İstiklal Caddesinde Patlama! Canlı bomba ...

Bomba öyle kontrolsüz patlayacrak bisey degil bence. Bence istedikleri yerde patladi. Sonucta bir bombanin patlamasi bile korku saciyor.

Bence bu daha 1-2 ay devam eder. Sonra acik havada mitingler olur "ey demirtas" gibi laflar edilir, vaadler edilir ve baskanlik sistemini yine alir. Bunca bomba patlamasina ragmen halen "hükümete zeval gelmesin" ve "terör bu, önlenilemez ki" diyenler oldukca, o baskanlik sistemine hasreti tez zamanda son bulur Erdogan'in.
Yoldayken yanlışlıkla erken patladığı söyleniyor. Bilmiyorum.

Canlı bombanın hedefi turistler miydi?
İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 5 kişinin hayatını kaybettiğini, canlı bomba saldırısının hedefi net olarak belli değil ancak bir turist grubunun yanından geçerken bombayı harekete geçirdiği öne sürülüyor
Sitene Ekle

İstanbul'un en işlek noktalarından Taksim, canlı bomba saldırısıyla sarsıldı. İstiklal Caddesi üzerindeki Beyoğlu Kaymakamlığı'na yakın bir noktada saat 11.00'de meydana gelen patlama sonucu biri canlı bomba 5 kişi yaşamını yitirdi, 3'ü ağır 20 kişi yaralandı.

Patlamanın olduğu nokta tam olarak caddeyi kesen Balo Sokak'ın çıkışındaki bir döner büfesinin önü. İlk tahminler, canlı bombanın İstiklal Caddesi üzerinden Galatasaray Meydanı'na doğru ilerlediği ve patlamanın erken gerçekleştiği yönünde. Görgü tanıklarına göre ise patlama, canlı bomba bir turist kafilesin yanından geçerken gerçekleşti.

İSRAİL DIŞİŞLERİ DOĞRULADI

Yaralananlardan 12'sinin yabancı uyruklu olması, 3'ünün İsrail vatandaşı olduğunun tespit edilmesi bu ihtimali güçlendiriyor. İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon da İstiklal Caddesi'nde düzenlenen canlı bomba saldırısında yaralananlar arasında İsrail vatandaşları olduğunu doğruladı. Ancak Nahshon, yaralanan İsraillilerin sayısı ya da durumları konusunda net bir bilgisi olmadığını ifade etti.

İSTİKLAL CADDESİ NEDEN HEDEFTEYDİ?

Vatandaşların ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği İstiklal Caddesi, kentin kalbi konumunda bulunuyor. Caddede bulunan çok sayıda işyeri, kafe, restoran ve kültür merkezi haftanın her günü ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle hafta sonunda onbinlerce kişinin ziyaret ettiği caddede, patlamanın daha geç saatlerde meydana gelmesi durumunda ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceği ifade edildi.

amaç sadece kürdistan mı ki? bir kere bu terör olaylarının kürtlerle ve kürt devleti kurulmasıyla vs. hiçbir ilgisi yok
bu pkk içinde bulunan pisliklerin büyük çoğunluğu ermeni ve yurt dışında yetişmiş özel üretim insanlar. yani kürtler falan değil. aralarında belki kanan çok az bir kesim vardır. benim bir sürü kürt tanıdığım var hiçbiri bu pisliği desteklemiyor hatta onların da kürt olduklarına inanmıyor.
amaç, ülkeyi sindirmek ve çok güzel yapıyorlar. bir kere hepimiz korkudan paronayak olduk. geçen internette gördüm. lise öğrencisi bomba patlayacak diye korkacağıma kendi kendimi öldürmek defolup gitmek istiyorum diye tweet atmış. işte bu duruma geldik yetmez mi? amaçlarının fazlasına ulaşıyorlar. ülkeyi pskolojik olarak sindirip sonra başka ülkelere sığınma ve zaten gizli olarak sömürgeyiz alenen sömürülen bir ülke haline getirme, iç işlerimize karışma hakkı bulma vs. uzayan bir liste halinde gider.

Bu kendini kandırmaktan baska bir sey değil. Bal gibi de destek veriyorlar. Benim oda arkadasım alenen pkk lıydı. Sınıf arkadaslarımda öyle. Öyle olmasalar doğuda bu kadar kolay döşeyebilirler miydi o mayınları? Bitanesi de cıkıp durun yapmayın demezmiydi? Yarın aç bak nevruz kutlamalarını izle. Otobuste gorsen kıyamayıp yer vereceğin yaşlı teyzelerin bile nasıl pkk destekçisi olduğuna bak. O destek vermeyen kesim çok çok az. Yarın nevruzda bu patlamaları da kutlayacaklar halay cekerken. Kimse de engel olmayacak.

Bu açıklama 1 sene önce Erdoğan'ın hesabından yapılmış. Videosu da var.
Sanırım bunu da inkar etmez bazıları.
219Pzq.jpg

Soruyorum ısrarla hükumeti kayıranlara:
Biz bu yaşadıklarımızın hesabını, can güvenliğimizi mal güvenliğimizi sağlayamayanlardan değil de kimden soracağız?

Onlara sormada kime sorarsan sor..
Mesela alman istihbaratına sorabilirsin hatta istifa çağrısı yapabilirsin..
Hala yayın yasağının kötü iç parçalayan resimleri halk görmesin diye getirildiğine inanan bir zihniyete ne sorarsan sor cevap alamazsın..

Az önce ameliyattaki bazı hastaların adını açıkladılar, yüreğim küt küt dinledim acaba arkadaşım var mı diye.
Adana'dan gezmeye gelen bir anne ve iki kızı patlamaya yakalanmış, anne ve kızların biri ameliyattaymış.
Bir seyyar kestaneci ameliyattaymış :KK43:

İstanbul Valisi: Patlamanın nedeni canlı bomba
İstanbul Valisi Vasip Şahin, kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. İddiaya göre, canlı bombanın asıl hedefine ulaşamadan yolda bombanın patladığı yönünde...
Sitene Ekle

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Patlamanın nedenine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak görgü tanıkları patlamaya canlı bombanın yol açtığını ileri sürdü. Polis ekipleri olay yerinde ilk bulguları değerlerdiriyor. CNN Türk de olayın bir canlı bomba saldırısı olduğunu duyurdu. Patlamada bir kişinin cesedinin aşırı derecede deforme olduğu, bu kişinin canlı bomba olabiliceği belirtiliyor.

"Canlı bomba erken patladı" iddiası

İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada canlı bombanın erken patladığı iddia ediliyor. Teröristin asıl hedefinin neresi olduğu araştırılıyor. Canlı bombanın yolda giderken bombanın infilak ettiği iddiası var.

CNNTürk muhabirinin verdiği ilk bilgilere göre, canlı bombanın asıl hedefine ulaşamadan bir yere giderken, yolda bombanın patladığı belirtiliyor.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

İSTİKLAL HER İKİ YÖNDE YAYA TRAFİĞİNE KAPATILDI

Galatasaray Meydanı'ndan ve Taksim Meydanı'ndan caddeye girişler kapatıldı. Patlamanın meydana geldiği alanı güvenlik çemberi içine aldı. Taksim'e resmi araçlar, polis, itfaiye ve ambulans dışında araç girişine izin verilmiyor.

Saldırgan veya saldırganların burada olabileceği yönündeki ihbarın üzerine polis ara sokaklarda da çalışma başlattı.

http://www.milliyet.com.tr/patlamada-canli-bomba-iddiasi-gundem-2212392/
bir dünya savaşıdır gidiyor. olan sivile oluyor. sivilin can güvenliği bile kalmadı. ben bu ülkede yaşamaya korkuyorum. dışarı çıkmaya, adım atmaya, kendimi savunmaya bile. nereye kadar. neyle sınanıyoruz. güç savaşınızı
başka yerde yapın. meydanda, bilimde, ahlakta,siyasette. ama yeter artık. canıma, canımıza dokunmayın. o evlerde ne zorluklarla büyüdü o siviller, polisler, askerler, öğrenciler.yeter artık. sorumlular bulunmalı, cezalarını çekmeli.

Evet belkide on yıllardır ortadoğuda yaşananlar hepsi planlı,bir amaç uğruna herşey, ve nerede bitecek bilmiyoruz. Keşke bu yaşananlar akp yüzünden olsa da,o gidince düzelse herşey. Hükümeti eleştirmek tabiki çok doğal bir refleks,böyle bir durumda insanları sen niye onu yaptın bunu dedin diye eleştirmek de doğru değil. Herhangibir temennide bulunamıyorum malesef ne desek yanlış anlaşılıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

Bu yazı bizzat cumhurbaşkanının hesabından alınma.
Açıklamaları ve videosu da mevcut.
Aratıp bakabilirsin.
Hükumeti eleştirmek doğal bir refleks değil, olması gereken bu.
Hesap sorulacak ise ülkeyi yönetenlerden soracağız.
Nitekim, Erdoğan da bunu savunmuş olmalı ki bu açıklamaları yapmış.

219Pzq.jpg

Onlara sormada kime sorarsan sor..
Mesela alman istihbaratına sorabilirsin hatta istifa çağrısı yapabilirsin..
Hala yayın yasağının kötü iç parçalayan resimleri halk görmesin diye getirildiğine inanan bir zihniyete ne sorarsan sor cevap alamazsın..
'Sorma, sorgulama sadece inan' diyorlar peki.

Az önce ameliyattaki bazı hastaların adını açıkladılar, yüreğim küt küt dinledim acaba arkadaşım var mı diye.
Adana'dan gezmeye gelen bir anne ve iki kızı patlamaya yakalanmış, anne ve kızların biri ameliyattaymış.
Benim yakın arkadaşımda istanbula gitti gezmeye bir ton bagırdım ne işin var orada diye şuan oralar gezilicek en son yerler.

Bu kendini kandırmaktan baska bir sey değil. Bal gibi de destek veriyorlar. Benim oda arkadasım alenen pkk lıydı. Sınıf arkadaslarımda öyle. Öyle olmasalar doğuda bu kadar kolay döşeyebilirler miydi o mayınları? Bitanesi de cıkıp durun yapmayın demezmiydi? Yarın aç bak nevruz kutlamalarını izle. Otobuste gorsen kıyamayıp yer vereceğin yaşlı teyzelerin bile nasıl pkk destekçisi olduğuna bak. O destek vermeyen kesim çok çok az. Yarın nevruzda bu patlamaları da kutlayacaklar halay cekerken. Kimse de engel olmayacak.

Aynen öyle
Desteklemeyen kesim belki %1 ya da 2 dir
Maalesef ki gerçek bu

Canım o kutlamaları engellerlerse teröristi sevindirirler, terörün istediği de bu zaten korkmamız, tabiiki kutlamalar olacak, tabiiki halay çekecek insanlar, teröristler orada halay çekenleri görünce vahh başımıza gelen biz korkutalım dedik ama millet halay çekiyor tühh dicekler.

O yüzden hepimiz bugün facebooka, twitıra, instegrama halaylar çekip, özçekimler patlatalım, durmak yok eğlence nanstap, wuuuh wuuuuhh...

Bi de gücümüzü sınamasınlar, halayla çok pis döveriz...

Ay ya :cry: Allah sifa versin.

Türkiye ye turist gelmesin istiyorlar şerefsizler, off öyle çok kızıyorum ki sinirimden tansiyonum fırladı, güvenlik zirvesi yapıp şimdi iki kandili bombalarlar oldu tamam, bu güvenlik zirvesi de sadece patlamalarda kuruluyor yahu senin ülkenin durumu belli işte her gün güvenlik zirvesi yapmam lazım , şu teröristleri bitirene kadar.

öyle de sen bile oda arkadaşının pkk olduğunu bildiğin halde bir şey yapamamışsın.
orada yaşayan halk ellerindeki silah ve malzemeleri gördükçe ne yapabilir? nasıl ses çıkarabilir.
ben hiç bir aklı başında kürtün bu laneti destekleyeceğine inanmıyorum. kaldı ki kürt olmayıp da bu ülkenin yıkılmasını isteyen bir sürü türk ve başka ırktan insan da var pkk yı destekleyen.
o yüzden ben ırkçılıktan yana değilim. kürt falan değilim ayrıca, yanından bile geçmeyecek kadar uzak bir millettenim hatta. ama yine de bana doğru gelmiyor bu durum.
terörün dini, dili ve ırkı olmaz.

Numan Kurtulmuş ' un soylediklerini elestirdim diye terore alet oluyor oldum. Ya musluman ya bunlar kul hakkindan da haberleri yok mu? Insan olana atilir mi su iftira? Ben operasyonlarda su hukumeti bile desteklemisim gelmis bana terore alet oluyorsun sizin yuzunuzden oluyor diyor.
Bu arada sen diye cevap verdiğim 2. sorundu. İlk sorunun yanıtını şimdilik vermiyorum.

X