İstanbul'da Fal - Falcılar

monamide bende semaya baktırmıştım hiç beğenmedim kadın çok şeker ama fal konusunda zayıf arkadaşımda sedata baktırmıştı o da beğenmemişti

evet doğru semaydı adı:)sedata da gittim okadar hızlı konuşuyorki ilk söledidiğini anlayana kadar fal bitiyor zaten bide orda fala çok kısa bakıyorlar

Bu başlıkta gezinen herkes verdiğim linklere bakarsa, konuya çok güzel yakıştığını anlayacaklar.
Bizim bölümde derste bu belgeselden bahsetmişti hocamız Türkiye Avrupa Birliği ilişkileri adına öğretmenimizin arkadaşı meseleyi fallarla ele alıp, kahve falının böyle meselelerde bile tutarlı olabileceğini göstermiş. Maalesef hepsini izleme şansı bulamadım festivale gidemedim.

fragman için ve diğer bilgiler için neysehalimfilm.com

Ayrıca şuradaki haberi sesli dinlemek isterseniz

bbc.co.uk/turkce/multimedya/2010/07/100723_zeynep_gursel_int.shtml

BBC Turkce - Multimedya - Kahve falıyla Türkiye'nin AB yolculuğu

Sen cok tatlısın ya evet sosoyolojı ve Genc Kıta Toplum Psıkolojısı bılıyorsun Amerıka Kıta olarak kesfedılen en genc kıta bu konuya cok yatkın degılım ama bıraz calısırsam herhalde tamamdır sen gonlunu ferah tut bak bır de aslında bu fal ve bakım ısını hıc para almadan yapan benım cok ıyı tanıdıgım baska bır hanım var Istanbul Yesılkoyden cok uzakta oturmuyor ben sana ozelden mesaj atarım aslında kendısıne cok bılınen ınsanlar gelıyor kendısının meslegı cok baska dedıgım gıbı para almıyor zaten hıslı cok kuvvetlı kendı esının olumunu gormus olan bır ınsan cok tatlı bır hanım ben sana ozelden mesaj atacagım ama gıtmek ıcın benı beklemek zorundasın eee ne demısler SABiRLA KORUK HELVA OLURMUS ben senı o hanıma goturecegım kaybedecek bırseyın yok ama sadece SABIR ben tekrar TURKIYE CUMHURIYETINE gelene kadar elınden geldıgınce dua et.

Ben sana yazacagım gene ozelden Fransada kı FAIROUZ un bana verdıklerını cok etkılı oldular bende buna ınan ve ben sana bır ısım daha verecegım gıdebılecegın o da cok ozel bırıdır benden haber bekle unutma hıc unutma ALLAH YAPAR KULLAR SASAR ve yıne hıc unutma SABIRLA KORUK HELVA OLUR ...Yuce Allahım yardımcın olsun...

Mazarine Hocam özelden mesajınızı bekliyorum. Kanada dan güzel haberlerle siz vatana dönene kadar sabırla beklerim. Belki bu belgeseli orada kullanırsınız hatta öğrencilere kısa belgesel film ödevleri verirsiniz:)

Gitmediğim falcı gitmediğim cafe kalmadı artık istanbulda..
Ama hayatımda bir tek falcı tanıdım 2. kez gittiğim taksim bir istanbul kahvehaneside seval.
Tarot baktırıyorum ona hersey cıktı inanamadım eşim evden gitmişti bilen bilir beni tanır buradakı arkadaslarım ya herseyı bıldı ve her dedıgı cıktı.
Kesinlikle tavsiye ediyorum ben hayatımda bu kadar memnun kalmamıstım.
Ve o kadar güleryüzlü ki insana huzur veriyor.
Kesinlikle diger falcılar gibi atıp tutma söz konusu degil. kahve falıda baktırdım 10 üzerinden 9 veriyorum gidip deneyin derim.
artık taksimde gıtmedıgım kafe kalmamıstı. heryerı denedım ama hepsi genel olarak atıp tutuyor. seval öyle değil. Sordugun merak ettıgn sorulara yogunlasıyor. Olayı görüyor resmen. Kesinlikle deneyin. ben tekrar gidecegim. opuyorumnanaktan

Taksim'de İstanbul Kahvehanesi nerede? Hiç görmedim ve duymadım bilmiyorumkismile
Ara sokaklarda mı? Yoksa İstiklal Caddesi üzerinde mi?

Bir istanbul kahvehanesi garanti bankası sokagında canım orada kime sorsan gösterir. mutlaka gitmelisin. bu kadar tavsiye etmemin sebebi eşimle ayrılma noktasına geldık bosanacaktık nerdeyse evden gitmişti seval esımın dusuncelerını gördü olayları analiz etti 3 güne gelecek dedi geldi inanamadım oysa ona gözyaslarımla gitmiştim...

kızlar gülün bayramda olacak dediği birşey bugün oldu tesadüf müdür gerçekten bilmiş midir bilemem ama asıl önemli olacak dediği şey eylül 15ten sonra olursa onu da yazarım CADIARZU
başka verdiği tarihlerde söyledikleri tutan oldu mu

aynı şey için bana çok önceleri zeynep de ağustosta olmayacak eylülde olacak demişti:uhm:

ayhan ışık sokak yani
mübarek küçücük sokakta ne cevherler var
sevale gitmedim ama o sokaktaki çoğu cafeyi ve falcıyı falan denedim hepsi fos çıktı:1no2:

Bir istanbul kahvehanesi garanti bankası sokagında canım orada kime sorsan gösterir. mutlaka gitmelisin. bu kadar tavsiye etmemin sebebi eşimle ayrılma noktasına geldık bosanacaktık nerdeyse evden gitmişti seval esımın dusuncelerını gördü olayları analiz etti 3 güne gelecek dedi geldi inanamadım oysa ona gözyaslarımla gitmiştim...

Hımmm anladım canım... Peki kaça bakıyor? Oradaysa bulurum yerini.

12.5 canım.
Yani kesinlikle memnun kalırsınız. Falcı gibi degil o kadar hisli bir insan ki. Az biraz bende fal bakıyorum arkadaslara anladım yani hisleri kuvvetli. Aglayarak gitmiştim tavsiye üzerine bosanıyorduk o kadar cok sey söylediki hepsi cıktı.

12.5 canım.
Yani kesinlikle memnun kalırsınız. Falcı gibi degil o kadar hisli bir insan ki. Az biraz bende fal bakıyorum arkadaslara anladım yani hisleri kuvvetli. Aglayarak gitmiştim tavsiye üzerine bosanıyorduk o kadar cok sey söylediki hepsi cıktı.

ya şimdiy görüyorsa ve ona göre seni yönlendiriyorsa ve sen de onun dedikleirni yapıyorsan çıkması normal
durum böyle mi yoksa uzun vadeli birşey söylüyor ve çıkıyor öyle mi

Geçmişimi planlarımı bildi. uzun vadeli söylediği seyler cıktı. Bana şunu yap bunu yap demedi. Sen hiç birşey yapma bak eşin bunları bunları yapacak bunları düşünüyor su gun su saatte söyle olacak hissediyorum dedi. Çıktı. İş konusunda söyledikleri cıktı.
Uzun vadeliydi bunlar zaten.

Geçmişimi planlarımı bildi. uzun vadeli söylediği seyler cıktı. Bana şunu yap bunu yap demedi. Sen hiç birşey yapma bak eşin bunları bunları yapacak bunları düşünüyor su gun su saatte söyle olacak hissediyorum dedi. Çıktı. İş konusunda söyledikleri cıktı.
Uzun vadeliydi bunlar zaten.

Teşekkür ederim tavsiyen için canım. İlk defa bir falcı hakkında böylesine iyi, pozitif yorum okudum. Bayramdan sonra İstanbul'da olacağım ve falcı hakkımı Seval'den yana kullanacağım... boshayallersmile

Tamam canım git mutlaka memnun kalırsın. gecen hafta bii arkadasımada tavsiye ettim o da memnun kaldı. Şu zamana kadar o kadar falcıya gittim ki... ya resmen baska falcıya gıtmıstım sevalden önce bana bosanacaksın dedi :bbo:
Seval eve dönecek esin bak gör dedi ve döndü eve hemde benim umutlarım tükenmişken..

Tamam canım git mutlaka memnun kalırsın. gecen hafta bii arkadasımada tavsiye ettim o da memnun kaldı. Şu zamana kadar o kadar falcıya gittim ki... ya resmen baska falcıya gıtmıstım sevalden önce bana bosanacaksın dedi :bbo:
Seval eve dönecek esin bak gör dedi ve döndü eve hemde benim umutlarım tükenmişken..

Canım o mıntıkadaki falcıların çoğunu ben de gezmişimdir. Hatta bi ara her gün gidiyordum, o derece. Ama daha işe yarayanını görmedim. Ben bir de falın insanda kehanet etkisi yarattığını düşünüyorum bazen. İnsanın bilinçaltına işleyip o doğrultuda ilerlemesini sağlayabiliyor... Bu yüzden pozitif falcılara gitmeyi tercih ediyorum. Senin söylediklerinde en çok hoşuma giden husus bu...

Haklısın gercekten de bende senın gibi düşünüyorum.
Çok kişiye gittim gitmediğim cafe kalmadı taksimde hepsi sanki ezberden anlatıyor.
ve hepside ezber.
Seval cok farklı geldi bana

istanbula kurtuluşa gıttıgımde bulurum ben ritayı.. sora sora bagdat bulunur
ayrıcaa cokkk yıllar evvell sankı kurtuluşta oturmuş daha sonra bızım semte taşınmış bır arkadasımla
o hanıma gıtmıştık bız.. dedıklerının hıc bırını anımsamıyorum ama evının gırış katta bır ev oldugunu ve kedılerını anımsıyorum.. gırışı bıraz karanlıktı evın ve bze orda fal bakmıştı o zamanlar dert tasa yok tabı kucuguz o yuzden sanırım pek sallamadım ..
ama eger makul bır fıyata bakıyor ve hayattaysa gıdılebılır kızlar.
bu arada mazarine arkadasım sana ozelden yazıyorum..

bu hafta sonuda ıstanbuldaydım tamamennn tesaduf eserı medyum şaman dedıklerı şahısa fal baktırdım
yanında arkadası vardı ve yegenımın cok yakın arkadasıydı dedıgım gıbı uzun uzun yazmıyım tamamen tesadufı karsılastık ee o zaman bak bana dedım
dedıklerının olma ıhtımalını dusunemııyorum .. cok attı .
hatta atıyorsun ama bıraz alcaktan devam ett dedım kendısıne... !
soyledıklerının olacagını sanmıyorum
bırde su hayatta bnm ıcın tek onemlı sey var onu kesın bılen bırını arıyorum ben ancak o zaman baktırırım..
ıyı bırıne.
yoksa bu fal kafedekıler pek ıyı deıller.
medyum mazlum ne oldu bulan varmı yada baktırıcaktınız ıstanbulda toplaşıp ne oldu..
ben bursadayım burda onu bulma şansım olurda baktırırsam herkese bıldırıım :)

merhaba; ben de ritaya yıllar önce gitmiştim ; öğrenciydim; bir öğrenciye neler denirse onları söylemişti :) zaten cok hatırlamıyorum ama telini saklamışım istersen mailine gönderebilirim özelden yazamıyorum....

X