Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

İşte günümüz erkeklerinin kafa yapısı; hesap ödeten, kahve ısmarlatan, eve bıraktıran kadınlar para yiyicidir. Twitter ya da ekşi sözlüğe baktığınız zaman bu tiplerin hiç az olmadığını göreceksiniz. Benzin parasını isteyen ayrılınca hediyelerini isteyen bir dolu erkek var. Bir kahve ısmarlardı diye kendi Sabancı sanan çok var.

Kimisi doğru bulmuyor Sino.
Ama o adam benim ailem artık, onu el olarak görmüyorum. Bana ihtiyacı olan her durumda koşulsuz yanındayım.
Benim uzmanlığım, becerilerim emrine amade. Saatlerce onun herhangi bir işi için uğraştığım da oldu.
Sevgilim de asla maddi bir şeyi esirgemez benden.
Dediğin gibi gold diggerlık bambaşka bir mevzu.

İlk buluşma genelde erkek tarafından teklif edildiği için nezaketen de olsa ben ödermiş gibi yapmam o yüzden cüzdanımı çıkartmam. Siz çıkartmışsınız, görmüş ya da görmemiş ona göre sormuş olabilir. Görmemiş dahi olsa cüzdanınızı çıkartıyorsanız erkek ödemeliydi tribine girmeyin bence.

Dedikleriniz mantıklı evet, o zaman şöyle de çıkarım yapabilirim kendimce. Erkek gerçekten çok etkilendiği bir kadın için hesap bölüşümü teklif etmeyebilir veya kafasında ciddi bir ilişki olmayan erkekler ya da karşısındaki kadınla uzun vade bir paylaşım düşünmeyen erkek de hesabı bölüşmeye sıcak bakabilir..Tabii hic birşey ilk buluşmada belli olmaz ama erkeğin bakış açısı, beklentisi de durumu belirleyebilir..Kafadan ilişki niyeti belli olabilir vs vs...Tabii kişiye göre çok değişken tüm bunlar...Ancak hesabı ödemekten imtina eden adam o zaman bir tatlı, kahve ismarlasin dediğiniz gibi, daha mantıklı..En azından hesabı bölüşmekten daha şık..

Qkudugum açık ara en iyi yorum

hafiften cimrilik var hissi geldi bana kendime düsen hesabimi kendim ödeyeyim diye söyleseniz rahatlardi tahminimce ama yinede bilemeyiz adamin gercek düsüncesini

İlk buluşmada hesap ödemeyen erkekle bir daha işim olmaz ya. Bu benim için en önemli hususlardan biri. Bana kalırsa zaten çoğunlukla erkek ödemeli

Günümüz erkekleri degil de parasi olmayanlar öyle bence ya.
Yiyici dedikleri de alti ustu bu yemek kahvedir bu tiplerin.
Ha adam az kazancliysa hesap ödemeyi düşünmeli kadin ama onun disinda cebinde parasi olan, cimri olmayan adamlar karsisindaki kadindan cok etkilendiyse cidden oturup o kac kere ödedi ben kac kere ödedim diye yemek icmek peşine düşmüyorlar.

twitter ve ekşi'dekileri kaale almıyorum ben
oralar trollerle ve bütün gün telefon/pc başında oralarda takılmaktan ibaret hayatı olan
asosyal
özgüvensiz oldukları için kadınlarla doğru düzgün münasebet kuramayan ve bu nedenle karşı cinsi ve ilişkiler hakkında bişey bilmeyenlerle dolu
oraları geçiniz efenim . gerçek erkekler ekşi ve twitter'da değiller

Son düzenleme:
boşver onları, allah aşkına şu kadın sitesinde bile dünyanın en normal hareketlerini dahi yanlış bulacak kapasitede insanlar var
açık verse de saldırsam niyetindeki insanların doğru ve yanlışlarına göre yaşayacak değiliz

Bu konuda çok modern olamayacağım, ilk buluşmada hele ki buluşmayı erkek teklif etmişse kusura bakmasın bir zahmet hesabı da ödesin. Görüşmeye devam edilirse zaten kadının sonrakilerde ödemesi, en azından teklif etmesi gerekir, karyı tarafı da enayi yerine koymaya gerek yok. Ama dediğiniz gibi artık sosyal kod mudur, usül yol yordam mıdır bilemem ama size sorması biraz abes olmuş.

Oradakilere de zaten Meriç gözüyle bakıyorum ben. Düşünün ki “Kadına o kadar masraf yapacağım ama birlikte olacağım garanti
değil, o yüzden eskorta giderim daha iyi” diyen tipler bunlar aynı zamanda.

Bence beyfendinin davranışı hoş olmamış genelde ilk buluşmalarda incelik yapıp erkekler öder teklif bile etmez ama şimdilik bunlara takılma tanımaya çalış. Belki de sen de çalıştığın için bundan hoşlanacağını düşünmüş olabilir. Bazı kadınlar geriliyo erkekler hesap ödeyince. Bilemeyiz ki ya da cimri. Düşünemiştir. Zamanla bak davranışlarına anlarsın gerçi duygusal yoğunluk olunca insan fazla göremiyo da

Kadın mı öder erkek mi öderden ziyade kim davet ettiyse o öder hele ilk buluşma bu ve ikiniz de çalışansınız öğrenci falan olsanız bölmeyi anlarım da sanırım beyefendi kendi davet etti soruyu yöneltmesi beni de iter sen bi hesabı öde ben zaten eşek değilim ya bende seni bir yer götürürüm ya da sana hoş bir hediye alırım aynı değerde ama sen davet ettiysen ağırlamayı bil yani

yani gündüz işinde gücünde, sonra kalan vakitlerinde arkadaşlarıyla, ailesiyle, sevdikleriyle zaman geçiren
çevresi tarafından da sevilen, kadınlarla her şeyden önce bir insan olarak düzgün ilişkiler ve iletişimler kurabilen erkekler
oturup da ekşi'de twitter'da uzun uzun kadınları kötüleyen yazılar yazmakla uğraşır mı sence ?

ben gündemle alakalı konular için okurum ekşi'yi sık sık
mesela son dönemlerde çağla tuğaltay olayına taktım biraz, sık sık başlığını okuyorum
mantıklı şeyler yazıyorlar
ama kadın erkek ilişkileriyle alakalı başlıklara uzun bi süredir hiç tıklamıyorum bile
biliyorum çünkü kimlerin ne niyetle yazdığını
adam o yazdığı yazıdan da ekşi sitesi içinde bi etkileşim alabiliyor
o etkileşimi aldıkça da egosunu tatmin ediyor onunla mutlu oluyor
mesela sırf sözlükteki kadın yazarlardan "hayır o öyle değil yanlış düşünüyorsun bla bla bla.." tarzında mesajlar alabilmek için bile insanın sinir uçlarına dokunan yazılar yazanlar var
bunu da yazan kişiler kendileri söylüyor zaten
olumlu veya olumsuz her şey onun için bi etkileşim, bi çeşit prim kazanma yani

seneler önce ekşi sözlüğe ben de üye oldum, katılayım dedim ben de yazayım istedim
meğer yazıların öyle hemen yayınlanmıyormuş. bi çaylaklık dönemi varmış ve senelerce sürüyormuş
ve senin ne kadar kısa sürede çaylaklıktan çıkıp normal yazar (yazıları herkes tarafından okunabilen statü) olacağın
çaylakken başlıklara ne kadar çok yazı yazdığınla alakalıymış (çaylakken yazılarını kimse göremiyor)
yani ben oturucam böyle her gün, kimsenin göremeyeceği halde yazılar yazıcam ve beklicem beni yazar yapsınlar diye
bunu öğrendiğim an dedim ben bununla mı uğraşacağım kalsın
çünkü oturup boş boş yazmaya zamanım yoktu
hala daha yok, hiç olmayacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…