işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada...

duygucum hikayeni yeni gördüm çok üzüldüm yaşadıklarına.. Neyseki meleğin artık kollarında sağlıklıya gerisi önemli değil benimde kızım 24 şubatta doğdu normal doğum yaptım.. Hikayem war topicte oku sende:) çok tatlılar değilmi onu giydirip süsledikçe iyiki kızım olmuş diyorum iyiki... çok güzel

bende hemen hemen aynı şeyleri yaşadım canım.okurken gözlerim yaşardı.kızımı gerizekalı bir doktor yüzünden kaybediyordum.defalarca ebenin aramasına ragmen gelmedi en sonunda ebe kalp atışlarını alamıyorum diyince geldi ve inanki eldiven giymeye bile fırsatı olmadı o korkudan.9 ay boyunca para al doguma gelme nasıl bi mantık anlamadım.ondan sonra bende panik atak kaldı şuan 1 yıldır panik atak tedavisi görüyorum kızım 5 yaşına geldi ama ben ikinci için çok korkuyorum

çok geçmiş olsun.
çok şeyler yaşamışsın.
ama sonunda kızın yanında ve sağlıklı.
okurken o doktaora öyle kızdım ki.
Allah onu bildiği gibi yapsın.
bence o doktoru hastane ve doktor tavsiyeleriniz topiğinde belirtmelisin .
başkalarının da canı yanmasın.

doğum yaptığım zamanlar geldi aklıma okuyunca

kimse rahatsız olacak diye asla düşüncelerimi saklamadım.sonuçta benim ve oğlum için yanımdaydılar.bi anlık sancım olsun,canım yansın,ya da başka bişey olsun anında hastaneye gidiyorduk.
gecenin bi yarısı urfadan diyarbakıra gittiğimiz oldu.

ayrıca sendeki rahatlığada şaşırdım yani...ilk doğumum diyorsun üstelik.benimde canım pektir ama iğne batığı bi acı dahi olsa hemen söylüyordum.gerekeni yapıyorduk.sonuçta bi can taşıyoruz.

doktoruna kızdım ama sana iki kat kızdım.o doktoruda Allah'a havale ediyorum.inşallah görevinden alınır.nasıl bi sorumsuzluk ya...özürle bitecek bişeymi...(okurken valla çok sinirlendim.heralde ben olsam o doktorla kavga ederdim yüzde yüz.)

okurken sonunu zor getirdim ama ALLAH'tan bebeğin iyiymiş.sağlıklı sıhhatli büyütürsün inşallah :)

leylaya katılıyorum. bende hamileyken rtl de sabah 11:30 da mein baby diye bir programı izlerdim. genelde normal doğum yapan kadınlar vardı. o kadar sakinlerki sanki doğum yaptırmıyolar. ebe ya da doktor artık pek bilemiyorum çünkü almancam yok, doğum yapan kadının elini tutuyor onu sakinleştiriyor. bir çay kahve içmedikleri kalıyordu yani. karnına bastırma falan da yok. hamile bir bayan izlese bile doğumdan korkmaz. biz de niye insana bu kadar az değer veriliyor anlayamıyorum ya
ayrıca doktorunun zamanında gelmemesine çok sinirlendim. sabaha kadar beklemiş yuh yani.Çok üzgünüm çoook
benim eltimin doktoru da doğuma gelmedi orda arkadaşım nöbetçi o yaptırsın dedi çıktı işin içinden allahtan kolay ve sorunsuz bir doğum oldu.
neyse gelelim bebişine. sağlıklı olmasına çok sevindim. allah analı babalı büyütsün canım. umarım bundan sonra büyük bir sıkıntı yaşamazsınız.

canım anlattıklarına sastım kaldım cok gecmıs olsun allaha cok sukurkı bebegın ıyıymıs senden ıstegım doktorun ısmını vermen ozeldende olabılır. cunku halen o doktorlara gıden ınsanlar olabılır. ozurle bu gerı geldımı sankı yaptıgı pıs adam ...

ay inanamıyorum ne biçim bir doktormuş o

hiç acı çekmemiştir de bilmiyodur acı ve ağrıyı

basıl dayandın zuzum ya kıyamam allah bağışlasın

işte hep bu azar korkusuyla doktorlara gitmekten hep çekinmişimdir

ama mecburen gittim artık aile hekimizin tayini çıkınca

diğer doktorlarıda sevemeyince

sık hastalandığım için

kardeşimin daha önce burnundan ameliyat olduğu doktora gittim

acil ameliyat dedi bademciklerim işlevini yitirmiş ve bana zarar veriyormuş

temmuz 10 a gün verilmesine rağmen muayeneye gittiğimde en yakın zmnda arıcaz dediler

çarşamba aradılar ve pazartesi dediler

perşembe son muayene ve yatış işlemleri için gittim

kapıdaki güvenlikler dışında hepsinden memnunum

ve uğraşmaya gücüm olsa şikayetçi olurdum

sabah 10dan beri serviste beklediğim halde doktor çıkış işlemlerini halledince dedi

mecbur bekledim saat 12de ameliyat listesinde adım yoktu

tekrar polikliniğe gittim doktor geldi salıya alındı ameliyatlı hasta geldi dedi

sonra tekrar servise çıktım bir yandanda korkuyorum nasıl biri diye

neyse aldı beni odaya çok şeker biri doktorum

bademciklerimin fazlasıyla büyük olduğunu bünyeme ağır gelecek bir ameliyat geçireceğimi anlattı

ameliyata girecek doktorları gördüm onlarda çok iyi ve şekerler en iyi doktor girecekmiş riskli diye

dedim alt tarafı bademcik ameliyatı yani niye bu kadar abartı

dedi bünyen zayıf, bademciklerin büyük, ameliya yeri büyük kesik olacak ve kanama riski de o kadar artıyor

daha fazlasını soramadım korkmayım diye

ama bana bir macera gibi geliyor

anneme diyorum doktor nasılsın diyince süperim

yeni maceraya yelken açıyorum dicem diyorum ki cidden dicem

moral olsun biraz motivasyon önemli

hayırlısı bakalım salı gününü iple çekiyorum

bu arada bende 9eylülde ameliyat olacağım

ve ewet kötü muameleden bende hep kaçar ve korkarım

istem dışı ağlarım yaşlar süzülür gözlerimden

Son düzenleme:
okurken bile insanın kanı donuyorki sen yaşarken neler yaşadın,neler hissettin acaba..allah beterinden saklasın canım..bebeğinle kocaman sağlıklı bir hayatın olsun inşallah..

arkadaşım o sıkıntının içinde ne diyon sen yaa diyemedin mi ben çataldan iner bir güzel döverdim onu sonra da ben bağıracağım sen de doğurt derdim.. belki o zaman aklı başına gelirdi dangalak herifin.. ne demek sesini duymicam eğer bağıran kadınlar görmek istemiyorsa kadın doğum okumasaydı oooh gelsin paralar derken herşey yolunda... gerçekten hikayeyi okurken sinirden kudurdum.. hiçbiryerde hiç bir zaman kendinizi ezdirmeyin arkdaşım biz kadınlar dünyanın en özel yaratıklarıyız hamile olduktan sonra anladım...

iş yerinden bi arkdaşım doğum sancısına dayanamadığı için sezeryana alınacak diye ojelerini silmeye çalışan hemşireye bi kaç tane geçirmişti bu da biraz fazla ama tepkisizlikten iyidir

bebeğinin sağlıklı olduğuna sevindim.. allah bütün ailenize uzun sağlıklı ömürler versin :)

Sizlerin paylaştıklarını okudukça doğumdan korkar oldum.... ama o duygu pahabiçilemez.. allah onu sana bağşlamş.... iyisiyle kötüsüyle şu an yanında we sağlıklı olmasına ne kadar sewndm anlatamam yaa ..çok duygulandırıyo bni bu tür şeyler

Her ne kadar doktor olsa da nereden bilecek karsısındaki kadının doğum sancısını düşüncesizce konusmus sadece sanki karsısındaki değil de o doğum yapıyoor
Yazdıklarını okurken göz yaşlarımı tutamadım canım ne güzel yazmışsın uzuunn uzunn..
Hiç bi şey planlandığı gibi olmaz ki zatenn..
Allah'ım herkese hayırlı doğumlar nasip etsin sana da tekrar geçmiş olsun cnm..

canım çok geçmiş olsun,çok çekmişsin Allah kahretsin o zor anlarda bu tip muamele yapanları.
çok şükür sağ salim bebeğinle birlikte evindesin,sonu güzel olmuş Allah tan.Ne özel hastane ne doktor ne bişey.Allah hayırlılarıyla çattırsın hepimizi,hayırlı doğumlar nasip etsin.
Ben de 35 haftalık hamileyim bu arada,çok duygulandım okurken Allahım kimseye yaşatmasın.

güle güle büyüsün inş.sağlıkla sıhatle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…