Kadınlar Kulübü Günlük

Slm günlüküm :)
Nedense bende bugün mutlu ve huzurluyum ( Rabbim bozmasın )
Galiba artık kendimi ifade etmeyi öğreniyorum yada hayır demesini öğreniyorum.
Artık ben herkese ayak uydurmak zorunda kalmak istemiyorum, onlar bana uysun dimi ?
Bu isteğimide açık açık dile getirdiğimden midir bilinmez pek bi rahatlamış buldum kendimi
yerimseniben
İşlerimi soracak olursan yoğun be günlüküm patrona soracak olursan durgun :)
İnsan bir kerede şükür eder dimi ama nerde
lülülülülülü
Bu günlük bu kadar günlüküm kızlara çok selam söyle hepsi kocaman kocaman öpüyorum.

Işıl ışıl bir sabahtan günaydın günlük ve tüm dostlar
Nefes alıp vermenin ne kadar özel bir doğa üstü olay olduğunu dün akşam bir kez daha anladım.
Hayatımızda ne kadar olumsuzluklar olsada bu dünya ne kadar adil olmasa da yaşamak sevdiğimiz insanlarla çok güzel.
Hayatta olumlu olayları görmek biz insanların elinde aslında.
Kendi hayatımızı karartmak ta öyle.
Şükretmeyi bilelim ..Ben bundan sonra çok kararlıyım şikayet etmek istemiyorum.
Sağlıklıyım,işim var,ailem var,sevdiğim adam var,arkadaşlarım var,evim var,soframa koyabileceğim lokmam var.
Eeeee ne yok.herşey var işte nie mutsuzuz ki.Mutsuz olmaya sebepleri bizler üzeriyoruz.
Mutluluk fazla geliyor sanırım.
Dün akşam sevgilimin ailesine gittik.Hafta da bir kaç kez bereber yemek yeriz.
Halamız var Müthiş yemek yapar.
Allaha şükür aileyle aramız çok iyi.
Telefon açtı çağırdı.Mercimek çorbası ( bayılırım.3 öğün yesem hayır demem) ve peynirli maydanozlu börek yapıcam yemeğe gel dedi.
Seve seve dedim.
Sevgilim annesi yıılar önce melek olduğu için yemek işlerini hala yapar.Şu son bir kaç aydırd ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Asıl beni yaşama bağlayan olay şu;
Abimiz var.22 yıl önce bir kaza geçirmiş ve Allahın takdiri bu yatağa mahkum.
Neyse gittim saat 5.30 gibi.Çiçekçiye uğradım.çiçek aldım.Yolda babayla karşılaştık.Tatlı almaya gidiyorum sana dedi.( tulumba tatlısı onada bayılırım)
Gittim eve halacım mutfakta onu öptüm abimi kokolu kokolu öptüm.Çok iyi anlaşırız.Acayip muhabettçidir.Şakacıdır.
Benimki geldi yemek yedik.Babayla hala yemekten sonra gitti.Biz kaldık eve üçümüz.
Abim bana öz.... biliyormusun benimde sevgilim var dedi.
Neeee dedim kim arka arkaya bir sürü soru tekrarladım.Anlattı.Ki me... diyor ki özelini anlatmaz kimseye.Seni çok seviyor.Sevgiliside aynı durumda 22 yıl önce hastanede tanışmışlar.Mektup ve telefonlarla bugüne kadr gelmiş.
Bana bunları detaylı anlatırken gözlerindeki yaşama sevincini bir kez daha gördüm.Yaşama bağlandığını içindeki aşkın o çok uzaklarda olsa bile onu nasıl heycana bürüdüğünü bir kez daha.
Çok mutluydu anlatırken.Canım abim benim.Seni gerçekten çok seviyorum.Bana çok şey öğrettin...Herşeyin en güzeli seninle olsun.Yaşamın değerini bilin ne olur.Yılmadan yıkılmadan

Şidi plan yapıyorum sevdiği zonguldaktaymış ona bir süpriz yapmak istiyorum.Ama ne nasıl???Abimede söyledim.bir süpriz yapalım olur mu ? dedim.Okeyi aldım.

Günaydın günlükçüm..
Gerçi tünaydın oldu artık ama çaktırma yeni uyandım sayılır..Nasılsın bakalım??Ben pek iyi değilim çünkü üşüyorum hala senağlama Havalar bir güzelleşse keşke..Böyle hava soğukken insanın canı hiçbirşey yapmak istemiyo valla...Üstüne üstlük bir de dün karnım öyle bir ağrıdı ki malum sebepten dolayı..Ee havalar güzelken kıçı başı açık gezdim ondan çektim ağrıyı..Her ay haplarımı düzenli içerdim böyle ağrımazdı..Bu ay yine düzenli içtim ama çok ağrıdı valla ölcem sandım..Allahtan derse gidene kadar geçti..Sonra derse gitmek için evden çıktık ama önce bi yemek yiyelim dedik arkadaşımla..İskender söyledim ama yediğim daha doğrusu yiyemediğim en iğrenç iskenderdi..Ev arkadaşım tutturdu söyle değiştirsinler diye ama ben biraz salağım işte söyleyemem bi yerde yemek yerken değiştirmelerini..Sonra da böyle iki yudum yer aç kalkarım..Neyse sonra okula gittik..Dün pek bi güzel olmuşum sanırım herkes bana baktı Sevgilim de yok yanımda tabi rahat rahat baktılar..Aman banane..OKula gittik ilk iki derse girmedik sonraki derse girdik..Girdiğimize de pişman olduk hoca bitirmek bilmedi bi türlü akşam 8 buçukta ders mi bitermiş ya..Çok sıkıldım zaten bi daha o derse gitmicem banane valla..Boşuna gitmiş olduk ilk 10 dakkadan sonra dikkatim dağıldı dinleyemedim..Neyse sonra eve geldik..Ev buz gibi tabi ders programına da uyamadık salonda oturup kaldık soğuktan televizyon izledik KK ya bile gelmeden 1 gibi yattım..
Saat 3 te pratik var ona gidicez çok önemli..Medeni usul pratiği..Bugün aşkımın da anayasal bilmemne ile ilgili bi sınavı var :) Ona anayasa verecem 2 gibi gelcek almaya 5 dakka görmüş olucam hem :asigim: Özledim eşek kafalıyı nedense ya daha az oldu ama alışınca kötü oluyo işte..Yazın napıcam şimdi onu düşünüyom kara kara..Az görüşebiliyoz hem bu yaz ben de çalışmayı planlıyorum bi avukat yanında..O zaten hep çalışçak yazın bi ara da Almanyaya gitçek..Özlücem yine yani..Olsun alıştık artık..Hadi öptüm şekerim

selam günlük ne zamandır görüşemedik drlardan kendimi kurtaramadım hamişim diye o kan istiyor bu kan istiyor delik deşik oldu kollarım .aman sonuçlar iyi olsunda şimdi beni korkutan ayın 28 de ki kontrol bakalım yaştan dolayı vede bilmeden deprasyon ilacı kullanmış olmam acaba bebeişimi etkilemişmidir.inşallah allahım bebişimde birşey yoktur o gün gelip bir an oönce geçsin çok gerginim.benim için dua et günlükçüğüm bebişimi kaybetmek istemiyorum aldığım ilaç düşük dozdaydı ama inşallah etkilememiştir .kib

Selam günlük zorda olsa işe gelebildim bugun
akşam kuzenime gittik oturduk eğlendik güzel bir akşamdı yani
geç geldim evimede yemek yapamadım tabiki bugunde yemeğim yok
acaba adaş eyylül gibi kandırsamda yemeğe mi çıksak uzun zaman olmuştu zaten
belki aramızdaki ufak tefek sorunlarıda hallederiz diye düşünüyorum
günlükçüm bu aralar kullandığım ilaçlardam da etkisi var çok unutkanım
sersem gibi hissediyorum kendimi ...
Allah kimsenin sağlığını bozmasın günlükçüm sağlık olmadan hiç birşey olmuyor
kristal lede söyle içini ferah tutsun bebğinede olumsuz düşünceler geçirmesin
herkese kocaman öpücekler gönderiyorum Şeniz

günlük günlük dinle beni

şimdi benim çalıştığım yer Taksim'in biraz aşağısında tam semt olarak söylemiyimde terör örgütünün yuvası bir yer işte
yaklaşık bir saat önce şöyle kapıya çıkayımda bir bakayım dedim
anam ne göreyim :1shok:
ben diyeyim 500 sen de 750 kişi toplanmış ağızlarınlarını burunlarını bez parçasıyla bağlamışlar
her tarafa o iğrenç örgütlerinin isimlerini yazıyorlar
trafiği allak bullak ettiler
yolları kapadılar
derken bir 300-350 kişiye yakın polis 50-60 gazeteci geliyor yukardan aşağıya doğru
Az önce ahkam kesen kalabalık bir anda çil yavrusu gibi dağıldı
Polis bizim bulunduğumuz yerden 500 mt ileriye biber gazı attı
bizde bakıyoruz saf saf esen rüzgarla o gaz bize bi geldi amanın :1shok:
mahvolduk gözlerimiz, ağzımız, burnumuz mahvolduk yani
neyse o grup yaşları 15 ile 25 arasında değişen kişilerden oluşuyordu onlar tabi polisi ve biber gazını görünce dağıldılar ara sokaklara
bu sefer yaşça daha büyük olanlar cirit atıyorlar bizim plazanın önünde
onlarla aramızda sadece camekan var ellerinde sapanlar, koca taşlar toplu olarak bekliyorlar
günlük...

Allah onları cezasını versin benim polisimi peşlerinde koşturdukları için
Allah onların cezalarını versin benim askerime el uzattıkları için
Allah onların cezalarını versin benim ülkemi bölmeye çalıştıkları için
Onlara söyle hiç ümitlenmesinler bir avuç toprağın bile sahibi olamayacaklar bu ülkede ŞEREFSİZLER...

selamın aleyküm günlük kardeş
nasılsın dicim sana öncelikle gözlerinden öper selamlarım
bu gün ne mutluyum ne mutsuz
deli gibi gezdim koca gece boyunca bu şehrin tarihi eser mekanlarını
şimdi yerimden kalkamıyorum çok uykusuzum
fasıllar dinledim çifte minareli medresede
çok güzel vakit geçirdim ihtiyacım varmış meğer gezmeye bu gün
alyansımı yeniden taktım kendimi garip hissediyorum
sanki daha önce hiç takmamışım gibi benneyaptımki
neyse günlükçüm az iş yapam
görüşürüzzzzzz selam söyle bizim kızlara

Selam Günlük kardes,
uzun zmndir ugramiyordum sana...

Bugün 1 mayis oldugu icin almanyada heryer tatil....ohhh evdeyim cekirdek
citliyom cola iciyom KKyla ugrasiyom
degmeyin keyfime :icecream:

Findik Kurdunun derdinin aynisi bendede var...
Benim Kocada son zmnlarda tutturdu cocukda cocukda diye...

Neymis 3 senelik evliymisiz arti zmni gelmis, cok istiyormus bilmemne..
Ama günlükcüm ben daha 20 yasindayim (1 aydan 21)
ben henüz kendimi hazir hissetmiyorum...ben daha kendime zor bakiyorum
cocuga nasil bakiyim....en basit örnek hala yemek yapmayi bile bilmiyorum ....

Söylüyorum bunlari ona, bi yönden tamam vazgecer gibi oluyor...
Sonra baska bi gün Türkiyedekilerle kamerayla görüsüyoruz,
o andan itibaren yine basliyor istemeye...

Bunun aklina ordakiler giriyor ztn, kayinvalidem illede basliyor ben torun istiyorum felan
filan diye....buda tabi onlara uyuyor...

Offff cok konustum günlükcüm....
sen anladin benim derdimi...:asigim:

bugün sana yazmayacaktım günlükçüm...
kararlıydım ama olmadı...
sabredemedim...
biliyorsun kocam burda bu aralar...hergün bir arada olmak da pek iyi değilmiş hakkaten...
az önce lalişimle azıcık konuştuk...devam edeceğiz yine bitmedi daha...
ayyy şincik sıcacık dürüm getirdi bana...saolsun arada bir işe yarıyo...
yukardaki zeki insana gelince...onun neyine çocuk...
daha karnını doyıuramıyor iki tas yemek yapıp...çocuğa nasıl bakacak...
anam böyle bebe yaşta evlenir sonra bööyle apışırlar işte...
günlükçüm bunun bir düğün resimleri var görmen lazım...
küçücükler yaaa ikisi de...
neyse yemeemi yiyeyim de dvm edertim

Vallla günlük ilk ve son defa hak veriyorum su betty metty denen seye....
basimiza tas yagacak....buna hak verdimya...:roflol:

Ama söyle bu kariya...tmm belki yemek yapamiyom...
ama elimden geleni yapmaya calisyiom....
yoksa nasil 10 kilo aldim ben evlendikten sonra....söyle ona...:icecream:

gerci buda ayir bi dert...kilo vermem lazim....:çok üzgünüm:

haklıyım tabiki de günlükçüm...
her zamanki gibi...
bu akıllı evlenip 10 kilo almışmış yaaa...
işte o 10 kilo yemek yapamadığının tescili...
dışardan fast food yiye yiye bu hale geldi işte...dobişko oldu...
yemek düzeni olsa (benim gibi yani) bu kadar kilo alırmı...
ayyy kendi ağzıyla düştü yaaa..

Günlük kardes söyle su cok bilmis kariya....
madem cok biliyor ayricada sevaba girmek istiyosa versin söyle en
kolayindan 3-5 tarif...:icecream:.

Günlük kardes söyle su cok bilmis kariya....
madem cok biliyor ayricada sevaba girmek istiyosa versin söyle en
kolayindan 3-5 tarif...:icecream:.

haaahhhh....günlükçüm...
beleşçi gördüm derya danasını....
vermem tariflerimi ben...
ayrıcana yemek yapmakta ne var...
soğan salça yağ kavur malzemeyi koy üstüne azıcık su ekle...
ocağı kıs pişsin...
insanın içinden gelecek içinden...

yaw günlük ben biliyom ben hic bi zmn iyi
bir ev kadini olmiyacam....her zmn böyle isil isil kipir kipir bi genc
kiz olarak kalicam....
yemek yapmak hatta ve hatta mutfaga girmek bile stres yaratiyor bende...a.s

napiyim hepsi anamin sucu....hic bi zmn bana sunu yap bunu yap demedi
alistirmadi....zorlasaydi yapardik elbet...tatlicadiarzu

Ben masumum yani günlükcüm :icecream:

günlükçünn ve günlükçümün değerli sakinleriiiii :)) ben yine geldim bugün biraz geç geldim ama geldim işteee :) yorgunve bitap düşmüş durumdayım :)) nedenmii çünkü sabah 8'de uyandım ve 9.30'dan beri iş yapmakla meşgulüm 2 parti çamaşşır yıkadım astım topladım şimdi 3. pati dönüyo makinede :) evi sildim süpürdüm toz aldım balkonun sandalyelerinin kılıfını değiştirdim masasının örtüsünü değiştridim annem sağolsun evi yine berbat etti sandığı açtı ve yığdı ablamın çeyizini salonun ortasına ve benimkilerle ablamınkileri ayırdı ee haliyle cinler tepeme çıktı evde bi estim gürledim ben topluyorum sen dağınıklık yartıyosun daha ev bulunmadı ne bu çeyiz telaşı var dahaa hazirana dedim kızma ama günlük asma suratı hemen görsen salonu sende delirirdinn hemencecik sandığı açtım ve geri yerleştirdim ablam sağolsun sanki evlenen o değilmiş gibi şuan dışarda :)) bense sanki evlenicekmişim gibi temizlkiler yapıyorum eşyaları ayırıyorum hey allahım yaaaa ağlancak halime gülüyorum vallahi :))) neyse işim bitti annem makineyi tekrar çalıştırmamı istedi ablamın dantellerini yıkıyo şuan makinacık :)) bende girdim duşa biraz keyif yaptım sonra kendime kahve yaptım birazdanda makineden çamaşır çıkar onları asarım sonrada bi maske yaaprım yüzüme :)) ee birazda kendime bakimmm dmiii :)))) benden bukadarcıkkkk herkesi kocaman kocaman öptüğümü söle olurmuuuu ben yne gelirimmmm eğer bugün kafayı tırlatmassam :)

ayyy...bize anamız öğrettiydi...
günlükçüm...ben hayatımda ilk kez menemeni de kıymalı yumurtayı da makarnayı da evlendikten sonra öğrendim...
annecim ellerim bozulmasın diye toz bile aldırmazdı...
heee ayrıca ben bu yaşımla ışıl ışıllıkta üçe katlarım onu...
havam batsın beeee...

Merhaba günlük bu seninle ilk tanışmamız günün büyük kısmı geçti benim için.

Çok sıkkınım her an gözlerim dolu dolu. Ağlamak için yer arıyorum. İş yerinde olmaz, sevgilimin yanında olmaz onu da üzerim, ev kalabalık... İçimde biriktikçe daha da bunalıyorum. Keşke benimde derdim ev işi olsaydı, yemek yapmak olsaydı, iş yerimle sorunum olsaydı... Derdin ne diye sorma yazıp içimi dökmek, çığlıklarımı dışarı vurmak istiyorum ama yapamıyorum. Boğazım düğümleniyor. Her geçen saniye daha çok dibe vuruyorum. Çok yoruldum çooook. Hayattan bıkan umutlarını yitiren arkadaşlara hayatımızda güzelliklerin olduğunu elimden geldiğince hatırlatmaya çalışan ben pes etmek üzereyim.

Ne olur kızma tanışmamızın bu şekilde olmasını istemezdim. İnşallah güzel günlerde göreceğiz hep beraber . K.k. deki tanıdığım tanımadığım bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Biliyorum ki en kötü günümde bile onlar yanımda olacaklar. Öpüyorum hepinizi.

Üzgünüm günlük hemde çok üzgünüm...:a015:
Hani bahsetmiştim ya arkadaşımın babası hastanede yoğun bakımda diye biraz önce aramışlar durum ciddi gelin diye. Canım arkadaşım apar topar çıktı.
O çıkınca eşi aradı vefat etmiş babası ama ona söyleyememişler.
Bende dörtte çıkarım günlük onu asla yanlız bırakmam.
Beraber güldük hep onunla beraberde ağlarız.:1hug:

Dikkat edin kendinize olurmu...
Hayatta en önemli şey sağlık.

VE SAKIN SİGARA İÇMEYİN...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…