İnsan görmek istemiyorum

Bu arada ben de insanlara tahammül edemiyorum. Yere çöp atanlar otobüste metroda engelli yaşlı yerine oturanlar(yer vermeyenler değil onların yerini işgal edenler) durakta sigara içenler, inanır mısınız geçen tiyatroya bir çift adana dürüm gibi bir şeyle girdiler tiyatro başlayana kadar yediler tüm salon koktu ve midem hassastı günümüz mahvolmasın diye sessiz kaldım, parfümle yıkanıp dolaşanlar, kurumlarda çalışanlara güleryuzlu davranınca sana kaba olmaları, kurumda çalışırken hep kaba insanlarla uğraşmak buraya destan kadar şey yazabilirim. Bu arada insanlara gülen saygılı bir insanım ama insanlar gerçekten artık çok garipler

Bi ara gittiğimiz konserde sahnenin tam karşısındayız. Ona göre de bilet aldık. Arkada ve köşede olanlar orta alanın merdivenlerine oturmaya başladı. Haliyle merdiven kenarı biletli olanlar rahatsız oldu ve güvenliğe seslendiler. Merdivene oturanlar güvenlikle tartıştı dakikalarca. Herkesin tadı kaçtı gerildi.
Her alanda saygısız ya her alanda

Geçenlerde kurumda bi teyze ayakkabılarını çıkardı oturdu. Napıyorsun teyze dediğimizde ayaklarım sisti diyor. Giy dedikte giydi. yani daha neler çıkacak yazdıkça dur bakalım😄
Seneler önce heves ettim ramazanda camide mukabele okuyayım dedim. Bir iki gün gittim ayak kokusu dayanılmaz seviyedeydi. Çoğu da naylon çoraplarıyla 1 aylık duşsuz halleriyle gelmiş. Sabredeyim dedim yok. En son bardağı taşıran olay şu oldu. Karşımda duvarın dibinde oturan bi kadın. Elini yakasından içeri soktu. Kirlerini kabarttı kabarttı çıkarıp elleriyle silkeledi. Bunu bi on defa falan yaptı. Kadının gözünün içine baktım belki utanır. Yok efendim aynen devam. Dedim ben evde okuyayım en iyisi böyle daha da günaha girerim. Ayrıca temizlik imandanmış ya. Buna çok lafım var da konuşmıyım.

Bi ara gittiğimiz konserde sahnenin tam karşısındayız. Ona göre de bilet aldık. Arkada ve köşede olanlar orta alanın merdivenlerine oturmaya başladı. Haliyle merdiven kenarı biletli olanlar rahatsız oldu ve güvenliğe seslendiler. Merdivene oturanlar güvenlikle tartıştı dakikalarca. Herkesin tadı kaçtı gerildi.
Her alanda saygısız ya her alanda
Çok üzücü artık gezmek kafa dağıtmak için tek çare insan olmayan ıssız doğal alanlar ya da ev diğer türlü dışarı çıkmak sinir sahibi yapıyor 🥲

Ay bu örnek beni üzdü yaşlı insanlara hemen üzülüyorum bir de ayakta çalışan insanlara ayakları kokmuyorsa ayakkabı çıkarılabilir diye düşünüyorum çünkü yasadığımız ülke de ayaklar için çok zor kaliteli ayakkabıya ulaşabilen az ya da gün içerisinde ayaklarını dinlendirebilen bazı insanlar araçları olmuyor uzun mesafe yürüyorlar bazen bizim de yeni aldığımız ayakkabı ayağımızı vuruyor birde üniversite zamanı 9-10 saat ayakta çalışıyordum insan eve gidip ayakkabıyı cikarmak için can atıyor şuan benzer bir işte çalışsam dönüşte terlikle dönerim 😅 tabi duruma göre de değişir ortamı bilmediğimden tam yorum yapamadım 😅

Yok yok aklındaki gibi bi teyze değil. ortamı koku sarınca sağındaki solundakiler söylenmeye başlayınca ister istemez müdahale ettiler. En kötü hafifçe çıkarırsın topuğunu filan ama teyzem ayakkabıyı çıkarıp ayağını eline filan almıştı. 🙈

Seneler önce heves ettim ramazanda camide mukabele okuyayım dedim. Bir iki gün gittim ayak kokusu dayanılmaz seviyedeydi. Çoğu da naylon çoraplarıyla 1 aylık duşsuz halleriyle gelmiş. Sabredeyim dedim yok. En son bardağı taşıran olay şu oldu. Karşımda duvarın dibinde oturan bi kadın. Elini yakasından içeri soktu. Kirlerini kabarttı kabarttı çıkarıp elleriyle silkeledi. Bunu bi on defa falan yaptı. Kadının gözünün içine baktım belki utanır. Yok efendim aynen devam. Dedim ben evde okuyayım en iyisi böyle daha da günaha girerim. Ayrıca temizlik imandanmış ya. Buna çok lafım var da konuşmıyım.

Şaka yapıyorsun 🤢🤢

Ben buna şok oldum çok kötü en son çocukken camiye gittim ama insanlar o zaman dikkat edip giderdi 🤢 tüm yazıyı böyle okudum. İsteyen evinde pis olsun dışarıda dikkat etmek zorunda. O kirlerin üstüne kafasını koyanları düşündükçe midem kötü oldu 🤕

seneler önce beşiktaş ortabahçe caddesi üzerinde yürürken kaldırıma park etmiş bir araca denk geldik. karşıdan pusetli bir anne geliyordu ve akan trafiğe rağmen puseti mecburen kaldırımdan indirip cadde üstünde ilerlemek zorunda kaldı. kadın sakin sakin arabanın yanından geçerken öyle sert şekilde arka kapısına tekme attı ki arabanın kapısı ciddi oranda çöktü. ve kadın hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.
ara ara bu sahne aklıma geliyor. içimin yağları eriyor.
Bende bebek arabasiyla sürekli aynı durumu yaşıyorum.ohh iyi yapmış

Ben oğlak burcuyum ve tahammül edemediğim o kadar şey varki.mesela geçen AVM'de kızımla yemek aldık ve masaya geçtik.karsidan iki yaşlarında bı kız çocuğu annesinin elini bırakıp masamıza geldi.oturdu sandalyeye ve elini yemegimize saldırdı tabi ben şok oldum.annesi de sanki yıllardır tanisiyormusuz gibi gayet pişkince ayy yapma kızım diyip masadan bile indirmedi.ben ters ters bakınca alıp götürdü.insanlar gerçekten çok acayip rahatlığa bakar misin

Toplu taşımada, toplu yaşam alanlarında kültürsüz, kaba saba, görgüsüz insanlarla muhatap olmak gerçekten insanın sınırlarını zorluyor. İnsanlarımızın birçoğunun medeniyetle uzaktan yakından ilgisi; kentte nasıl yaşanır, umumi alanlarda nasıl davranılır bilgisi yok. İstanbul gibi büyükşehirler, koskoca bir varoş haline geldi. Eğitilmeyeceklerine kanaat getirdim.

Toplu taşımada, toplu yaşam alanlarında kültürsüz, kaba saba, görgüsüz insanlarla muhatap olmak gerçekten insanın sınırlarını zorluyor. İnsanlarımızın birçoğunun medeniyetle uzaktan yakından ilgisi; kentte nasıl yaşanır, umumi alanlarda nasıl davranılır bilgisi yok. İstanbul gibi büyükşehirler, koskoca bir varoş haline geldi. Eğitilmeyeceklerine kanaat getirdim.
Benim de ümidim kalmadı

Ben buna şok oldum çok kötü en son çocukken camiye gittim ama insanlar o zaman dikkat edip giderdi 🤢 tüm yazıyı böyle okudum. İsteyen evinde pis olsun dışarıda dikkat etmek zorunda. O kirlerin üstüne kafasını koyanları düşündükçe midem kötü oldu 🤕
Ben de küçükken camiye giderdim hiç böyle koku olduğunu hatırlamıyorum. Cidden iyice saygısız kültürsüz olmaya başladık. İbadetin başı abdest ama elin kolun temiz olsun giydiğin kıyafet leş gibi ter ayak kokuyorsa cidden abdest almış mı olunuyor? İddia ediyorum öyle kokulu kokulu pislik içinde yaptığın ibadet kabul falan olmuyor. İbadeti geçtim kul hakkı birinin malını çalmak mı sadece? İnsanlar kokunuzdan öğürecek duruma geliyorsa bu kul hakkı değil mi? İçtiğiniz sigaranın kokusuyla, leş gibi ten kokunuzla muhatap oluyorsa bu kul hakkı değil mi? Bir tanıdığım vardı çarşaflı, normalde abdestin bozulmadıysa her namaz için abdest alma zorunluluğun yok normalde. Bunu eleştiriyordu. Neymiş her vakit abdest alınacakmış. Fakat kolonya günah diye sürekli gül suyu kullanıyordu ve bilen bilir kurumuş gül suyu sidik gibi kokar. Kadın bildiğiniz yürüyen sidik gibiydi. Ama ne var heeeer vakit abdest alıyor. Aferin ona.

Ben de küçükken camiye giderdim hiç böyle koku olduğunu hatırlamıyorum. Cidden iyice saygısız kültürsüz olmaya başladık. İbadetin başı abdest ama elin kolun temiz olsun giydiğin kıyafet leş gibi ter ayak kokuyorsa cidden abdest almış mı olunuyor? İddia ediyorum öyle kokulu kokulu pislik içinde yaptığın ibadet kabul falan olmuyor. İbadeti geçtim kul hakkı birinin malını çalmak mı sadece? İnsanlar kokunuzdan öğürecek duruma geliyorsa bu kul hakkı değil mi? İçtiğiniz sigaranın kokusuyla, leş gibi ten kokunuzla muhatap oluyorsa bu kul hakkı değil mi? Bir tanıdığım vardı çarşaflı, normalde abdestin bozulmadıysa her namaz için abdest alma zorunluluğun yok normalde. Bunu eleştiriyordu. Neymiş her vakit abdest alınacakmış. Fakat kolonya günah diye sürekli gül suyu kullanıyordu ve bilen bilir kurumuş gül suyu sidik gibi kokar. Kadın bildiğiniz yürüyen sidik gibiydi. Ama ne var heeeer vakit abdest alıyor. Aferin ona.

Koku olayı bambaşkaaaa bi nokta. Birincisi ter kokusu ikincisi sigara kokusu.
Geçen marketteyim bi çift var adam plajda giyilen atlet tarzı bir şey giymiş. Vücudun yüzde 50 si açık yanımdan geçtiler aaaayyyy suan yine yaşadım o anı koltuk altını yüzümde hissettim.
Direkt elimle tüm ağzımı burnumu kapamışım. Yüce rabbim su sabun vermiş niye suya tepki olarak geziyorsun.

X