Kadın İnfertilitesi Yüzünden Hamiş Kalamayan Bayanların Listesiiii

Arkadaşım ben daha önce bir başlıkta anlatmıştım rahim filmi tecrübemi hatta belki rastlamışsındır. Bende doktor rahim filmi diyince internette saatlerce yorumları okumuştum hatta bir yorumda acıdan bayıldım falan yazıyordu acayip tırsmıştım sonra dedim "bebek" için herşeye değer ne olacaksa olsun, şükür kısa süreli bir sancıyla atlattım ben. Sağ tüpüm tıkalı çıktı.. İnşallah sende bir sorun çıkmaz, şimdiden geçmiş olsun :1hug:

evet okudum bayıldım diye yazıodu ama kimiside çok kolay olduğunu söylüo kime inanacağımı şaşırdım ama yapacak bişe yok mecbur çekilcem artık ya millet kendi kendine hamile kalıo bunlarla hiç uğraşmıo bizde iğneden ipliğe uğraşıoruz ama inşallah bu uğraşlarımızın sonuçlarınıda iyi bişekilde alırız rabbim hepimizin yardımcısı olsun arkadaşım cvp için teşekkür ederim olumunekankayizsmile

sende problem neydi gülten,ne kadardır çocuk istiyosunuz?bende dr umdan çok memnunum aslında,ama gidemedim kaç aydır.gerçi bazı kişiler başka dr agitmemi söyleselerde,ben iyi buluyorum dr umu....

bende yumurta geç oluşuyo onun için serohone diye ilaç kullanıyordum 2.5 yıldır nerdeyse 3 doktor değiştirdim eşimde sorun yok dedi iki doktor şükrü beye tahlilleri götürdüğümde yeterli değil dedi oda yaptı hiç spermi olmadıgını öğrendik ona 2 ay antibiyotik ve klomen tedavisi verdi sonra iki ayın sonunda baya yukseldi sonra hareketlilik hızı az dedi onun içinde toz yapma ilaç verdi oda düzeldi 3. aşılamamı yaptırdım umutluydum malesef bu sabah kan testine gittim ama daha kan veremeden adet oldum ne komik değilmi ama üzülmüyorum daha önümde çok zamanım var 2.5 yıl bekledim çabaladım elimden geleni yaptım en azından şimdi tüp bebek için para biriktirip ona gidicem ozaman kadar hiç üzülmücem ve kafamada takmıcam vakti saati gelince rabbim veriyo o kadar uğraşıyoruz kızlar olmayınca olmuyo demekki hayırlısı böyleymiş kimse kafasına takıpta kendini harap etmesin ben 2.5 yıl taktım kafama ağladım moralimi bozdum çabalarım sonuç vermedi inş sizinkiler veriri umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin benim hala kocamannnnnnnnnn bir umudum var.herkes kendine çok iyi baksın güzel haber vermeyi çok isterdim size ama olmadı artık tüp bebekte denicem ............
delikafadulden sempatiksalakcinni

Ben 1 saat öncesinden ağrı kesici aldım, hastanede de yarım saat önce ağrı kesici iğne yaptılar, masaya yattığımda derin nefesler alıp kaslarımı gevşetirken hep Allah'a sığındım.
Bir damla yaş geldi gözümden ama gıkımı çıkarmadım. ınsan ne ağrılar ne sancılar çekiyor hayatta hele ki kadınlar, ama bu inan 5-10 saniye falan sürdü hiç korkma Allah'a sığın kalbini ferah tut.. kaydirigubbakcemile2

inşallah benimde o kadr bi ağrıyla geçer cnm tecrübelerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim ya inan kafam çok karışık he bide bişey daha sorayım sana bu rahim filmi adet bittikten sonraki gün mü çekilio bide bunu cvplarsan memnun olurum

Benim okuduğum ve daha sonrada doktorumdan öğrendiğim kadarıyla en geç adet bitimindeki ilk 1 hafta içinde olması gerekiyormuş ama ben devletten 3 ayda zor sıra aldığım için benimkini 13. gün yaptılar. Sonra özel doktora gittiğimde o söyledi çok geç yapmışlar diye.
(Devlet hastanesine sordum 6. ve 12. gün yapıyorlarmış benim 12. günüm pazar gününe denk geldiği için 13. gün yapmışlardı)

çok çok geçmiş olsun cnm inan yaşadıklarını çok iyi anlıorum ama seni tebrik ederim bu kadar sakin ve olumlu düşünceler içinde olman çok iyi umarım allah bu sabrının bu uğraşlarının karşılığını en kısa zamanda verir herşeyin hayırlısı olur inşallah opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ya bunu merak ettim dr bana adetin bitmeden gel dedi bende adetli iken çekilio zannettin internette de adet bittikten sonra die yazıo o zaman dr beni neden adetin bitmeden gel dedi onu anlamadım gerçi benim gttiğim hastanede çekilmiomuş o film beni başka bi yere yönlendircek heralde onun için erken çağırdı heralde ne bilim anlamadım ben neyse gttiğimde öğrenicem artık neyin ne olduğunu

Seninkinin nedeni ne bilmiyorum ama beni adetliyken çağırdıklarında vajinal muayene yapmışlardı

bununda bi nedeni var mı ya kusura bakma bende seni çok tuttum ama inan herşeyi bilerek yapmak istiyorum

Rica ederim hiç önemli değil burada paylaşmak için varız zaten olumunekankayizsmile
Benim bebeğim olmuyor diye ilk tetkiklerim başladığında adetliyken çağırdılar tüplerin ve yumurtalıkların incelenmesi için (tabi ben bunu yine internetten öğrendim malum genelde devlette pek konuşkan olmuyor doktorlar :) sonrada kan ve idrar tahlilleri yapıldı sonrada rahim filmi çekildi. Sonra ben tüm tahlil ve film sonuçlarını alarak özel doktora gittim o da yumurtlama takibine başladı. Bu ay klomene başladım bakalım 10 gün sonra sonuç belli olur bilmiyorumkismile

Bu arada özür dilerim eğer atladıysam ama senin sorunun neydi, ne zamandır bebek istiyorsun ve bunun için her hangi bir tedaviye başladın mı?

şimdi çıkmam lazım yine gelirim bu arada arkadaşlık isteği gönderdim yine haberleşiriz a.s.

anladım cnm ben ilk geçen sene başladım tedaviye 2.5 senelik evliyim ilk özele gttim ben pco olduğumu söledi 2 ay klomen kullandım bi sonuç alamadı sonra menegon die bi iğne kullandım yumurtalar büyüdü ve çatlatma iğnesiyle çatlatılıp aşılama oldum tutmadı 1 sene ara verdik tedaviye hem maddi hemde manevi çöküş yaşadım şimdi ise tekrar başladım bu seferde özel sigortaya gidiorum hormon testi yapıldı semeer testi yapıldı sonra yine klomen verdi dr söledim klomen bana iyi gelmedi die ama genede kullandım ama dediğim gibi bi faydası olmadı şimdide aşılamaya karar verdik ama bunun için rahim filmi çekilmemi söledi ilk gttiğim dr benden öle bişey istemedi dedim kısırlığın tanısının konması için bunun gerekli olduğunu söledi ve aşılama olmadan önce mutlaka olması gerekliymiş bugün regl oldum şimdi o günün gelmesini bekliorum eşimdende siperm testi istedi bide o var onları yaptırdıktan sonra bi sorun çıkmazssa inşallah aşılama olcam allahın izniyle evet işte buda benim hikayem arkadaşlar dualarınızı bekliorum benim dualarım sizlerleopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

hoş geldin canım......ekledim seni..fakat sorunun ne olduğunu yazmamışsın..yazarsan onuda ekleriz yerimseniben

rabbim inşallah hepimizin yüzüne güler..

ben de katılıyorum yaş 32 eşimin 37 yumurta rezervi yeterli değil nisan 29 son adet :1hug:kendimi hastanede sandım bir anohaoldumsmile:teselli:

adetliyken vajinal muayeneyi neden yapıolar peki guclubacismile

yumurtalıkları daha iyi görüp takip etmek için fsh değeri adetin 3. günü belirlendiği için çünkü adetin 3. günü tedavi başlanıyor o yüzden kaçırmamak gerekiyor bilginiz olsun.olumunekankayizsmile

ulaşmaya çalışıyorum ama kimseyle karşılaşamıyorum kızlar rahim filmi çekilecekmişsin geçmiş olsun bu arda ben çektirmedim ama çok yakın iki arkadaşıma yapılmıştı içine bir ilaç sıkılıyor ve filmin çekiliyor biraz can yakıyormuş ama iki arkadaşım ne anestezi ne de ağrı kesici kullanmadı bu arada karşılaşamamaktan bunaldım yani tek başına sitede dolanıp duruyorum:teselli:

selam arkadaşlar bugün dr.daydım ve tedavi başarısızlıkla sonuçlandı malesef dedi iğneler iki katına çıkmış olduğu halde yumurtaların yerinde saymış dedi 1 ay boyunca 32 iğne yaptım gonal dan tutun merionaldan çıkın nafile bu arada hayıtı hiç bırakmadan 8 aydır içiyorum soğan kürünü nisan ayı boyunca bal çörek otu tarçın arı sütü gene olmadı ben daha yumurta bile olgunlaştıramadım arkadaşlar pskolojim dibe vuruyor valla nasıl teselli edeceğimi artık bulamıyorum kendimi bilmiyorumkismile

çok geçmiş olsun inanki diycek bişey bulamıorum allah sabır versin gerçekten çok zor bugün ikinci mutsuz haber allah hepimizn yardımcısı olsun sana üzülme diyemiorum ama malesef üzülmemek insanın elinde dğil canım kardeşim allah sabırlar versinopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…