Kabul etmeli miyim, lütfen fikir verin.

25 bin TL net maaşı kabul etmeli miyim?

• Evet, işi kabul et.

OY: 11 20,4%
  • Hayır, iş aramaya devam et.

OY: 43 79,6%

• Ankete Katılan
    54

SerotoninileOksitosin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
310
1.143
Merhaba,

Kafam çok karışık, size bir sorum var. İnsan kaynakları alanında çalışıyorum. 10 yıllık iş deneyimim var. Şu an işsizim. Önceki işimden departmandaki pozisyonum kapatıldığı için mayıs sonunda ayrılmak durumunda kaldım.Orada 30 bin tl alıyordum. Haliyle iş bulamadan çıkmış oldum.

1,5 aydır deli gibi iş arıyorum. Bir firmadan teklif geldi. İnsan Kaynakları pozisyonu. 25 bin tl net teklif ediyorlar. Netten çalışıyorlar. 12 maaş. Bir de servisi var, ama ana noktaya kadar minibüs kullanmam gerekecek. Hafta içi 8-6 çalışıyorlar. Başka bir hakkı yok. Çok büyük bir şirket değil ama bilinen bir sigorta şirketi. Özel sağlık sigortası da yok.Deneyimime göre bana maaş biraz düşük geldi. 10 yıllık deneyimim var ayrıca İngilizce de biliyorum. Hem sözlü hem yazılı ingilizce sınavlarına girdim, başarılı oldum. Teklif olursa en az 30 bin tl net bekliyordum. Son teklif mi dediğimde evet iç dengeleri gözeterek en iyi teklifi yaptık dediler.

Sizce ne yapayım? İşi kabul edeyim mi? Yoksa bu işi reddedip iş bakmaya devam mı edeyim? Ekonominin durumu malum, bir daha ne zaman iş bulurum bilmiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Beklersen kendini çevirebilecek maddi imkan var mı ? İşe başlayıp başka iş gorusmesi yapma şansım var mı ?
Eşimin işi iyi, kurumsal bir firmada, ben iş bulana kadar evi çekip çevirebilir tek başına. Bu ara bana da maddi destek veriyor.Ev kira değil. Çocuğum yok. Kendimi şu anlık çekip çeviririm. Ama 8-6 ofis isi olacağı için görüşme yapamam gibi. Ne zaman iş bulurum bilmiyorum. Belirsizlik beni düşündüren durum.

Eşimin işi iyi, kurumsal bir firmada, ben iş bulana kadar evi çekip çevirebilir tek başına. Bu ara bana da maddi destek veriyor.Ev kira değil. Çocuğum yok. Kendimi şu anlık çekip çeviririm. Ama 8-6 ofis isi olacağı için görüşme yapamam gibi. Ne zaman iş bulurum bilmiyorum. Belirsizlik beni düşündüren durum.
10 yıllık deneyimli eleman olarak işsiz kalacaginizi düşünmüyorum. Ben olsam biraz daha beklerdim. Siz daha iyi bilirsiniz sürekli çalıştığınız için 1.5 aylık süreç size çok uzun gelmiş. Hayırlısı olsun .

10 yıllık deneyimli eleman olarak işsiz kalacaginizi düşünmüyorum. Ben olsam biraz daha beklerdim. Siz daha iyi bilirsiniz sürekli çalıştığınız için 1.5 aylık süreç size çok uzun gelmiş. Hayırlısı olsun .
Sağ olun. Ama şu an piyasa kötü. İlan o kadar yok. Çok bunaldım ev üstüme üstüme geliyor. O yüzden biran önce işe girmek istiyorum. 25 bin tl az değil mi 10 yıllık deneyime?

Sağ olun. Ama şu an piyasa kötü. İlan o kadar yok. Çok bunaldım ev üstüme üstüme geliyor. O yüzden biran önce işe girmek istiyorum. 25 bin tl az değil mi 10 yıllık deneyime?
Bence az ya. Hani yan haklar iyi olsa neyse diyeceğim ama siz servis için bile ekstra zaman harcayacaksiniz.

Bir sigorta şirketinin kendi hq istihdam ettiği çalışanı için özel sağlık sigortası yapmıyor olması bana toksik bir iş kültürü olacağı sinyalini verdi nedense
Evet yan hak sadece servis var. Bir de maaşlar netten. O kadar. Son maaşımı söylemiştim en azından 30 bin olur sandım. Sanırım işsizim kabul ederim diye düşündüler.

bence kabul edin. Çalışırken başka iş bakabilirsiniz işinize gelen bir şey olursa ayrılırsınız. Neticede 30 la 25 arasında 5 lira var ve üç ay çalışsanız 15 lira eksik almış bile olsanız kafanız bu arada rahat olur. İşi işte bulmak daha kolay

Haber beklediğim yerler vardı, bu hariç diğerleri olumsuz oldu. Bir yer var ama bana çok uzak. 2 saatlik mesafede. 3 vasıta ile gidiş. Günde 6 vasita olacak. Orayı da ben reddettim. Bir tek burası kaldı.
O zaman dediğim gibi yapın bi süre böyle çalışırsınız olmazsa 6 ay içinde başka yere geçersiniz en azından kafanız meşgul olur elinize bir şeyler geçer. Bir ay daha işsiz olmakla aynı şey burda 6 ay çalışmak

bence kabul edin. Çalışırken başka iş bakabilirsiniz işinize gelen bir şey olursa ayrılırsınız. Neticede 30 la 25 arasında 5 lira var ve üç ay çalışsanız 15 lira eksik almış bile olsanız kafanız bu arada rahat olur. İşi işte bulmak daha kolay
Eşimde yılda 60 bin daha az kazanacaksın diye bakıyor:) Ama işte issizlik kötü. Bu arada Ocak sonuna kadar issizlik maasi alacağım 15 bin civarı.

X