İstanbul'da Fal - Falcılar

Valla acikcasi insanlar boyle dusundugu icin de erkekler erkek gibi degil kadinlar da kadin gibi. Roller degisti, sonucta hem erkekler hem kadinlar icten ice mutsuz cunku dogasina aykiri davranmaya calisiyor, bu benim dusuncem.

Valla acikcasi insanlar boyle dusundugu icin de erkekler erkek gibi degil kadinlar da kadin gibi. Roller degisti, sonucta hem erkekler hem kadinlar icten ice mutsuz cunku dogasina aykiri davranmaya calisiyor, bu benim dusuncem.
İcten ice niye mutsuz olsunlar ki? Kadin dogasina gore nasil davranmali, erkek dogasina gore nasil davranmali? Dogasina gore davranan erkekler kendilerinde siddeti hak gorebilirler, kadin kadinligini yapmadigi surece? Neyse bunlar cok genel cok tartismali cumleler. Ama bence anitsayacin olusturuldugu guzel ulkemizde daha da sakincali dusunceler.
Elbette sizin dusuncenize de saygi duyarim.
Ama insan, once insan olmali.

Ben modern kent hayatında her şeyin neredeyse ulaşılır olduğunu düşünüyorum
Bunun başında da erkek ve kadın geliyor
Ben hayır dersem bir başkası mutlaka gelir
Bana hayır derse biri olur
Ben bu şekilde davranmam o ayrı
Ben zamanımı beni yoran kişiye harcamak istemem,oturur bir dostumla konuşurum ya da kızımla yemeğe çıkarım hiç bir şey yapamadım gider uyurum
Zaman kıymetli
Olumsuz yani kadın veya erkek,karşı tarafın istemediği bir ilişkide ısrar ediyorsa eğer,buna tutku diyin,ego,hırs,saplantı diyin
Ahlak başka bir şey,bunu namusla ilişkilendirmiyorum sadece ve Kohlberg bunu güzel anlatır
İş kohlberg e geldiyse gidiyorum ben

Uzun uzun yazilacak bir konu degil cok detayli ve sosyolojik psikolojik bir cok etkeni var burasi hic yeri degil o yuzden cok uzatmayayim ben de ama kastettigim tabi ki soylediklerin degil onlar cok ayri konular. Ulkenin hali ve erkeklerin siddete yonelimi ayri bir konu, o guzel ulkemizin ortadogu cukuruna daha da batmasinin getirdigi sonuclar. Eski Turk devletlerinde kadin en onemli varlikti hatta ulkeyi yonetirdi, daha dogrusu sozlerine kadina saygi duyulurdu, "Hanim" kelmesi nereden cikmis hikayesi vardir hatta kadini mal olarak goren arap zihniyeti ve ne yazik ki gittikce araplastiriliyoruz.

Neyse dedigim gibi burasi fal topigi yeri degil ama erkekleri de iyice kadin kiligina sokan kadinlarin kendi davranislari. Kadin kendi degerini kendi belirliyor, maalesef erkekleri hem simarttilar hem de en ufak eli duzgun oldugunda ego icinde olmalarini sagladilar, erkegin cabalamasina firsat vermeyerek. Pesinden kosan kadin olunca erkek de kadinin yapmasi gerekeni yapiyor, oturdugu yerde gelen kismetleri degerlendiriyor, naz yapiyor. her zaman disi taraf secicidir kabul edendir ama erkek secici konumuna gectiler. Boyle yapip denge duzeni kaldirip sonra her yerde disi enerji nasil arttiril, yapay yollarla bunu arttirmaya calisiyorlar. Oyle disilik aromatik yaglarla artmiyor :)) Ayrica kadinlar da beklesin, erkek bana gelecek mi cabalayacak mi, falciya fal baktirsin vade beklesin, pembeci falcilarin sozlerine inanip daha cok hayal kirikligi yasasin... Gelecek erkek yok ki o oturmus evinde ayagina gelecek kadinlari degerlendiriyor. Hayat da gecip gidiyor, kadinlar bunu kendilerine yapmamali bunu anlatmaya calisiyorum..

Arkadaşlar hepimizin ilişki koçluğu yapmasına gerek yok. Bu konu aşırı aşırı uzadı. Lütfen bir daha kimse benimle mermaid in tartışması hakkında yorum yapmasın . Heidi ye laf attım çünkü kendisi senelerdir fal baktıran biri. Herkesi gelecek çıkmadı , anı bilmedi diye eleştirip Emine ve kamerin altından bir şey aradı. Emine’ye beni tanıyor sandım telefonu yüzüne kapattım diyen , kamere yazılımcı diyen oydu. Yok yani ben anlamadım kötü bakınca eleştiriyor iyi bakınca da altından bir şey arıyor. O zaman neden baktırıyor ki? Heidi senelerdir buradaydı kaç kere tartıştı ama gitmedi. Kameri herkes çok beğendi, onun yüzünden fal bakmıyor diye Heidi direkt kaçtı. Onun üstüne gidilecekti. Burda kaç kere bana kamerin numarasını ver diye mesajlar atıldı bana. Versem ne olacak ki? Heidi yüzünden bakmıyor. Hayır bu kadar saçmalamaya gerek yoktu. Sonra ben iyi ki gitti diyince M mermaid250 kızdı. Benim onu tanıdığım falan yok. Bir derdim de yok. Sadece saçmalayan bir üyeydi bu İstanbul ve Ankarada ki tüm cafelerde fal baktırmasından belli oluyor, baktırmadığı bi ben kalmışım. Bu yüzden iş yeri açması iyi olmuş hayırlı olsun umarım psikolojik sorunlarını hal eder

Ben anliyorum demek istediklerinizi. Hatta hak verdigim taraflarda var. Ama en basindan beri diyorum bunlar cok genel, genel, genel. Ayrica insanlar nasil mutluysa oyle davransin. Kadin kendi degerini belirliyorsa erkek de belirleyebilir. Kadin seciyorsa erkek de secebilir. Kadini erkegi yok bu isin benimde anlatmak istedigim bu. Ayrica disilik aromatik yag falan bilmem, o kisi tahmin ettigim kisiyse zaten cok fazla sikayet alan, meslegini kotu kullanan sacma sapan biri. Yorum yaparken ister istemez kadinlari dibe cekiyorsunuz zaten. Kadin fal baktirir, bekler e bi de elinin hamuruyla tv izlesin gun boyu. Bunu isteyen kadinlar yapar, kendi hayatlari bilecekleri is. Ama bakin isteyen… Ama bende onlar uzerinden ahkam kesip kadinlar soyledir, erkekler boyledir diyemem. İyi gunler.

Canım düşünceleriniz çok güzel inanın

Kız naptın annesinin yanında yaşayınca noluyo benim çevremde çok dostum var anasıyla babasıyla yaşayan otuz yaşlarında ve harbi adam gibi adam olan aklıma onlar geldi hemen

Valla bende erkek olsam koşmam niye kosayim ki beni isteyenle olurum .
Erkeğe para harcatin diye çıkmış konuşuyor o kadın kendi hayatına baksin bence .
Neden sürekli erkek para harcasin kolay mı kazaniyor okuyor ediyor çabalıyor o para kolay kazanilmiyor kizin birine marka çantalar alayım sebeklik yapayım modunda olmaz aklı başında bir erkek .
Adam ya çok tipsizdir yada bir eksikliği vardır para harcayarak kapatiyordur .
Herkes prenses olmak istiyor da öyle bir dünya yok .
Bu kendi degerini bilmemek değil gerçekler .
Gerçek dünya böyle .
Kapıda yatmalar çok demode.
Aklı başında adam kapıda falan yatmaz .
Biri benim kapımda Yatsa polise haber veririm
Ilişki karşılıklı çabayla yürür.
Ilişkisine emek vermiyorsa bir erkek uzaklaştırım ondan tabu zamanla .
Ama ben oturayım adam hep bana yapsın modunda değilim yani ihtiyacım da yok çok şükür .
Çevremde hiç kimse de görmedim kapıda yatanlari falan .

Kız naptın annesinin yanında yaşayınca noluyo benim çevremde çok dostum var anasıyla babasıyla yaşayan otuz yaşlarında ve harbi adam gibi adam olan aklıma onlar geldi hemen
Bence de çok itici kaç yaşına gelmiş adam hala annesiyle yaşıyor .
Uzaklaşma sebebim direk

Bence de çok itici kaç yaşına gelmiş adam hala annesiyle yaşıyor .
Uzaklaşma sebebim direk
2 arkadaşıma sormuştum ben bunu birinin maddi durumu bayağı bayağı çok iyi. zaten evlenince ayrılıcam bu evden o güne kadar neden düzenimi bozayım demişti ve öyle anne babaya düşkün biride değil
diğeride ben yemek yapmayı bile blmiyorum boşa masraf çıkaramam demişti
ay valla bana çok normal geliyo o yüzden okuyunca garipsemiştim ev yani sonuçta ayrı yaşayınca ayaklarının üstünde duruyo anlamı çıkartıyo millet ama sorumluluk bilinci her şekilde zaten olabiliyor
ben 22 yaşında ayrı evde yaşamaya başladım çok afedersiniz bok gibiydi hayatım o dönem

Ve kaldi ki Heidi burda cogu insani tersledi, iftiralar atti, hep bi öfke vardi, sorulara cevap bile vermedi ves. En sonunda Kamer'in olayindan sonra kacip gitti. Burayi okuduguna da yemin edebilirim ama ispat edemem.

M mermaid250 , sizi tanimiyorum ve asla size karsi saygisizlik yapmam cunku bana zarariniz olmadi ama arkadasin dedigi yanlis degil. Yeri geldi bana falcilarla isbirligi yapiyosun dedi, insanlarin ozel hayatini falcilara anlatiyorumusum, ki ben burda hic kimsenin ozel hayatini bilmiyorum, bilmek de asla istemem. Özür dilerim tekrar, sizi kirmak istemem ama ben dusuncemi yazmak istedim. Cok korkunc iftiralarda bulundu cogu kisiye karsi. Bi falciya iyi derdik ve kendisi baktirdiktan sonra bize yalanci derdi. Buna hakki yoktu ki, benim begendigimi siz begenmezsiniz ve tam tersi. Insanlarla ozelden de konusmuslugum var, artik Heidi'nin yorumundan korkup kimse burda bi falciya iyi diyemiyordu, yazamiyordu o derece. Kamer'e yalvardim ben resmen bakmasi icin mesela ama o kadar uzulmus ki Heidi'nin yorumuna kadin tovbe etmis. Bana korkunc iftira atildi, ordan birisine bakmam diyo. Kadin paraci da degil, ben 3 mislisini teklif ettim ama yeminliyim diyo. Whatsapplara giriyo ne demek, ne kadar korkunc bisey. Kamer'e hak veriyorum yani ama kurunun yaninda yasta yandi maalesef.

Tabii ki koşullar elverişli ise,kadın ya da erkek ailelerinden ayrı evde yaşarsa iyi olabilir
İlişki daha güzel yaşanır
Yaşı bilmem kaç olmuş hala ailesiyle yaşıyorsa bu beni rahatsız eder
Tersi sorumluluk almaktan kaçmaktır

Ya tabi de bir erkek belli bir yaştan sonra yalnız yaşamalı.
Yani ilişkim var adamla belki evde vakit geçirmek isterim falan sıkıntı olur .
Sonuçta belli bir yaş üzerindeyim .
Benimde ailesiyle yaşayan flortum oldu da ne bilim sıkıntı oldu yani kendi adıma pek tercih edeceğim bir şey değil.

Neyse ki çıktı gitti, yeni işinde ona mutluluklar. Bir daha görüşmemek üzere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…