Işte Benim Son Sekiz Yilim

canım benim seni çok ii anlıyorum allah sana inşa banada ve isteyen herkese gani gani versin hayırlısını ve sağlıklısını bu nasıl bir imtahandır allaha sığınıyorum diliyorum herşey herkes için en iyisi olur

sanki biri benim yerime konuşuyodu.İnanılmaz etkilendim......inşallah bu kez bebişine kavuşursun.Sakın ümidini kaybetme.

Azracım gerçekten zor bi durum, insan herşeyde bi hayır vardır demekten başka diyecek bişey bulamıyo, kader, kısmet, imtihan yapacak bişey yok, bidahaki sefer inşallah son sefer olurda alırsın bebeğini kucağına hayırlısıyla

kızlar sonuç bilimsel olarak kesinleşti.Tahmin ettiğim gibi negatif...

Azracım ben senden haber bekliyordum şimdi gördüm okudum çok üzüldüm.Herşeyde bir hayır vardır senin yazdığın gibi,sen çok güçlüsün.Bugün negatif sonuç alan kardeşlerim hiç üzülmeyin.Bi gün mutlaka bebişlerinize kavuşacaksınız ve bunun geç olmaması için sizin için her zaman dua edeceğim.Acınızı paylaştığımı bilmenizi isterim.Kendinizi yalnız hissetmeyin...

Kızlar hepinize destekleriniz için çok teşekkür ederim.İnşallah bir gün olur.Allah herkese sağlık versin..

kızlar sonuç bilimsel olarak kesinleşti.Tahmin ettiğim gibi negatif...

Allah sabır versin azracım. Hayırlısı buymuş demekki üzülme diycem ama anlamsızlığını çok iyi biliyorum kendini yıpratma canım inşallah bundan sonraki denemende pozitif sonuç alırsın. Ben inanıyorum mutlaka bizlerinde yüzü gülecek.:teselli:

Sonucunu yeni okudum. üzülme demeyeceğim, desem de biliyorum faydası yok. Ama biliyorum ki sen pozitif, eğlenceli ve yüksek moralli duruşunla bunu da atlatıyorsun. Sorunun neydi hatırlayamadım, Allah büyük ağustosa kadar kendiliğinden geliverir belki :) Hep derler ya düşünmeyi bıraktım kendiliğinden hamile kaldım diye. İnşallah sana da böyle olur.

GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM CANIM SAĞOL...
BİZİM ASLINDA TEK SORUNUMUZ SPERM SAYISI İDİ.EŞİM İKİ YIL ÖNCE AMELİYAT OLDU VARİKOSEL.DAHA SONRA YAPILAN TESTLERDE SAYI İYİ ÇIKTI .EN SON MAYISTA YAPILAN TESTTE İSE İLERİ DOĞRU HAREKETLİLİK VE İLERİ HAREKETLİLİK DAHA DA YÜKSELMİŞTİ.BEN BU ARADA KEÇİBOYNUZU KÜRÜ DE UYGULADIM BİLMİYORUM ETKİSİ OLDU MU.BAZI ÜROLOGLAR KENDİKENDİNE BİLE OLUR DEDİ.BEN DAHA FAZLA BEKLEMEDEN TÜPE GEÇTİM.KISMET ALLAH UMARIM HEPİMİZİ DE FAZLA UĞRAŞTIRMAZ........

bundan 2,5 sene önce biz de niye çocuğumuz olmuyor diye araştırmalara başladığımızda güç bela eşimi tahlile ikna etmiştim. sonucu aldık, kocaman bir sıfır. nasıl bir yıkım anlatamam sıfır ya hani az bile değil. bir androloğa gitti kanallar ya hiç oluşmamış yada tıkalı dediler ileri tetkik istedirler. eşim bir daha gitmedi tahlile, dedik parayı denkleştirip tüp bebeğe gideceğiz başka yolu yok. tabi ben teseler tesalar araştırıyorum, okuyorum deliler gibi, benim de prolaktin yüksek çıkmıştı onun için ilaca başladım. neyse tam birbuçuk yıl sonra doktorumun da baskısı ile tekrar spermiyogram baktırdı. 150 milyon. biz bir daha şok. sonra tekrar tahlil yine 100 milyonun üzerinde. sevinsek mi üzülsek mi. eşimde sorun yoksa ben de ciddi bir sorun olmalıydı. neyse uzattım, eşim o dönemde işi gereği çok sık radyasyona mağruz kalmıştı. bu yüzden geçici bir düşme yaşanmış olabilir dediler sonra. hatta böbrek taşı kırdıran erkek de bile o ay sıfır sonuç alınabiliyormuş. Allahın işine karışılmaz. senin eşinin sayısı da yükselebilir. fındık, fıstık, ceviz, bal ve pekmezden oluşan karışımlar okudum forumda, yada one day men gibi vitaminler. mutlaka faydası oluyordur. keçiboynuzu ve havuç kürleri de aynı zamanda. denemekden zarar gelmez. sadece biraz kilo alabilir
ha bir de eşin bira içiyor mu? bira spermleri öldürüyormuş. Bir arkadaşım çok çekti bu yüzden. eşi bir türlü bırakmıyordu. varikosel ameliyatı falan oldu ama birayı bırakmadı. sonunda azalttı sanırım ve kendiliğinden hamile kaldı arkadaşım.

Sizde sorun sadece ileri hareketli sperm sayısıymış canım bizde her şey var benimde eşim 2001 de varikosel ameliyatı oldu.ne keçiboynuzu ne asisid işe yaramadı ama bizde durumda düzelme olmadı.Ayrıca benimde fsh ın 14 ve dr umun dediğine göre şansım 2 yıldan sonra azalıcakmış.Ama yinede umudumu yitirmiyorum ben bebişime kavuşacağıma inanıyorum ve senin gibi bir sürü desteğim var burda hepinize sonsuz teşekkürler.:1hug:

EVET CANIM YAAA!!
BENİM EŞİM SON İKİ YILA KADAR ÇOK BİRA İÇİYORDU ÖYLA BÖYLE DEĞİL YANİ .NEYSE İKİ YILDIR İÇKİYİ SİGARAYI BIRAKTI ÇOK ŞÜKÜR ÇOOOK ARADA SIRADA İÇİYOR.BUNA DA ŞÜKÜR.AMA BUNU SÖYLEDİĞİN ÇOK İYİ OLDU AKŞAM GELİNCE BUNU EŞİME DE OKUTACAĞIM.VE NE KADAR DOĞRU BİR ŞEY YAPTIĞINI BİR DAHA ANLAMASINI SAĞLAYACAĞIM.TEŞEKKÜR EDERİM CANIM SAĞOL.......

BU İŞLER HİÇ BELLİ OLMUYOR.FSH FALAN KAFANI TAKMA.BENİMLE BERABER TÜP YAPTIRAN BİR ARKADAŞLA TANIŞTIM BU SON DENEMEMDE .ONUNDA HEM FSH HEM PROLAKTİN SORUNU VARDI ONUN İLK DENEMESİYDİ ÇOK UZUN YILLAR UĞRAŞMIŞLAR.DÜN ARADI BENİ TUTUĞUNU SÖYLEDİ.YANİ BÖYLE ŞEYLERİ HİÇ KAFANA TAKMA .POZİTİF DÜŞÜN.ALLAH VERECEKSE FSH SPERM AZLIĞI.BUNLARIN HEPSİ HİKAYE.BENİM BİR ARKADAŞIMA SEKİZ YIL UĞRAŞTAN (ÜÇ AŞILAMA İKİ MİKROENJ.)SONRA DOKTORLAR HİÇ UĞRAŞMAYIN SİZİN ASLA ÇOCUĞUNUZ OLMAZ DEMİŞLER .BUNLAR TEDAVİYİ BIRAKTILAR VE SEKİZ AY SONRA BU ARKADAŞIM KENDİLİĞİNDEN HAMİLE KALDI PEŞİNE BİR DAHA,ONUN PEŞİNE BİR DAHA TAM ÜÇ ÇOCUK DOĞURDU .İNŞALLAH BİR GÜN BİZİM DE OLACAK.RABBİM KİMSEYİ BUNALTMASIN............

Sevgili AZ-RA , birşeyi isterken ALLAHTAN hayırlısını istemeliyiz. Canım, bak benim iki kızım var (Allah sanada nasip eder inşallah), ama ben 6 sene denge bozukluluğu yapan bir hastalığa yakalandım ve çocuklarıma istediğim gibi bakamadım. Bana anne beni parka götür dediğinde götüremedim, çünkü ayakta duramıyordum. Çocuğun gözünün içine bakıyor ama sen götüremiyorsun. Bunun ne demek olduğunu sadece ben ve Allah bilir. Onun için, ALLAHTAN herşeyin hayırlısını dile. Seni öpüyorum .

ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUN CANIM HAKLISIN .BENDE ÖYLE YAPMAYA ÇALIŞIYORUM.SONUÇ BEKLEME DÖNEMLERİNDE ÇOK DEĞİŞİYORUM. O AYRI BİR KONU .ÇÜNKÜ O DÖNEM ÇOK ZOR....AMA AKLIM BAŞIMA GELİNCA TABİKİ HAYIRLISI DİYORUM DEMEKKİ TUTSAYDI BENİ MUTLU ETMEYECEKTİ.SENİN İÇİNDE ÜZÜLDÜM CANIM AMA YİNE DE GEÇ KALMIŞ SAYILMAZSIN.İNŞALLAH BUNDAN SONRA KIZLARINA KALİTELİ ZAMAN AYIRABİLİRSİN.İYİ Kİ VARSINIZ CANIM TEŞEKKÜR EDERİM.

Genelde böyle şeyleri söylemem ama bana inan içimden gelerek söylüyorum, senin ağustosa kadar bekleyeceğini okuduğumdan beri, kendiliğinden hamile kalacağını hissediyorum. İnşallah hislerimde yanılmam. Kendiliğinden olabilir de demişler. Hadi hayırlısı diyelim. Ama zihnini başka şeylerle meşgul edip, bu konuları düşünmesen iyi edersin. Burada birarada olmak, dertleşmek, fikir alış-verişi yapmak çok güzel fakat bizim konudan uzaklaşmamızı engelliyor. Bilinçaltımız sürekli bu konularla meşgul oluyor, bu noktada biraz zararı oluyor diye düşünüyorum.

Az-Racım,
Hep yazılarınızı herkesin yazılarını bebek haberlerini okuyorum çok nadir cvp yazyorum.Çünkü snin yaşadıpın aynı duyguları burda herkes yaşadı yaşıyor. Ama biliyormusun ağlattın hepimizi. Zannetmiyorum şu yazıyı okuyupta ağlamayan olsun. Sen naptın bana..,
Çok teşekkür ederim benide böyle bir yazıyla duygulandırdığın için var ol nur ol.Ama bugün hatta inan 1 kaç saat önce bir arkadaşımın hamile haberini aldım okadar denemesine rağmen olmuyordu en son aşılamada 2 aylıkken aldırdı bebek gelişmiyordu ve bugün evet bugün kendiliğinden hamile kaldığını öğrendim çıldırdım sevincimden. Kendim hamile kalmışçasına sevindim. Neden biliyormusun çünkü bizim davamız bir, çünkü bizim kederimiz bir. Ve inanıyorum ki bir gün sen de bende, ayşe de, fatmada, burdaki herkes bir gün bu kutsal duyguyu tadıcağız. (Hatta belkide kendiliğimizden hamile kaldığımızı) o nefret ettiğin kitlere bakarak o güsel rengi görerek öğreneceğiz. Umudumuzu yitirmiyoruz çünkü biz bebeklerimizi herzamnkinden çok isitiyoruz. tekrar teşk ederim böyle güsel bir yazıyı bizlerle paylaşştığın için. herşey tüm güzellikler hepimiz için bata senin için olsun az-ra cım.sevgilerr..

Fsh Yüksekti 1 Kez Aşilama Yaptik Olmadi Gonal F 900 Menagon Filan Kullaniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…