Çorbalar Ispanak Boranisi-Birşah Yoğurt Sponsorluğunda

Bu arada arkadaşlar oy verirken ıspanakları yıkamanın ne kadar zor olduğunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim :deli:

Uzun bir aradan sonra şükür geldim kızlar :KK54:

aklımda bi sürü tarif vardı ama dün eşimin ıspanak almasıyla birinci olamayacağımı bile bile size yöresel bir tat sunabilmek için Hatay yöresinden ıspanak boranisi ile karşınızdayım :KK52:

Hemen malzemelere geçiyorum..
Eki Görüntüle 2107843
●ıspanak
●200 gr kuşbaşı et
●1 su bardağı pirinç
●1 yumurta
●1 kaşık un
●yoğurt
●soğan
●sarımsak
Eki Görüntüle 2107842
Öncelikle ıspanakları sirkeli suda bekletelim.. sonra pirincinizi suda haşlamaya bırakalım.. pirinçler pişince 1 yumurta, un ve tuzla terbiye ettiğimiz yoğurdu karıştırarak tencereye ilave ediyoruz..

♧püf nokta: Aslında hatayda tuzlu yoğurt kullanılır fakat bulması zor olduğu için ben size normal yoğurt ile tarif veriyorum :KK66:
Eki Görüntüle 2107841
Soğan ve sarımsağı küçük küçük doğrayıp pembeleşinceye kadar kavuruyoruz. Sonrasında haşlanmış kuşbaşı etlerimizi ekleyip karıştırıyoruz..

Hazırladığımız soğanlı karışımı tenceree ilave edip özdeşleşmesini bekliyoruz..
Eki Görüntüle 2107840
Sirkeli suda bekleyen ıspanakları durulayıp küçük küçük doğruyoruz ve çorbamıza ilave ediyoruz.. ıspanaklar piştimi çorba hazır..
Eki Görüntüle 2107848
Çorbayı süslemek ve tat vermesi için pul biberi tereyağında yakıyoruz..

Vee sunum...
Eki Görüntüle 2107844 Eki Görüntüle 2107846 Eki Görüntüle 2107847 Eki Görüntüle 2107849 Eki Görüntüle 2107850 Eki Görüntüle 2107851 hepinize afiyet olsun :rapci:
Ellerine sağlık hippom nefis görünüyor başarılar:KK36:

Uzun bir aradan sonra şükür geldim kızlar :KK54:

aklımda bi sürü tarif vardı ama dün eşimin ıspanak almasıyla birinci olamayacağımı bile bile size yöresel bir tat sunabilmek için Hatay yöresinden ıspanak boranisi ile karşınızdayım :KK52:

Hemen malzemelere geçiyorum..
Eki Görüntüle 2107843
●ıspanak
●200 gr kuşbaşı et
●1 su bardağı pirinç
●1 yumurta
●1 kaşık un
●yoğurt
●soğan
●sarımsak
Eki Görüntüle 2107842
Öncelikle ıspanakları sirkeli suda bekletelim.. sonra pirincinizi suda haşlamaya bırakalım.. pirinçler pişince 1 yumurta, un ve tuzla terbiye ettiğimiz yoğurdu karıştırarak tencereye ilave ediyoruz..

♧püf nokta: Aslında hatayda tuzlu yoğurt kullanılır fakat bulması zor olduğu için ben size normal yoğurt ile tarif veriyorum :KK66:
Eki Görüntüle 2107841
Soğan ve sarımsağı küçük küçük doğrayıp pembeleşinceye kadar kavuruyoruz. Sonrasında haşlanmış kuşbaşı etlerimizi ekleyip karıştırıyoruz..

Hazırladığımız soğanlı karışımı tenceree ilave edip özdeşleşmesini bekliyoruz..
Eki Görüntüle 2107840
Sirkeli suda bekleyen ıspanakları durulayıp küçük küçük doğruyoruz ve çorbamıza ilave ediyoruz.. ıspanaklar piştimi çorba hazır..
Eki Görüntüle 2107848
Çorbayı süslemek ve tat vermesi için pul biberi tereyağında yakıyoruz..

Vee sunum...
Eki Görüntüle 2107844 Eki Görüntüle 2107846 Eki Görüntüle 2107847 Eki Görüntüle 2107849 Eki Görüntüle 2107850 Eki Görüntüle 2107851 hepinize afiyet olsun :rapci:
harikaa olmuş hippom ya sunum süper ellerine sağlık

Canımmm ellerine sağlık daha önce hiç denemediğim bir çorba ama lezzetli olduğu taa buradan belki oluyor :KK68: başarılar dilerim iyi ki geldin :)

X