İşten sonra eve gitmeden kahve kaçamağı...

Ben de başlayacağım artık altın ya da döviz almaya

evde sizin dönüş saatinizi dört gözle bekleyen çocuğunuz varsa kesinlikle doğru bulmuyorum bunu. ama çoluk çocuk eş yoksa her türlü gideri var bence. kasmaya gerek yok

ya bir de ben bu kahve romantizmini anlayamıyorum. sizin için de değil sadece. dünya çapında bir durum bu. kadınlar için öyle çok çok iyi bir şey değil sürekli kahve içmek. hele ki belli bir yaşın üzerindeyse.
cidden takıntı gibi olmuş sizin için. umarım paranızı boşa akıtmayacağınız içi daha dolu bir dinlenme şekli bulursunuz. bu arada benim de deli gibi çalıştığım nefes alamadığım dönemler oldu. ben eve geçip işimi gücümü yoluna koymaya bakardım o dönem hep. dışarıda oyalanıp vakit kaybetmek üstüne bir de boşa para ödemek bana göre değil. yaşınız kaç bilmiyorum ama zora dayanamayan yeni kuşağa ılık g*tlüler deniyorbiz ne çekmişiz be diyorum. bu kahve içmeden güne başlayamayanları ya da kahve içmeden hayata adapte olamayanları görünce:))
siz yine de daha ekonomik çözümler bakın. kahve içmek günü yakalamak mı, ne bileyim ben anlayamıyorum pek.

ortalama her gün bir arkadaşımla buluşup benzer paralar harcıyorum hocam.
yapmasam bana kalırdı evet ama ben de evde dinlenemiyorum gibi.

bu size yük oluyorsa alın termosunuzu -söyledikleri gibi-
okulda kahve varsa çıkmadan yapın
yoksa alın herhangi paketli kahvenizi yanınıza yapın çıkın
oturun parka bahçeye, takın kulaklığınızı
arada bir çikolata ile de ödüllendirin kendinizi :)

bir çeşit arınma yöntemi
baş ağrımı azaltıyor, keyif yaptığımı hissettiriyor.
ılık değilim bir sürü şey yaşıyor herkes de :)
30 yaşımdayım, İstanbul'dan katılıyorum :)

Çok cool geldiniz bana. Ben de okula giderken fırından poğaça alırdım. Bir gün fırıncı her zamankinden mi diye sordu. Mutluluğumun tarifi yok, civardaki kahveciler beni tanısa herhalde bayılırım

30 yaşındayım

bir çeşit arınma yöntemi
baş ağrımı azaltıyor, keyif yaptığımı hissettiriyor.
ılık değilim bir sürü şey yaşıyor herkes de :)
30 yaşımdayım, İstanbul'dan katılıyorum :)

Evet hanımefendinin yazdığı çok ciddi bir genelleme bence, hayatımızın illaki bir geçiş döneminde takıldığımız hususlar olabiliyor, ötekisi robotlaşmaya giriyor. Bu arada iş hele özel sektörde çok iyi bir konumda ya da kurumda değil iseniz şayet ciddi anlamda yorucu ve zor, çalışma saatleri, maaşlar, ortam vb. Ilık g.t olarak tabir edilen yeni nesil aslında daha insanca çalışma koşulları arayarak hakkını arıyor. Ben destekliyorum.

Yani kanka bir bardak kahveye verilen para bile hesaplanıyorsa insanla niye çalışıyor boğaz tokluğuna mı

Konuya geleyim ben durumda acaip bir şey görmüyorum günün stresinin atmak için gayet bir yöntem. Yalnız sigara kısmını pek beğenmedim, sigara stres atma yöntemi falan değil hem sağlığa zararlı , hem de çevreyi kirletiyor ... bizim toplumda neden bu kadar çok sigara içiliyor

Diğer kişilerin de yazdığı gibi termosa koyun yazın ve baharda parkta , kışın daha tesis kütüphane gibi ücretsiz yerlerde için yarım saat 1 saat rahatlayın. Ben de öğretmenim okul bitince herkes gidiyor kahve yapıyorum kendime oturuyorum bi 20 dk öyle eve gidiyorum

Kahvenin bu kadar yaygınlaşması çok güzel bir şey. Alkollü değil, kola gibi asiri şekerli ve zararlı değil. Insani ayık tutar, sarhoşluk yapmaz, kışın da içilir yazın da. Günde 1 2 fincan kahvenin de zarari yok hatta faydalı. Ayrıca konu sahibinin çalışma saatleri de çok uzun böyle çalışan birine zora dayanamayan demeniz de çok yersiz.

Yaşınızı bilmiyorum ama keyif alınan her şey için harcanan para ve zaman benim bakış açımdan boşa geçmemiştir, çünkü ihtiyaçtır.
Keşke daha insancıl çalışma şartları, dinlenecek nefes alacak parklar olsa , bir kahve molası lüks olmasa.
( Şu anda çalışmıyorum, ev hanımıyım ama dinlenme ve keyif için her gün çay ya da kahve molası vermeye sahile gidiyorum)

Aslında çok güzel bir şey

Kendine zaman ayırıyorsun işten sonra hemen kendini sevdiğin şeyle şımartıyorsun

Maddi yönden rahat olsun ama aynı sevdiğim şeyi yapayım dersen benim gibi kahve termosu kullan bir parkta otur kahveni için müziğini telden dinle sigaranı yak

Çok soğuk günlerde yağmurlu günlerde kafelere gidersin hem fazla harcamazsın hem de sevdiğin aktiviteden kopmazsın

Bunu yazarken kahvemi içiyorum hanımefendi kadın çalışıyor bu küçük aktiviteyi hak ediyor

Hayat kısa üç günlük isteyen kahveyle mutlu olur isteyen başka bir şeyle

Herkesin derdi kendi omuzunda kimisi derdini kendine yük yapar kabul eder kendini unutur deli gibi yaşar

Kimisi de konu sahibi gibi kendi kendine kalıp kendine zaman ayırıp mutlu olur işten haldır haldır eve koşup yemek iş güç bunlar sizi güçlü yapmaz ki

Vucütsal belki ama ruhsal diye bir kavram da var

Evet vallahi boğaz tokluğuna Çerim... Maaşlar düşük, her şey ateş pahası, insanlar sosyal aktivite yapamıyor, kendini geliştiremiyor. Bir iki sayfa öncesinde konuştuk, en basit kitap bile el yakıyor, sinemalar, tiyatrolar vs hak getire son durum ne bilmiyorum ama ben çevremde giden de göremiyorum. Insanlar zor bela çocuklarını kursa yazdırıyor, özel okullar cep yakıyor. Biz millet olarak köle gibi çalış eve gel uyu tekrar işe git robot misali olduk. Ha iyi kesimleri de iyi yaşıyor ama o ayrı... Sınıf farkı çok açıldı ne yazık ki. Orta gelirli bir ailenin zaten çok şansı yok.

Naçizane kütüphaneler bu konuda baya tasarruf sağlıyor.
Çok çok beğendiğiniz kitapları alın ,hem yerden hem maddiyat tan tasarruf

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…