intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

Ajandam var vallahi :KK59:
Geçtiğimiz yıllarda o kadar darma dağınık, derbeder yaşadım ki çareyi ajanda kullanmakta buldum. :confused:
Bu da resmi :-)
ahhaahah hemde kedili : )))))) içi dolumu bari ? bende kendimi zorladim senelerce kullanmak için, baktim ki 2-3 sayfasini ancak dolduruyorum, sonunda gerçekleri kabul edip düzensiz yasamaya karar verdim : )))

ahhaahah hemde kedili : )))))) içi dolumu bari ? bende kendimi zorladim senelerce kullanmak için, baktim ki 2-3 sayfasini ancak dolduruyorum, sonunda gerçekleri kabul edip düzensiz yasamaya karar verdim : )))
Belki de doğru çeşit ajanda kullanmamissindir:KK39:
Mesela öncelikle kedili olmalı:-) Öyle lacivert, siyah dümdüz olmaz. Diğer gerekli özellik de 1 haftayı tam olarak görmeni sağlamalı. Bu ajandayi açtığında sağlı sollu sayfalarda toplamda 7 gün var. Çok güzel oluyor.
Bakma sen. Ben de dağınık biriyimdir ama iş konusunda zihnim o karışıklığı kaldirabilecek seviyede değil:confused: Einstein olmak lazım.
Bak şimdi spor ve diyet konusunda da işime yaramaya başladı:KK39:

Belki de doğru çeşit ajanda kullanmamissindir:KK39:
Mesela öncelikle kedili olmalı:-) Öyle lacivert, siyah dümdüz olmaz. Diğer gerekli özellik de 1 haftayı tam olarak görmeni sağlamalı. Bu ajandayi açtığında sağlı sollu sayfalarda toplamda 7 gün var. Çok güzel oluyor.
Bakma sen. Ben de dağınık biriyimdir ama iş konusunda zihnim o karışıklığı kaldirabilecek seviyede değil:confused: Einstein olmak lazım.
Bak şimdi spor ve diyet konusunda da işime yaramaya başladı:KK39:
Allah iyiligini versin : ))) Bende niye ajanda kullanamiyorum diyodum, nerden bileyim kahverenginin dogru bir renk olmadigini : )))

Bugün kötü geçti biraz annemin doğumgünüydü yemeğe gittik ince bi dilimde pasta yedim ama ayda yılda bir olur o kadar
Yarın devam kaldığımız yerden

Bugün kötü geçti biraz annemin doğumgünüydü yemeğe gittik ince bi dilimde pasta yedim ama ayda yılda bir olur o kadar
Yarın devam kaldığımız yerden
Sorun degil canim. Güzel anlar, güzel anilar 1 günlük rejimden daha önemli bana göre :KK66: Dedigin gibi yarin kaldigin yerden devam edersin hiç önemli degil

Kizlar facebook kullaniyorsaniz, "intermittent fasting" adi altinda kapali bir grup var, tavsiye ederim. Bir çok degisik bilgiye ulasabiliyosunuz, deneyimlerini ve fotograflarini paylasanlar da çok oluyo, motivasyon için önemli :)

IF le alakasi yok ama, söyliyim dedim yine de.
Siyah noktalarla ugrasiyosaniz benim gibi, findik yagi muhtesem bisey. Bunu da tavsiye ederim : )) Cilt hafif nemliyken sürülmesi gerekiyo

Gunaydin kizlar.
gune baslarken, ilham olsun diye IF ile kilo vermis birinin fotosunu paylasiyorum : )
FB_IMG_1472019155559.jpg

Dün tek ögün yapmistim, rahatsizliktan dolayiydi ama beni zorlamadigini fark ettim.
Bugün yine tek ögün denemeye çalisicam bakalim, saat 8 gibi yemeyi düsünüyorum. Eger basarili olursa, hafta da bir gün 24 saat yapicam, amacim zaten zamanla tamamen tek ögüne geçmek.
Sene sonuna kadar da, hazir hissettigim bi ara, detoks amaçli, uzun süren bi "oruç" tutmak istiyorum.
@emnyzk sen açlik orucundan bahsetmistin ? Varmi bir gelisme ? Bir tarih belirleyip beraber yapalimmi ?
Bunu ben de çok istiyorum
Kaç günlük yapicaksiniz
Ben de 36 saatlik açlık yapmak istiyorum
Ama bu bildiğimiz oruç gibi tutuluyor
Ve iftar ve sahurda su harici bisey yok
Senin kastettigin de aidin salih tavsiye ettiği oruç mu

Bunu ben de çok istiyorum
Kaç günlük yapicaksiniz
Ben de 36 saatlik açlık yapmak istiyorum
Ama bu bildiğimiz oruç gibi tutuluyor
Ve iftar ve sahurda su harici bisey yok
Senin kastettigin de aidin salih tavsiye ettiği oruç mu
Kim oldugunu bilmiyorum canim ama bakicam.
36 saatlik "kuru" oruclari biliyorum ama ilk denemede direk en zordan baslamak mantikli olmaz en azindan benim icin, daha su icerek 24 saat zor dayaniyoken susuz 36 saat dusunemiyorum : ))). Yavas yavas baslayip vucudum alistiktan sonra zorluk derecesini her seferinde biraz artirmayi dusunuyorum

Kızlar kabızlık için tavsiyeleriniz varsa alabilirim :)
Bol bol bol su, kuru erik, incir, eger yapabilirsen 1-2 günlük sebze suyu kürü (çok etkili olmasiyla beraber biraz da zahmetli hele ki kati meyve/sebze sikacagin yoksa).
Proteinlerden, muz, makarna ekmek türü seylerden uzak dur.

X