Kadınlar Kulübü Günlük

Eeeeee günlükcüm ben geldim..
Yoğun bir telefon trafiği yaşadığım gündü. Melek kocacım bugün kaç defa aradı sayamadım,pek üzerime düşüyor ya dünden beri,Allah hayırlara çıkarsın bakalım..:uhm:
Sarı Böcük'ü aradım,özlemişim cidden zati gündüzleri burada hiç konuşamıyoz bari sesini duyayım dedim. Nazlı'yı aradım,ameliyatı iyi geçmiş,ama konuşamazmış annesi ile görüştüm.
Betty denen hatunun da kocemden farkı yoktu. O kadar çok aradı ki. Ben çizi yerken,kola içerken,çilek yerken,sigaramı yakarken,söndürürken,aklına gelebilecek bilumum her pozisyondayken Betty'in adı telefonumun ekranındaydı. Anladım ki kurtulamıycem ben bu kadından. Ama yeni kolyem hazırmış,pazatesi kargoya verecekmiş,azıcık daha sevmeye devam edeyim bari kendisini.Daha çok kolye lazım bana çooook..jeyyar
Yarın cumartesi ya günlüğüm pek keyifliyim!!! Kavuşacağım canım kardeşime.. Hava kapalıymış varsın kapatsın,muhabbet şahane olduktan sonra bana kaç yazar ki soğuk havalar,yağan yağmurlar..:teytey:
Keyfim yerinde çok şükür..
Gelenlere,sevenlere,dostlara selam olsunŞeniz

selam olsun günlükkkk
çok yorgunum mutluym aslında ama bi yanımda acıor iştetatlicadiarzu
bugün sabah benim için çok güseldi sevdiğim bi grubumn abilerimn yanndaydım sonra ekibim için kostüm kumaşı almaya gittik çok güsel olucakkkkksırnaşık şey
dört renk cepken olucakkk kırmızı,pembe,sarı ve fıstık yeşilii deri saten dediler kumaşını..
güsel olucak güselll.. sonra memleketime gittim arkadaşımın düğünü vardı ama gittiğime gidiceğime pişman oldum salak shey baya kasıntı çıktıı halbuki oraya gidicez die ben buradaki planlarımı bozdum neysee..
ya ben çok karmakarışığım yaaaa..böle ne zmn ağlıcağım ne zmn gülüceğim belli olmuo bu çocuk dengesiz yaptı beni günlükk ah ahhh:çok üzgünüm:

günaydın günlük
ailemizin üzerinde kara bulutlar var tam bir ay oldu gün gün den zor geliyor.
bütün bu üzüntülere annecimin dayanabilmesi için dua ediyorum hep. Ya hastalığı nüksederse diye korkuyorum günlük. annem bu dünyadaki tek dayanağım herşeyim benim. Ne olur hayat ne olur bizede iyi davran buna çok ihtiyacımız var..

günaydın günlükçüğüm az kaldı pazartesi akşamı eşim yurt dışına gidiyor çalışmaya ben hamişim 10 yaşındaki oğlumla ikimiz pardon bıdıkta var üçümüz kalacağız çok gerginim günlükçüğüm ah bu parasızlık vatan dar geldi yetmiyor uffffffff ufff yetmiyor.ne diyeyim sağlık olsun hadi kib bye canımcım

herkesin bir derdi var günlük=( dertsiz hayat olmuuyorki ama =(=( düşün dert var derdini bulmaya çalışıyorsun derdin dermanı var demişler diye , ee birde derdsizlik nasıl birşeydir acaba=( derdin dermanı varda dertsizliğin dermanı yok işte=(

neyse umarım düzelir herkescikkk=( bugun aşkım ankaradan istanbula geliyor
acemiliği bitti 7 gun kalıcak.. sadace okadar işte=(

Son düzenleme:
selam gunluk baci,
dun aksam isten cikinca kaynanama yemege gittik hic hesapta yokken......
iceri girer girmez kaynanam ``hayirdir siz bizim evin yolunu biliyormuydunuz?`` dedi.
hakli gunluk nerdyse 2-3 aydir gitmiyodum...hos-bes ettik yemek yapmisti bende salata yaptim sofrayi hazirladim oturduk bi guzel yedik.....
yemekten sonra esimle beni odada skstirp ``niye cocuk yapmiyosunuz`` diye soruyo olmadigini bilmiyoki seytan dediki bagir avazin ciktigi kadar ``bizim cocugumuz olmuyooooooooo`` diye ..
ama yapmadim kendimi frenledim. ofkeyle kalkip zararla oturmanin ne demek oldugunu cook iyi biliyorum ben....
yinede bisey demedim ``biraz kendimizi toparlayalim`` filan dedim uzatmadim...
topu topu 1 saat oturduk esim sonra ``hadi gidelim`` dedi ``biraz oturalim``dedim ``yok gidelim`` dedi
kaynanada zannedicekki ben fisekliyorum gidelim diye....adam kendi ailesinin yaninda oturmuyo sklyms ...
neyse ciktik yagmur yagiyodu hazirliksiz yakalndik ayagimda beyaz spor ayakkabilar semsiye yok ....
bosuna dememisler ``istanbulun havasi oynak kadin gibidir bi oyledir bi boyle`` sabah gunes 21 derece hava ,aksam yagmur buz gibi hava...
neyse bugunde isteyim en kisa surede kaytarmanin yollarini aramakla mesgulum
herkese selamlar........a.s.

Hayat,
Hayat nedir ki dostum,
Biraz kül, biraz duman
Ne dumanı ak, ne külü pak,
Ne kül memnun hayattan, ne duman
Sevgi,
Sevgi insandır dostum,
Gerekçesi mi, mantığı mı, ölçüsü mü var.
Zaman olur garibanlaşır da,
Zaman olur dağları yıkar.
İnsan,
İnsan fanidir dostum,
Et, kemik, biraz da ruh
Ruh güzellikler, ruh hata dolu
Hayat gerçeğinin belki de böyledir yolu.
Değer,
Değer yaz yağmuru dostum,
Zirveyle zemin arasında bir hile,
Yükselmek çok zordur da,
Düştüğünü fark etmezsin bile.

İnsana hayat vermeli sevgi,
Hayat değer bulmalı değerden.
Sen değer ver, sen hoş gör,
Sen gülümse dostum,
Bırak kopsun kopacağı yerden

Merhaba sevgili günlüğüm;

Biliyormusun bomboşum bugün.Kendi aptallığıma yanıyorum bugün.Körlüğüme yanıyorum, içinden çıkamadığım durumuma yanıyorum bugün.İyi değilim bugün. Hani demiştimya sana maaşımı alırsam hafta sonu kendimi şımartayım, alışveriş yapayım diye, maaşımı aldım ama kendimi şımartmak bir yana, kendimden nefret ediyorum bugün.

Çok aptalmışım günlüğüm, çoook. Çoook özverili davranmışım vakti zamanında çoook.Çok körmüşüm zamanında çok.Bazı şeyleri yeni anlıyorum ama değiştiremiyorum.
Sana yazarken gözyaşlarım damlamamak için direniyor.

Keşke zamanı geri alabilseydik, keşke yaptığım hatalar zincirini tek tek koparabilseydim. Keşke herşeye yeniden başlayabilseydim. Keşke bu adamı bu kadar sevmeseydim.:1no2:, artık ondan da şüpheliyim.

Son düzenleme:
Sevgili Günlük,
İyi haftasonları herkeze çalış çalış nereye kadar be günlük artık haftasonlar bilem çalışıyorum .....
Neyse bunada şükür işten çıkıcam eve gidip dinlenicem pazar gene çalışıyorum çünkü....
İşlerden dolayı giremiyorum dostlara, sevenlere, gelenlere selam olsun...
hepinizi çok özledim Şeniz

merhaba günlükkkkkk......
yazmıyodum nezamandır ama takipteyim merak etme....
1 aydır işler okadar yoğundu kii kendimi unuttum ..
hep bi telaşe hep bir koşturmaca günlükk bu nezamann sona erecek mezardamı???????
şööyle ayaklarımı uzatıp sessiiiz sakin dinlenmeyi çok özledim be günlükkk...
belki yanlızlığı özlediim, suskunluğuu...
sorgusuz sualsiz yaşamayıı.....
ama ama amaaaaaaaaaaa
maalesefki öyle bişey olamazzz olamıcakta bu gidişle;
dün biraz geç geldim işee psikolojik olaraka belkidee evde tek başına kalmak istedimm..
uyudumm:))) sonra güzelllce kahvaltı yaptımm ama tekkk:))
güzelmişş yaaaa:)))))))) deniyorumm aslındaa belkide hiiç yalnız kalmadığımızdann bu yalnızlığa özlemmm belkide ben abartıyorummm kafamda kuruyorumm..
yok yokk kimseyi suçlamıyorum ben seçtim kendim karar verdimm ama yinede üzülüyorum bazenn be günlükkk eşim veee benn tekkkk(((((((
neysee bunalımımm bu günlerdee kurtulurumm heralde bu durumdann..
en kötüsüde hiçç kimseye hissettirmedenn kendi içimde yaşamış olmammm kime ne dicem kiiii......
günlükçümmm bütüün kk milletine güzel huzurlu mutluu bir hafta sonu diliyorumm:)))
hoşçakaaaaaaallllll..........

merhaba günlük, burda hava kapalı, ruhum daralıyor, buraya hiç yaz gelmez mi günlük, insanlar güney sahillerinde denize giriyorlar, burda ise hala sobalar yanıyortatlicadiarzu

oysa şimdi kordonda olmak vardı:asigim:, denize karşı bir orta şekerli hüpletmek, martıların sessiz çığlıklarını hissetmek, yoldan geçen faytonun ayak seslerinde tempo tutmak vardı,

kumru-boyoz-midye ne bulursan yemek, kemeraltında alışveriş yapmak, güvercinlere yem atmak, sonra annemin kucağında günü sonlandırmak vardı, çok özledim be günlük,

hasretim her baharda daha bir nükseder, çünkü buraya hiç bahar gelmez, kıştan yaza geçilir, 11 yıl oldu ama hala alışamadım burda yaşamaya,

oooofff be günlük inanmayacaksın gerçekten inanmayacaksın, şimdi atv de bir prog. başladı ve izmiri gösteriyor, lokma tatlısııııı, ağlamak istiyorummmsenağlama

merhaba günlük benneyaptımki
kaç defa geldim gittim geldim gittim yine yazmadan edemedim
yazmıycaktım aslında boşa ağrıtmayım başını diye
çünkü değişiklik yok herşey aynı
yoruldum bugün hs.ları kapattık
hava ne güzel ama biz hapis gibiyiz çalışıyoruzÇok üzgünüm çoook
insanlar sokağa dökülmüş gezip eğleniyorlar
offfffffffffff offfffffffffffffff:çok üzgünüm:
kaç haftadır yorgunum uykumu alamadım
yarın uyuyacam inşallah öğlene kadarr
sonrada gezcem belkim sinemaya da gideriz bakalım kankam ne ister
neyse döktüm içimi bak plan kurarken bilem mutlu oldum
rahatladım beeee :sm_cool:
tamam tamam gidiyorum hadi hoşçakal tüm arakadaşlarıma selam olsun........

Son düzenleme:
selam günlükk senağlama
ben kötüyüm bugn tamamen bitirdik ben anlayamadım bu çocuğu yaa denegsiz resmen yaa 1 hafta önce geldi kendi bana sana uzattığım eli geri çevirme dedi çevirmedik işteee senağlama
ben neden mutlu olamıyorum yaa yok ama yeter bi daha ona geri dönmemmmmmm senağlama

buarada neyi farkettim ben biliomusunn kendimi ne zmn kötü hissetsem daralmış hissetsem kk da buluyorum sanal falan deme ama burada şefkat hissediyorum ben yaaa seviyorum sizi kıslarrr :) Şeniz

Son düzenleme:
günlük yine başşladığım yerdeyim..
bugün doktora gittim kardeşimle..doktorum bir sürü hormon tahlilleri yaptı ve alttan ultrasonla baktı..artık pko ile yaşamayı öğreneceksin dedi.düşük tehlikesi bir kadında normaldir,sende çok daha normal oluyor diye..herşeye hazırlıklı olman gerekiyor dedi..
gene kist üretiyor vücudum..gene çatlamıyor yumurtalarım..
anne olmak istiyorum ben günlük..sadece anne..ne iyi bir eş,ne iyi bir eleman..ne de hayırsever bir vatandaş..tek gelmek istediğim vasıf anne olabilmek..çok şey mi istiyorum günlük..söyle bana..
anneciğimin sevgisini evladıma vermek istiyorum..göğsümde mis kokusuyla uyuyan,agucuk yaptığımda gülen,annecim dediğinde bir kere daha annecim ağzından çıkan bir çocuk istiyorum..
tekrar kist tedavisine başladık günlük..yarın başlıyorum ilaçlarımı içmeye..umutlarım boşa çıkmaz inşallah..

Selam bacim :a015:
Moralim cok bozuk,acaip tatsizim suan..
Nedeni benim dana sevgilimden baska bisey degil tabii..
Halbuki dün o kadar mutluyduk ki, bugün bundan eser kalmadi.. En azindan benden yana kalmadi..
Dün o kadar özlemisti,sarilmaya koklamaya,simartmaya doyamiyordu beni güya..
Bugün adam ben aramasam hic aramayacakti.. Ki aradigimda telefonuma cvp bile vermedi.. Neymis,müsait degilmis,bi konu tartisiyormus falanciyla ,cart curt bahaneler..

Bir gün var ya tam geberip giderken yine bunu arayacagim,ama o herzamanki gibi cevap vermeyecek,sonra nallari diktigimi ögrenince ömrü boyunca vicdan azabi cekecek :mymeka:
Yani acil bi durum olsa tamam kesin ölürüm ben ihmalden tatlicadiarzu

Neyse ne diyordum..Evet bugün yogun gününden maalesef bi hatrimi bile sormaya vakit bulamadi.. Ben de cok bozuldum bu duruma.. Insan etrafindaki insanlardan 5dk siyrilip,rahat kafayla sevgilsiini arayip bir gönlünü ho$ etmez mi günlük, söylesene cok mu sey istiyorum.Lafa gelince cok özledim seni oluyor,ama icraata gelince hic bir sey yok.. Cok özleyen adam her seyeher yere gitmeye vakit bulabiliyor da 2 dk sevgilisini uzaktan görmeye vakit bulamiyor mu..
Dünkü o muhtesem günden sonra bugünün böyle olmasi o kadar zoruma gitti ki,artik b.k inanirim onun özledim ayaklarina..
Bunlari dile getirince suclu da nedense hep ben oluyorum ya yanarim yanarim buna yanarim..
Neyse inan yazdikca moralim daha da bozuluyor, zaten az sonra fena bi kavga beni bekliyor,hadi iyi geceler senağlama

Son düzenleme:
Meraba günlük.Seninle ilk kez tanışıyoruz.İlk kez yazıyorum sana.
Bakalım.....anlaşırsak devam ederiz.
Bugün gezdik biraz eşimle.Anneme hediye aldım ve yolladım.Canım annem seni çok özledim yaaa.......senağlama
Kendimi de ihmal etmedim ama...Güzel bir bluz aldım.Şöyle havalı havalı....Kilo verince kendime güvenim geldi be günlük.:icecream:

Akşam da üniversiteden çok sevdiğim bir arkadaşımla msn de görüştüm.Çok özlemişim arkadaşımı.
Anlayacağın günlük, güzel bir gün geçirdim.
Şimdilik bu kadar,görüşürüz......a.s

ooo sevgili günlük sabahşeriflerin hamd olsun yawww=) naber bakalım nedion =)

sana bebem geldi demiştim geldi ama buluşamadık ben hasta oldum. olur mu ya öle birşey gelsin gelsin onun olduğu zamanı bulsun =( oysaki daha 17 gun vardı olmasına ve hayatımda ilk defa öle bişeyciikk oluo yaww=( heyacan resmen heyacan,,, özlemedim felan filan diyordum ya günlük meğer özlemişim =) konuştuk az msn denen şeyden=) iyi yarın görüşüyoruz hasretin imtikamını alıcağım=)

onun haricinde aynı, aynı , aynı herşey aynııı,,, ya zaten ne değişir ikigünde bir =) değişse bukadar sıkılır mıyız bazı şeylere,,, heççç kiminin geçim sıkıntısı kiminin bebek sıkıntısı kiminin ise aile iş durumu ... benim ki yanında ne kalır hiç birşey dimi?

bende üzgünüm aslında günlükçük, benimde işler iyi değil yanlızım içime kapanığım , habire aptal gibi gülüyorum numaraada yapmıyorum , maskede takmıyorum buda benim tepki veriişim herhalde... neyse bugun pazar diyelim...

bugun herkes brazdaha iyi olsun... bugun aşkımda yanımda uzakta değil artıık.. duşa girim cicilerimi hazırlenim herkesi herşeyi seviyorum =) neolursa olsun hayat güzel be günlük heheheyyyyy =)

öpüldün günlükkkkk

Günaydın Sevgili Günlük;
Kasvetli bir hava var.
Gökyüzünde kara bulutlar dans ediyor.
Benim gönlümde de kara bulutların dansı var.
Öylece düşünüyorum düşünüyorum.
ama ne bir sonuca varmış durumdayım nede .....
Sevgi nedir diyoruz her zaman...
Evet bu soru kimi sevenler için basit ve güzel,kimileri içinde acı ve zordur...
üretmekmiş sevgi,.paylaşmakmış,beraber tüm zorluklara rağmen katlanıp sevmekmiş sevgi.....
buraya daha nice güzel ve iyi sözler sığdırabiliriz öyle değilmi?...duyuyorum…evet diyorsunuz…
şimdi bana peki neden mişli söylüyorsun bunları diyeceksiniz…ne yani yalan mı diyeceksiniz…..
Evet yalan …evet mişli….
….Temelden bir bina bozulunca veya göçünce bina nasıl harabeye dönüşüyorsa nasıl çöküyorsa,sevgiyi harabeye, yalana, mişe
çeviren,bozulabilen ve göçebilen bir temeli vardır.

SADAKAT veGÜVEN….bu kelimeleri hiç düşünmeden yukarıda sevgi için yazılmış güzel sözcükleri yeniden yazabilir misiniz…. eminim yine mişli olurdu yazdıklarınız.

Veya böyle olurdu bir ihtimal;
Üretmekmiş…. yalan…
paylaşmakmış…… yalan….
beraber tüm zorluklara rağmen katlanıp sevmekmiş……. yalan…
vs..vs…
buraya daha bunun gibi daha nice kötü yalanlar sığdırabilriz…
.güven ve sadakat olmadıkca sevgi yalan……
ve dikkat edin sakın bu yalanlara inanıpta benim gibi göçük altında kalmayın!!!!!!!
Herkese sevgiler..a.s.

slm günlükçüğüm
naber? nasıl gidiyor?
valla ben maratona katılmış gibi hissediyorum kendimi hep koşusturmayla geçiyor hayatım..ev hanımı olmak ne kadar da zormuş meğersem...hiç iş güç bitmiyor..çalıştığım dönemde dahada rahattım yaaaa..
neyse en sonunda karar verdik guselle iş aramaya çıkacağız...ne yapalım hiç olmazsa siğortamız devam etsin ..hala o beklediğim işten haber yok umutlarım tükenmeye başladı...:senağlama:
allahım yaaa illa işe girmek için torpilmi olması gerek?sadece cmt si olmayan yada yarım gün olan iş arıyorum...çok şeymi istedim....:senağlama:
aslında iyi kötü iş bulurum ama benim eşim e iş yeri beğendirmek ve patron beğendirmem gerek..yani onayı olmadan asla giremem buda iş bulamamamın sebeplerinden biri tabiikii...
valla iyice kafama herşeye takmayı başladım...düğünde yaklaştı iyice gerilmeye başladım..buarada gerçi 2ay erteledik düğünü..evden kiracının çıkmasını bekliyoruz...
şaçlarımı kestirdim..daha doğrusu kat attırdım..ohhh birazda olsa kafam rahatladı vallahiiii..bunalımlarda ilk işim şaçımı halletmek oluyorr..sonrada uzatmak için uğraş uğraşa bilirsen...tatlicadiarzu
benim ufaklık dışarı çıkalım diye tutturdu...biraz parka çıkarayım diyorum ama hiç evden dışarı adım atmak gelmiyor içimden...havada sıkıcı sanki buğün..neyse sana ve herkese iyi hafta sonları diyorum...k.i.b byyy

Son düzenleme:
Günlükçümmm ve günlüğümün müdavim güzelleri ben geldimm :)) herkese bol bol öpücükler verdikten sonra başlimm bugünümü anlatmaya :)

Sabah 11 gibi uyandırdı babacım benii,annem kahvaltıyı hazırlamışşş çok güzel bir pazar kahvaltısı yaptıkk, sonra evi toparladım daha sonrda balkonun duvarlarını sildim evde sigara içirmiyorm rahatsız ediyor beni ve sigara olan ortamda bulunmak yasak bana ama malesefki evde annemde ablamda babmda içiyo doğal olarak bende pasif içiçi oluyorum :)) ama bu eve taşınmadan önce anlaştık babişimle ve bu evde balkonda özel bi oda gibi bi yer yapıldı kış bahçesi diorum ben oraya :) sigara içmek isteyen oraya gidiyoo :) ee doğal olarak duvarlar pimapen ve tül taktığımız korniş sararmış bende 5 kova hem sabunlu suyla hemde duru suyla sildimm misss gibi olduuuu :) ablamda çay demlemiş çay içtik keyif çayııı :)) birazdan enişte bey gelicek ablamla dışarı çıkıp damatlık beğenip alıcaklar, babamda dayımla boğaza balık tutmaya gidicekler akşama balık var anlicağın :)) annemle bende evde keyif yapmayı düşünüyoruzzz bayılıyorum annemle tek kaldığımda sohbet etmeeeeyeee :)

Bu arada günlükçüm dün annemle bakırköy cumartesi pazarına gittim çok cici şeyler aldıkk kendime 4 tane eşoftman altı aldım cicili bicili sonra 2 tane askılı badi aldım biri siyah biri beyaz sonra kül rengi yeni moda olan kuşaklı bi hırka aldım lacivert kotun üstüne o hırkayı giyicem içinede aldığı askılı badilerden giyicem altınada convers ayakkabılar saçlarımda dağınık topuzz ohhh tam benim tarzım spor :))) sonracığıma annem bi bluz beğendi kendisine onuda aldım çaktırmadan (annem başka tezgahtayken gittim onu aldım) :) daha sonra bakırköye indik mağazaları dolaştık ordada annem kendine çok güzel bi kalçalarını örtücek pardüse tarzı yarım bişey beğendi tam telafuz edemedim çaktırma :) annem kapalı bir bayan ve bazen pantalonda giydiği oluyo ama kalçalarını örtücek bişi olmadığı için pek giyemiyordu neyse beğenmişken ve hazır ANNELER GÜNÜ YAKLAŞMIŞKEN anneme onuda hediye aldımmm çok sevindi tontişim yaaa (ben tontişim derim anneciğimede) sonra dedimki anne ayşe anneye ne alıcam ben (ufuğumun annesi) tam o sırada mutfak eşyaları satan bi yerden geçiyorduk gözüme kahve fincanı takımı çarptı çok şekerdii dallı güllü falan askılıklı fincanları ayrı yere fincan altlarını ayrı yere koyuyosun :) onu gördüm anneme gösterdim nasıl sence dedim gayet hoş alabilirsin dedi ve onu aldık güzelde bir paket yaptırdımmm ohhh hediye işide tamam oldu :) aslında bluz tarzı bişi alıcaktım aşkımı aradım ayşe annemin bedenini sordum bilmiyomuşş :) bende bu takımı uygun gördüm hem mutfak tezgahının üstündede tutabilir askılıklı çünkü ve her kahve içtiklerinde ben akıllarına gelirimm :))

Bu arada günlük biliyomusuun günlük bu ay annemin ay'ı :) neden dersen "5 mayıs doğum günü 11 mayıs anneler günü 18 mayısda evlilik yıldönümleri" çooook şanslı annem çoook :) yarın benim tontişimin doğum günü 53 yaşına giriyoooo ve ben bu kanatsız meleğimi çok seviyorummm dün çok güzel bir gündü analı kızlı çok güzel vakit geçirdik çok eğlendik.. Neyse günlükçüm bugünlük benden bukadar herkese benden çok selam söle BURDAKİ CANIM ARKADAŞLARIMIN HEPSİNİN ARALARINDA ANNE OLANLARIN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM ANNE OLMAYANLARINSA ANNELERİNİN ELLERİNDEN ÖPÜYRUM ONLARIN KANATSIZ MELEKLERİNİNDE ANNELER GÜNÜN KUTLUYORUM ŞİMDİDEN...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…