kafa karışıklığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar sırf bunu yazmak için üye oldum içim içimi yiyor resmen araştırdım biraz herkes doğumdan sonra sorun yaşamış uzun oldugunu da belirteyim benm durumum da şöyle
Doğuma annem geldi herşey çok guzeldi eşim de istiyordu annemin gelmesini dolabını odasını falan ayarladı annem geldi bana çok yardım etti yemeklerimi yaptı temizliğini yaptı dopum yaptığım gun eşim de annem de refakatçi kaldı neyse eve geldik 2 gun geçti düğün konuları açıldı şöyle böyle derken anneme sus dedim 2 sene olmuş konuşmayalım annem de en son bedavaya kız alacaktınz olmadı dedi eşim o an sustu çok sinirlendi ben biliyorum ama yuzune sadece senin çocuklarına gelenek görenek çok bilen biri denk gelsin o zaman dedi tabi bana çok söyleniyor konuşmadılar 1 hafta sonra Babam gil geldi babamın hiç bişey den haberi yoktu eşim hep. Babama iyi davrandı annemle hiç konuşmadı yuzunu eğdi en son gun once annem gitti babam da eşimin anneme hareketlerini görünce bana eşin adam olmadan benim eve gelmesin dedi ben tabi bunu demedim ama eşim anladı ben babana hiç bir saygısızlık yapmadım dedi ve yemin etti evlerine gidersen şöyle olalım Allah bel.mı. Versin gibi çok büyük yeminler siz bu durumda ne yaparsınız çok üzülüyorum yemininden de asla dönmez çok üzülüyorum ailemle konuşurken hep aklıma geliyor
Lohusalıkda ılla esle anne arasında kalınıyor en guzelı kımseyı cagırmamak.
Annenız bu saatten sonra neyın seceresını tutuyor yahu,olmus bıtmıs.Sız gıdersınız esınız gıtmez bı sure.Annenız de anlar.Lohusa kadını dandırık konular ıcın uzen annelere de Allah akıl fıkır versın ne dıyım.

Mal mülk sizin umurunuzda değil ama annenizin gayet umurunda ve sizi bir eşya olarak görüyor bunuda kabul edin. Ben böyle bir durumda annemde olsa tavrımı koyarım beni bir eşya olarak mı görüyorsun böyle bir cümle kurdun diye hesapta sorarım gerekirse.
Her şey senin için diyorum diyor ben mal yerine kondugumu deil annemin eline bişey geçmedi ki sadece konuşmasını bilmiyor bence

Lohusalıkda ılla esle anne arasında kalınıyor en guzelı kımseyı cagırmamak.
Annenız bu saatten sonra neyın seceresını tutuyor yahu,olmus bıtmıs.Sız gıdersınız esınız gıtmez bı sure.Annenız de anlar.Lohusa kadını dandırık konular ıcın uzen annelere de Allah akıl fıkır versın ne dıyım.
Demi ya çok konu gördüm doğumdan sonra çoğu kişi sorun yaşamış

Her şey senin için diyorum diyor ben mal yerine kondugumu deil annemin eline bişey geçmedi ki sadece konuşmasını bilmiyor bence
O halde annenize bu eksikliği hakkında eğitim mi aldırırsınız uyarır mısınız bilmem ama nerde ne konuşacağını aklı başında bir insan bilir 👌

Sizin eşinizden soğuyasınız mı vardı acaba? Sürekli bi "ama annem başlattı desem yine de eşimi mi haklı bulursunuz" diye sormalar, bilmem neler. Annenizin de babanızın da söyledikleri hadsizliğin daniskası. Ne duymak istediğinizi pek anlayamadım.

Sizin eşinizden soğuyasınız mı vardı acaba? Sürekli bi "ama annem başlattı desem yine de eşimi mi haklı bulursunuz" diye sormalar, bilmem neler. Annenizin de babanızın da söyledikleri hadsizliğin daniskası. Ne duymak istediğinizi pek anlayamadım.
Yok olur mu öyle şey seviyorum eşimi ama siz de anlayın ailem Bi yandan eşim Bi yandan onlar eşime laf söyledi eşim aileme laf söyledi ne biliyim yaşcada büyükler ya eşimde alttan alamaz mıydı diye düşündüm sadece

Yok olur mu öyle şey seviyorum eşimi ama siz de anlayın ailem Bi yandan eşim Bi yandan onlar eşime laf söyledi eşim aileme laf söyledi ne biliyim yaşcada büyükler ya eşimde alttan alamaz mıydı diye düşündüm sadece
çünkü siz daha ilk anneniz eşinize laf söylemeye başladığında anne tamam geçmiş gitmiş kapat konuyu eşimde zaten espri yaptı deseydiniz konu kapanırdı uzamazdı. demek ki anneniz kaş göz hareketinden bişey anlamıyor.
lohusa kadına anne bana eş yaptıklarına bakın ben olsam hiçbiri ile konuşmam

bu arada yazılmasını beklediğiniz şey eşiniz haksız olsun istiyorsunuz ama hepsi haksız damat para harcamıyor diyen babanız dahil

Sonuçta eşiniz annenizin veya sizin evlilik için istediğiniz takıyı fazla bulduysa "Kusura bakmayın sizinle bu konuyu konuşmak bile bana garip geliyor..ben evlenirken kendi uygun gördüğüm takıyı takacağım ..bana şart koşuyorsanız da bu evliliği gerçekleştiremem" derdi.Eşiniz o dönem annenize bilenmiş ama evliliğiniz gerçekleşmezse korkusuyla gerçek fikrini ortaya koymamış..şimdi ise korkacağı birşey yok bu yüzden o dönem diyemediklerini söylüyor ..hem nikahlı karısısınız hem kucağınızda bebeğiniz var rahatça ailenizin evinize girmesini yasaklıyor 😔
Ben bu türde çirkin pazarlıklar yapan ailelerin bu muameleyi de hak ettiğini düşünüyorum. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Ben olsam hiç evliliği yapmamayı tercih ederdim o başka ama kocası gerçekten bu kadar kurnazca hareket ettiyse takdir ettim.

Babamın ve kardeşlerimin yanında aynı evde annemle konuşmadığı, bayramını kutlamadığı içiın onların gözlerinde eşim çok saygısız şuan
ama bilmiyorlar isin ic yüzünü onlarin tarafindan bakarsak hakli sayilirlar bence hata sizdede var anlatmaliydiniz olani biteni ilk bastan ondan sonraki durumlari halen bu sekilde olursa o zaman sende tavrini onlarin davranisa göre sergilerdin icin rahat vicdanen rahat en sen olurdun inan bana esinide yapmadigi bir hareket icin töhmet altinda birakmazdin ne yapsin ancak kendini geri cekmis hakli olarak annenden baskasi olsa adimini dahi atmazdi gurur yapardi

Ben bu türde çirkin pazarlıklar yapan ailelerin bu muameleyi de hak ettiğini düşünüyorum. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Ben olsam hiç evliliği yapmamayı tercih ederdim o başka ama kocası gerçekten bu kadar kurnazca hareket ettiyse takdir ettim.
İşte öyle yapan adam zaten ataerkil kafada olduğu için karısına altın alsa da almasa da kıldan tüyden kriz çıkartıp kadının ailesinin eve girmesini yasaklıyor..çünkü ona göre ev onun evi karısının da söz hakkı yok🤷‍♀️ ben açıkçası bu meselede konu sahibinin annesini de haksız buldum ama öyle küsüp konuşmama,giderken vedalaşmama ..arkadan bir daha evime giremezlerin söyleneceği kadar da büyük bir olay değil yaşanan

İşte öyle yapan adam zaten ataerkil kafada olduğu için karısına altın alsa da almasa da kıldan tüyden kriz çıkartıp kadının ailesinin eve girmesini yasaklıyor..çünkü ona göre ev onun evi karısının da söz hakkı yok🤷‍♀️ ben açıkçası bu meselede konu sahibinin annesini de haksız buldum ama öyle küsüp konuşmama,giderken vedalaşmama ..arkadan bir daha evime giremezlerin söyleneceği kadar da büyük bir olay değil yaşanan
Ben de bu düşüncedeym işte burdakilerin çogunun eşimin az bile yaptıgını düşünüyorlar ona biraz şaşırıyorum

Doğru O an evde her şey konuşulmalıydı herkes birbirine küs gitti ben konuşulup tartışma çıkar diye konu açmadım eşim çok sinirliydi onun da ağzından kötü kelimeler çıkabilirdi

Ben de bu düşüncedeym işte burdakilerin çogunun eşimin az bile yaptıgını düşünüyorlar ona biraz şaşırıyorum
Vallaha siz ağırlığınızı koyacaksınız eşinize ..tabi ki ailem benim evime girer çıkar diyeceksiniz ha zaten babanız eşiniz için size "kendini düzeltmedikçe gelmesin gitmesin " demiş ya..siz de onlara eşiniz olmadan gidip gelin.Ama sabah akşam onların birbirini atmalarını da dinlemeyin.Keşke o gün ikisine de ayrı ayrı ağız payı verip geçip kahvenizi içseydiniz.Resmen biri bir kolunuzu çekiyor biri bir kolunuzu.Annenizin kayınvalidenizi neden aradığını ve ne konuştuğunu anlamadım hala?

Aileniz konuyu açarsa ailenize;
Ben bu adamla evlendim çocuğum da var artık sürekli bunları açıp açıp bnei üzmeyin lohusayken olan yine bana oldu . Takılan altını bana takmadilar bayramda el opmemesi hataydı ama anne sende sürekli bir insanın üstüne bu kadar gitmemeliydin olan oldu konusmazsaniz konuşmayın ama bu konuyu açıp durma

Eşinize ;
Ben lohusayken bu konuyu acman iyi olmadi . Annem ağır konuştu sende resmen evden annemi kovar gibi davrandın beni yeterince uzdunuz. Bu konu evde açılmayacak sen istemiyorsan gidip gelmeyebilirsin onlar benim ailem .

Net olun iki tarafı da artık susturun . Eşiniz bu kadar netse aileniz de sizde net olun . Bundan sonra esinizin ailesine de öyle olun . O onu yapmış bu bunu yapmış kimse bağ kopar arada eşimin veya evladimun hatru var diye düşünmuyorsa sizde zorlamayın

Aileniz konuyu açarsa ailenize;
Ben bu adamla evlendim çocuğum da var artık sürekli bunları açıp açıp bnei üzmeyin lohusayken olan yine bana oldu . Takılan altını bana takmadilar bayramda el opmemesi hataydı ama anne sende sürekli bir insanın üstüne bu kadar gitmemeliydin olan oldu konusmazsaniz konuşmayın ama bu konuyu açıp durma

Eşinize ;
Ben lohusayken bu konuyu acman iyi olmadi . Annem ağır konuştu sende resmen evden annemi kovar gibi davrandın beni yeterince uzdunuz. Bu konu evde açılmayacak sen istemiyorsan gidip gelmeyebilirsin onlar benim ailem .

Net olun iki tarafı da artık susturun . Eşiniz bu kadar netse aileniz de sizde net olun . Bundan sonra esinizin ailesine de öyle olun . O onu yapmış bu bunu yapmış kimse bağ kopar arada eşimin veya evladimun hatru var diye düşünmuyorsa sizde zorlamayın
Ben de eşimin ailesine mi gitmeyeyim diyorsunuz

Ben de eşimin ailesine mi gitmeyeyim diyorsunuz
Hayır öyle birşey demiyorum çünkü şu an onların yaptığı birşey yok bu sadece eşinizi daah çok haklı çıkartır eşiniz ne kadar yanlış davransa da annenizin sözleri yenilir yutulur değil . Aileniz size alınan hediyelere takmışlar kafayı oysa ki bu sizin aile içi durumunuz bu kadar karisamazlar .
Eşinizin ailesine gerektiğinde ağızlarının payını verin bu kadar ağır konusurlarsa anneniz gibi tabi ki gitmeyin ama durduk yere tepki vermek evliliğinizi yıkar iddalasacak bir durum yok

Vallaha siz ağırlığınızı koyacaksınız eşinize ..tabi ki ailem benim evime girer çıkar diyeceksiniz ha zaten babanız eşiniz için size "kendini düzeltmedikçe gelmesin gitmesin " demiş ya..siz de onlara eşiniz olmadan gidip gelin.Ama sabah akşam onların birbirini atmalarını da dinlemeyin.Keşke o gün ikisine de ayrı ayrı ağız payı verip geçip kahvenizi içseydiniz.Resmen biri bir kolunuzu çekiyor biri bir kolunuzu.Annenizin kayınvalidenizi neden aradığını ve ne konuştuğunu anlamadım hala?
Annem aramış işte olaylar oldu haberin var mı demiş eşinin hatrına olsun benle konuşmalıydı demiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X