Tatlı Tarifi Kadayıflı Muhallebi -Pınar Süt Sponsorluğunda

zms rainbow

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
4.754
40.974
Evet hanımlar bizim ailece begendıgımiz bir tatlı bu ❣
KıZım ve arkadaşıyla hazırladık umarım sizlerde begenirsiniz:)

Muhallebili Kadayıf tatlısı için
malzemeler;

400 gr pişirilmiş kadayıf
Üç yemek kaşı margarin
6yemek kaşı şeker

Muhallebili tatlısı için;
1 litre pınar süt
2 paket lremsanti
Dört yemek kaşıı un üç yemek kaşı mısır nişastası
Bir su bardağı toz şeker
Bir paket vanilya
Bir adet yumurta sarısı

HAZIRLANIŞİ
İki paket hazır pişirilmiş ve ufalanmış kadayıfı geniş bir tencereye alıp üstüne margarin ve 6yemek kaşıgı şekeri koyup kavuruyoruz ,şeker eridikten sonra, kadayıf iyice kızardıktan sonra ocaktan alıp soğumaya bırakıyoruz.

Muhallebisi için ; 1 litre sutü tenceremize boşaltıp unumuzu şekerimizi ,yumurta sarısını ve nişastamızı koyup Katılaşıncaya kadar karıştırıyoruz ..piştikten sonra 20 dakika ılınmasını bekleyip içerisine iki paket kremşanti ve vanilyayı ekleyip çırpıyoruz

Kelepçeli kalıbımızın en altına Kadayıfları seviyoruz ortasına muhallebimizi koyup üzerine tekrar kadayıfımızı serpiyoruz ve sunuma hazırlıyoruz ..

NOT : hazırlandıktan sonra bu dolabında en az 2 saat dinlendirilmeli

Son düzenleme:
baya güzel bir şey bu geçenlerde denemiştim sarma şeklinde ben çok beğendim eminim seninki de çok güzel olmuştur hele çocuklarla birlikte yapınca ellerinize sağlık başarılar dilerim

baya güzel bir şey bu geçenlerde denemiştim sarma şeklinde ben çok beğendim eminim seninki de çok güzel olmuştur hele çocuklarla birlikte yapınca ellerinize sağlık başarılar dilerim
Evet bence herkesin beyeneceği bir tat :) Allah razı olsun baya yardımcı oldular gerçekten :) ❣

Ellerine sağlık cnm ama ben yapıcaktım yaa buzlukta kadayıf tellerim vardı..

Ellerine sağlık canım ,kadayıfla muhallebibin güzel uyumlu ikili,başarılar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…