Istmosel adet sonrası lekelenme

anladim canim. bence bu hamilelige engel degildr fakat dogum icin sikinti yaratabilir bunun cozumu. illa vardir operasyon gibi
Hamile kalmayı zorlaştırıyo, düşük gebelik VS sorunlara yol açıyormuş, herkeste aynı şeyler olacak diye bir şey yok tabi ama ben ilk bebeğimi kaybettim o yüzden ameliyat olacağım Histereskopi ile düzeliyor

Merhabalar forumda ki tüm postları okudum ve bir istmosel tedavisine başlayan biri olarak sizlerle de edindiğim bilgileri paylaşmak istedim
Öncelikle yaklaşık 4 senedir bebek istiyorum ve olmuyor 11 sene önce sezeryan ile doğum yapmıştım
istmosel hsg filmi çektirdiğimde öğrendim 66 mm ve drlar baya büyük olduğunu söyledi
İstmosel sezeryan kesisinin orada oluşan ufak bir kesecikmiş adet zamanında içine kan doluyormuş ve kahve rengi çamurumsu akıntı şeklinde vücuttan atılıyormuş ben Amerikan hastanesinde Ayşe Seyhan Ataya gidiyorum rengl bitmesine rağmen o kab orada biriktiği için yumurtanın döllenmesine engel olabiliyormuş
Şimdi gelelim tedavi şekline
İlk etapta drum ameliyat önermedi 5-6ay reglim bittiğinde hastaneye gidicem ve katater yardımı ile o keseciği boşaltıcaklar normal yollarla gebelik sağlamaya çalışacağız biraz dağınık anlattım ama aklınıza takılan birley olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım
Merhaba bende sizinle aynı durumdayım.Amerikan hastanesinde kataterle alma işlemi ne kadardı acaba ve hamile kalabildiniz mi.

Benimde 4 yaşında bir kızım var ağustos ayında tekrar hamileydim ve 6 haftada sezeryan skar gebeliği olabileceği dikiş yerine çok yakın durduğunu söyledi doktorum profa gittim 15 gün bekleyelim dedi ama diğer doktorum beklemeyi riskli gördü ve bana mtx uyguladı bebek süşmedi hatta dahada büyüdü sonrasında kürtaj yapıldı mtx den dolayı üç ay korunmamı istedi doktorum şimdi tekrar hamileyim bugün keseyi görmwye gittik ve yine dikiş ywrine yakın kese yine sezeryan skardan süphelendiler benimde dikiş yerimden mi kaynaklanıyo acaba bebek yukarı tutunacakken neden oraya tutunuyo ve bende o ameliyatı mı olmalıyım çok zor durumdayım lütfen yardım

seninde büyük ihtimal sezeryan yerin biraz açık demekki 2 defa oraya gömülüyosa eğer çünkü açıklık olmasa embriyo rahimdeki küçük tüycüklerin ittirmesiyle direk rahimin ortasına gömülecekken oradaki yaraya takılıp orda büyümeye başlıyo hem beta hcg normal yükseliyo orda büyümeye devam ederken eski sezeryan yerini muhakkak yırtar dedi benim doktorum. böyle yani rabbim hepimize yardım etsinn çok zor günler atlattım bendee rabbim sanada yar ve yardımcı olsun..

seninde büyük ihtimal sezeryan yerin biraz açık demekki 2 defa oraya gömülüyosa eğer çünkü açıklık olmasa embriyo rahimdeki küçük tüycüklerin ittirmesiyle direk rahimin ortasına gömülecekken oradaki yaraya takılıp orda büyümeye başlıyo hem beta hcg normal yükseliyo orda büyümeye devam ederken eski sezeryan yerini muhakkak yırtar dedi benim doktorum. böyle yani rabbim hepimize yardım etsinn çok zor günler atlattım bendee rabbim sanada yar ve yardımcı olsun..
bide tedavi düşüneceksen direk izmir medikalpark ahmet zeki ışık git derim çok ilgili bilgili bi prof.çokta güler yüzlü beni çok rahatlatmıştı. bende yapışıklıkta varmış rahimde onuda hallettim demişti. zaten amalieyathanede cd kaydedip çıkışta sana veriyo.neler yaptıklarını kendide izliyosun..

Ben Histereskopi oldum istmosel den dolayı, şimdi korunmayı bıraktık ne zaman hamile kalırım allaha kalmıs, ama olaki kaldım bende de sezaryen skar gebelik olma olasılığı var mı, cok korkuyorum ilk bebeğimi kaybettim aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum

Ben Histereskopi oldum istmosel den dolayı, şimdi korunmayı bıraktık ne zaman hamile kalırım allaha kalmıs, ama olaki kaldım bende de sezaryen skar gebelik olma olasılığı var mı, cok korkuyorum ilk bebeğimi kaybettim aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum
Istmoselin duzeltiydiyse skar gebelik her sezeryanli kadında olma ihtimali kadar olur cnm sen duanı et ilaçlarını iç insallah sag salim.kucagina alacaksın Allahi n izniyle

Merhabalar ben henüz ameliyat olamadım eşim yurt dışına iş için gitti o yüzden erteledim. Benim doktorum histereskopiyle olmaz çok incelmiş doku laparoskopi yapmamız lazım dedi. Eşimin dönmesini bekliyorum şimdi.Laparoskopi ile istmoselini düzelttiren var mı?

Tokatta oldum, Evet kontrole gittim ameliyat tan on gün sonra istmosel kaybolmuştu yoktu, istmosel olan ultrason resimlerim vardı onlarla da karşılaştırıp gösterdi doktorum, ameliyat tan sonra bir adet dönemi bekle dedi doktorum adet olduktan sonra korunmasız deneyebilirsiniz dedi, ameliyat tan sonra ikinci adetimi oldum hamilelik yok henüz,

Merhabalar ben henüz ameliyat olamadım eşim yurt dışına iş için gitti o yüzden erteledim. Benim doktorum histereskopiyle olmaz çok incelmiş doku laparoskopi yapmamız lazım dedi. Eşimin dönmesini bekliyorum şimdi.Laparoskopi ile istmoselini düzelttiren var mı?
Doku inceldiği için laparoskopi yapılıyormuş doktorum anlatmıştı, ama benim ki Histereskopi yeterli onunla düzeltirim demişti laparoskopi yi gerek görmemişti.

Doku inceldiği için laparoskopi yapılıyormuş doktorum anlatmıştı, ama benim ki Histereskopi yeterli onunla düzeltirim demişti laparoskopi yi gerek görmemişti.
Sen ne güzel kurtulmuşsun canım darısı başıma inşallah. Hala aklım tüp bebekte gerçi benim. Kalbimden önce onu denemek olmazsa ameliyat olmak geçiyor ama ikisi de riskli. Rahimde incelme var. Laparoskopi biraz daha zormuş histereskopiye göre öyle okudum internette. Allah sağlıklı bebeklere kavuşmayı nasip etsin inşallah hepimize.

Sen ne güzel kurtulmuşsun canım darısı başıma inşallah. Hala aklım tüp bebekte gerçi benim. Kalbimden önce onu denemek olmazsa ameliyat olmak geçiyor ama ikisi de riskli. Rahimde incelme var. Laparoskopi biraz daha zormuş histereskopiye göre öyle okudum internette. Allah sağlıklı bebeklere kavuşmayı nasip etsin inşallah hepimize.
Cok şükür atlattım bi sıkıntı yok, evet Histereskopi daha kolay laparoskopiye göre, bana sorarsan ilk önce ortadan engelleri kaldır derim, ameliyatını ol ondan sonra bebek için denemelere başlarsın, istmosel düşüğe sebep oluyormuş doktorum öyle dedi, hamile kalmayı da zorlaştırıyor dedi, işini hakkıyla yapan Allah korkusu olan doktorlarımız olduğu sürece, allahın izniyle bişe olmaz korkma ol ameliyatını.

Cok şükür atlattım bi sıkıntı yok, evet Histereskopi daha kolay laparoskopiye göre, bana sorarsan ilk önce ortadan engelleri kaldır derim, ameliyatını ol ondan sonra bebek için denemelere başlarsın, istmosel düşüğe sebep oluyormuş doktorum öyle dedi, hamile kalmayı da zorlaştırıyor dedi, işini hakkıyla yapan Allah korkusu olan doktorlarımız olduğu sürece, allahın izniyle bişe olmaz korkma ol ameliyatını.
İnşallah sağolasın

Ben doktor seval tasdemir le gorusmustum istmosel varsa tup bebek denemeyin kesinlikle cunku tutmaz demisti.bilginiz olsun.

Sağolun. Bir 3.doktorla daha görüşeceğim. Ankaradaki doktorum tüp bebeği önerdi ama İstanbulda da bir doktor buldum istmosel yazınca çıkıyor bir de ona muayene olacağım bakalım ne diyecek. Siz ameliyat olmuş muydunuz?

Evet benim doktorum da öyle dedi, ben normal yollarla kalabiliyorum cok şükür, ama istmosel varken normal yolla da hamile kalamazsın, kalsanda düşük olur demişti,
Ben de geçen haziranda kimyasal düşük yaptım, akşam testte çift çizgiyi gördüm silik de olsa. ertesi sabah kan verdim beta hcg 15ti. öğlen kanamam başladı.İstmoselden dolayı tutmadı heralde. Eşimde de varikosel var. Biraz o yüzden de tüp bebek düşünüyorum. Gerçi artık ne düşüneceğimi de bilmiyorum. Ameliyat da olsam tüp bebek de denesem buraya sonucunu yazarım. Hepimizin hakkında hayırlısı.

X