İnsan görmek istemiyorum

+1
kbb uzmanına gitmem gerekmişti vertigo atağım tuttuğu için. Abartmıyorum doktor 120 saniye konuştu konuşmadı. Tam 3 kişi vardı odada biri oturuyor biri muayene oluyor. Kapıda adım yandı ama ben hariç herkes odada. İstirahat yazdıramamıştım fırsat bulup. O kadar zor ki işleri en çok saygıyı onlar hak ediyor. O kargaşada nasıl teşhis koysun da iyileştirsin o adam.

Ayni
Yazdiklariniz kocişimin ağzından çıkıyormuş gibi Adamın elinde olsa dağ başına elektriksiz bir oda yapar orada yaşarız. Hiç kimseye tahammülü yok negatif olduğu için de bütün negatif olaylar onu bulur. Ben de tam tersi bıcır bıcır insan sevgisiyle dolu biriyim yoldan geçerken biriyle göz göze gelirsem gülümser hafif kafa sallarim ,çalışan biri varsa kolay gelsin derim... Hep de iyi insanlarla guleryuzlu naziklerle karsilasirim. Hastaneye gidince en kibar doktora denk gelirim hatta geçen gece gittim oğlan hasta diye ,güvenlik bile yanıma gelip oğlumla ilgilendi, gece 3 ve devlet Hastanesi'nde

Son düzenleme:

Bu konuda da anım var. Kurumdayım ayaktayım biri soru soruyor sordukça yaklaşıyor geri gidiyorum ben geri gidiyorum o yaklaşıyor. Elimde durun dedim de durdu.
Sonra tereddüt ettim bu konuda da şikayet etmeyi hak görürler mi kendisine diye. Pandemi nedeniyle bazı kurumlara siperlik geldi de rahat ettiler.

Yani herseye hak verdim de, su devirde sigara icen insanlarin acik havada icmek disinda bir sanslari kalmadigini dusunerek o kisma hak veremedim (sigara icmiyorum).
Yürüyerek içmesinler suratımıza suratımıza çarpınca çok rahatsız edici. Ayrıca bir köşede içebilirler. Yürüyerek, durak içinde istasyon içlerinde sigara içenlere saygım yok mağarada büyümüşler gibi geliyor. Git en sakin köşede iç açık havada bilr temiz hava bulamıyoruz cafelerde açık alanda sigara dumanından oturulmuyor. Birde son nefesi çekip otobüsün içine üfleyenler var zaten onlar ibretlik ay düşündükçe sinir oldum

Ben de umursamazdım kötü şeyleri ama ta ki medenice yasamanın ne demek olduğunu yerinde görünceye kadar.
Ne kadar keyifli huzur verici olduğunu anlatamam o 10 gün ömrüme 1 yıl eklemiştir abartmıyorum.

Siesta zamanları, sakinlik, sessizlik, akan bir trafik, yola atlamayan insanlar, trafikte önüne kırılmaması, korna sesi yok, sağlıklı gıdalar….

Yazarken bile mutlu oldum

Keşke bunları gözü kapalı yapabilecek ortama maddi imkana sahip olabilseydik. Çalışmak zorunda olduğumuz için de bu olayların içinde oluyoruz negatif duygular negatif olayları çeker. Tıpkı sinirliyken tişörtün kapı koluna girmesi gibi.

Bu arada ben de insanlara tahammül edemiyorum. Yere çöp atanlar otobüste metroda engelli yaşlı yerine oturanlar(yer vermeyenler değil onların yerini işgal edenler) durakta sigara içenler, inanır mısınız geçen tiyatroya bir çift adana dürüm gibi bir şeyle girdiler tiyatro başlayana kadar yediler tüm salon koktu ve midem hassastı günümüz mahvolmasın diye sessiz kaldım, parfümle yıkanıp dolaşanlar, kurumlarda çalışanlara güleryuzlu davranınca sana kaba olmaları, kurumda çalışırken hep kaba insanlarla uğraşmak buraya destan kadar şey yazabilirim. Bu arada insanlara gülen saygılı bir insanım ama insanlar gerçekten artık çok garipler

Geçenlerde oğlumu okuldan alıyorum. Veliler dışarıda bekliyor, çıkış saatinde kapılar açılıyor giriyoruz. Girdim içeri, arkamda bir kadın ittiriyor. Önüm de full dolu bu arada. Döndüm dedim ittirince gidiyor mu? Yemin ederim anlamadı. Bir defa da teyze önüm dolu ya hani ittirmenin mantığını anlamadım dedim. Vay ben teyze miyim bana nasıl teyze dersin

Bazı noktalarda haklısınız evet stresin içindeyiz ama. Sifonu çekmek, yola tükürmemek, sigarayı insanın yüzüne yüzüne üflememek, kişisel bakım, bunlar çok temel şeyler ya.

Avm de başıma geldi sıradayım alaturka tuvalet bide çövdürmüş abla öyle yüzüme bakarak çıktı. Ay Allah ım şimdi sığır diye bağırsan bi ton kavga.
Ben bazen dayanamayıp yere çöp atanları izmarit atanları uyarıyorum ama son zamanlarda öyle garip oldular ki. Artık çöpünüzü yere attınız diyorum eee yani diyorlar önceden uyarınca utanıp kaldırıyorlardı

Bazı noktalarda haklısınız evet stresin içindeyiz ama. Sifonu çekmek, yola tükürmemek, sigarayı insanın yüzüne yüzüne üflememek, kişisel bakım, bunlar çok temel şeyler ya.
Yola biri tukurunce direk midem bulanır. İroni değil baya baya tüm günümü aç susuz geçirecek şekilde bulanır ve tüküren kişinin suratına öyle iğrenerek bakarım ki adamin tekrar yalayasi gelir

5 yaşında özel bir çocuğum var, anaokuluna başladı ; çişini yapıyor, sifonu çekiyor, kapağı kapatıyor , kapıyı kapatiyor elini sabunluyor sonra peceteyle kurulayip sadece ÇÖPE atıyor. Yemin ederim 20 çocuktan bunu yapan Max 5 kişi o peceteler hep yerlerde ,çiş klozetin etrafında, sifon hak getire... Öğretmenimiz bu durumu tanışma çayında gündeme getirdi . Bu çocuklar büyüyecek işte senin bahsettigin kişiler olacak.

Avm de başıma geldi sıradayım alaturka tuvalet bide çövdürmüş abla öyle yüzüme bakarak çıktı. Ay Allah ım şimdi sığır diye bağırsan bi ton kavga.
bugün benim başıma avmde böyle bir şey geldi birisi resmen yerlere işemiş kabinden çıkmış taşmış koridora doğru, tuvalet kağıtları çöp hariç her yere atılmış. İnsanlar da temizlik görevlileri çalışmıyor diyor ya. Sığır gibi tuvalet kullanan insanlara söylenmiyor da görevliye söyleniyor

Geçenlerde kurumda bi teyze ayakkabılarını çıkardı oturdu. Napıyorsun teyze dediğimizde ayaklarım sisti diyor. Giy dedikte giydi. yani daha neler çıkacak yazdıkça dur bakalım
Ay bu örnek beni üzdü yaşlı insanlara hemen üzülüyorum bir de ayakta çalışan insanlara ayakları kokmuyorsa ayakkabı çıkarılabilir diye düşünüyorum çünkü yasadığımız ülke de ayaklar için çok zor kaliteli ayakkabıya ulaşabilen az ya da gün içerisinde ayaklarını dinlendirebilen bazı insanlar araçları olmuyor uzun mesafe yürüyorlar bazen bizim de yeni aldığımız ayakkabı ayağımızı vuruyor birde üniversite zamanı 9-10 saat ayakta çalışıyordum insan eve gidip ayakkabıyı cikarmak için can atıyor şuan benzer bir işte çalışsam dönüşte terlikle dönerim tabi duruma göre de değişir ortamı bilmediğimden tam yorum yapamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…