Istmosel adet sonrası lekelenme

Merhab
Ben de aynı durumdayım. 7 yaşında bir kızım var 1 seneden fazladır kardeş istiyoruz olmuyor. 1 cmlik istmoselim var.1 sene deneyin olmazsa ameliyat dedi doktorlar.ameliyat nasıl geçti? Biraz korkuyorum ameliyattan. Bilgilendirebilir misiniz? Bu süreçte bir defa da kimyasal gebelik geçirdim.
Merhaba ameliyat oldunuz mu??

Kzilar selam ben 1.5 sene once istmosel amilyati oldum sorunum gecmedi simdi cocuk istyruz doktora gittim istmosel amilyati olmadan hamile kalma dedi bu amilyati kadin dogimcilar degil daha cok jinekologlar yapmali dedi yani gebe takibinden cok jinekoljik muayneler kistler miyomlar falan takip eden doktorlar dedi sali tekrar amilyatbolcam bana 6 ay beklemelisin dedi size bole bi sure verdilermi
Merhaba hamıle kaldınız mı?

Merhaba ben de istmoselden ameliyat oldum.bir ay sonraki kontrolde yine siyah lekeler göründü.ben ısrarla onlar ne dediğimde yara izi dedi doktor.akinti ve karin agrım devam ediyor.eger ameliyat başarılı olmamışsa ne olacak siz ne yaptiniz merak ettim
Merhaba nerde amelıyat oldunuz acaba?

İyi günler bende de 5 senedir istmosel var istanbulda yaşıyorum acaba nerde ameliyat oldunuz adet bitimi lekelenme istmoselin olduğu tarafta kasık ağrım oluyor bide ameliyata bana laparospi ile dedi acaba aranızda olan var mı

Merhaba hamileliğiniz nasıl geçiyor benimde ameliyat isim ertelendi bende bugün başka özel bir doktora gittim kesen çok büyük benc hamilelik dene eğer kalmazsan ozaman ameliyat ol dedi.yani kararı bana bıraktı çok kkafam karıştı hamileligime sorun yaparmi diye çok korkuyorum

Çok sevindim benimde bugün muayene olduğum doktor eğer keseye degil başka yere tutunursa bebek gelişimine engel olmaz dedi ameliyat olup olamama konusunda kesin bişey söylemedi bana bıraktı karari

3.sezeryan da ve 2.sezeryan da var mıydı canm istmosel yoksa 3.den sonra mı olustu? Bende kocaman bir istmoselle sezeryana gırdım yama yaptılar bır sıkıntı yasamadım inşallah sende yaşamazsın
Benim 3.sezeryandan sonra olustu ama hamile kaldim hemen simdide erken almaliyiz dedi butun doktorlar yapisma olmasin diye ama bugun devlete gittim yogun bakim uniteside olsun ne olur ne olmaz dedim ordakide gun veremiyoruz diyo yani bemim 36.hafta bitince alinmasi lazim cocugun ama napicam bilmiyorum suan

Bende 9 ay boyunca diken üstünde idim yapışma ihtimali vardı ayrıca plesantam da asagıda idi kanamam oluyordu ara ara. Ama şükür yapışma olmadı sezeryanım uzun surdu sadece 2 saat ayrıca dogum sırasında duzeltıyorlar. İnşallah sag salim kucagına alırsın bebegını.
Aminnn ins ya cok korkuyorum bir an once dogurmak istiyorum

Benim 3.sezeryandan sonra olustu ama hamile kaldim hemen simdide erken almaliyiz dedi butun doktorlar yapisma olmasin diye ama bugun devlete gittim yogun bakim uniteside olsun ne olur ne olmaz dedim ordakide gun veremiyoruz diyo yani bemim 36.hafta bitince alinmasi lazim cocugun ama napicam bilmiyorum suan
36 hafta bitince dogdu benımkı de hıc kuvezde kalmadı inş senınde saglıkla doğacak canım. Sımdıden hayırlı saglıklı dogumlar

36 hafta bitince dogdu benımkı de hıc kuvezde kalmadı inş senınde saglıkla doğacak canım. Sımdıden hayırlı saglıklı dogumlar
Cok sevindim senin adina benimde erken alinacak ins.bisey olmadan bende kucagima alirim Allah razi olsun cok sagol

Hanımlar selam okudum yorumları tek tek banada yardımcı olurmusunuz 2 yaşında oğlum var yeniden bebek istiyoruz. Çalışmalara başlamadan önce bir muayene olayım dedim. Ve öğrendim ki istmosel varmış bende 1 cm büyüklüğünde. Ama benim hiç şikayetim olmadı çok şükür. Doktorum dene gebe kalmayı dedi ameliyat felan demedi sadece biraz zaman alır belki dedi. 3 ay oldu hala kalmadım.. oğlumda 2 ayda kalmıştım. Kafam çok karışık çok farklı şeyler söyleniyor istmosel için

Kızlar 1 cm imis ıstmoselim doktor tek doguma gore baya büyük dedi. Ameliyat önermedi çocuk ıstiyorsan ameliyat önermem dedi. Tek korku skar gebelik dedi. O da az bir ihtimal dedi hamile kal gel ben ilgilenen gebelikte plesenta o kesecikte olursa onu da operasyonla hallederim dedi. Gebelikte ıstmosel kanamaz dedi sadece adette kanar koku yapar dedi sağda imis ıstmoselim idrar kesesine çok yakın dedi skar gebelik olursa zor olur dedi. Inş olmaz ya çok korkuyrum. Ama dedi sen hamile kal düzgün yerde döllenme olursa çok rahat dogurursun istmoselini de duzeltiririz dedi.
Ne yaptınız merak ettim bu yazıdan sonra yazarsanız sevinirim aynı durumdayız

Hanımlar selam okudum yorumları tek tek banada yardımcı olurmusunuz 2 yaşında oğlum var yeniden bebek istiyoruz. Çalışmalara başlamadan önce bir muayene olayım dedim. Ve öğrendim ki istmosel varmış bende 1 cm büyüklüğünde. Ama benim hiç şikayetim olmadı çok şükür. Doktorum dene gebe kalmayı dedi ameliyat felan demedi sadece biraz zaman alır belki dedi. 3 ay oldu hala kalmadım.. oğlumda 2 ayda kalmıştım. Kafam çok karışık çok farklı şeyler söyleniyor istmosel için
3 ay ne ki canım daha 1 sene yolu var hemen morelini bozma. Sımdı tam yumurtlama zamanında ilişkiye girin ve istmosel ne tarafta ise diğer tarafa dogru yat ilişkiden sonra yani ben bunları yaptım ve istmoselle hamıle kaldım. Hatta dogum da doktor ıstmosel daha da buyumus hayatımda gordugum en buyuk ıstmosel nasıl hamıle kaldın dedı. Yani dene derim. Ama insanların 3. Sezeryandan sonra bile böyle istmoseli olmuyor dedı doktor. Nıye bende oldu hıc bılmıyorum hala 13 gun adetim suruyor ıyıkı sende bu yok lekelenmeler demırım cok azalıyor bu yuzden. Bırde sag kasıgımda cekme gıbı agrı oluyor sende agrı da mı yok? Bırde sana tavsıye hamıle kalırsan ıyı doktorla gebelık surecini takıp ettırmen cunku ıstmoselle hamılelıkte takıp edılmesı gereken bır surec oluyor. Umarım yardımcı olmusumdur. Bende ılk istmosel konusunu acanlardanım burda kac yıl gectı o zamanlar 1 kısı bıle cevap yazsa bır sey dese dıye umitle beklerdim o yuzden senı cok ıyı anlıyorum sormak ıstedıgın soru olursa cevaplarım. Ben dogum yaptım ıstmoselle 2. Oglumu da aldım kucagıma çok sukur. Ins herkes hamıle kalır ve saglıklıca kucagına alır.

3 ay ne ki canım daha 1 sene yolu var hemen morelini bozma. Sımdı tam yumurtlama zamanında ilişkiye girin ve istmosel ne tarafta ise diğer tarafa dogru yat ilişkiden sonra yani ben bunları yaptım ve istmoselle hamıle kaldım. Hatta dogum da doktor ıstmosel daha da buyumus hayatımda gordugum en buyuk ıstmosel nasıl hamıle kaldın dedı. Yani dene derim. Ama insanların 3. Sezeryandan sonra bile böyle istmoseli olmuyor dedı doktor. Nıye bende oldu hıc bılmıyorum hala 13 gun adetim suruyor ıyıkı sende bu yok lekelenmeler demırım cok azalıyor bu yuzden. Bırde sag kasıgımda cekme gıbı agrı oluyor sende agrı da mı yok? Bırde sana tavsıye hamıle kalırsan ıyı doktorla gebelık surecini takıp ettırmen cunku ıstmoselle hamılelıkte takıp edılmesı gereken bır surec oluyor. Umarım yardımcı olmusumdur. Bende ılk istmosel konusunu acanlardanım burda kac yıl gectı o zamanlar 1 kısı bıle cevap yazsa bır sey dese dıye umitle beklerdim o yuzden senı cok ıyı anlıyorum sormak ıstedıgın soru olursa cevaplarım. Ben dogum yaptım ıstmoselle 2. Oglumu da aldım kucagıma çok sukur. Ins herkes hamıle kalır ve saglıklıca kucagına alır.
Cevap için teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun. Yok benim hiç bir belirtim yok istmosel ile alakalı.. genel muayene olduğum zamanda öğrendim istmosel olduğumu. Merak ettiğim şu, sezeryanın çok zor mu geçti? Yani çok uzun sürdümü & 2inci sezeryan sonrası çokmu ağır oldu istmosel buna etki etti mi acaba? & Hamilelikte biraz risk oluyor herhalde değilmi? Her doktor farklı söylüyor ya. Birisi hamile kalmaya bak ki sezeryan esnasında düzeltelim dedi diğeri hamile kalma bu şekilde riskli çok dedi bir diğeri de hamile kalmazsan rahminden dahi olursun bu açık sezeryan ameliyatı gibi bir ameliyatta düzeltilir ancak dedi kapalı ameliyatlar tam sonuç vermez dedi kafam çok karıştı

Cevap için teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun. Yok benim hiç bir belirtim yok istmosel ile alakalı.. genel muayene olduğum zamanda öğrendim istmosel olduğumu. Merak ettiğim şu, sezeryanın çok zor mu geçti? Yani çok uzun sürdümü & 2inci sezeryan sonrası çokmu ağır oldu istmosel buna etki etti mi acaba? & Hamilelikte biraz risk oluyor herhalde değilmi? Her doktor farklı söylüyor ya. Birisi hamile kalmaya bak ki sezeryan esnasında düzeltelim dedi diğeri hamile kalma bu şekilde riskli çok dedi bir diğeri de hamile kalmazsan rahminden dahi olursun bu açık sezeryan ameliyatı gibi bir ameliyatta düzeltilir ancak dedi kapalı ameliyatlar tam sonuç vermez dedi kafam çok karıştı
Ben istmosel ameliyatı yapan bir doktora gıtmıstım. Bana hamıle kal dogumda düzeltırız duzelırse dedı o da garantı degıl Yanı bana yama yaptılar duzeltmek ıcın karın zarımdan alıp ıstmosele yama yaptılar düzelmedi tam ama eskısınden iyi dedı mesela 3. Yu kesın yapma riskli diyor. Sezeryan bir bucuk saat sürdü esım bıraz panık yapmıs. Ama benım ıstmosel cok buyukmus ondan belkı de senın benımkı kadar degıl istmoselin ama hamilelikte riskli evet ama ilk 3 ay da dedı bana doktor skar gebelık olusabılıyormus hemen hamıle olur olmaz gel dedı bakıcam skar gebelık mı yerı nerde dıye. Ben adet günüm gelmeden öğrendim gıttım hemen aferin demıstı doktor bana erken geldın. Baktım keseye tamam guzel yerde dedı skar degıl bır oh cektık sonra kalp atısını duyduk bır oh daha. Bılıyorsun düşük riski de oluyormus istmoselle sonra lekelenmelerim oldu korktuk düşük ignesi oldum. Sonra plesantam asagıda ıstmosele yapısmıs rahimde alınır dedıler dogumda ben agla agla sonra şükür ki dualarla plesantam yukarı cıktı rahmim yamalı da olsa hala benimle😒

Ben de asiri derece de supheleniyorum. Gebelik oncesi 5 gun suren regl 7-8 gun suruyor gibi. Aslinda regl 6 gunde tamamen bitiyor sonra akinti geliyor ve cok kotu kokuyor camur gibi. Ben kendime hic boyle kokmamistim surekli yikanma ihtiyaci hissediyorum. En kisa sure icinde doktora gidicem. Ameliyat cok tedirgin ediyor beni.

X