ilk timestirde olanlar burada toplanalım mı

merhaba arkadaşlar; benim de sat18 mart beklenen doğum tarihi 2 ocak inşallah... ben cuma günü doktora gideceğim tam 11. haftanın sonunda gitmiş olacağım. 5+2 'de keseyi gördük 8. haftada kalp atışlarını duyduk....
şimdi sırada 2'li test var; bu ikili test nasıl yapılıyor vajinal muayene ile bebeğin ense kalınlığı ölçülüyor diye duydum da tedirgin oldum. ilk gittiğim doktor bana vajinal muayene sakın yaptırma benim birkaç hastamda düşüğe sebep olmuştu ben tavsiye etmiyorum demişti de.

merhaba arkadaşlar; benim de sat18 mart beklenen doğum tarihi 2 ocak inşallah... ben cuma günü doktora gideceğim tam 11. haftanın sonunda gitmiş olacağım. 5+2 'de keseyi gördük 8. haftada kalp atışlarını duyduk....
şimdi sırada 2'li test var; bu ikili test nasıl yapılıyor vajinal muayene ile bebeğin ense kalınlığı ölçülüyor diye duydum da tedirgin oldum. ilk gittiğim doktor bana vajinal muayene sakın yaptırma benim birkaç hastamda düşüğe sebep olmuştu ben tavsiye etmiyorum demişti de.

canım 28 mart dicektin galibadimi?benimde çünkü sat 28 mart beklenen doğum tarihi 2 ocak.ben de 5.haftada keseyi gördüm,7.haftada kalp atışını,9.haftada da hareketlerini gördük.aynıyız yani vereliniortak bu vajinal muayene olayını bi araştırayım ama düşüğe sebep olduğunu pek duymadım

ben bırsey sormak ıstıyorum arkadaslar.. benım son adet tarıhım 8 nısan ınternete göre 6+4 haftalık hamıleyım 2 gun sonra kalp atıısı kontrolum var ve 7. cı haftaya gırmemıs oluyorum.. kalbı atmamıs olursa bu normal denılebılır mı? öyleyse bu akıllı dr.um nıye benı erken cagırdı :KK43:

canım 28 mart dicektin galibadimi?benimde çünkü sat 28 mart beklenen doğum tarihi 2 ocak.ben de 5.haftada keseyi gördüm,7.haftada kalp atışını,9.haftada da hareketlerini gördük.aynıyız yani vereliniortak bu vajinal muayene olayını bi araştırayım ama düşüğe sebep olduğunu pek duymadım

evet canım 28 mart diyecektim. aynıyız :) ne güzel hareketlerini de görmüşsünüz inşallah biz de cuma günü görebiliriz.

nasıl gidiyor canım senin hamileliğin bulantın falan var mı? ben faydalı olan hiçbirşey yiyemiyorum nerdeyse, çok üzülüyorum bebeğim beslenemiyor diye...

ben bırsey sormak ıstıyorum arkadaslar.. benım son adet tarıhım 8 nısan ınternete göre 6+4 haftalık hamıleyım 2 gun sonra kalp atıısı kontrolum var ve 7. cı haftaya gırmemıs oluyorum.. kalbı atmamıs olursa bu normal denılebılır mı? öyleyse bu akıllı dr.um nıye benı erken cagırdı :KK43:

büyük ihtimalle duyarsın ama belli de olmaz tabi benim 2 görümcem de çok geç duymuşlardı kalp atışlarını. hatta bir tanesi az daha boş gebelik diye kürtaj olacaktı... duyamazsan da dert etme 1-2 hafta daha bekle diye söylüyorum ben 8. haftada duymuştum.

bence de büyük ihtimalle duyarsın ben de 6+6da görmüştüm.bir de internete göre hesaplama gebelik haftanı drun ultrason sonucuna göre bak.benim 2 gün fark var internetle drun hesabında

evet canım 28 mart diyecektim. aynıyız :) ne güzel hareketlerini de görmüşsünüz inşallah biz de cuma günü görebiliriz.

nasıl gidiyor canım senin hamileliğin bulantın falan var mı? ben faydalı olan hiçbirşey yiyemiyorum nerdeyse, çok üzülüyorum bebeğim beslenemiyor diye...

vay be nasıl denk gelmiş ama!inş.görürsün canım biz pek anlamadık gerçi doktor hareketlerine bakın dedi biz bön bön baktık :1closedeyes: aynen canım bende de bulantı çok kusma yok çok şükür ama ben de bişey yiyemiyorum bazen açlıktan ağlayasım geliyo........zorla yiyorum sonra midem bulanıyo.çok meyve yiyorum o da bağırsaklarımı bi tuhaf yaptı.neyse yeter ki bebeklerimiz iyiy,herşey normal olsun........burdan görüşelim canım ne de olsa ortağız vereliniortak

vay be nasıl denk gelmiş ama!inş.görürsün canım biz pek anlamadık gerçi doktor hareketlerine bakın dedi biz bön bön baktık :1closedeyes: aynen canım bende de bulantı çok kusma yok çok şükür ama ben de bişey yiyemiyorum bazen açlıktan ağlayasım geliyo........zorla yiyorum sonra midem bulanıyo.çok meyve yiyorum o da bağırsaklarımı bi tuhaf yaptı.neyse yeter ki bebeklerimiz iyiy,herşey normal olsun........burdan görüşelim canım ne de olsa ortağız vereliniortak

sen nerdesin? bir de aynı ilde olurmuşuz ne gülerim :) benim evim ve de eşim izmirde ama ben konyada çalışıyorum malesef eşimle pek görüşemiyoruz... hala düzenli bir doktor bulabilmiş değilim kendime bakalım umarım cuma günü gideceğim dr u beğenirim.

slm kızlar bende 2 gun once ıdrar testınde ogrendım hamıle oldugumu bugun kan verdım takıbe basladık cok heyecanlıyım sımdıden stres yapıyorum...insallah hepımızın melekleri sag salım buyurler karnımızda ve kucagımıza alırız.....

Merhaba canım dün bende dr gittim. Bende 8+3 günlüktü. 27 mm olmuş bebişim. 3 hafta sonra 2 li test için çağırdı.Bana da 7 Ocak dedi doğum için. Gelişmeleri paylaşalım canım. İnşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.

merhaba canım, umarım herşey yolundadır. ben de çok şükür iyi gidiyor. test sonuçlarım da iyi çıktı. 2 haftadır bebeğimi göremedim. çok özledim. doktorum beni de 15 haziranda çağırdı ama ne testi yapacağını söylemedi. şimdi 9+2 oldum. o zaman 11. haftanın içinde olucam. ikili test yapar herhalde kaydirigubbakcemile3
bi de birşey sorucam, internetten her hafta, bebeğin hafta hafta gelişimini okuyorum. şimdi 9+2 olduğuma göre 10. haftaya bakıcam değil mi?
sağlıklı hamilelikleeeeeerr...:CüvCüv:

ben bilirim canım sen dr a gidince dr sana ultrason resmini vermiyor mu.veriyorsa ona bak orada küçük küçük yazılarla kaç haftalık olduğu yazıyor. Anne olmak istiyorum tebrikler canım hayırlı olsun hamileliğin.hante inşallah sen de duyarsın hayırlısıyla bebeğinin pıt pıtlarını canım

canım cok sagol, ınsallah hepimiz bekledıgımız güsel haberlerı ve o muhteşem bebiş çıglıklarını duyarız...:)

arkadaslar, hamıle oldugumu ögrendıgımden beri bu konuda intrnet siteleri ve kitaplar ilgimi çok çekiyor hepimizin oldugu gıbı :) kıtapların bırınde şöyle bir yazı vardı ; ''bu dönemde bayanlara destek ailesinden arkadaslarından mutlaka çok fazla oluyor ama en etkili paylaşım kendisi gibi gebe bayanlardan olacaktır.'' bu yüzdendir ki kimbilir burada forumda yazışırken çok rahatlıyorum....yinede farklı forumlara geçerken yazdıgım yazıyı belkıde yazdıgım yazılara verebılecegınız cevapları ıstemeden atlayıp gerı dönunce bulamıyorum..buraya msn mi yazmak ıstıyorum.paylaşmak, gebeliklerimiz ıle ılgılı bılgı alısverısınde bulunmak ısteyen herkesin eklemesını ısterım.(kac haftalık hamıle oldugumukestıremıyorum artık SAT 8 nisan) idileryilmaz@hotmail.com

merhabalarr ben deniz
19 yasındayım 10 aylık evliyim
korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım
sat 19 nisan
fakat dr gebelik var diyo yalnız keseyi göremediği için kimyasal olarak adlandırmak zorunda oldugunu söylüyo
gecen salı testte 3.88 çıktı sınırda dediler
perşembe günü 49.7 ye yükselmişti
birde dün yaptırdım 508 olmuştuu
doktor değer gelişimi cok güzel dedi
fakat keseyi göremiyoruz dedi
sizce keseyi görmek için cok erken değil mi ????
benim adetlerim normalde düzensiz 2 ayda bir oluyorum
sanırım geç yumurtladım o günde tuttu yani ya 2 haftalık ya 3 haftalık arasında bişey sanıyorum :S
tecrübelerinizi paylaşır mısınız ????

slm kızlar bende 2 gun once ıdrar testınde ogrendım hamıle oldugumu bugun kan verdım takıbe basladık cok heyecanlıyım sımdıden stres yapıyorum...insallah hepımızın melekleri sag salım buyurler karnımızda ve kucagımıza alırız.....
inşallah canım.tebrikler hayırlı olsun senin de hamileliğin

merhabalarr ben deniz
19 yasındayım 10 aylık evliyim
korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım
sat 19 nisan
fakat dr gebelik var diyo yalnız keseyi göremediği için kimyasal olarak adlandırmak zorunda oldugunu söylüyo
gecen salı testte 3.88 çıktı sınırda dediler
perşembe günü 49.7 ye yükselmişti
birde dün yaptırdım 508 olmuştuu
doktor değer gelişimi cok güzel dedi
fakat keseyi göremiyoruz dedi
sizce keseyi görmek için cok erken değil mi ????
benim adetlerim normalde düzensiz 2 ayda bir oluyorum
sanırım geç yumurtladım o günde tuttu yani ya 2 haftalık ya 3 haftalık arasında bişey sanıyorum :S
tecrübelerinizi paylaşır mısınız ????
bence dr kontrolünde ol takip etsinler.şimdiye kadar kesenin görükmesi lazımdı bence

gunaydın kızlar benımde tup bebek sat 26 nısan bende bı dr gıtım goremedı sonra baska bı dr gıttım ıkı kese gorundu ayın 17 kendı dr gıdecem hepımıze sorunsuz saglıklı bir hamılelik nasıp etsın rabbim

gunaydın kızlar benımde tup bebek sat 26 nısan bende bı dr gıtım goremedı sonra baska bı dr gıttım ıkı kese gorundu ayın 17 kendı dr gıdecem hepımıze sorunsuz saglıklı bir hamılelik nasıp etsın rabbim

ayyy ne güzel ikiz mi olacak şimdi.... çok güzel hayırlı olsun tebrik ederim

X