Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

İlk buluşmada hesabı ödemeyi teklif ederim ama sonuç olarak erkeğin ödemesini beklerim. Sonrasında başka bir mekana geçilecekse onu ben öderim zaten bir şekilde.

İlişki içinde senin paran benim param lafı olmamalı ama daha ilk buluşmada "yemek bana kaldı, bari kahveyi kitleyeyim de gece huzur içinde uyuyayım" kafasına giren adamla olmaz bence. Üstelik yemeğe davet eden kendisi. Parası bu kadar kıymetliyse evinde otursaymış.

Ben olsam o soruyu sorduğunda kendi yediğimi içtiğimi öder, bir daha da görüşmezdim.
Hayat böyle yol yordam bilmeyen, bilse de üç kuruş için iki tarafı da zor durumda bırakmayı umursamayan adamlarla uğraşacak kadar uzun değil.

İlk buluşmada hesabı ödemeyi teklif ederim ama sonuç olarak erkeğin ödemesini beklerim. Sonrasında başka bir mekana geçilecekse onu ben öderim zaten bir şekilde.

İlişki içinde senin paran benim param lafı olmamalı ama daha ilk buluşmada "yemek bana kaldı, bari kahveyi kitleyeyim de gece huzur içinde uyuyayım" kafasına giren adamla olmaz bence. Üstelik yemeğe davet eden kendisi. Parası bu kadar kıymetliyse evinde otursaymış.

Ben olsam o soruyu sorduğunda kendi yediğimi içtiğimi öder, bir daha da görüşmezdim.
Hayat böyle yol yordam bilmeyen, bilse de üç kuruş için iki tarafı da zor durumda bırakmayı umursamayan adamlarla uğraşacak kadar uzun değil.
Bende böyle düsünüyorum aslinda. Hele ki iliski icinde öyle bir konu olmasi benim icin zaten kabul edilir bir durum degil. Hic sevmiyorum cimriligi. Kendimde degilim cünkü. Biz daha flört asamasindayiz ve bu yüzden kafama takildi zaten. Hani basit bir seyde nasil tepki veriyor bir insan, bunlar sanki karakteri gösteren noktalar. Ben genel olarak ince düsünüyorum her seyi.
Kendimde devam degerlendirecegim. Tesekkür ederim fikriniz icin.

Ahahaha sen öyle istersin diye sormuştur diyenler varda bana hiç öyle gelmedi,, hep erkek öder diye bi kaide yok ama ilk bulusma da da teklif etmezsin üstüne kahveyi kitlemezsin, sen zaten kendin kahveyi öderdin ama söylenince cirkin oluyor belli ki ince düşünceli biri değil cimri birkac görüşmeden sonra anlarsın,
Ben de böyle düşünüyorum. İlişkilerim de hep bu seferde ben ödeyim ya da hadi gel sana yemek ısmarlayım derim, paranın hesabını yapmam (çalıştığım sürece) ama hayır ilk buluşma da hemen ayrı ödeyeceğiz ya da nasıl yapalım diyen biriyle de ikinci görüşme ayarlamam. Parayla alakası yok kaba bir davranış bence.

Ben de böyle düşünüyorum. İlişkilerim de hep bu seferde ben ödeyim ya da hadi gel sana yemek ısmarlayım derim, paranın hesabını yapmam (çalıştığım sürece) ama hayır ilk buluşma da hemen ayrı ödeyeceğiz ya da nasıl yapalım diyen biriyle de ikinci görüşme ayarlamam. Parayla alakası yok kaba bir davranış bence.
Bu arada karşıdakinin davranışını ölçmek için; ilk buluşmada ödemeyi teklif ederim her zaman. Elim cebimde beklemem.

Aslinda benim sosyal kodlarim degilde, ben erkeklerin genelde bozuldugunu biliyordum, hesablari ayri ödemeye kalkinca. En azindan birinici bulusmada öyle biliyordum. Sonradan zaten öyle yapilabiliyor. Birazda bu yüzden böyle oldu :). Aynen, oda bos bulundu belkide. Zaten aklima takilmasi beni rahatsiz ediyor. O yüzden buraya yazdim. Tesekkürler fikriniz icin.

Siz yazdiklarinizdan da anlaşılacağı üzre oldukça kibar ve anlayışlı birisiniz bu belli. O yüzden boş bulundu belki de diyerek içinizi rahatlatıyor olabilirsiniz ama bu boş bulunma davranışı değil kesinlikle. Gayet planlanmış ve ödeme esnasında kahve muhabbetini açarak da bunu kanıtlamış. Bence çok düşüncesizce.
Prenses gibi hesap ödenmesini beklemem asla ama ilk bulusma ve beyefendi davet ediyorsa orda benimle hesap, para muhabbeti yapmasını çirkin bulurdum. Aldığı çiçekler o nezaketsizligi ortemezdi :)
Gozlemleyecegim demişsiniz, bir üye daha söylemiş muhakkak deneyin bu konuda bu adamı. İlerde daha rahatsız edici tavırları olabilir maddiyat konusunda.

Bir numarali soğuma nedenim. Yani her şey çok güzel geçmiş bile olsa, adama bayılmış bile olsam hesap geldiğindeki tavrindan sonra olay biter benim için. Sonuçta bir ilk buluşma ve sen bir erkeksin. Zarifçe öder ve kalkarsın. Belki sonra karşındaki kadın bir kahve içmeyi teklif eder ödemek ister vs, o başka. Hayır bir de hesabı kendi ödeyince kalkip kahveler de senden olur demek yani hem kel hem fodul resmen. Ben bir daha görüşmek istemezdim. İcimden gelmezdi.

Bu benim bakisacim elbette. Siz beyefendiyi begenmissiniz, belki bunu sorun etmeyeceksinizdir. O yüzden bilemedim🙂

bana göre hesap ödemek erkek işi değildir, kadın da ödeyebilir fakat ilk buluşma için konuşalım; kim davet ediyorsa o öder. bana biraz cimri gibi geldi. kahveleri sen ödersin evet tatlı hani devam edelim burdan da kahve içmeye gidelim gibi bir şey onda sorun yok. belki incitmemek için fikrini almıştır diyeceğim ama ilk buluşma için bu gereksiz bir detay. kim davet ettiyse o ödemeli bence. :KK49:

Siz yazdiklarinizdan da anlaşılacağı üzre oldukça kibar ve anlayışlı birisiniz bu belli. O yüzden boş bulundu belki de diyerek içinizi rahatlatıyor olabilirsiniz ama bu boş bulunma davranışı değil kesinlikle. Gayet planlanmış ve ödeme esnasında kahve muhabbetini açarak da bunu kanıtlamış. Bence çok düşüncesizce.
Prenses gibi hesap ödenmesini beklemem asla ama ilk bulusma ve beyefendi davet ediyorsa orda benimle hesap, para muhabbeti yapmasını çirkin bulurdum. Aldığı çiçekler o nezaketsizligi ortemezdi :)
Gozlemleyecegim demişsiniz, bir üye daha söylemiş muhakkak deneyin bu konuda bu adamı. İlerde daha rahatsız edici tavırları olabilir maddiyat konusunda.

Çok güzel özetlemişsiniz. Çok katılıyorum bu yoruma. Boş bulunma falan kesinlikle değil. Bu adamın karakter özelliği bu. Hiç unutmuyorum bekarken çok kısa süre gorustugum biri olmuştu. Kendisi kamuda memurdu, ben çalışmıyordum o donem. Bir yere oturduk, gayet de ortalama bir yer. Menüler geldi. Neredeyse 10 dk boyunca menüye baktı ve burası biraz tuzluymus dedi. Çok bozuldum ve kalkmayı teklif ettim. Ve kalktık biliyor musunuz. Ben ordan müsade istedim ve evime döndüm. O son gorusmemizdi. Midem bulanmisti bu tavirdan resmen. O yüzden bir erkeğin karakterinin en önemli parçalarından biri de parayla iliskisidir.

Ondan sonra da 3 yıl oldu bana hiç hediye almadı diye konular açılıyor burada. :KK53:
Davet eden öder arkadaşlar, hele bir de ilk buluşmaymış yani. Bir akşam yemeği ne kadar tutabilir? Bunu esirgeyen üstüne bir de karşılık olarak kahve parasını öde diyen birinin neyini tanıyacaksınız ki?
2 yıllık ilişkim var, ilk buluşmamızda hesap ödemedim. İşin aslı linç yiyeceğim belki ama hiç hesap ödemedim.
Ben de ara sıra kahve, tatlı, abur cubur vs. alıp gidiyorum ona. Ama bir yerde oturuyorsak ödetmez yani.

Ben olsam hesabın tamamını öder, sonra da afiyet olsun diyerek ordan ayrılırdım. Neyse olan olmuş, o zaman tavsiye edebileceğim şey, lütfen kendisine duygusal bağlanmadan onu deneyin..çaktırmadan buluşmalarınızda onu ölçersiniz ..Anlamıyorum ya..şimdiki erkeklerin cebinde akrep var.. Şimdi eşime de sordum "ilk buluşma diyor, ya erkekliğin şanındandır ne demek kadına ödetmek" ..Ben de kendisine katılıyorum 💯😊
yapılan araştırmalara göre artık flört işlerinde insanlar, ne olacakları belirsiz kişiler için duygusal ve maddi yatırım yapmak istemiyorlarmış
günümüzde hesabı ayrı ayrı ödeyelim teklifleri eden erkeklerin türemesinin sebebi de bu
muhtemelen adamlar, tekrar görüşüp görüşmeyeceği belli olmayan kadınların yeme içme yükünü üstlenmek istemiyor ilk buluşmada dahi
tamamen "düz mantık" baktığımız zaman haksız değiller, bir erkek ayda 4 farklı kadınla ilk buluşma yapsa
ve her birinde yemek yeseler, hepsinde hesabın tamamını ödese ve bu kadınlarla bi daha hiç görüşmese
adam epey bi parayı sokağa atmış oluyor kaba tabirle

ama o yemeklerin hesabını ayrı ödeyelim olaylarına girdiklerinde de kadınların gözünde kötü izlenim bırakıyorlar
ne ilişkiler başlamadan bitiyor bu yüzden

benim arkadaş çevremde de böyle, ekonomik koşullar nedeniyle ilk buluşmada gelecek yemek hesabını dert eden erkekler var
onlara şu tavsiyeyi veriyorum, ilk buluşmanızda yemek yemeyin
gidin çay için, kahve için ama o ilk buluşmada centilmenlik yapıp hesabın tamamını siz ödeyin
sonuçta kahve daha ucuz ve ödemesi daha kolay. hem cebinden fazla para çıkmamış olur hem de kadının aklında "iğrenç ya bana hesap ödetmeye kalktı" olarak kalmaz

Cok tesekkür ederim. Bende ayni bu kaniya vardim zaten bulusmada. Dedim, belki o da bir an ne diyecegini sasirmistir yada heyecan yapmistir falan diye düsünüm. Hepimiz insaniz sonucta :). Ama gözlemleyecegim.
Keslinlikle boş bulunduğunu, heyecanlandığını , şaşırdığını fln düşünmüyorum. Gayet cimri ve itici bir hareket. Ama ben de olsam bir kere daha bakardım, tekrar davet etmiş sizi, orda da bir bakın, yine aynı tür şeyler yaparsa görüşmezdim ben olsam.

Çok güzel özetlemişsiniz. Çok katılıyorum bu yoruma. Boş bulunma falan kesinlikle değil. Bu adamın karakter özelliği bu. Hiç unutmuyorum bekarken çok kısa süre gorustugum biri olmuştu. Kendisi kamuda memurdu, ben çalışmıyordum o donem. Bir yere oturduk, gayet de ortalama bir yer. Menüler geldi. Neredeyse 10 dk boyunca menüye baktı ve burası biraz tuzluymus dedi. Çok bozuldum ve kalkmayı teklif ettim. Ve kalktık biliyor musunuz. Ben ordan müsade istedim ve evime döndüm. O son gorusmemizdi. Midem bulanmisti bu tavirdan resmen. O yüzden bir erkeğin karakterinin en önemli parçalarından biri de parayla iliskisidir.
ay çok kötü ya ahahaa
bayağı buluşma olmamış yani
benim ilk buluşmalarımdan birinde karşı taraf menüye baktı baktı,
kahve buluşması yapalım demiştik, mekanda alkol de varmış
fiyatlara bakınca "kahveye bu parayı vermektense bira içmek daha mantıklı" demişti
buz gibi olmuştum o anda
gözüme batan 1-2 hareketinin üstüne bu da tuz biber olmuştu, herhalde yarım saat falan oturduk biraları içip kalktık
bi daha görüşmedik

"bir erkeğin karakterinin en önemli parçalarından biri de parayla iliskisidir." buna ben de kesinlikle katılıyorum çok yerinde bir tespit. Allaha şükür şu ana kadarki flörtlerimde sevgililiklerimde hiç hesap hakkında yorum dahi yapan olmadı hatta ben beraber ödeyelim ya da ben ödeyeyim diye yeltendiğimde kibarca reddedip kendisi kaşla göz arasında halleden tiplerdi. maddiyat en ufak söz konusu olunca soğuma oluyor ya direkt

Ondan sonra da 3 yıl oldu bana hiç hediye almadı diye konular açılıyor burada. :KK53:
Davet eden öder arkadaşlar, hele bir de ilk buluşmaymış yani. Bir akşam yemeği ne kadar tutabilir? Bunu esirgeyen üstüne bir de karşılık olarak kahve parasını öde diyen birinin neyini tanıyacaksınız ki?
2 yıllık ilişkim var, ilk buluşmamızda hesap ödemedim. İşin aslı linç yiyeceğim belki ama hiç hesap ödemedim.
Ben de ara sıra kahve, tatlı, abur cubur vs. alıp gidiyorum ona. Ama bir yerde oturuyorsak ödetmez yani.
neden linçlenesin ki canım sevgilinle dışarıda yediğin bir yemeğin, içtiğin bir kahvenin hesabını ödemediğin zaman
yiyici kadın olmuyorsun
o yiyici kadın profili çok çok farklı ve öyle yemek yemeyle, çay kahve içmeyle olmuyor
bunların çok ötesinde
o profiller adama faturalarını ödetiyor, ev kirasını ödetiyor, alışverişini yaptırıyor, borcunu harcını bile adama kapattıran var

X