İnsan görmek istemiyorum

Off cok sacma bir tez.

Sadece kendim gibi olanlari mi savunmaliyim? Ya da yakinlarim sigara iciyor diye mi savunmaliyim? Ya da aman sigaraya baslayabilirim dur savunayimda ileride hakkim mi yenmesin yani?

Ezilenleri de savunmayalim nasilsa biz ezilmiyoruz, fakirleri savunmayalim nasilsa fakir degiliz gibi anlamsiz bi noktaya cikiyor yazdiginiz mesajin her bir noktasi

Yazmamissiniz, cevap vermemisim sayiyorum, bilerek isteyerek su cumleleri kurmadiginizi dusunmek istiyorum
İki lafınızdan biri sigara içmeyen biri olarak haklarını savunurum olduğu için bu detay çok önemli bence, ağzınıza sigara sürmemiş biri değilsiniz o kadar rahatsız olmuyorsunuz kokusundan dumanından belli ki, o yüzden savunmanız normal.

Yaşanılan bizzat gerçek anılar üzerinde neyi carpıtabilirim 😄 pis hijyen bilmeyen saygısız yol vermekten aciz insanları eleştirdik ne kadar bunaldıgımızı yazdık ama niyeyse aşırı sinirlendiniz sizden başka bu kadar gerilen yok. Eleştiriye açığım umurumda değil demişsiniz ama baya baya umurunuzda.
Hala aynı fikirdeyim yola tüküren insanla sigara dumanını arsızca insanlara üfleyen kişi aynı değerde benim için. Size de iyi günler ☺️
Yine ayni sey, siz tartismayi bilmiyorsunuz. Ben yazmayacagim size artik.

+1
kbb uzmanına gitmem gerekmişti vertigo atağım tuttuğu için. Abartmıyorum doktor 120 saniye konuştu konuşmadı. Tam 3 kişi vardı odada biri oturuyor biri muayene oluyor. Kapıda adım yandı ama ben hariç herkes odada. İstirahat yazdıramamıştım fırsat bulup. O kadar zor ki işleri en çok saygıyı onlar hak ediyor. O kargaşada nasıl teşhis koysun da iyileştirsin o adam.
Başıma çok geldi. Doktora derdimi anlatacağım kapı açık ve insanlar doktora bir şeyler soruyor. Zaten dikkatim dağınık, diyeceklerimi unutuyorum. Sonrasında dayanamayıp hastaları azarlayıp kovmuştum.

Toplu taşımada, toplu yaşam alanlarında kültürsüz, kaba saba, görgüsüz insanlarla muhatap olmak gerçekten insanın sınırlarını zorluyor. İnsanlarımızın birçoğunun medeniyetle uzaktan yakından ilgisi; kentte nasıl yaşanır, umumi alanlarda nasıl davranılır bilgisi yok. İstanbul gibi büyükşehirler, koskoca bir varoş haline geldi. Eğitilmeyeceklerine kanaat getirdim.
Bir ara proje fikri sunuluyordu İBB'ye. Benim aklıma o zamanlar toplu taşımada sesli bir şekilde adap kurallarını anons etmek gelmişti 🤣 Turistlere rezil olma fikrinden ve belediyeye çok tepki gelme sebebinden dolayı vazgeçtim.

Bir ara ter kokan yolcudan bayılan, sesli müzik dinleyenden rahatsız olan yolcunun videoları döndü ama keşke sesli olsaydı da belki birileri utanırdı da kendisine çekidüzen verirdi.

Bir ara proje fikri sunuluyordu İBB'ye. Benim aklıma o zamanlar toplu taşımada sesli bir şekilde adap kurallarını anons etmek gelmişti 🤣 Turistlere rezil olma fikrinden ve belediyeye çok tepki gelme sebebinden dolayı vazgeçtim.

Bir ara ter kokan yolcudan bayılan, sesli müzik dinleyenden rahatsız olan yolcunun videoları döndü ama keşke sesli olsaydı da belki birileri utanırdı da kendisine çekidüzen verirdi.

En azından benimle aynı fikirde 5 10 kadın olduğunu okumak rahatlattı inanın bugünüm daha keyifli geçti en azından sorun bende değil bu durumlardan herkes muzdarip dedim ve kabullenmem gerektiğini anladım çünkü kökten değişimin en az 20 sene süresi var görmeyip duymayıp yaşamaya devam etmek gerekli

En azından benimle aynı fikirde 5 10 kadın olduğunu okumak rahatlattı inanın bugünüm daha keyifli geçti en azından sorun bende değil bu durumlardan herkes muzdarip dedim ve kabullenmem gerektiğini anladım çünkü kökten değişimin en az 20 sene süresi var görmeyip duymayıp yaşamaya devam etmek gerekli
Milletin başına kaka kaka bence daha da hızlı olur.

Şöyle bir durum da var. Biz burada şikayetimizi dile getiriyoruz ama kim bilir bizim de ne rahatsız edici yanlarımız vardır 🙄

Medeniyetin beşiği diye anılacağımız yıllara tez zamanda ulaşmaya 🤲

Sizi ve yorumlarınızı çok beğeniyorum. Bu foruma kazançsınız❤️

Sağ olun var olun hayranlarım beni sizler yarattınız:confused:

Şaka bir yana bu öğretmen nefreti denen saçmalık, kadınları çokça barındıran bir meslek olması sebebiyle kadın düşmanı angut erkeklerden çıkıyor bence. Bik bik bik konuşan o süper zeka erkekler kendi çocuğuna 10dk tahammül edemiyor, sonra da 40 çocukla uğraşan insana ahkam kesiyor. Çok paraya yapılan ultra kolay meslek madem o laf eden mal değnekleri de gelsin yapsınlar... insanlar ne nankör yahuuu, pandemide okul kapanınca öğretmen gelsin de bebeleri alsın diye Allaha ellerini açanlar şimdi öğretmen beğenmiyor. Valla alsın herkes çocuğunu evinde eğitsin o zaman görsün ebesininkiniEn Büyük KK

Ben de çok stres yaşıyorum geriliyorum. Daha sakin küçük bir şehirde yaşamak gerekiyor sanırım
Bu sabah arabalara yeşil yandı önümdekilerden 2 sn geç kalktım arkadaki kornaya asılmasın diye hızla bastım gaza o ara pusette bebekle bir çift koşarak geçmeye çalışıyo durdum yol verdim ama korktum bebeklisin bir de niye yola atlıyonuz. Bu sefer yayaya yol verdim diye sağdaki kornaya basıyor. Her türlü stres. İş yeri desen ayrı bir sorunlu insanlar.
Bir şey için 10 15 kez rahat arandım. Normalde yapmamam gereken bir şeyi tek aramasınlar diye inisiyatif alarak tamam diyorum yine nasıl yapıcaz diye arıyorlar. Artık aramayın diyorum yapın kabul edicem diyorum anlamıyorlar.
Sonra güler yüz göstermediğim için dedikodum dönüyormuş kendileri gergin gergin (gelip o gerginliği hissediyorum ) geliyorlar. Ben de daha fazla muhattap olmamak için işini halledip göndermeye çalışıyorum asla bir kasıtlı bekletme yok art niyet yok ama benim dedikodum dönüyormuş suratım asık diye.

Herkesi eleştiriyoruz ama toplumda hepimiz de suçluyuz biraz. Yeni nesiller ahlak ,edep,saygı ,nezaket gibi pek çok değerden yoksun yetişiyor.
Biz çocukken mahallede bir yaşlı görüp hal hatır sormazsak ailemiz kızardı,şimdi eve gelen misafire hoşgeldin demeyen gençleri normal karşılar hale geldik,maalesef normal değil oysa.Bencil ,dünyayı etrafında dönüyor zanneden bu evlatlarımız ,iyiye değişip dönüşemez. İstediğim gibi yaşarım diyecek hep,başkasını rahatsız ederek.

X