İnsanlar değişir mi? İlişki için sevmek yeter mi?

b l a s t

👼🏼
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2011
1.349
1.684
Son durum belki benzer şeyle karşılaşan olur diye yazıyorum:
ARKADAŞLAR İNSANLAR DEĞİŞMEZMİŞ. belki azıcık ucundan değişirmiş ama arka planda kişilik aynı kalırmış. Sadece bunu yazmak istedim. Değiştiğini kanıtlamak için yapılanlar sadece şovmuş. Sözlere inanmamak gerekirmiş.

Herkese günaydın,
Kafama bunlar çok takılıyor kaç gündür. Eski sevgilim ile 1 sene önce ayrıldık. İkimizin de karşılıklı hataları oldu. Sonra şans eseri bir ortamda karşılaştık ve o günden beri tekrar konuşuyoruz. Ne o ne ben barışalım diyoruz ama birbirimizi özlediğimizi ima eden şeyler diyoruz. 1 sene içerisinde denemiş ama kimseyle olamamış. Hatta denediği bir kızı tanıyorum, kız onunla barışmak istiyor. Ve Hala eski fotoğraflarımızı saklıyormuş.

Bizim sorunlarımızdan bazıları hep başka kişileri benden önceye koyup cok cabuk gaza gelmesiydi. Mesela kuzeni benimle ilgili bir şey diyor hemen ikna oluyor o da, çilesini ben çekiyorum. Hatta konu karışmasın diye değinmedim ama arkadaşının benim hakkımda uydurduğu bir yalana direkt inanmıştı, konuşmama fırsat vermemişti ve terk edilmiştim.

Şimdi bana çok değiştiğini söylüyor. Hatalarını kabul ediyor ki önceden etmezdi.

Sizce insanlar değişir mi?

Ve eski ilişkimizde bana ilgisi yetmiyordu. Hep ben daha çok onun üstüne düşüyormuşum daha çok sevdiğimi söylüyormuşum gibiydi. Sevgisini gösterse bile hissedemiyordum nedense.

Sizce hala onu seviyor olmama rağmen bu sebeple uzak durmalı mıyım?

Son düzenleme:
Denemekle bir şey kaybetmem diyorsan bir düşün bence.
He yok sonu kötü olursa yine üzülürüm diyorsan yoluna bak derim.

Başkasına cabuk ikna oluyor dedikten sonrasını okumadım. :) en zor en kötü insan özelliği başkasına ikna olup beni yargılayıp sorgulayıp tefe koyup çalması açıkla açıklayabilirsen
evet o kadar kötü bir özellik ki. mesela biri beni kötülüyor bir bakıyorum bana buz gibi, hemen ikna olmuş denilene. Artık enayi değilim diyor ama pek inanamadım.
Ama bir türlü ona olan hislerim bitmiyor nedenini de anlamıyorum, sanırım hep beni seviyor kalması kafamı karıştırıyor. Çünkü ayrılsak da hep beni bekliyor kimseyle konuşmuyordu.
Denemekle bir şey kaybetmem diyorsan bir düşün bence.
He yok sonu kötü olursa yine üzülürüm diyorsan yoluna bak derim.
işte çok kararsızım. Yine üzülürüm sonunda ve bana çok vakit kaybettiricek ama bir yandan o yokken de üzülüyorum yok diye..
Ne degistim diyene inanirim,ne de kandirildim diyene
ben de bu zamana kadar pek değişen görmedim açıkçası ama dediğim gibi hatalarını kabul etmesi düşündürdü sadece.
Ben değişmem mesela değiştim diyene de inanmam. Can çıkar huy çıkmaz..
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Sadece değiştim dese bu kadar düşünmezdim de değiştiğini kanıtlayacak şeyler de gösteriyor. Mesela o ayrılmamıza sebep olan arkadaşıyla sonra yine arkadaştı onu tamamen hayatından çıkarmış gibi gibi.

Şu adama saygınızın yerle yeksan olması lazımdı normal şartlarda. Elaleme sizin hakkınızda konuşma haddini vermesi yetmezmiş gibi bir de onların laflarına göre sizi terk etmiş bir adamdan söz ediyoruz. Size saygı duymayan insana karşı nasıl bir sevgi sürdürebildiniz kısmını asla ama asla anlayamam. Böyle bir insana bir daha nasıl güvenilir sorusunun tek cevabı "güvenilmez"dir bana göre.

ben insanlarin degistigine inanmiyorum- karakteri kemiklesmemis olur (cocuk/ergen) inanirim ama yetiskin bir insana asla.
işte içimde hep bir belki var ama haklısınız. Değişmiş olsa bile tümden değişmemiştir yine temelde öyle biri sonuçta
İşte bazen bunu da düşünüyorum. Sanki beni sevmiyor o kadar ama benden iyisini de bulamıyor sonra bana dönüyormuş gibi geliyor.

Benden sonra konuştuğu kızlar olmuş ve sonrasında kızlar genelde onun peşinden koşmuş, o çok takmamış gibi anlatıyor. Bakınca da öyle mesela ilk mesajımda yazdığım kız sürekli acı çekiyormuş gibi şeyler yazıyor sosyal medyaya.ama benden ayrıldıktan bir hafta sonra direkt o kızla konusmaya baslamıs. Sonra kızı sevememiş.

Diyorki ben herkese seni anlattım o bir senede seni unutamadım. Ama öyle ise neden bir sene içinde bir kere bile yazmadı diye düşünüyorum. Bir yandan ayrılma sebebimiz benim hatamdan kaynaklıydı belki o yüzdendir. Bir de Ben yazmam asla diyor çok gururlu olduğunu ima ediyor ama isteyen insan yazardı.
Düşün düşün işin içinden çıkamıyorum. Bana karşı hissi olmadığına emin olsam üzülmicem ama seviyor diye benim de duygularım canlanıyor. Onunla konuşmamdaki uyumu ben de bulamıyorum kimse de.
Kafam allak bullak

Değil başka insana hemen inanmak sizin hata yaptığınızda bile neden yaptın belki yanlış anlamışımdır diye sorgulamıyorsa o insan çok sizi haksız yere yargılar diyim

Çok güzel yazmışsınız aslında benim böyle şeyler duymaya ihtiyacım var affetmemek için.

Daha buraya yazmadığım o kadar şey var ki. Ben de net kesin oluyorum ama sonra bir şekilde ağzımdan giriyor burnumdan çıkıyor beni sevdiğine kendini ikna ediyor.

E başkasının gazına gelip terketti yazmıştınız, şimdi benim hatamdan dolayı bitti diyorsunuz. Benimde kafam karıştı.
Bende insanların tamamen değiştiğine inanmam. En fazla sizden iyisini veya daha fazla sevenini bulamamış ve belki aklı başına gelmiştir.
Sizi ikna etmek için herşeyi söyler şimdi.

Kolay ikna oluyorsanız, kafanız karışıyorsa, ona fazla söz hakkı tanımayın o zaman. Uzaklaşın, konuşmayın. O konuştukça mantığınız devre dışı kalıyor demek ki. 1 sene onsuz yapabildiyseniz, bundan sonraki ömrünüzde de yapabilirsiniz. İnsan başkasının gazıyla nasıl sevgilisinden ayrılır ya? Bir düşünün. Kendi beyni yetmiyormuş adama, nasıl değişmiş sonra? Özlemiştir, yalnızlık tak etmiştir, istikrarlı bir ilişki tutturamadığından aklına düşmüşsünüzdür. Değiştim diyecek tabi. Sizinle muhabbeti devam ettirebilmek için "ben aynıyım" diyecek hali yok ya.

Birden fazla kez ayrıldık. En son ayrılığımız benim yüzümdendi ama dönüp bakınca daha önceki şeyleri de sorguluyorum. O zaman bazı sorunlarım olduğu için barışmıştım.
Evet kendisi de söylüyor, ortak arkadaşımız da. Söylediklerine bakınca beni çok seviyormuş gibi ama yaptıklarına bakınca öyle değil. Benim de kafam karıştı değişti mi acaba diye.

Lafa değil icraate bakın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…