İnsan görmek istemiyorum

Pestososlumakarnam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
1.522
1.481
Kızlar son zamanlarda gerçekten tahammül edemiyorum bu kadar kabalığa saygısızlığa.

Arabayla gidiyoruz akan trafiğin ortasında yaya karşıdan karşıya geçiyor umursamadan hem de nasıl olsa durur diye düşünüyor sanırım yavaş yavaş geçiyor

Yine akan trafikte başka bi şoför zınk diye durup arabadan birini yada bir şeyler indiriyor dörtlüyü yakıp bir şeridi tıkıyor.
İki araçlık yere park ediyor.

umumi wc de sifona basmaya tenezzül etmeden çıkıyor

Kamu kurumunda “buraya bakan yok mu “ “ Danısma yok mu” diye avaz avaz bağırıyor.

yine kamu kurumunda telefonla yüksek sesle video izliyor. Etrafında kimse yokmuş gibi konuşuyor.

Çocuğu kurumun içinde çığlık çığlığa koşuyor annesinin umurunda değil telefonla oynuyor.

Karşında konuşurken sakız çiğniyor. En acil işi olan sadece o gibi 50 kişinin önüne geçmek istiyor izin vermeyince kavga etmekten çekinmiyor.

Sokak ortasında sigara içiyor dumanını öylece üflüyor arkadan gelen giden var mı umursamadan..

Ay daha yazsam asla bitmez. Öğretmene memura sağlıkçıya işçiye kimseye saygısı yok çoğu kişinin
en iyisi kendisi en mükemmeli en acil işi olan o kalanlar önemli değil.
cidden işten çıkıp eve gelip yarım saat sessizlikte oturuyorum kimse ile konuşmadan.

bu şekilde nasıl devam edecek nereye kadar dayanırız bu duruma bilmiyorum. Önceden güleryüzle çalışır yardımcı olurdım insanlara. Bugün birisi amirime ne kadar somurtkan demiş. Gülümseyecek hal mi bırakıyorlar.

Valla olabilir resmen insan görmek istemiyorum ufacık bi saygısızlığa tahammülüm yok.

Yani herseye hak verdim de, su devirde sigara icen insanlarin acik havada icmek disinda bir sanslari kalmadigini dusunerek o kisma hak veremedim (sigara icmiyorum).

Sigara kokusu beni inanılmaz rahatsız ediyor. Bazı arkadaşlarım topluluk varsa kenarda içer izmaritini çöpe atar. Ama ben yürürken yüzüme yüzüme sigara dumanı çekmek istemiyorum açıkçası. Bugün biri içti sigarasını parmağıyla fırlattı yola gitti.
Çöpe atmak çok zor olmamalı

Sigara kokusu beni inanılmaz rahatsız ediyor. Bazı arkadaşlarım topluluk varsa kenarda içer izmaritini çöpe atar. Ama ben yürürken yüzüme yüzüme sigara dumanı çekmek istemiyorum açıkçası.
Beni de rahatsiz ediyor ama acik hava hani "kamusal alan" herkesin ortak duzeyde kullanim hakki var, sigara icenin arkasinda yaninda yurumeyerek bu sorunu cozebilirsiniz, ben kendime dert etmek yerine boyle yapiyorum.

Beni de rahatsiz ediyor ama acik hava hani "kamusal alan" herkesin ortak duzeyde kullanim hakki var, sigara icenin arkasinda yaninda yurumeyerek bu sorunu cozebilirsiniz, ben kendime dert etmek yerine boyle yapiyorum.

Hanımefendi bu sadece minicik bi örnek. Emin olun sigara içsem biri rahatsız olur diye hafifçe üfler geçerim. Yada sabit durur içerim.
Sigara içen kişi düşünsün bunu ben neden yolumu değiştiriyorum.

Hanımefendi bu sadece minicik bi örnek. Emin olun sigara içsem biri rahatsız olur diye hafifçe üfler geçerim. Yada sabit durur içerim.
Sigara içen kişi düşünsün bunu ben neden yolumu değiştiriyorum.
Genel olarak gergin misiniz, yoksa fikirlerinize karsit fikirler uretilmesi mi sizi geriyor? Sakin mi olsaniz acaba, her ne kadar cumlenizin basina "Hanimefendi" koysanizds gerginliginiz, negatifliginiz buraya kadar yansidi.

Allah tahammulunuzu arttirsin, cevrenize de sabirlar diliyorum.

konunun pozitif bir tarafı var mı pardon da. Tabiki negatifim.
Birbirine bağıran Çağıran kavga eden pis saygısız insanlardan bıktığımı yazdığım için çevremdekilere sabır dilemenizde baya ironik.

konunun pozitif bir tarafı var mı pardon da. Tabiki negatifim.
Birbirine bağıran Çağıran kavga eden pis saygısız insanlardan bıktığımı yazdığım için çevremdekilere sabır dilemenizde baya

Konuda sadece sigara detayini elestirdim diye beni azarladiginiz icin ben negatifliginizi sorguladim. Diger detaylarin hicbirine de itiraz etmedim, ustelik buraya baslik acarken karsit fikirlerle yuzleseceginizin de farkinda olmaliydiniz. Madem sizi itirazlar kizdiracakti, ne demeye baslik actiniz ki? (Alin size ironi, bununla ne yaparsaniz yapin)

Evet ayrica tekrar size tahammul, cevrenize de sabir diliyorum

Valla bende aynıyım kesinlikle insanlara tahammülüm kalmadı...hatta insan sevmiyorum diyorum herkese her fırsatta...kalabalığa giremiyorum dugun Nisan çarşı pazar...basım dönüyor kalbim çarpıyor..nasıl asacagimi bilmiyorum hoş aşmakta istemiyorum...dağ başına falan yerleşmek orada yaşamak istiyorum... bıktım herkesten ve herseyden

Ben de ben de. ilerisi için hedefim çok sakin bi yere yerleşmek.
İtalyaya gittiğimde tarihi bi yana insanların yavaslığına, birbirlerine olan saygısına sokakların temizliğine, trafiğin düzenine, insanların birbirine gülümsemesine, şehrin sessizliğine hayran kalmıştım. Bizde hak ediyoruz bu şekilde yasamayı. Umarım bir gün olur.

Evet hala aynı fikirdeyim topluluk içinde sigara içmek insanlara üflemek bildiğin saygısızlık itiraz kabul etmiyorumm bu konuda maalesefff

yaklaşık 23 yıl önce Ankara da böyleydi, şimdi nasıldır bilmiyorum. Daha az kalabalık, daha az trafik, her yerde medenice beklenen sıralar, yılbaşı gecesi güvenli sokaklar…

Yani yani Türkiye ziyaretim çok uzarsa ve toplum içine çokça çıkarsam bana da böyle oluyor. İnsanlarımız ne ara bu kadar kaba, zerafetten uzak ve saygısız oldu Gerçekten anlayamıyorum, temel eğitime koskoca 12 yıl , devletin milyon dolarları , öğretmenlerin zamanları, öğrencilerin zamanları yani devasa bir emek, zaman ve para konuyor ama sonuç 0. Bildiğiniz koskoca bir 0. Düzgün, adaplı davranmayı bilen insan sayısı çok az, o da aileden geliyor geliyorsa.

Devasa emek yok aslında. İnsanlar eğitimi, çalışmayı, karakter sahibi olmayı, dürüstlüğü gereksiz buluyor artık. Hızlı ve çok para kazanmak hayatın anlamı oldu. Yolu yordamı, hak edilişi falan kimsenin umrunda değil. Bu bütün dünyada böyle bana kalırsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…