Kadınlar Kulübü Günlük

Canım günlük,güzelim günlük..
birazdan booommm diye bir ses duyarsan sakın korkma,şaşırma e mi?:tomato:
Lale patladı dersin soranlara,iftardan beri kaç bardak su içtim inan hiç saymadım.. Bir de bugün telefonda Betiş'e dedim; "Hiç dokunmuyor bana bu sene Ramazan,acıkmıyorum,susamıyorum,aklıma sigara bilem gelmiyor ki sahura hiç kalkamıyorum ya inan" diye.:ecrin_bebek:
Ayyy inan ki yemek yiyemedim su içmekten.. Davul gibi oldu göbem yine. Kocem gibi şiş gezecem ben galiba artık..:CüvCüv:
Hee kocem demişken,aynı be günlük,Ramazan ayında da o bildiğin çarkı çevirmeye çalışıyoruz işte.
Elma hoşafım harika olmuş,çok sevindim,anneme de götürdüm,ablam bu gece kızlarla annemlerde kalacak eşi nöbetçi ya. Ablam da pek sever hoşaf,afiyetle içmişlerdir inşallah.:teytey:.
Neyse gideyim ben yine,sana az geliyorum diye küsme e mi?
Kelebeğim,çok meşgul sanırım,olur ya yolu düşerse buralara,öp yanacıklarından benim için.:asigim:
Gelenlere,sevenlere,tüm dostlara selam olsun:1hug:

Son düzenleme:
AĞLAMAK GÜZELDİR
Kimine göre ağlamak zayıflık olsada ağlamak güzeldir, içinize akacak olandan daha az iz bırakır yanaklarınızdan süzülen.

Ağlamak güzeldir dilinizin ucuna gelen zehirli sözleri alır akıtırda sonra pişman olmayasınız diye.

Her damla göz yaşının ayrı bir hikayesi vardır aslında, siz o an yaşadığınıza ağladığınızı sanırsınız aslında.

Her ağlayıştan sonra vucudunuz rahatlarya, gözyaşlarınız kaybolan tebessümünüzü bulmaya gitmiştir aslında.

Kimi alıngan, kimi duygusal, kimi hırstan, kimi acıdan, kimide mutluluktan ağladığınızı sanmaktadır ama ağlamaktan korkmayanlar bilirlerki cesarettendir bu göz yaşları.

alıntı

merhaba günlük
bilgisayarı açarken çok farklı şeyler yazmayı planlıyordum.bu akşamki iftar misafirlerimi, yorgunluğumu vs vs vs........
ama diğer başlıktaki yazı beni yüreğimden yaraladısenağlamasenağlamasenağlama
vaveylanın yaşadığını birgün benim de yaşamayacağım ne malum günlüksenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
hiçbirşey yazamayacağım başka.burada yazdığım yazacağım gündelik kaygılar, sıkıntılar ,monotonluklar,kızgınlıklar, maddi problemler, iş kaygılarım, güzellik kaygılarım, yemek kaygılarım...............................................................................................................................................hepsi BOOOOOOŞŞŞŞŞŞŞŞ kocccccccccaaaaamaaaaannnnnnn birrrr BOOOŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ..hayat öyle kısa ki.bir anda.........herşey bir anda olabilir.....

Allahım herkeslerle beraber beni de eşimden ailemden sevdiklerimden ayırmasın.....ömürlerine ömür katsın...kötülere fırsat vermesinnnsenağlama

Son düzenleme:
günnüküm günaydın
bugün hava çok basık ağırlık var üzerimde ofiste duş olsaydı keşke ooo bi girer çıkardım
ben suyu çok seviyorum ya adımdan da belli dimikaydirigubbakcemile3
günnük dün sevdiceğimi görmedim çok özledim
bugün görücem inşallah kokusunu şöle bi çekiyim içime :asigim:
öle işte günnük
dağdan girdim bayırdan çıktım ne yazdım bende anlamadım
hadi öperim çok seni ve tüm kkdaşlarımıyerimseniben

Günaydın...

Son demiştim ya günlük olmadı...
Yine ağladım tutamadım...
Anladım ki bir gecede gözyaşlarıyla atılamicak, nefretle bastırılamicak kadar çok sevmişim...

Dokunsalar ağlayacağım şimdi...
Dokunsalar parça parça olucak heryerim...
Dokunsalar yüreğime teselli için olsa bile, kanayacak artık...
SEN...
Sus... Konuşma kanatma beni...
Sus dokunma bana kan revan heryerim...
Yaklaşma sakın... Yüreğim senin ki gibi değil...
Kalın duvarları yok aldırmasın, kalın duvarları yok onu yıkmasın...
Anla işte taş değil sözlerine dayansın...
Sen kanattın, ben yamadım...
Sen acıttın, ben sardım...
İlacım sende sandım yanıldım...
Nasıl bana bunları yaptın...
Sus... Dokunma...
Artık sakın bana yaklaşma...
Bildiğim gibi kal... Hayallerimde ki gibi...
Uzaktan sevmeye razıyım seni...
Sadece... Ağlatma beni...
Sadece... Kanatma yüreğimi...
Çık kalbimden... Çık aklımdan...
Seviyorum deme, istemem böyle sevgiyi...
Uzaktan seveyim bırak, sevmelerin en güzeli...
Hayallerimde ki gibi kal yeter ki...
Razıyım unutmaya herşeyi...
Uykunda seyredeyim seni, görmesemde olur gözlerini...
Yeter ki... Hayallerimde ki gibi kal...
Yeter ki... Bildiğim gibi kal...
Yeter ki... Kanatma, kanaması hiç durmayan yüreğimi...

İşte böyle günlük... Ona seslendim bunları dün gece kağıt kalemle...
Ama o hiç duymicak...
Öyle bi dokundu ki son kez... Artık dokunmasına, acıtmasına gerek yok yüreğimi...
Hani saf duyguları barındıran bir yer var ya kalp denen...
İşte artık onu hissetmiyorum... Söküp attılar gibi...
Acısı kalmış bana sadece...
Keşke... Ah keşke...
Yapacak bir şey yok ama...
Ağır yükü bindirdi omuzlarıma... Kabul ettim...
Hafifi ona bıraktım, acı çeksin istemedim...
Benim yaşadıklarımı yaşasın istemedim...

Şimdi artık ben;

"Yalnızsın, yapraklarin örttüğü eski bir sokak gibi..
Küskünsün, baliklarini kiyiya vuran bir okyanus gibi..
Yağmursuzsun, hikayesi eksik bir ihtiyar agaç gibi..
Anlamsizsin, çocuklarin korktuğu bir dönme dolap gibi..

Yaralısın ve yaralı kalacaksın..
Geceleri yatağında yarana sarılacaksın.."

Keşkelerim ve yaralarımla... Yalnızım...

günlüğüm..

bugün huzurluyum , Allah herkesi mutlu etsin ağlatmasın ne muradı varsa versin inşallah :Saruboceq:
dün çok uzun zamandan sonra eşimin ailesiyle tam kadro biraraya geldik..
ama dün bi farklıydı eski günlere dönmüştük
arada kötü gecen zamanım önümden geciyor dalıyorum sonra kendimi toparlıyorum
boşver geçti bitti unutmak lazım hatasını anlamış ya ne mutlu bana..
ha sanmaki haklı olma peşindeyim...
özür dilemekten hiç utanmam 7sinede 70ine de özür dilerim dilemişimdir de..
ortamda eşimin gözü sürekli bendeydi meğersem çok mutlu görünüyormuşum:bbo:
çok temiz kalbin var dedi :1shok: yok canım abarttın -tatlicadiarzu-
tekrar yaşanmamasını ümit ediyorum Allah yaşatmasın :Saruboceq:

günlük tanıştııma memnun oldum..bu ilk gün.:içelim:
zaman zaman tanrım nasıl biri haline getirdi beni hayat d,yorm
artık beynimde düşünce özgürlüğümü bile almaya çalışıyor insanlar..
murat askere gidecek yine kimsesiz kalacağım ben..
ona yerde sürün dicekler bağıracaklar yüzüne.. kıyamam..
masum yüreği benden başkasına atmaz ama korkuyorum..
askerlik... çok korkuyorum günlük..benneyaptımki
kimselere de demiyorum ama içim kan ağlıyor..
hele de bu karışıklıkta türkiye..
sevdiğim adamı düşmanın öldürmesini istemiyorum..senağlama
hala bi resmiyet kazandıramadık olaya..
kokusunu özlersem kime saarılacağım?senağlama
allahım onu alma benden..:Saruboceq:

günaydın günlük çok şükür ben oğlumun gidişini kabullenmeye başladım artık eskisi gibi yüreğim sızlamıyor hemen hergün görüşüyoruz onun mutlu olması ,iyi olması bana yetiyor
sitede son zamanlardaki gruplaşmalar beni üzüyor ve tedirgin ediyor kim hangi grupdan aralarında neler geçti bilmiyorum doğrusu hiçde merak etmiyorum ben sitede bana sevgi ve saygıyla yaklaşan herkesi sevdiğim için kendimi hiçbir gruba ait hissetmiyorum
aslında insanlara karşı sevgimi açıkça gösterdiğime inanıyordum ama biraraya geldiğimizde gözeğin bir lafı aslında öyle olmadığını gösterdi bana
abla sitedeki halinden çok daha candansın dedi gözek çok akıllı bir kız demekki sevgimi ifade etmede kendimi firenliyorum belkide bu incinmekten korkan bir insan olmamdan kaynaklanıyor
gözek demişken süpürge ve gözekle olan buluşmadan sonra onlarla ilgili bir yorum yapmadığımı farkettim
GÖZEK= doğrusunu söylemek gerekirse ben karşımda bu kadar kibar bir genç hanım bulacağımı zannetmiyordum aynı zamanda çok akıllı ve candan
SÜPÜRGE= çok iyi niyetli birisi ben çok daha neşeli birisini bekliyordum ama gözekle sabahlara kadar oturmaktan yorgun ve uykusuz kalmış olmalıki biraz durgundu

son olarak şunu söylemek istiyorum herkesin kendine göre bir arkadaşlık ve dostluk anlayışı var en güzeli sizin dostluk anlayışınıza uymadığını düşündüğünüz kişiyi görünce yolunuzu değiştirmeniz hepimizin hayatında acılar yaşanmışlıklar var insanları incitmek için bunları kullanmak hem yanlış hemde günahtır ben siteye burada bulunmaktan çok zevk aldığım için güzel paylaşımlarım olduğu için ve sevdiklerim bulunduğu için geliyorum
ama bazı şeyleri görünce çok üzülüyorum
neyse günlük bugünlük bukadar vefa benim için sadece bozacı adı değil
bugün sevgimi göstermekte cimri davranmayacağım sitede sevdiğim takdir ettiğim herkesi çoook seviyorum ve şappadak şuppadak öpüyorum ŞenizŞeniz

Günaydın günlük hanım,
Hiç iyi değilim yanıyorum resmen. Susuzluktan içim yanıyor.
Akşam nasıl olur hiç bir fikrim yok.
Dün çok sevdiğim ve uzun zamandır görmediğim abi diye adlandırdığım ama aynı zamanda sırdaşım da olan arkadaşım ile görüştüm. Öyle özlemişim ki onu.
Dertleşebilmeyi, gülmeyi çok iyi oldu be günlük. İş çıkışı eşimde geldi kadro süperdi.
Birazdan önemli bir toplantıya giricez, inşallah yüzümüzün akı ile çıkarız.
Neyse ben kaçtım, öyle bir uğramak istedim.
Herkesleri kocaman öptüm.

ben geldim ben geldim...
çok mutluyum günlüküm çooookkkkk...
eskiden ne boş şeylere takılırmışım ben...ne gereksiz şeyler için üzermişim kendimi...
sevdiklerimi üzdüler diye kendimi paralarmışım...anneciğimin canının yandığına, en yakın arkadaşımın aldatıldığına, teyzoşumun uğradığı haksızlıklara...say say bitmez ki...
hep bizi mi buluyor Allahım derdim hatırlıyorum...hep bizi mi buluyor...
ama artık demiyorum...çünkü öğrendim...onlar heryerde...onlar herkesin hayatında...kanla beslenenler...mutsuzluktan mutluluk duyanlar, sevinç çığlıkları duyduklarında hayatları kabusa dönenler...
onlar heryerde...sülük gibi...hep yapışmak derdinde olan zavallılar...kendilerine bir yer edinemedikleri için başkalarının sırtında gezenler...
vasıfsız zavallı insanlar...üstüne başına konuştuğuna ve hatta etiketine baksan adam dersin...adam...
artık üzülmüyorum...
hepsine açığım gelin...siz güldükçe daha çok gülmek için, yapışmanız için size daha çok yer vermek için...konuştuklarınızı dinlemek için...
siz üzülmeyin...size istediğinizi vereceğim artık...ta ki siz benim için de bu koca dünya için de bir zerre bile olmadığınızı görene anlayana kadar...gelin...bekliyorum...
benden size zarar gelmeyecek...
siz bir akrep gibi kendi kendinizi yokedene kadar bekleyebilirim...sabırlıyım...

selam günlük, dersim boş, halini hatrını sormaya geldim

çok uykusuzum bu aralar, son bir haftadır küçük oğlum geceleri uyumuyor , hasta da değil ama anlamadım sorun ne:a015:

içim sıkılıyor günlük, allah hayra çıkarsın:Saruboceq:,

bir an önce eve gidip uyumak istiyorum:1closedeyes:, sadece uyumak...

Günlük...
Bugün bizim evlilik yıldönümümüz:asigim:
Sağ salim ikinci senemizi bitirdikkaydirigubbakcemile
Yüce Rabbim izin verirse nice uzun senelerde beraber olmak istiyoruzŞeniz

Mutluluk yuvanızdan hiç eksik olmasına.s.

Merhaba günlük;
Ne kadar Mübarek bir aydayız..Şükürler olsun...:Saruboceq:
Önceden sinirlenebileceğim tüm gereksiz şeylere hadi hadi hadi diye şarkı söyleyerek gülüyorum..yerimseniben
Akıllı diye geçinenlerin imaları altında boğulmuyorum..
Kimsenin pis kalbiyle işim yok..Herkes kendi derdine yansın diyorum..
Tek bir şey;çok da fifisengözlerimebaksanab
Çok rahatım günlüğüm;1 eylülden itibaren evimdeyim..yatıyorum kalkıyorum..internetteyim..
Şirket maillimi işyerinin ısrarıyla outlooka kurdum ordan da sürekli işleri takip ediyorum..Ne möhim bir kadınım:ecrin_bebek:
Kızlarla internette oluyorum..İşte akşamları da kayınvalideme gidiyor;yemekte birlikte oluyorum..
Sen nazarlardan;kem gözlerden;sahip olamayanların kötü düşüncelerinden koru bizi Yarabbim:Saruboceq:

Seviye ortada günlük...Sen ve birkaç kişi daha beni çok iyi anlamıştır sanırım...
Neyse kendimi daha fazla o seviyelere indirmeyeceğim..Çünkü okadar alçalabilmek için çok uğraşmam gerekiyor... Sitede çok az insanda huzur kaldı zaten sayelerinde...
He ne demiştim ben onlar için onlar da benim HİÇÇ...
Adımı ağzına almasaydı, bu muhabbetlere gerek kalmayacaktı.
Neyse günlükcüm, biliyorsun bize sataşanlar banlanmıyor ama biz banlanıyoruz....
O yüzden susmak iyidir, erdemdir... O erdemde belliki sadece bendedir...

Günlük Tünaydın

Bugün düne nazaran daha iyiyim.
Dün ne fenaydım öyle.
Söylemesi ayıp istifra ettirdim kendimide rahatladım,sonrada uyudum da açıldım.a.s
Tövbe tövbe bide rüya gördüm ölmüşüm cehenneme gitmişim.:1shok:
Ama öyle ateşler falan yok anlatıldığı gibi.
Bir adam vardı bana anlatıyor cehennemi.
Burda dedi kademe kademe günahlar çekilir.
Ateş olan yer en büyük günahların olduğu yer.
Benim günah çekme şeklim ise kulaklarımdan asılıydım iple.:1shok:

Ya gerçekle alakası yok belki gördükleimin ,sonuçta cehennemi görmedim bilemem.
Bişeyde diyemem...
Allah hepimizin hakkında hayırlı olanı versin... :Saruboceq:
Sanırsam sucuklu tost benim hem midemi hem rüyamı etkiledi..
Artık sahurda daha hafif besleniyorum...
Bütün gün aç gezeyim ama midem iyi olsun gerisi önemli değil.:1closedeyes:

Geçen gün eşimin arkadaşının ailesi için Lazanya pişirmiştim ya (!) dün eşim işten gelince sordum.
__ Nasıl olmuş Lazanya beğenmişler mi? dedim.
Eşim in cevabı
__ Güzel olmuş öyle dedi arkadaşım...

Benim bundan çıkardığım sonuç ise Lazanya kötü oldu, bunlarda arkadaşlar ya günlük onun için arkadaşı güzel oldu demiştir.kaydirigubbakcemile3

Neyse ya bildiğim kurabiyeden yapıp yollasaydım böyle olmuycaktı.
Elimden gelen bu kadar benimde...:1no2:

Günlük ben şimdilik kaçıyorum................
Kendine İyi davran.....
kaydirigubbakcemile5

bende yazayim bari ...

Merbaha sevgili gunluk !!!

bu sana ilk yazim . Cok yorgunum cok boyle yakinlarindaki yalan dolan olan akrabalardan,
borc verirsin vermezler, el verirsin kol alirlar ,
kocam o kadar saf ki o kadar durust ki bu safligi hic iyi degil millet somuruyor iste ben ve esim o kadar safiz ki bizi yiyip bitiryolar!!!
cok yoruldum inan bana su an agliyorum ama oglum gormesin uzulur sonra, kizim uyuyor insallah icinden gecip anlamaz agladigimi...
Cok fena agriyor kalbim !!!
Kilolarimi nasil verceksem onu da bilmiyorum gobek kaldi sezaryenden onlarda yukleniyor uzerime
kendimi yaslanmis yipranmis hissediyorum :çok üzgünüm:

Cok yoruldum inan cok, kimseye derdimi anlatamiyorum, annem, canim annem iyiki annem var bazen beni deli edecek olsa bile sukur rabbimden annem var onu basimdan eksik etmesin insallah :asigim:

Cok yiprandim cok, daha yasim 22 olmadi ve kendimi yaslanmis 40, 50 hissediyorum gercekten
yorgunum bitkinim , kiloluyum, cirkinim.

Allahim sana bin sukur iki yavrum olmazsa ne olurdu bilemem iyiki onlar var ve yanimdalar :1no2:
Cok yoruldum cokkkkkkkkkksenağlamasenağlama

noluyo bu kızlara günlük,
betty' i kim üzmüş?
bocuq kıme pis kalpli dedi?
eloş kime kızdı?

üzgün değilim ben canımcım...
bu yaşta öğrenmeye devam ediyorum...
iyiyim iyiyim merak etme...
uzun süredir hiç bukadar hafif ve ferah hissetmemiştim kendimi...
bir de kkyı açabilsem tam süper olacak ama...neysseee...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…