Kadın İnfertilitesi Yüzünden Hamiş Kalamayan Bayanların Listesiiii

cnnsnyrt - yavruceylan1 - seherbayer düzelttim kızlar....inşallah güzel haberler verirsiniz...a.s. a.s. a.s.

bu arada kızlar adetimin 2. günü hormon testlerini yenilettim...önümüzdeki ay içinde bi fikir olur diyerekten...

1. tüp bebek denememdeki hormon testim (şubat ta yapılan)

E2.............41.39
fsh.............9.02
Lh..............6.68
prolaktin........20.42
serbest t4........1.22
tsh..................6.21 çıkmıştı....bu sonuca bakarak dr.um yumurtalık rezervin kötü..yüksek dozda başlıycaz dedi...

aradan 8 ay geçti ve şimdi yaptırdığım hormon testi

tsh.................4.59
serbest t3.........3.20
serbest t4..........1.20
fsh....................9.21
Lh................3.08
prolaktin..........13.48

şimdi gittiğim dr.a ilk defa gittim sırf test yaptırtmak için....bu dr. daha testi yapmadan ilk testi gösterdim..gayet normal bence dedi...nerde yaptırdığımı sordu..medikal park dedim...aynen şunu dedi; çok şaaşalı binaları var ama bi işe yaramıyor..sadece reklam dedi...2. yi nerde yaptırcağımı sordu..umut tüp bebek deyince süper bi karar dedi..doğru yoldasın çok iyi bir merkez mutlaka git dedi...bide testlerin sonucundan çok dr. un uygulayacağı ilaç tedavisi daha önemli dedi..takmamamı söyledi..iki testtide normal buldu...

açıkçası benim istediğim fsh değerinin düşmesiydi..aksine çok az artmış...diğerlerinde düşüş var buda çok iyi bence ama işte bu fsh ye çok takılıyorum....yumurtanın çokluğunu belirtiyor..ne kadar yüksek olursa o kadar az yumurtan oluşur..sınırda 10 muş...

bu testlerle ilgili yorumlarınız neler sizin?

bu arada kızlar adetimin 2. günü hormon testlerini yenilettim...önümüzdeki ay içinde bi fikir olur diyerekten...

1. tüp bebek denememdeki hormon testim (şubat ta yapılan)

E2.............41.39
fsh.............9.02
Lh..............6.68
prolaktin........20.42
serbest t4........1.22
tsh..................6.21 çıkmıştı....bu sonuca bakarak dr.um yumurtalık rezervin kötü..yüksek dozda başlıycaz dedi...

aradan 8 ay geçti ve şimdi yaptırdığım hormon testi

tsh.................4.59
serbest t3.........3.20
serbest t4..........1.20
fsh....................9.21
Lh................3.08
prolaktin..........13.48

şimdi gittiğim dr.a ilk defa gittim sırf test yaptırtmak için....bu dr. daha testi yapmadan ilk testi gösterdim..gayet normal bence dedi...nerde yaptırdığımı sordu..medikal park dedim...aynen şunu dedi; çok şaaşalı binaları var ama bi işe yaramıyor..sadece reklam dedi...2. yi nerde yaptırcağımı sordu..umut tüp bebek deyince süper bi karar dedi..doğru yoldasın çok iyi bir merkez mutlaka git dedi...bide testlerin sonucundan çok dr. un uygulayacağı ilaç tedavisi daha önemli dedi..takmamamı söyledi..iki testtide normal buldu...

açıkçası benim istediğim fsh değerinin düşmesiydi..aksine çok az artmış...diğerlerinde düşüş var buda çok iyi bence ama işte bu fsh ye çok takılıyorum....yumurtanın çokluğunu belirtiyor..ne kadar yüksek olursa o kadar az yumurtan oluşur..sınırda 10 muş...

bu testlerle ilgili yorumlarınız neler sizin?

bence de gaaaayeeeet normal güzelim
bak benimkiler şöyle ve dr gayet nornmal dedi
üstelik klomene başlayacaktı üç ay erteledi kendi haline bıraktı bizi

tsh: 4.29
serbest t3: 2.85
serbest t4: 0.77
fsh: 8.39
lh: 25.89 bak bu yüksek ama dr önemsemedi
Estradiol: 64
Prolaktin: 24.03
o yüzden hiiiiiç sıkma canını güzelim.opuyorumnanaktan

bu arada fsh ile yumurtalık rezervi ters orantılıdır..
yani ne kadar çok fsh çıkarsa rezerv azalıyor demektir.
ne kadar az fsh çıkarsa daha rezerv var demektir.

arkadaşlar benimkileride yorumlarmısınız
tsh 1.30
serbest T3 2.68
serbest T4 1.16
fsh 7.56
LH 10.10
estradiol 59
prolaktin 11.21
progesteron 1.75

sanırım önemli olanlar oldukça düşük
napıcam ya:KK43:

arkadaşlar benimkileride yorumlarmısınız
tsh 1.30
serbest T3 2.68
serbest T4 1.16
fsh 7.56
LH 10.10
estradiol 59
prolaktin 11.21
progesteron 1.75

sanırım önemli olanlar oldukça düşük
napıcam ya:KK43:

lamekancım
öncelikle bu hormonları adetinin 2. ya da 3. günü ölçtürmüş olman çok önemli
çok anlamam ama şunu diyeyim tsh vucudumuzun ana şartelleri gibidir.
serbest t3 t4 de ona bağlıdır. ve tüm sistemlerimizi kontrol lında tutarlar.
bunlar sende olması gereken arlıklarda gözüküyor canım
fsh yumurta rezervini gösterir ancak ters orantılıdır yani ne kadar az çıkars bu oran o kadar iyidir.sınırı 10 kabul edilir ki bu sende iyi yani istenilen aralıkta
lh yumurtyı çatlatan hormondur yüksek olması önemli değildir çünkü çatlatma işlemine göre sürekli değişir
prolaktin kadınlık hormonlarından biridir yanılmıyorsam süt üretimi ile çok bağlantılı.yüksekliği tehlikelidir.direk olarak hipofiz bezinden salgılandığı için oldukça önemli çünkü gebe kalmaya engeldir aşırısı
fakat senin prolaktinde yine olması gereken referans aralığında
progestron ise yumurtlama olup olmadığını veya ne kadar kaliteli bir yumurta olduğunu anlamak için ölçülür.
Adet dönemi ile başlayan 14 gün boyunca (ki bu dönem yumurtlama dönemidir ovulüasyon faz) bakılınca en fazla1.5 çıkmlıdır yumurtlama olduğunu göstersin diye.
ikinci dönem yani luteal faz olgunlaşma dönemidir ki yumurta takibi dediğimiz şey bu dönemde yapılır ve yumurtanın kalitesini belirler. en fazla 18 veya 20 arasında olur
Altı ve üstü durumu değiştiri olumsuz yönde.
Anladığım kadarıyla sen progestronu veririken adetle başlayan ilk 14 gün içerisindeydin ki düşük yani o dönemde verdiysen normal
Yok adetin 21. günü verdiysen oldukça düşük ki o zaman dr büyük ihtimalle klomen tedavisi başlatır yumurtalıkları uyarmak için

Ama sen benim söylediklerime değil drun söylediklerine kulak ver canım.
Bunlar benim araştırup öğrendiğim bilgiler sadece.

özetle gayet iyi gözüküyorsun

Elıfcım canımın ıÇı gÜnÜm 10 gÜn geÇtı akŞam test yaptım elımdekı teste gÖre hamıleyımmmmmm Çıft Çızgıyı gÖrdÜm sonunda allahım Çok heyecanlıyım ınŞallah doĞrudur dua edın bama

Elİfcİm canımın İÇİ gÜnÜm 10 gÜn geÇtİ akŞam test yaptım elİmdekİ teste gÖre hamİleyİmmmmmm Çİft Çİzgİyİ gÖrdÜm sonunda allahım Çok heyecanlıyım İnŞallah doĞrudur dua edİn bama

aaaa canım süper bi haber yaaaa....kan testi yaptır hemen....

ayyyy canım benim tebriklerrrrrrrr.....:nazar: :nazar:

sağlıkla gelsin inşallah...

bence de gaaaayeeeet normal güzelim
bak benimkiler şöyle ve dr gayet nornmal dedi
üstelik klomene başlayacaktı üç ay erteledi kendi haline bıraktı bizi

tsh: 4.29
serbest t3: 2.85
serbest t4: 0.77
fsh: 8.39
lh: 25.89 bak bu yüksek ama dr önemsemedi
Estradiol: 64
Prolaktin: 24.03
o yüzden hiiiiiç sıkma canını güzelim.opuyorumnanaktan

sağol canım benim moral oldu valla a.s. a.s.

Kandada Çıktı canım 4-5 haftalık hamıleymıŞım ınanamıyorum allahım hepınıze yaŞatsın bu duyguyu

kızlar bende pkoluyum malesef ilk aşılamam negatif bende anne olmak istiyorum bebek kıyafetlerini görünce ağlama tutuyo...öffffffff

ayyyy cok sevındım ya allahım kucagınada almayı nasip etsin sonrada bıze nasip etsin inşallah dua et bızede olurmu

ben yeni katıldım ama bu sayfa beni cok umutlandırdı.3 yıldır çocuk istiyorum yapmadığım şey kalmadı diyebilirim.pco.liyim.arada hormon değerlerimde bozuluyor.
doktor stres çok etkili diyor ama nasıl stres yapmadan durabilirim.herkes bunu soruyo ben unutsam biri muhakkak hatırlatıyor.
sabretmek en güzel meyveyi veriyor anlaşılan.hepimize sabr diliyorum.
arkadaşım inş. bebeğini kucağına sağlıkla alırsın. Rabbim bizede nasip et.

kızlar bende pkoluyum malesef ilk aşılamam negatif bende anne olmak istiyorum bebek kıyafetlerini görünce ağlama tutuyo...öffffffff

Stres çok önemli. ben kucağıma bebek alamıyorum. iki yeğenim oldu . onları görünce içim annelik hissiyatıyla doluyor.birgün bende bebeğimi alıcakmıyım kucağıma diyorum.
bu ay 5 gün gecğkti adetim ama yine oldum.her ay aynı stres..
anlıycan üstüne düştükçe saplantı haline geliyor.düşünmemeye çalış.
çünkü vücuttaki tüm faaliyetleri kontrol eden hormonlarımız.hormonları yöneten ise beynimiz.stres herşeyi daha kötü yapıyor.
ii düşünelim ve dua edelim .:1rolleyes:

benide ekle elifff..yaş k 28 e 28. 3 yıl 8 aydır ugraşıyoruz.pco icin glucophace,4 defa klomen devamında 2 kez çatlatma iğnesi,prolaktin düsürnek icin dostinex,Ayrıca civan perçemi kürü.15gün kadarda sogan kürü uyguladım.Laparoskopi oldum.adetim hormonlarımın durumuna göre değisiyor. bazen tam gününde hatta saatinde olur bazende 7 güne kadar gecer. son adetim 2 ekim..
bende umudumu kaybetmek istemiyorum. paylaşmak azaltıyor sıkıntıları.
Allah hepimizin gönlündekini versin...opuyorumnanaktan

slm kızlar benıde eklermısınız yas 21 tüplerim tıkalı amelıyatla acılmadı 3 yıllık evlıyım 1 yıl 2 aydır ugrasıyoruz

X