İstiklal Caddesinde Patlama! Canlı bomba ...

Zamaninda Hsbc patlamasini birebir yasadigim icin esimde bende isyerlerimiz oradaydi cok aci ve cok korkunc oyle bir ana sahit olmak yasamak atlatmak .Ben siren sesine dayanamam o gunden beri.Ve kalabalik ortamlars mumkun mertebe girmem.Yazik gunah bu millete soysuzlar temizlensin artik

ben boyle parcalanarak heran ölme korkusuyla yasamak istemiyorum ben her sabahımı sevdigim insan kalabalık yerlerden gecmek zorunda oldugu icin ise gidene kadar haber sitelerine acaba bomba patladımı diye arastırarak gecirmek istemiyorum biz halk olarak milleti didik didik ediyoruz bu araba niye burda bu adamın tipi supheli boylemi yasıycaz yada boyle yasamaktan rahatsız olmayan varmı yahu kimse benim destekledigim parti onlesin bitirsin teroru demiyor ki yeterki bitsin bitirsinler istiyoruz

Bu patlamaların amacı ne? Tamam çok korktuk hadi alın kürdistan kurun mu denmesini bekliyorlar?
amaç sadece kürdistan mı ki? bir kere bu terör olaylarının kürtlerle ve kürt devleti kurulmasıyla vs. hiçbir ilgisi yok
bu pkk içinde bulunan pisliklerin büyük çoğunluğu ermeni ve yurt dışında yetişmiş özel üretim insanlar. yani kürtler falan değil. aralarında belki kanan çok az bir kesim vardır. benim bir sürü kürt tanıdığım var hiçbiri bu pisliği desteklemiyor hatta onların da kürt olduklarına inanmıyor.
amaç, ülkeyi sindirmek ve çok güzel yapıyorlar. bir kere hepimiz korkudan paronayak olduk. geçen internette gördüm. lise öğrencisi bomba patlayacak diye korkacağıma kendi kendimi öldürmek defolup gitmek istiyorum diye tweet atmış. işte bu duruma geldik yetmez mi? amaçlarının fazlasına ulaşıyorlar. ülkeyi pskolojik olarak sindirip sonra başka ülkelere sığınma ve zaten gizli olarak sömürgeyiz alenen sömürülen bir ülke haline getirme, iç işlerimize karışma hakkı bulma vs. uzayan bir liste halinde gider.

Elimizde sadece 'Yaşama Hakkımız' vardı şimdi ona göz koyuyorlar.. 78 milyonda 1 oranında tehdit altındayız. Ne yapıcaz ? Bugün çıkmadık, yarın çıkmadık dışarı hayatı ne kadar erteliycez? Yol yapıldı, köprü yapıldı yaşasın devlet ! Güvenlik olmadıktan sonra neye yarar bunlar ?

Olayları tek başına akpye chpye hdpye siyasi partilere indirgemek ne kadar sığsa senin sürekli hükümetin avukatlığını yapman o kadar gereksiz.

Yazın hükümet kurulamadı bir sürü şehit verdik. Oyunuzu verin kesilsin dendi. Topladılar oyları yine kesilmedi. Şiddetlendi. Hükümetle falan filan alakası yok bunun. Hdpnin oy toplamasıyla falan da alakası yok. Her şey planlıydı. Zamanı gelmişti. Kürdistan kurulmak isteniyor. Kimsenin engel olmaya gücü yetmiyor. Ölüyoruz.
Evet belkide on yıllardır ortadoğuda yaşananlar hepsi planlı,bir amaç uğruna herşey, ve nerede bitecek bilmiyoruz. Keşke bu yaşananlar akp yüzünden olsa da,o gidince düzelse herşey. Hükümeti eleştirmek tabiki çok doğal bir refleks,böyle bir durumda insanları sen niye onu yaptın bunu dedin diye eleştirmek de doğru değil. Herhangibir temennide bulunamıyorum malesef ne desek yanlış anlaşılıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

Kimsenin birşeyi fırsatı dönüştürdüğü yok,doğruları yazıyor herkes,tamam iktidar yanlısı olabilirsin ama olan da gerçekler var,al işte son 10 ayda 6 canlı bomba patladı,bu kimin suçu,burada madem bunların bilgisi var neden kimse birşey yapmıyor,mit nerede diyen arkadaşlarınmı yoksa devletinmi.Kimi eleştireceğiz Bakkal Mehmet amcayımı?
Ateş düştüğü yeri yakar derler ya, bu da o hesap. Tepki gösterenleri, bunu da aşıp kızgınlığını apaçık belli edenleri kendince bir sıfata bağlamak, onlara şusunuz busunuz demek şimdilik kolay. Bizler, yani burada yazan herkes daha tam anlayamadık hanyayı konyayı. 16 yaşında kızı ölen anneye sorun bakalım, o ne diyecek? Kimi suçlayacak acaba?
Şimdi terörü desteklememek adına bize tavsiye edilen tek şey çaresizliği öğrenip, öylece durmaya devam etmemiz. Bu denklemin bir tarafında yanlışlık var ama nerede?

Hadi açıp tv de Numan kurtulmuşun açıklamalarını dinleyelim 21 mart nevruz bahar Bayramı...
Her yer Çiçek böcek. Her yer neşe.
Herşey çok güzel:
3. Köprüler metrolar avmler ve istikrar.
Haberleri kapatalım hadi, flash tv de halay programı açalım.
Yaşasın yeni Türkiye la la la...
Numan Kurtulmuş ' un soylediklerini elestirdim diye terore alet oluyor oldum. Ya musluman ya bunlar kul hakkindan da haberleri yok mu? Insan olana atilir mi su iftira? Ben operasyonlarda su hukumeti bile desteklemisim gelmis bana terore alet oluyorsun sizin yuzunuzden oluyor diyor.

Bu açıklama 1 sene önce Erdoğan'ın hesabından yapılmış. Videosu da var.
Sanırım bunu da inkar etmez bazıları.
219Pzq.jpg

Soruyorum ısrarla hükumeti kayıranlara:
Biz bu yaşadıklarımızın hesabını, can güvenliğimizi mal güvenliğimizi sağlayamayanlardan değil de kimden soracağız?

amaç sadece kürdistan mı ki? bir kere bu terör olaylarının kürtlerle ve kürt devleti kurulmasıyla vs. hiçbir ilgisi yok
bu pkk içinde bulunan pisliklerin büyük çoğunluğu ermeni ve yurt dışında yetişmiş özel üretim insanlar. yani kürtler falan değil. aralarında belki kanan çok az bir kesim vardır. benim bir sürü kürt tanıdığım var hiçbiri bu pisliği desteklemiyor hatta onların da kürt olduklarına inanmıyor.
amaç, ülkeyi sindirmek ve çok güzel yapıyorlar. bir kere hepimiz korkudan paronayak olduk. geçen internette gördüm. lise öğrencisi bomba patlayacak diye korkacağıma kendi kendimi öldürmek defolup gitmek istiyorum diye tweet atmış. işte bu duruma geldik yetmez mi? amaçlarının fazlasına ulaşıyorlar. ülkeyi pskolojik olarak sindirip sonra başka ülkelere sığınma ve zaten gizli olarak sömürgeyiz alenen sömürülen bir ülke haline getirme, iç işlerimize karışma hakkı bulma vs. uzayan bir liste halinde gider.
Valla internet ortamında da destekleyen çok kürt gördüm,nasıl alakası yok?
Kendi çevremizdeki kürtler bile destekliyor elini kolunu sallaya sallaya.

Ya arkadaşlar ben anlamıyorum beynim durdu sanki Almanlar taksimdeki lisesini konsoloslugu kapatmadı mi ciddi bi yerden istihbarat aldık diye söylemediler mi niye önlem alınmiyo neden alınmiyo almanlara kiziyo bakanlar bide halkı paniğe sokmayın diye ne bu

Taksim'de 14 yıl çalıştım
İngiliz konsolusluğu bombalandığında oradaydım
Yüzlerce yürüyüş, molotoflu saldırı, protesto, gasp, hırsızlık, uyuşturucu vakası, cinayet gördüm
Taksim'de bela bağıra bağıra gelir kimse bir şey yapamaz
Çünkü İstiklal ve çevresinde turizm ve rant büyük, bir hafta sonu orada önlem almaya kimse yanaşmıyor ayrıca civarda bolca otel ve toplantı salonu var, ticari toplantılar ve resepsiyon trafiği inanılmaz derece yoğun, ne esnaf kapatıp gidebilir, ne turist kaçabilir, en fazla gezmeye gidenlere gitme diye uyarı yapılabilir. Civarda çok fazla iş yeri var, Şişli, Mecidiyeköy vs yerlere gidiş güzergahları ve toplu taşımaların hepsi Taksim'den geçiyor.
Galatasar lisesinin önünde çevik kuvvet polisleri var, yüzlerce, açık hedef olarak onları oraya dikip bekletiyorlar sadece
Meydanın başında zırhlı araçlar bekliyor, ben bu saldırının da onlara yönelik olduğunu düşünüyorum, sanırım erişemediler o tarafa, o canlı bomba 100 mt daha yürüseydi polislerin içinde onlarca memuru öldürebilirdi. Taksim'de herkes Allah'a emanet yaşıyor, sadece bu saldırı değil, hergün oradaki insanların başına bir şey gelme ihtimali %90 neredeyse. Kaç kere göstericilerin içinde kaldım, kaç kere biber gazından fenalaştım, kaç kere terörle burun buruna geldim inan hatırlamıyorum. Devlet her yerde olduğu gibi orada da yetersiz, Taksim sürekli açık hedeftir. Ölenlere rahmet diliyorum, tüylerim diken diken, o büfeden kaç kez yemek yedim, o caddede kaç bin kez yürüdüm, esnafla selamlaştım, ömrümün yarısı geçti orada, çok öfkeliyim, içim dolu dolu yine sevdiklerini kaybetti insanlar, yine sokaktaki garibe oldu olan, devlet erkanı gece nasıl başını yastığa koyuyor bilemiyorum

Zamaninda Hsbc patlamasini birebir yasadigim icin esimde bende isyerlerimiz oradaydi cok aci ve cok korkunc oyle bir ana sahit olmak yasamak atlatmak .Ben siren sesine dayanamam o gunden beri.Ve kalabalik ortamlars mumkun mertebe girmem.Yazik gunah bu millete soysuzlar temizlensin artik

Aha bende oradaydım. . Hatta daha önceki çöp bidonu patlamalarında atm ye girdiğim için sıyırmıştım.. gözümün önünde oldu resmen..
Cidden tesadüfen yaşıyoruz ..

Hedefinin başka yer olduğu söyleniyor, bu saatte Balo Sokak-Demirören tarafını patlatmak çok mantıklı değil. Galatasaray Lisesi'nin yan sokağında hep çevik ekibi ve toma falan olur, belki oraya gidiyordu? Ya da tam Galatasaray'ın önünde patlatacaktı, sembolik anlamı olurdu lisenin. Ama bu saat saçma, ben anlamadım, mantıklı gelmiyor.

Bomba öyle kontrolsüz patlayacrak bisey degil bence. Bence istedikleri yerde patladi. Sonucta bir bombanin patlamasi bile korku saciyor.

Bence bu daha 1-2 ay devam eder. Sonra acik havada mitingler olur "ey demirtas" gibi laflar edilir, vaadler edilir ve baskanlik sistemini yine alir. Bunca bomba patlamasina ragmen halen "hükümete zeval gelmesin" ve "terör bu, önlenilemez ki" diyenler oldukca, o baskanlik sistemine hasreti tez zamanda son bulur Erdogan'in.

Numan Kurtulmuş ' un soylediklerini elestirdim diye terore alet oluyor oldum. Ya musluman ya bunlar kul hakkindan da haberleri yok mu? Insan olana atilir mi su iftira? Ben operasyonlarda su hukumeti bile desteklemisim gelmis bana terore alet oluyorsun sizin yuzunuzden oluyor diyor.

Yok tabii ki.
Olsaydı vebal almaktan korkarlardı.
Sen ölenlere üzüldüklerini mi düşünüyorsun?
Birkaç ay içinde yüzlerce insan öldü, onlar hala hükmetti korumaya çalışıyorlar.
İnsanlar ölüyorlar insanlar.
Hem de masum.
Onlar biz de olabilirdik, ailemiz de olabilirdi.
Onların ailesi de olabilirdi.
Bugün iki ağlayan smiley yapıp yarın gülmeye devam edecekler.
Çünkü çıkarları, çünkü egoları bunu emrediyor.

Belki saçma ama ben cogunun bunu sucluluk psikolojisiyle yaptıklarını dusunuyorum. İçten içe biliyorlar bu duruma dolaylı veya direkt kimin sebep oldugunu, kendilerine sıcrayacağını. O sebeple kendi üzerlerinden atıp baskalarına bindirmeye calısıyorlar bu yükü sanki. Kendilerini rahatlatıyorlar böylece.

İnsanları paralize eden, onları korkutup sindiren, evlerinden çıkamaz hale getiren bir korku ve “terör” ortamının yaratılmasına hizmet eden her bomba, her saldırı, daha da derin bir otoriterleşme, daha da azgınlaşan baskı, daha da kanlı hale gelecek bir savaşa yol vermek anlamına geliyor. Korkunun, kolektif bir “panik atak” halinin esiri olmuş, travmatize edilmiş bir halk ya apolitize olur ve siyasetten geri çekilir ve güdülecek sürü haline gelir, ya da “güçlü” liderlerin, “tek adam”ların arkasına dizilecek şekilde “politize” olur.

Foti Benlisoy

benim askerime milletime güvenim sonsuz benim korkum başımızdakilere, yoksa Türk askerine bütün yetkiyi verseler darmadağın eder bu teröristleri ama onlarında elini kolunu bağladılar , dünyaya kafa tutmuş milletiz biz düştüğümüz hale bak, ben ne teröristen korkuyorum ne bombadan, tek korkum başımızdakiler bizi iyi yönetemiyor koruyamıyor , ne olacak halimiz eminim herkeste öyle.

X