İnsanlardan korkuyorum

Kendimi sizin yerinize koydum da asıl velilerle konuşmak ne zordur. Allah bizim gibilere kolaylık versin vallahi.

sizdede giriskinlige karsi sucluluk , ozerklige karsi suphe ve utanc var ...bunlarin gelisim psikolojisi konulari ... bir bakin isterseniz..buyuk ihtimal anneniz sayesinde bu hale geldiniz... ben universiteye gidene kadar kimseye birsey anlatmazdim ama arkadaslarim vardi ..universite oyle degisik insanlarla ugrastim ki kendimi topladim acildim ..girisken bir insan oldum ... size tavsiyem kimseyi kendinizden ustun gormeyin..salak durumuna dusmusumdur ama benden baska kimse hatirlamiyor

Ben dershaneye bile gitmem gerektiği halde gidemedim bıraktım . kişisel gelişim kursuna asla gidemem.bu düşünceler bile beni inanılmaz korkutuyor.

Gercekten itici bir durum
Bu halinden dolayi da kimse senle zaten konusmak istemez psikologla gorusmeb lazim nasil evleniceksin bu halde hicbir erkekle diyologub oldumu

Üniversitede ne oldu da değiştiniz peki? Sadece arkadaş çevrenizden dolayı mı düzeldiniz

Gercekten itici bir durum
Bu halinden dolayi da kimse senle zaten konusmak istemez psikologla gorusmeb lazim nasil evleniceksin bu halde hicbir erkekle diyologub oldumu
İtici evet. Çoğu insan soğuk olduğumu söyler zaten.
Evet erkek arkadaşım oldu ama onlada anlaşamadık zaten

Sosyal fobi.
Sen psikiyatriye gitmişsindir iyi bir psikologa gitmen lazım

Üniversitede ne oldu da değiştiniz peki? Sadece arkadaş çevrenizden dolayı mı düzeldiniz

onlarla iletisime gectim... bir arkadasim ne pisirik dedi ben şok oldum halbuki pısırık degildim... ben nezaketi iyi niyetimden susardim onlar farkli algiladilar ... lise arkadasim ben seni unvden kacar gelir diye dusunuyordum dedi ki cevremdekilerde oyle dusunuyormus ..ama benim sizden farkim arkadaslrim beni cagirirlardi gece 1 lere kadar sitede otururduk gezerdik... disari cika cika aşın ... parkta teyzelerle konuş ..kimsenin senden ustun olmadigini kabul et ..bizde hata yapiyoruz baskalari ne istiyorsa onu dusunuyor .sen herhangibir hareket yapmasanda

Tiyatro kursuna yazılın. Çalışmıyorsunuz sanırım. Çalışma hayatına girince öyle bir konuşmak zorunda kalıyorsun ki mecburiyetler olmasa benim o çekingenliğim hayatta bitmezdi daha da kötüleşirdi. Bak bizim iki ay yaz tatilimiz var yazlığa gidiyorum resmen izole mümkünse kimseyle karşılaşmadan tatilimi yapıp geliyorum ordaki komşulara filan hic gitmem mesela. 2 ayın sonunda okula geldiğimde resmen yabanileşmiş korkularım artmış çekingenliğim fazla olduğunu fark ediyorum. Demek ki bu alışma işi şu an kafam mesgul bi sürü iş vs yani çekingenliği ayrıca düşünecek zamanım dahi olmuyor ki ben de ilk orta lise hatta nispeten üni de senin benzerindim.

Sosyal fobi.
Sen psikiyatriye gitmişsindir iyi bir psikologa gitmen lazım
İkisine de gittim ama bişey olmadı. Burda yazan insanlar bana çok çok daha moral verdi. Destek oldu. Doktor zaten doğru düzgün yüzünüze bile bakmıyor hastanede. Bilmiyorum belkide bana hep öyleleri denk geldi.
Sosyal fobiyi araştırmıştım ve nerdeyse bütün özellikleri var bende.

Tiyatro kursu mu. Beni öldürsünler daha iyi. Ben üniversitede sunum yapmamak için okulu uzattım sırf o kadar insanın önüne çıkarsam heyecandan düşüp bayılırım diye.

Alaninda iyi bir psikologa gidin. LUTFEN. Size ne kadar iyi geldigine siz bile sasiracaksiniz, sizinle hemen hemen benzer yollardan gectim, ki hala bitmis sayilmaz ama gercekten cok gelismis bir durumda oldugumu fark ediyorum, hem de cevremdeki kisiler fark ediyorlar. Ayni sizin gibi tutucu bir aileye sahibim, benim bu halimden sikayetci degillerdi bilakis memnunlardi ama ne cektigimi ben bilirim. Mutlaka bir psikologa gidin.

kisisel gelisim kitaplariyla basla arkadasim. sonra diksiyon , vs kurslara git. ve hobi edin: boyama , fotograf, yemek yapmak gibi.
kendini sev, bakim yap. hayal et iyiyim , güzelim, mutluyum. hisset.
simdi bir ise girdin ve kimse seni tanimiyor. hobilerinden sohbet edebilirsiniz. yapacagin lezzeti kurabiyelerin tarifini isteyebilirler vs.

bunlar kendi yapsbileceklerin, psikolog ve psikiyatr den de destek al ayrica.

kisisel gelisim kitaplariyla basla arkadasim. sonra diksiyon , vs kurslara git. ve hobi edin: boyama , fotograf, yemek yapmak gibi.
kendini sev, bakim yap. hayal et iyiyim , güzelim, mutluyum. hisset.
simdi bir ise girdin ve kimse seni tanimiyor. hobilerinden sohbet edebilirsiniz. yapacagin lezzeti kurabiyelerin tarifini isteyebilirler vs.

bunlar kendi yapsbileceklerin, psikolog ve psikiyatr den de destek al ayrica.

öncelikle size "buda boynu bükük" diyen hocayı kınıyorum. bende lise dönemimde abimi ani kaybetmiş travma yaşamıştım ve üzerimden atmam 3 senemi aldı diyebilirim. Ama ben bu kadar ürkek değildim yine konuşuyodm ,yine de sınıfa göre sessizdim . Aynı şekilde bir hocam bana sen dikkatimi çektin çok sessizsin(bi sorun mu var gibisinden el hareketi yapmisti nefret etmistim hocamdan) teneffüslerde de böyle misin dedi hemen atağa geçtim yoo konuşuyorum sevdiğim arkadaslarimla gayet güzel muhabbetim var diye. Nasıl bir cesaret geldiyse artık üzerimden bu özgüvensizlik ve travmayı atışımın ilk hamlesi oldu. Şu an üniversitedeyim ve çok girişkenim aktifim insanlarla çok kolay diyalog kuruyorum. İnan bana bi yerden başlamazsan hep böyle gider , seni küçük gören hocan da olsa egoist olmalısın değerini göstermelisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…