimi geldi bana.
Canım kafam karışık işte bahsettiğim gibi.
Bazı şeyler zamanla netleşicek belkide.
Acaba benim durumumda olupta mutlu olmn oldumu sonradan diye merak ettim.
Dertleşmekte çok iyi geliyor.
Çok teşekkür ederim canım
Herşeyin hayırlısı

Canım nihayet gördüm seni.Özel mesajına cevap yazamadım,100 ü hala bulamadı mesajlarım bu yüzden.
Bakarsan eğer açmış olduğun son 2 konuya yorum yazarak cevapladım mesajını.
Gördün mü bilmiyorum?

Beni ancak bu kadar iyi anlayabilirsin yazdıklaırmı baz alarak.
Evet zaman geçiyor ve birbirimiz hiç tanımadan yaşadıklarımıza şahit oluyoruz.
Oda,bende aynı senin yazdığın gibi düşübüyoruz aslında.
Zamanla hersey yerine oturacak belkide.
O bu konuda anlayışlı..bana baskı yapmıyor,bi karar vermek zorundada değilsin diyor.
Atan sınavını kazan ondan sonra ne olacaksa olur diyor.
En zor zamanlarımda topparlanmama öyle yardımcı olduki,minnet duyma konusunda haklisin.
Herşeyin hayırlsı ikimizin adınada...
Çok saol canım benim.....

Bende neden cevap vermedin diye üzülüp duruyordum :26: Yorumları da görmedim sınavlarım çok fazlaydı hemen bir bakıp çıkıyordum kk'ya. Ama şimdi yazınca çok mutlu oldum.:KK34:

Bende şimdi demek isterim, gerçek aşk burdaymış senin için tamam buldun vs falan diye. Ama ben şu hikayeye çok inanırım, sende bir düşün.

Askere gidip yaralı çıkan bir adam düşün, yüzü gözü yara bere içinde ayakta duracak hali yok. Sonra bir bayan, onu alıyor evine götürüyor, yüzünü gözünü temizliyor iyileştiriyor. Adam yatakta kadını her gördüğünde, heyecanlanıyor, aradığını bulduğunu düşünüyor. Ama sonra zamanla iyileşiyor, aslında anlıyor ki, hissetiği aşk değil, minnet...Düşüncelerini kendi bile kabul etmediğinden, hırçınlaşıyor. Karşısındakine saldırıyor. İki taraf birbirini tükkettikten sonra ayrılık geliyor.

Bu hikaye şu an bana kendimden ve etrafımdakilerden büyük bir örnek. O yüzden kim olursa olsun, insanların ruhsal bunalımları olduğunda veya boşluk dönemlerinde kesinlikle bir insanla görüşmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Şimdi görüşmekte birşey yok o da bunu istiyor diyeceksin. Ama şunu bil, her canın sıkıldığında elin telefona gidecek. Her gözün daldığında gözlerinin önüne o gelecek ve durduramayacaksın bu ilerleyişi diye düşünüyorum. Tabii bunlar genel yargılar. Bakarsın çok farklı olur, daha güzel olur yada daha kötü olur bilemiyorum. Ama sen benim için hep söylüyorum önemlisin çünkü benim umuda en uzak olduğum anlarda bana ışık verdin. O yüzden sana pespembe bir tablo çizmek istemiyorum. Sadece bu olasılıkları bil, kendini dinle. Zamana bırak. Zaten olacağı varsa, olur. Sen zaten akıllı bir insansın. Dua et, herşey yoluna girer inşallah :119:

Son düzenleme:
Bende neden cevap vermedin diye üzülüp duruyordum :26: Yorumları da görmedim sınavlarım çok fazlaydı hemen bir bakıp çıkıyordum kk'ya. Ama şimdi yazınca çok mutlu oldum.:KK34:

Bende şimdi demek isterim, gerçek aşk burdaymış senin için tamam buldun vs falan diye. Ama ben şu hikayeye çok inanırım, sende bir düşün.

Askere gidip yaralı çıkan bir adam düşün, yüzü gözü yara bere içinde ayakta duracak hali yok. Sonra bir bayan, onu alıyor evine götürüyor, yüzünü gözünü temizliyor iyileştiriyor. Adam yatakta kadını her gördüğünde, heyecanlanıyor, aradığını bulduğunu düşünüyor. Ama sonra zamanla iyileşiyor, aslında anlıyor ki, hissetiği aşk değil, minnet...Düşüncelerini kendi bile kabul etmediğinden, hırçınlaşıyor. Karşısındakine saldırıyor. İki taraf birbirini tükkettikten sonra ayrılık geliyor.

Bu hikaye şu an bana kendimden ve etrafımdakilerden büyük bir örnek. O yüzden kim olursa olsun, insanların ruhsal bunalımları olduğunda veya boşluk dönemlerinde kesinlikle bir insanla görüşmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Şimdi görüşmekte birşey yok o da bunu istiyor diyeceksin. Ama şunu bil, her canın sıkıldığında elin telefona gidecek. Her gözün daldığında gözlerinin önüne o gelecek ve durduramayacaksın bu ilerleyişi diye düşünüyorum. Tabii bunlar genel yargılar. Bakarsın çok farklı olur, daha güzel olur yada daha kötü olur bilemiyorum. Ama sen benim için hep söylüyorum önemlisin çünkü benim umuda en uzak olduğum anlarda bana ışık verdin. O yüzden sana pespembe bir tablo çizmek istemiyorum. Sadece bu olasılıkları bil, kendini dinle. Zamana bırak. Zaten olacağı varsa, olur. Sen zaten akıllı bir insansın. Dua et, herşey yoluna girer inşallah :119:

Sende benim için çok çok önemlisin canım.
Çok teşekkür ederim yorumların o kadar iyi geldiki.Verdiğin örnekler...
Bende senin gibi düşübüyordum biliyormusun.
Dopru olmadığını düşündüğüm birşey yapıyorum onunla görüşmekle.
Ama geçirdiğim dönemleri biliyordun,ve onun desteği herseferinde iyi deldi,senin söylediğin gibi bırakamıyorsun bianda.
Ama zamanla daha kararlı,daha mantıklı,daha durulmuş gözüküyorum.
Yarın arama dese aramam.

Ama ne var biliyormusun.
Onun başka birini sevme,evlenme düşüncesi,onu bidaha görmeyecek olma düşüncesi tıpkı eskisi gibi üzmeye başladı beni.
Bunun adı sevgimi?

Bunun gibi ayırt edebilceğim biçok şey.
Ben zaten pespembe bir resmim çizmiyorum,olabildiğince renklendirmeye çalışıyorum,gerçekleri kamofle etmek istemiyorum herşeyi pembeye boyayarak....
Sınav atlatayım,sende bende yoğun ve stresli zamanlar geçirdik.
Dilerim ikimizde mutluluğu yakalarız artık.
Ve bigün bi yerlerde de karşılaşıp dertleşme imkanımızda olur fotosentez.
İyiki vasın bu forumda.
Yine yaz sonra.
Duam seninle,duanı eksik etme=)

elinin tersiyle itmeden önce iyi düşün..sen en zor anında telefona sarılıp onu istemişsin yanında..ilk o senin yanına gelmemiş,zor bir süreçten zor bir mücadelen çıkmış kendisiyle çatışıp zafere ulaşmışken sen karşısına yaralı ve bitap çıkmışsın..seninde yaralarını sarmış..bu durum elbetteki olmayacak bir ilişkiyi olduramaz ama olabilecek bir ilişki için bence herkes 2.şansı hakeder,yaşamadan bilemezsin neyin ne getireceğini..o zaman daha farklıydı düşünceleriniz şimdi kararlarınız daha kesin ve net olabilecek durumda..ileride keşke dememek için,içinde ukdesi kalmamasıı için tekrar tekrar düşün..ama hayır olamaz diyorsanız zaten bir ara yaraladığınız aylarrca tedavi gören insanı tekrar yıkacakşekilde ona ümit vermeyin..iyi düşünün..inşallah verceğiniz karar hakkınızda hayırlı olur ve mutluluğu yaşarsınız..Allah yardımcınız olsun,hayırlısını versin..

içim bi tuhaf oldu hikayeni okuyunca,yıllar geçiyor ve biz durmadan büyüyoruz.
acı tatlı yaşadıklarımız tecrübe oluyor.akıl çok düşünmekten ve de yürek çok kırılmaktan yoruluyor.
tüm bunların üstüne yaşanılacak tek şey huzur olmalı sanırım,ve inşallah da bulursun onu.
karşındaki insan fazlasıyla duygusal,benim de böyle bir erkek arkadaşım vardı,ondan önce görüştüğüm insanın benimle geçirdiği anları kafasında kurup kurup benden uzaklaşmaya başlamıştı evlenme kararı aldığımız zamanlarda.'sarıldı mı? öptü mü? kokladı mı?' gibi sorular sorular sorular...
sevgisine kendiminkinden fazla güvendiğim kişiden bu darbeyi almak yıkmıştı beni.aylar sonra geri dönmüştü bana.ama korkmuştum artık.aşk bazen huzursuzluk verebiliyor.en azından benim hayatımda öyle oldu.umarım eğer bir birlikteliğiniz olursa eski nişanlılık dönemin ikiniz için sıkıntı oluşturmaz.
ama biz güzel düşünelim güzel olsun :) herşeyin ilacı zaman,yavaş hareket edip emin kararlar vermen gerekli sadece.
sanırım kpss'ye hazırlanıyorsun benim gibi,Allah yardımcımız olsun,hem maddi hem manevi anlamda bize de kader güler inşallah :)

Seni o kadar iyi anlıyorum ki şu an,aynı şeyleri ben de yaşadım, çok iyi giden bir ilişkimiz vardı;ama bir süre sonra kıskançlıkları beni çileden çıkarmaya başlamıştı ki ayrıldım o dönemde, üç yıl bir ayrılık yaşadık ve o dönemde inanılmaz bir çöküntü yaşamış,kaç kere annesi aramıştı kızım,lütfen son bir şans ver diye, ama içimden geri dönmek hiç gelmedi.Sonra ne mi oldu?

Şu an iki yıllık evliyiz ve çok mutluyuz. Umarım senin için de hayırlısı olur, bir şans daha vermenin bence hiçbir sakıncası yok,etrafımızda hiç mi üç kuruşluk insanlara yer vermedik istemeyerek,bence bir şansı daha hak ediyor.

elinin tersiyle itmeden önce iyi düşün..sen en zor anında telefona sarılıp onu istemişsin yanında..ilk o senin yanına gelmemiş,zor bir süreçten zor bir mücadelen çıkmış kendisiyle çatışıp zafere ulaşmışken sen karşısına yaralı ve bitap çıkmışsın..seninde yaralarını sarmış..bu durum elbetteki olmayacak bir ilişkiyi olduramaz ama olabilecek bir ilişki için bence herkes 2.şansı hakeder,yaşamadan bilemezsin neyin ne getireceğini..o zaman daha farklıydı düşünceleriniz şimdi kararlarınız daha kesin ve net olabilecek durumda..ileride keşke dememek için,içinde ukdesi kalmamasıı için tekrar tekrar düşün..ama hayır olamaz diyorsanız zaten bir ara yaraladığınız aylarrca tedavi gören insanı tekrar yıkacakşekilde ona ümit vermeyin..iyi düşünün..inşallah verceğiniz karar hakkınızda hayırlı olur ve mutluluğu yaşarsınız..Allah yardımcınız olsun,hayırlısını versin..

Bende öyle yapıyorum.
Zamana yaydım ve iyice düşünüyorum.
Hayır dersem pişman olurmuyum gibi sorular yoruyor beynimi..
Hakkımızda hayırlısı neyse o olur inşallah..
Çok saol yorumların için.

Son düzenleyen: Moderatör:
içim bi tuhaf oldu hikayeni okuyunca,yıllar geçiyor ve biz durmadan büyüyoruz.
acı tatlı yaşadıklarımız tecrübe oluyor.akıl çok düşünmekten ve de yürek çok kırılmaktan yoruluyor.
tüm bunların üstüne yaşanılacak tek şey huzur olmalı sanırım,ve inşallah da bulursun onu.
karşındaki insan fazlasıyla duygusal,benim de böyle bir erkek arkadaşım vardı,ondan önce görüştüğüm insanın benimle geçirdiği anları kafasında kurup kurup benden uzaklaşmaya başlamıştı evlenme kararı aldığımız zamanlarda.'sarıldı mı? öptü mü? kokladı mı?' gibi sorular sorular sorular...
sevgisine kendiminkinden fazla güvendiğim kişiden bu darbeyi almak yıkmıştı beni.aylar sonra geri dönmüştü bana.ama korkmuştum artık.aşk bazen huzursuzluk verebiliyor.en azından benim hayatımda öyle oldu.umarım eğer bir birlikteliğiniz olursa eski nişanlılık dönemin ikiniz için sıkıntı oluşturmaz.
ama biz güzel düşünelim güzel olsun :) herşeyin ilacı zaman,yavaş hareket edip emin kararlar vermen gerekli sadece.
sanırım kpss'ye hazırlanıyorsun benim gibi,Allah yardımcımız olsun,hem maddi hem manevi anlamda bize de kader güler inşallah :)

Evet canım kpssye hazırlanıyorum.
Konularım bitti sürekli tekrar ve soru çözüyorum.
İkimizde kazanırız inşallah bu yıl,emeklerimizin karşılığını alırız.
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.
Zaman en doğru kararı almama sebep olur diyorum.
Sınavdan sonra daha net olabilirim diye düşünüyorum.
Acele etmiyorum bu yüzden karar almak için.
Hakkımızda hayırlısı inşallah.

X