Kadınlar Kulübü Günlük

Degmeyin dostlar yüregim yanarsenağlama
Caresiz kalmisim Muhtacim ben huzura
Kahretsin be kader düsürdü yillar.....

Seni bana getiren yillara inat
kavusmak yok diyen o fallara inat
Canima gelen azraile inat
Elbet bir gün görüsecegiz....senağlama

i$te o gün döktügüm göz yaslarinin yaptigin tüm nankörlüklerin
Adiliklerin hepsini tek tek tekk Soracagim yaradanimin huzurunda
.............................................................................................

Ben nasil kalkicam bunca seyin altindan hayat sanki üzerime üzerime gelir oldu
Dayanma gücüm tükendi
Her sey bitti sira ona gelmis gibi is yerinde de sef le tartistik lanet sigara yüzünden
Sanki ben bayiliyorum icmeye ama aliskanlik iste
anlatamiyorsun lanet kadina
kafayi yicem ye cikis ver diyorum vermezmis ama dikkat edicekmisim yada gec cikcakmisim ben boguluyorum bir an önce disari atmak icin kendimi paraliyorum birde uzunmu kalicam bir sigara icersem 10dk 2,20 oh ne ala ben her buldugum arada iciyorum bu günlerde off isten ciksam yarin gitmesem rapor alsam kendimi biraz toparlasam diyorum tam izne gidecegim zaman hic hos olmaz yok is filan umrumda degil de simdi ben uzatcam raporu onlarda hemen cikis vermicek tamm ben izne yakin vericekler ozaman onca islem vs kim ugrasicak offf oysa okadar bunaldim okadar ihtiyacimm varki kendimi dinlemeyebenneyaptımki
Ufss cenem düstü cay suyu koymusdum unuttum
Kactim simdilim sigara kahve olmuo zorlayim kendimide bir seyler atistirim demi ama
Hadi yarin görüsmek üzere bugünü simdiden mutsuz olarak yedim bitirdim
herkese selamlar huhh sanki rahatladimkafamçokkarıştı

Sevgili Gunlugum

Iyiki varsin da içimi biraz bosaltiyorum sana yoksa patlarim herhalde...

Dun gece uyku tutmadi, KK da gezineyim dedim evlilik hazirligi forumunda yeni gelinlerin evlerini gordum, esyalarini falan filan...O ne beee....Masallah evler saray gibi, esyalar super, çifte çfte oturma gruplari, hersey yeni model, modern, super...bayildim...sonra agladim...senağlama cunku benim asla boyle bir evim olmayacak.

Buranin daireleri kuçucuk. 60m2 en fazla...fiyatlar da çok pahali....mutfaklarda dolaplar bilem yok. dusun ya, yatak odasina gardolap koyacak yer bile yok :çok üzgünüm:
ne eyleyim oyle evi...modern esya koysan neye yarar...
Turkiye nin evleri daireler super...ne diyim Gurbetin gozu kor olsun !!!

Essek gibi çalis, maasin limoni, dogru duzgun daire bile bulamayasin...var tabi de 900€ dan asagi yok...
Annemi aramadim dun...niye ariyim ki???biliyorsun durumu...:çok üzgünüm:

Bu aksam sevgili kayinvalidem gelecek almaya beni, dairelei beraber gezelim bide biz bakalim da begendiyseniz olçuleri alalim demis nisanlima...iyi...gelsin...

Babam mutsuz...huzursuz...ona elimden geldigi kadariyla yardimci oluyorum ama sanirim bi haftayi zor geçirecegiz, Allah hakkimizda hayirlisini versin...

Yapa yanliz kaldim bee...vay vay...hani teyzem, ablam, bacim olsa gel yanima derim, o da yok...anam da çekti gitti...yengelerim ise kendi dertlerinde...biraz once disari çiktim, yagmurda hem sigara içtim hem agladim...Niye guçsuzum ben bu kadar Gunluk, niye ????

Dostumun biri de çok kotu..elimden hiç birsey gelmiyor, destek olmaya çalisiyorum ama yuregi kan agliyor hala..dayanamiyorum onu boyle gorunce.
Amann bilmiyorum yaa....
Biraz yemek yiyim herkese afiyet olsun, butun dostlara, gelenlere, selam soyle :a015:

merhaba günlükcüğüm ; Şeniz

bu aralar benim gemim boş rıhtımda dinleniyor, tayfalar istifa etti
yalnızım anlayacağın senağlama

kendimi salverdim finaller var iyiki bir ay önceden mıh gibi çalışmışım yoksa kalmıştım
amannn hepsi boş bee nasılsa geçeriz tatlicadiarzu

bugünlerde de arkadaşlar çalışmalarda 2 haftadır açım yemek pişiren yoksenağlama
herkez finale çalışıyor tatlicadiarzu

yarın finallerde bitiyo sırf şu zevkine öss belası yüzünden 2 hafta daha
hiç ısınadamadığım bu şehirde yalnızım:teselli: Olsun be günlük insan yalnız kalınca
hatalarını,hataları,gerçekleri,bunca yaşanmış şeyi herşeyi daha bi iyi anlıyor kendime ve Rabbime sığındım bu aralar....anladım ki yalnızlık bazen iyi geliyor

günlüğümü şöyle bu aralar çok sevdiğim bi lafla bitireceğim
"yalnızlığım, sus! yüreğim çatlayacak gürültünden."... senağlama

günlükçüm merhaba....
sende de ne yürek varmış bu kadar insanın derdini paylaşabiliyorsun..senide unutmayalım..sayfaların bol olsun...
evet bugün havadanmıdır bilmiyorum içimde garip bir sevinç var..tabi tabi haklısın hafta sonuda geliyor ya ondan da olabilir..bu sabah eşimle hastaneye gittik,hem kadın-doğuma hemde kardiyolojiye kontrollerim vardı..çok şükür kalbim iyi durumda..diğerinde de biraz problem var ama ne yapayım ya allah hastalığıda sağlığıda bizler için vermiş..benim babam hep ""kızım insan kendi kendinin doktoru olmalıdır..""der.. gerçekten doğru..doktorda dedi..düzenli beslen,bol su iç,düzenli spor yap diye..eh bunları yaparsan iyisin geriside allaha kalmış değilmi...insan belli bir yaştan sonra ki ben yaş kavramına inanmam bilirsin günlükçüm..belki klişe bir laf ama insan hissettiği yaştadır...bazen 18, bazen 35, bazende 70 olabiliyorum..ama dediğim gibi belli bir yılı devirdikten sonra sağlık daha bir önem kazanıyor gibi geliyor bana...işte bugününde bitmesine az kaldı ..bir hafta sonu gelse diye diye ömrümüz geçiyor...allah sağlıklı ömürler versin...
sana yazınca çok rahatlıyorum.. iyiki varsın be gülüm...tekrar söylüyorum sayfaların bol olsun...
şimdilik hoşçakal....

Merhaba günlükçümmm..
bugn kendimiii bedenen ve ruhen pek iyi hissetmiyorummm.sabah kalkmaya çalıştığımdaa boynumun feci bi şekilde tutulmuş old.farkettimm benim canımı okuyorr acayip bi ağrı bütün vücudumla dönüyorumm yaa(((ee kocama mana bulursam olacağı bu işte....hiçç çalışasım da yok zatenn.birazdan dişçiye gidicemm bitsede bende dişçide kurtulsaaaa:)))
şimdi ne istiyorum günlük biliyomusunnnn........
eve gitsemm tek başımaaa olsammm bi uzansamm dinlensemmm kahvemi içsemmm tv mi izlesemmm keyif yapsaaammm ohhhhhhh ne güzel olurdu be günlükkk:))))))
olmuyor işte herzaman hayaller istekler gerçek olmuyorr.....
kocamda bugün biraz daha iyi 2 gündür kösüldü hastalıktan .......kıyamam ben onaa:)))
neyse günlükçümmm herkeseee mutlu günler olsunnnn...
kocamannn öpüldünüüzzz:))))))9

Merhaba canım günlük,

Geçen haftanın yorgunluğunu hala üzerimden atamadım. Her akşam evde misafir dolu oluyor gece yarısını çoktaaan geçmiş oluyor yatağıma uzandığımda. sabahları zorla kalkıyorum yataktan. gözüm yarı açık biniyorum dolmuşa. giyecek kıyafetlerimi akşamdan hazırlama huyum yoktur sabahlarıda hem geç uyanıyorum hemde ne giysem diye karar veremediğim için hep geç kalıyorum. Amaaan ne yapayım. Çok sıkıldım herşeyden hiç bir şey tat vermiyor. Ablam rahatsız işler sıkıcı, sevgilimle aramız limoni, yakında gidecek uzaklara. Belki bu günleri arayıpta bulamayacağız bir daha. Çok kırgınım ona konuşamıyorum bile. Belkide gideceği için kızıyorumda belli etmemeye çalışıyorum. Git desem olmaz gitme desem olmaz. Gelecekte bazı şeylerin daha iyi olması için gitmesi lazım ama ben onsuzluğa nasıl dayanacağım. Telefonun bile doğru düzgün çekmediği bir yere gidecek. Ona sarılıp saatlerce alamak istiyorum ama taş kesilmiş gibiyim. Donmuşum ben yaa. Hayatımın ciddi anlamda değişeceği bir dönemdeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum hayırlısı olsun. Bekleyip göreceğiz. Aslında k.k. ya girerken bu kadar karamsar ve üzgün değildim.Günlükçüğüm sayfalarındaki son yazıları okudumda Arkadaşların bir çoğunun morali bozuk canı sıkkınmış. İster istemez bana da yansıdı. neyse gittim ben.

Günlükcüğüm nasılsın iyi misin?Beni soracak olursan bugün pek iyiyim.Sabah evişlerini hallettim.Yemeğim de şimdi ocakda pişiyor.Kız okulda...Oğlum ise uykuda.Kendime de yeşilçay demledim.Yanınada bir çokoprens açtım...Oh keyfime diyecek yok.Sana hep sıkıntılarımı anlatacak değilim yaaa...Şimdilik hoşçakal.Oğlan uyuyorken şu KK da bir gezeyim.Kim ne yapmış,kimin ne derdi var...Hadi canım öptüm...

Svgili günlük
Neden seninle mutluluklari degilde
Acilarini paylasan arkadasim daha cok
Bu kadar mutsuz arkadasimi gördükce tamamen yaniyor yüregim

Beni merak ediyorsun degilmi
degisen bir sey yok be canim
Cay suyu koymusdum dedim ya gittim demledim
ama hic icesim gelmedi kapattim altini gecdim odama uzanmisdim uyumusum
Uyandim kizlar ne alemde bakiyim bir dedim ne göreyim
yazanlarin hepsinin derdi asagi yukari ayni ortak yönler Koskoca bir yalnizlik ve mutsuzluk
Ne olucak bu dünyanin hali be günlükcügm
bu arada söyle yaralima seker dostuma yarali kusuma söyle icinde huzur olsunda 60m2 olsun...
Alisdik biz gurbet ellerde itis kakis yasamaya nasil olsa yeterki icinde huzuru bulalim
(yavru kusum beni merak etme sakin inan bu defa daha acida olsa kökten cözülcek aglattin beni yavru kusum seni üzmemek icin daha güclü olcam )
iyi aksalar günlükcüm dert ortagim basini agrittigim benimle birlikde üzülen üzülmüyen herkese selamlarimi sevgileri ilet

günlük merhaba,
dünden beri hastayim ölü gibi yattim dün gece. bugün de kizimi dr götürdük,ayaginda sorun var ve ortapedik ayakkabi yapilacak.insallah düzelir.
ordan geldim gene uyudum.basim kalkmiyor bu günlerde...

merhaba günlük uzun zamandan beri bugun biseyler yazmak geldi icimden
moralim cok bozuk bu siralar hep aglamak istiyorum hic bir seyden zevk alamiyorum
icimdeki endiseler giderek artiyor ne yapacagimi bilmez durumdayim
her gecen gün umutlarim biraz daha tükeniyor
keske insanlarin sandigi kadar güclü olabilseydim

Ya işte böyle günlük!
İnsanlar seni hayatının merkezine koyarlar,tüm acil işlerine koşarlar,her daim hazır asker kapında beklerler.. İyi günde kötü günde elini omzundan ayırmazlar,hayatının hem en mutlu anlarının hem de en acılı dönemlerinin yani aklına gelebilecek her karesinin şahidi olurlar.. :1hug:
Ancak sen onların sana ihtiyacı olduğunu bile bile bir telefon bile açarak gönlünü almazsan böyle ortada kalırsın. Çünkü o kişi hayatına senden daha kıymetli insanları koymuştur,sen artık başroldeki yerini kaybetmişindir,figuran olarak yer alırsın ancak. Kaybettikten sonra değeri anlaşılsa kaç yazar,giden gitmiş,kalan sağlar bile senin olamamış çünkü kimse kalmamış ki yanında.Beraber paylaşılan onca güzelliği yok eden sen olursan ne hesap sorma hakkın kalır ne de yanında kadehini tokuşturacak bir insan..:1no2:
Uzun lafın kısası kocamın çok eski ve bir zamanlar çok yakın olduğu arkadaşının düğününden şimdi geldik.. Nikah 3 gün önce kıyılmış zaten(bu yeterli sanırım anlamışındır şimdi). Tüm fakülte arkadaşlarıyla beraberdik. Meslekleri erkeklere yönelik olduğu için bir yığın adam ve ben.. Ne çok özlemişler beni. Biri sigaramı yakar,diğeri bardağıma su koyar..Bol bol yedik,içtik herşey çok güzeldi..Çok oynadık,çok güldük,çok güzeldi dostlarla olmak.. Kocamın dostları bana neden bu kadar yakın hiç anlamadım ki şu 3 senede ama mutluyum bu kadar ilgi alaka görmeye..:dance:
Kocam gıcıklık yapmak için uğraştı,didindi var gücüyle. Ancak onun gıcıklıklarına eşlik eden olmayınca sap şeklinde bir durdu,bakındı etrafına. Sonra noldu bilmiyorum ama aydı galiba ki o da katıldı düğün halayına..:mymeka:
Çok güzel bir geceydi çok... Özlüyorum,çünkü seviyorum dostlarla olmayı,gülmeyi..Kız muhabbetlerini bile özlemişim..sırnaşık şey
Merak etme diye geldim,kocam ortalarda dolanıyor hindi gibi, ben de birazdan yatıcam,yarın da öğlen gelirim ancak,sabah azıcık işim var annemle..yerimseniben
Herşey yolunda yani en azından benim için. Kaybedenler ve artık asla kazanamayacak olanlar düşünsün kendi halini.. Ben doğru yoldayım ve yürümeye devam ediyorum..:dilcikar:
Sen kal sağlıcakla,gelenlere,sevenlere,dostlara selam olsun..Şeniz

günaydın günlükçüm gece bayağı aksiyon vardı.annemlerin evine hırsız girmiş.girerken komşular görmüş polisi aramışlar.polisler evin etrafını sarmışlar .o sırada hırsız kapı kilitli olduğu için salonun camını kırmış hırsız yakalanmış ama korkunç birşey ya içeride olsaydılar.işin kötüsü bu hırsızlar kısa bir süre yatıp çıkıyorlar.karakol derken hırsızla yüzyüze geliyorlar.artık zaman o kadar kötü oldu ki allah annemleri korusun .

günlüüüük günaydın neden mutluluklara illa biri çomak sokarki
ama hayat acısıyla tatlısıyla var dimi üzülmemek ayrıntılara takılmamak lazım
bu arada mahbilemi merak ettim umarım iyidir onun üzülmesini hiç istemiyorum
kızlara selam söyle günlük hepsini tek tek öpüyorum Şeniz

ben geldim yine...uykum var hem de çok...dinlenmeye ihtiyacım var...ama nasıl...
dün çok sevgili kocem geç gelecek diye markete uğrdım bir sürü sebze aldım...tam o kadar şeyle eve girmek üzereydim ki baktım balkonda beni bekliyor...aman yaa fuzuli yere taşıdım okadar şeyi...canım çıktı...uyudum azcık sonra da yemek pişirdim...karnıyarık, zeytinyağlı fasülye, biber dolması, bulgur pilavı...ne aksi kadınım di mi...bu kadar yemeği pazar günü yapsam hafta içi rahat ederim...ama pazar çok tembel oluoyrum yaa...
günlük...
tamam yeterince saçmaladım farkındayım...dün bişeyi farkettim...hiç uyutmadı beni sabaha kadar kuruntular...eğer doğru farketmişsim...eğer haklıysam...işte o zaman lalişimle beraber seyrederiz denizi...huzuru onda ararız...oturur kahkaha atarken ağlamaya başlarız...eğer doğruysa günlük...sen beni daha çoookkk dinlersin...

Günaydın canımın içi günlüğüm,

Hiç kimseyle konuşmuyorum seninle konuştuğum kadar. Boğazım düğüm düğüm, gözlerim her an ıslak. Yazmaya gücüm yok. Uğruna canımı verebileceğim canım sevgilim beni bu koca şehirde yapayanlız bırakıp gidiyor. Askere falan değil. Bizim için daha çok çalışmaya gidiyor. Eşi sevgilisi nışanlısı sözlüsü yanında olmayanları şimdi çooook çook iyi anlıyorum Allah sabır versin. Omzuna başımı dayayıp hıçkıra hıçkıra ağlayacağım birilerine o kadar çok ihtiyacım var ki günlük. Herşey yoluna girer mi sence kavuşurmuyuz bir gün. Kavuşsak rahat bırakırlarmı bizi. Günlük sende benimle konuşsana sesime ses versene. Neden susuyorsun? senağlamasenağlama

Son düzenleme:
merhaba günlükçüm
dün akşam görümcemin kaynı öldü.daha 36 yaşında.birden kalp krizi geçirmiş hiç birşeyide yoktu adamın.yazık 2 tane çocuğu var biri 8 diğeri 4 yaşında çok üzüldüm.ALLAH taksirarını affetsin kalanlara sabır versin.
düşündümde ne kadar dünya işine kapılmışız.kendimizi üzmek için hep nedenlerimiz var.oysaki her an için bizlerde ölebiliriz.kimseyi kırmamalı ufak şeyler için üzülmemeliyiz.hedeflerimiz olmadan tabi yaşam olmuyor ama niye bu koşturmaca,yarış.

üff be günlük neden herkes bugün üzgün :çok üzgünüm:

Beni zaten hiç sorma kırgınım, kızgınım, üzgünüm, bitiğim, yeniğim, daha neler neler
Şöyle uzun uzun anlatmak isterdim sana herşeyi, tüm yaşadıklarımı ama yok ki gücüm, takatim yokki, cesaretim de yok aslında.. sadece yıkıldım, sadece kırıldım, sadece paramparça ve sadece darmadağınım bu günlerde..

Burayı, burda olmayı, buradaki tüm arkadaşlarımı o kadar çok seviyorum ki iyiki onlar var yaşamımın bir parçasında:asigim:Şeniz

herkez gibi bende mutsuzum senağlama
bugün finalim var son final çalışmadım ne halt yiyeceğimi Allah bilir

yorgunum,üzgünüm,kırgınım,mutsuzum,gücümü kaybetmiş gibiyim senağlama

başarıyorlar günlük sanırım irem'i yıkmayı yavaş yavaş başarıyorlar yıkılmak istemiyorum ama yıkılmaktan çok korkuyorum senağlama

ya hayat çok acımasız sürekli beni incitmek istiyor ya da ben muhteşemim sürekli
darbeler aldığım halde nedense hâlâ ayaktayım
Allah'ım güç ver n'olur güç ver !.. senağlama
beni kendime getirecek ufacık bir umut

sevgiler !... senağlama

selam günnükcüğüm;

yine serviste kitap okurken uyuyakalmışım:roflolservis diyince aklıma ferhunde geliyor servise binmek prensibi değilmiş ya yerim o prensibi benim daha önemli prensiplerim var şu dünyadatatlicadiarzu)
dün eve gitmeden önce alışverişe gittik (hani pirinç kavonozunun dibini görmüştüm ya)
eve geldiğimde haşatım çıkmış gibiydi dünden hazır olan biberleri ve top kabakları(çok şirinler) doldurdum çok güzel bir zeytinyağlı dolma oldu :icecream:
dolma olurken çorba yaptım bugün için mercimekli erişteli çorba
onuda zeytinyağlı yaptım başka yağ kullanamıyorum çok yavan geliyor günlük bana:dilcikar:

neyse işte sonra meyve yedik televizyon izlerken uyuya kalmışım
halbuki ingilizce çalışacaktım kpds üds hepsine girmeyi düşünüyorumbenneyaptımki
ama haşatım çıkmış çalışamadım gerçi burada internetten biraz bakıyorum ama

öye işte bugün de cuma çok severim bu günü akşama komedi dükkanı var seviyorum bu adamı bahçeliye gitmezsek izlerim heraldesengözlerimebaksanab

hayat böyle akıp gidiyor be günlüğüm canını sıkmaya değmez hiç
allah gördüğümüzden geri koymasın hepimizi :a015:

herkeslere selam olsun bettyicim kafasına takmasın fındığım kendine gelsin üzülmesin :asigim:

kapanış konuşmasını yaparken bir özlü söz daha"Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur."
:1rolleyes:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…