Istmosel adet sonrası lekelenme

Bende 2 seneden fazladir yasiyorum maglesef isthmocele bendede var ve nasil bir sonuc alicami da bilemiyorum cok doktora gittim hepsi farkli konustu kjmisi ameliyat olursam rahmimin alinabilicegini kimsii dogum yapamicami kimiside dogum yaparsam duzeltebiliceklerini bende sasirdim kaldim
Sendeki belirtiler neydi canım düşük ya da gebelik oluşmama durumu oldu mu? Doğum yapınca gececekte nasıl gebe kalkcaz sorun o benim düşüğüm var mesela.

Sendeki belirtiler neydi canım düşük ya da gebelik oluşmama durumu oldu mu? Doğum yapınca gececekte nasıl gebe kalkcaz sorun o benim düşüğüm var mesela.
Benimde sizler gibi lekelenme tarzinda kahve rengi akintilarim oldu daha sonrra bu en ufak cocugumu kaldırmamda bile devam etti bu şikayetlerle doktora gittim operasyon gecirmem gerektigi ama biraz daha beklemem gerektigi soylendi o boşlugun buyume ihtimali varmış bunu öğrendikten 5 ay sonra kadar hic durmaksizin adetten sonra oldu parca döktüm tam 10 gun ilkk oldugum gunun gecesi acile bile gittik özele tabi dediler hemen ameliyat olman lazim ama unv . Hastanesinde cunki rahmimlw çok yakin yerdeymis ve rahmimin alinma ihtimali varmis tabi unv hastanesinede sabaha karsi aciline gittik sonuc yine ayni okadar kanamayla mudahale edilmedi gun icinde normal randevu alcakmisimda gozukcekmisimde kac yere gittim cogu ameliyat olma dedi rahmim icin kimisi dogum yaparsan duzeltirim dedi ben 4 aydir korunmuyorum ama olmuyor yani bide kafama takilan bisey var olduki gebe kaldik bunu nasil anlicaz gebelikte kanama olma ihtimali cok yuksek cunki ordaki kan surekli olarak gelicek ve büyüdukce onarilmayan yer dahada fazla buyumezmi cok merak ediyorum aslinda gebe kalmak istiyorum 2 aydir belirtide var 2 aydirda hep erken adet oldum ve yogun oldum simdi meselag yeni bitti ama kasiklarimda gerginlik var sürekli siz gebe kaldığınızda kanama gördünüzmu

Benimde sizler gibi lekelenme tarzinda kahve rengi akintilarim oldu daha sonrra bu en ufak cocugumu kaldırmamda bile devam etti bu şikayetlerle doktora gittim operasyon gecirmem gerektigi ama biraz daha beklemem gerektigi soylendi o boşlugun buyume ihtimali varmış bunu öğrendikten 5 ay sonra kadar hic durmaksizin adetten sonra oldu parca döktüm tam 10 gun ilkk oldugum gunun gecesi acile bile gittik özele tabi dediler hemen ameliyat olman lazim ama unv . Hastanesinde cunki rahmimlw çok yakin yerdeymis ve rahmimin alinma ihtimali varmis tabi unv hastanesinede sabaha karsi aciline gittik sonuc yine ayni okadar kanamayla mudahale edilmedi gun icinde normal randevu alcakmisimda gozukcekmisimde kac yere gittim cogu ameliyat olma dedi rahmim icin kimisi dogum yaparsan duzeltirim dedi ben 4 aydir korunmuyorum ama olmuyor yani bide kafama takilan bisey var olduki gebe kaldik bunu nasil anlicaz gebelikte kanama olma ihtimali cok yuksek cunki ordaki kan surekli olarak gelicek ve büyüdukce onarilmayan yer dahada fazla buyumezmi cok merak ediyorum aslinda gebe kalmak istiyorum 2 aydir belirtide var 2 aydirda hep erken adet oldum ve yogun oldum simdi meselag yeni bitti ama kasiklarimda gerginlik var sürekli siz gebe kaldığınızda kanama gördünüzmu
Gebe kaldigimda kanamam olmadı hiç niye olsunki zaten orası yumurta çatlayınca adet kanı birikince doluyor sonra boşalıyor. Hamile iken de adet olmadığımız için birikmicek. Sen cesaretlisin korunmuyorsun demek ki istiyorsun bebek.hiç ilaç verip baskilayalim demediler mi direkt hamile kal mi dediler. Ama dış gebelik ihtimali de çok. Ben hiç cesaret edip denemedim çok istiyorum bebek ama korkuyorum gene düşük olucak gibi geliyor. Ama benim çok agrım yok ya da ben gaz ağrısı sanıyorum. Seninde karin ve midede şişlik hissi olusuyor mu

Birde adetiniz istmoselden önce kaç gün sürüyordu şimdi kaç gün sürüyor. Benim istmoselden önce 8 gün sürüyordu sarıyı göreseye kadar şimdi 7 gün adet 5 gün lekeleme toplam 12 -13 gün

Evet karnim sis ozellikle kasıklarimda dolgunluk oluyor cok korkuyorum bir yandan hamile kalsam nasil olur diye ve henuz doktorlardan istedigim cevabi alamadim da ilac kullanmıyorum evet biraktim ama dediginiz gibi skarr gebelik olabilirmis o beni tedirgin ediyor baya

Evet karnim sis ozellikle kasıklarimda dolgunluk oluyor cok korkuyorum bir yandan hamile kalsam nasil olur diye ve henuz doktorlardan istedigim cevabi alamadim da ilac kullanmıyorum evet biraktim ama dediginiz gibi skarr gebelik olabilirmis o beni tedirgin ediyor baya
Kaç sezeryanin var? Sanirim senin ağrın çok oluyor

Evet 2 sezeryan oldum 2. Sinde boyle oldu agrimda oluyor birde uzun suren bir adet yasiyorum yani meselag soyle soyliyim bu ayin 18 inde lekelenmem oldu 19unda sokuldum ve o gun bugundur hagla devam ediyor benimkisi baya problemli sanirim rahme yakin yerle olmasindan kaynakli

Evet 2 sezeryan oldum 2. Sinde boyle oldu agrimda oluyor birde uzun suren bir adet yasiyorum yani meselag soyle soyliyim bu ayin 18 inde lekelenmem oldu 19unda sokuldum ve o gun bugundur hagla devam ediyor benimkisi baya problemli sanirim rahme yakin yerle olmasindan kaynakli
2 çocuğun var 3.çocuğunu mu düşünüyorsun canım. Hiç doktor araştırdın mi istmoselle ilgili. Bizim sanssizligimiz canım bu ya kaderlerle normal dogurabilseydim diyorum hep.

Peki bugün devam eden adetin kan şeklinde mi geliyor kahverengi olarak mi? yumurtlamada kahverengi akıntim geliyordu benim bazen seninde oluyor muydu

Evet 3. De olabilir cunki peş peşe daha iyi oluyor cocuklarin arasinda cok yas olmasin istiyorum benim kahve rengi arada kirmizimsi geliyor vallahi ama agrim bugun coktu meselag ben cok doktora gittim en son gittigim dogum yap duzeltirim dedi benim cok hastam vardi boyle dedi o yuzden hamile kalmami onerdi ama o anki stresle sorun yasarmiyim diye sormayi unuttum

Bu arada siz kac yasindasiniz istanbuldami oturuyorsunuz ☺
Istanbul avrupa takasındayım 30 yaşındayım 6 yaşında oğlum var. Ikıncıyi 2 sene önce istedik ama düşük oldu sonra da cesaret edemedik. Doktorun kim? Iyi bir doktor onerin var mi? Bende düşünüyorum bebek inş olur sağlıklı. Bu arada senin yaşın kaç?

Bu ıstmosel dedikleri kesecik nerde acaba tüplerin orda mi bebeğin oluştuğu yere yakın mi yoksa vajinaya doğru mu? Yani spermin oraya gitmemesi için ne yapmamız gerek aşılama ya tüp yaptırsak şansımız daha çok mu olur. Bunları sabırla cvplicak bir doktor bulamadık

Kesinlikle katiliyorum bende avcilarda oturuyorum doktor valla ben düğününe rast gelseydim kesinlikle onerirdim benimde 6 yasinda ve 3 yasinda kizlarim var 25 yasindayim birde sanirim herkezinki farkli yerde oluyor benimkisi rahme yakinmis o yuzden benim kisi daha sorunlu sanirsam o yuzden ameliyatada yaklasilmiyor en ufak bir hatada rahmimi alirlarmis dogum yap diyen 2 doktor var diğerleri hepsi farklı bisey soyledii benimde kafam cok karisik gerçekten ve ameliyat olsak bile duzelmeme ihtimaalide var birazda doktordan kaynakliymis bu durum kullanilan aletler vs cok etkisi varmis nasil olucak bilemiyorum yani o yuzden doğum yaptigim doktora gittim ilk ogrendigimde bana dogum yap duzeltirim dedi digerleride yapamazsin hamile kalmak isteyenlerinki once opersyonla duzeltiiyoruz ondan sonra oneriyoruz dediler yani bende bu yuzden hic akil kalmadi.

Kesinlikle katiliyorum bende avcilarda oturuyorum doktor valla ben düğününe rast gelseydim kesinlikle onerirdim benimde 6 yasinda ve 3 yasinda kizlarim var 25 yasindayim birde sanirim herkezinki farkli yerde oluyor benimkisi rahme yakinmis o yuzden benim kisi daha sorunlu sanirsam o yuzden ameliyatada yaklasilmiyor en ufak bir hatada rahmimi alirlarmis dogum yap diyen 2 doktor var diğerleri hepsi farklı bisey soyledii benimde kafam cok karisik gerçekten ve ameliyat olsak bile duzelmeme ihtimaalide var birazda doktordan kaynakliymis bu durum kullanilan aletler vs cok etkisi varmis nasil olucak bilemiyorum yani o yuzden doğum yaptigim doktora gittim ilk ogrendigimde bana dogum yap duzeltirim dedi digerleride yapamazsin hamile kalmak isteyenlerinki once opersyonla duzeltiiyoruz ondan sonra oneriyoruz dediler yani bende bu yuzden hic akil kalmadi.
Sende sol bacakta kasılma bacak ağrın oluyor mu? Benim oluyorda acaba diyorum o da mi istmoselden

Ben sey olarak düşünüyorum 2 secenegimiz var ya operasyon geciricez yada doğum yapicaz düzelicek sanirim başka bir sekilde iyi olmicak insAllah bir an once sprun çözülür

Ben sey olarak düşünüyorum 2 secenegimiz var ya operasyon geciricez yada doğum yapicaz düzelicek sanirim başka bir sekilde iyi olmicak insAllah bir an once sprun çözülür
Niye doktorlar sürekli değişim seyl2r söyledi benim 4 yıldan beri olan bir olaya kaç kere doktora gittim daha 2 ay önce anlaşılırdı. Ama bana ameliyat demediler hiç histeskopi yapıp polip varsa alalim dediler ıstmosel düzeltelim demedi hiçbir doktor. Sanirim öbür ay çalışmalara başlıcam gene düşük olursa o zaman olurum ıstmosel ameliyatı tabi hamile kalabilirsem

Arkadaşlar birbirimize destek olalalim bu konuda yeni bir şey öğrenirsek burdan bildirelim istmoselle ilgili bir doktor bulursanız haber edin lütfen. Şuan sağlıklı bir gebelik geçirip sezeryanla bu istmoselden kurtulmak istiyorum artık keşke bizim gibi bu ıstmoseli olup gebelik yasayan biri buraya yazsa. Ben düşük yaşadığım için sizden daha sansizim tekrarlama riski var. Inş siz yaşamazsiniz benim yaşadığımı sağlıklı gebeliginiz olur.

X